Статьи

Щоденник - перші кроки ... Практичний досвід.

  1. зрозуміти суть
  2. Два інструменту: щоденник і спостереження
  3. формат запису
  4. Описуємо особистий досвід
  5. Записуючи досвід - отримуєш новий досвід
  6. читання щоденника
  7. замість висновку

Про користь ведення щоденника вже сказано чимало слів. Ті, хто активно користується цим простим і доступним інструментом, підтвердять: він дає дивовижні результати. Я відчула це на собі зовсім недавно; навряд чи можна сказати, що я досить розбираюся в тому, як працює щоденник, і яку допомогу він може надати на Шляху - не судіть строго. Але тим більше я відчуваю потребу поділитися своїм досвідом, поки він ще свіжий - досвідом перших кроків ...

зрозуміти суть

Кажуть, найголовніше - це почати. Почати сумлінно вести щоденник, не піддаючись ліні, уявної нестачі часу, аби відкласти на потім і іншим хитрощів Свідомості. Почати фіксувати все, що відбувається в твоїй голові, ретельно виписувати думки, фіксувати усвідомлення, не дозволяючи їм загубитися в надрах пам'яті. Бути чесним до себе і нещадним до Системи ... Розібрати, чому ти не ведеш щоденник, що тобі заважає, хто відмовляє ... Чи не той голос в голові, що хоче твоєї смерті?

Але для мене головним виявилося не це. Головним виявилося побачити сенс щоденника, зрозуміти суть того, що я роблю.

«А ти простеж за ними (думками), якщо вони твої, хоча б один день. Звідки вони беруться і куди зникають. Ти поройся грунтовно в своїх думках, що ти там, крім лайна, побачиш? Нічого. Одне насильство, одна гидота, одна турбота нажертися, надіти модну ганчірку, вкрасти, заробити, купити, підняти свою манію величі. І все! Ти сам переконаєшся, що думки, породжені твоїм тілом, закінчуються одним - матеріальним забезпеченням навколо себе. Але чи такий ти всередині себе? Зазирни в свою душу ... і ти зіткнешся з прекрасним, вічним, з твоїм істинним «я». Адже вся ця зовнішня метушня навколо - це секунди ... Ти це усвідомлюєш? »

(Сенсей)

Кілька років тому я поставила собі за мету - вести щоденник. І я вела його. Спочатку в комп'ютері, потім на папері, але завжди - від випадку до випадку ... Я фіксувала відбуваються в дні події, довгі монологи свідомості, вихлюпуються емоції, займалася самоаналізом ... Це теж в якійсь мірі корисно, але не в цьому суть ...

Суть в тому, щоб Пізнати Себе. І першим кроком на цьому шляху стає вивчення свого Свідомості . «Не будеш знати ворога - програєш» - сказано в одній з передач . А щоб вивчити Свідомість, єдине, що ми можемо зробити на перших порах - спостерігати за ним. І щоб спостереження було максимально точним і результативним - його потрібно фіксувати, щоб жоден факт, жоден епізод не загубився, не зник із загальної картини. Ось для цього і використовується щоденник!

«Вести щоденник», «не піддаватися на виверти», «записувати думки і усвідомлення», «бути чесним до себе і нещадним до системи» - це все кошти. І працюють вони лише в тому випадку, якщо ти правильно розумієш свою мету: вивчити Свідомість і Систему, щоб пізнати себе справжнього. Буде інша мета - буде інший результат; і найімовірніше, зовсім не той, що потрібен Особистості, яка жадає Свободи.

Ось вона вся складність простоти ... Зробивши справжній, чесний вибір в сторону Духовного Світу, ти і сам відразу зрозумієш, навіщо тобі щоденник.

Два інструменту: щоденник і спостереження

Зрозумівши суть того, що мені потрібно зробити, я усвідомила ще один важливий момент: щоденник, як інструмент, не використовується сам по собі. Він існує лише в парі з іншим, не менш важливим інструментом - Спостереженням. Спостереження за собою, за своїм Свідомістю, Системою ... Що спостерігаєш, то і вивчаєш.

Перший час мій щоденник був просто зборами фактів з мого життя. Я не Спостерігала за Свідомістю, я розглядала своє минуле, шукаючи в ньому «цікаві» моменти, якісь духовні «сплески» і «досягнення» і з гордістю розписувала, яка я молодець (або навпаки). Ці записи не мали ніякої цінності - я їх навіть не перечитувала жодного разу! ..

Потім я почала використовувати щоденник під час сильних «атак». Є у нього таке цікаве властивість: швидкість листи на папері досить жорстко обмежена фізичними можливостями. Рука просто не встигає за потоком думок, і в якийсь момент відбувається поділ того, хто говорить, і того, хто слухає і пише. І як тільки це відбувається, стає зрозуміло, що думки - не твої, що їх диктує і нав'язує хтось з боку! Цей рятівний круг не раз виручав мене на практиці, а й тут я не розуміла свою мету. Моєю метою було позбутися нав'язаного негативу, побачити, що ось ці темні думки - не мої ... але як же все інше? Я навчилася справлятися з наслідком, випускаючи з уваги причину; тому хоч щоденник і давав полегшення, цієї роботи над собою в цьому не було.

Варто лише почати спостерігати за власним Свідомістю - ти тут же отримуєш цінний досвід. Ти починаєш розуміти механізми його роботи, ти починаєш розуміти, що будь-яка депресія, агресія, смуток, будь-яка марна трата сил і часу - все починається з однієї єдиної думки, від якої і відмовитися-то не складно, знаючи, що вона за собою спричинить. Ти отримуєш зброю проти головного свого ворога, причому відразу ж; головне - не втратити його, не забути, що не викинути в недбальстві ... Для цього і потрібен щоденник - щоб дбайливо зберігати твій особистий досвід, отриманий на поле бою, щоб ти міг в будь-який момент скористатися ним знову.

формат запису

Писати в щоденник дуже просто.

Дата.

Час - особистий досвід, отриманий в цей день, в цей час.

01.12.17

15:27 - Пишу статтю про свій досвід ведення щоденника. Цікаве стан: рядки ніби народжуються самі по собі, я навіть не знаю, про що напишу в наступному абзаці. Немов хтось зсередини підказує, як втілити почуття і досвід в слова. Це чудове стан ...

Цього цілком достатньо, щоб почати. Так, потім будуть інші схеми і вправи: писати ті чи інші думки, помічати ті чи інші ситуації, звіряти записи за часом - все це є, воно використовується і дає цілком конкретні результати по відвоювання ще одного маленького шматочка Свободи для Особистості. Але ж ми говоримо про Перших Кроків ... Чим простіше крок - тим легше його зробити, правда? Просто записувати свій особистий досвід. Те, що прийшло до тебе прямо зараз, і ти зрозумів, що це важливо. Що це потрібно пам'ятати, щоб не попастися в мережі Свідомості знову. Що варто це прибрати - і ти станеш вільніше ... Адже воно того варте!

Перший крок - не обов'язково семимильний. До цієї схеми (що описана вище) я прийшла трохи раніше, ніж зрозуміла суть щоденника. Може бути, це і вивело мене на вірну доріжку ... Навіть не ставлячи цілі спостерігати за Свідомістю, я постійно помічала якісь речі. Здебільшого - то, що виводила мене від світлого, радісного стану дотику до Душе: якісь дріб'язкові думки, постійно спрацьовують шаблони, реакція на зовнішні події, стан тіла і так далі. Нехай я бачила лише дещицю - але це вже був досвід! І, записаний, він залишився зі мною, допомагаючи все менше реагувати на провокації Свідомості і зберігати свою чуттєву зв'язок з Душею від зазіхань ...

Описуємо особистий досвід

Іноді нам здається, що ми вже все знаємо. Що ти вже сто разів бачив всі свої шаблони, що кожен день у тебе повторюється одне і те ж, що все вже зрозуміло і розжовано, треба просто взяти і ... І нічого не виходить. І повторюється день у день, одне і те ж, по колу, з'їдаючи твоє життя. Тому що це не твій досвід. Так, ти бачиш, що відбувається, але ти не бачиш, чому. І тому не можеш це зупинити. Адже це Свідомість розповідає «так я вже все знаю, я розумію, просто поки не виходить», придумуючи тисячі причин, аби ти продовжував бігти без оглядки, втрачаючи дорогоцінні миті. Зупинись! Замри, прислухайся: ти це? Не шукай виправдань наслідків - дізнайся причину! Це і буде твій перший крок до свободи ...

Було б нечесно обманювати вас, і тому я розкрию карти: так, попередній абзац адресований цілком конкретній людині, моєму доброму другові, який поки ще не зробив цього кроку. Чи не в докір, не в осуд - я сама не ангел, а шлях мій триває і донині. Але раз є на світі людина, якого Свідомість обманює таким чином, то він напевно не один ... Бути може, хоч комусь ці слова допоможуть; і я буду знати, що все було не дарма.

Чи існують рамки, що дозволяють визначити, що є особистим досвідом, а що ні. Головне, що досвід допомагає протистояти Свідомості. А ось які це будуть факти і спостереження? Що допоможе особисто вам? На це питання ви повинні відповісти самі для себе.

Можна використовувати дуже простий зразок:

Мій стан ->

Пропозиція від Свідомості (думка, емоція, картинка) або посил від Душі (почуття) ->

Моя реакція на пропозицію (прийняти, ігнорувати) ->

Мій стан.

Такі ланцюжки відбуваються в житті по сто разів на дню (так брешу, набагато більше!) - і, на жаль, далеко не всі з них я бачу і усвідомлюю. Але все, що вдалося поспостерігати, я записую за цією схемою. Такий формат запису допомагає відстежити найголовніше - мій стан. З Ким я зараз - з Богом чи з Дияволом? Що до цього призвело?

Крім того, я записую будь усвідомлення, а також досвід, набутий в медитаціях і практиках. Є звичайно то, чого словами не опишеш, але найперші кроки, на кшталт аутогенного тренування або простих медитацій на концентрацію уваги, корисно фіксувати. Як і стан «до» і «після» практик.

І ще я частенько записую фрази (особливо перли) Свідомості. Будь-яка думка, що прозвучала в голові - це не жарт, це цілком серйозно. Свідомість - штука балакуча і нерідко разом з потоком красивих словес вибовкує свої справжні наміри щодо Особистості (аж ніяк не миролюбні). Якщо про це пам'ятати, то багато встає на свої місця набагато швидше.

Якщо про це пам'ятати, то багато встає на свої місця набагато швидше

Записуючи досвід - отримуєш новий досвід

Є така дитяча гра. Ведучий задає питання, на кшталт «Хто? Де? З ким? Що робили? Чому? », А по колу йде листок, на якому кожен пише відповідь на одне із запитань, не знаючи, що написали попередні учасники. В результаті виходить повна Нісенітниця, над якою всі дружно сміються ...

Записи в щоденнику чимось схожі на цю гру. У щоденній суєті Свідомість постійно затирає отриманий людиною досвід, намагаючись, щоб він якомога менше про нього згадував і тим більше не брав на озброєння. Фіксуючи досвід тут і зараз, ти можеш абсолютно не пам'ятати про те, що це вже бувало з тобою раніше і які події цьому передували. Але варто з'єднати ці шматочки - виходить цілісний, докладна розповідь про методи роботи Системи. І він може привести до вражаючим відкриттям.

Раніше мені здавалося, що я просто слабка: ось бачу ж, що це Свідомість мені наполегливо пропонує певний вчинок, пам'ятаю, що ні до чого хорошого це не призведе, внутрішньо не хочу цього робити - і все одно роблю. І ніяк не могла зрозуміти, як же мені в таких ситуаціях не програвати Системі. Проявити твердість Духа? Просто не робити, терпіти, триматися до останнього (потопаючи в думках)? Просто зробити інший вибір? Просто зрозуміти, що мені це нецікаво і не треба? Так чи просто?

Але на щастя, все ілюзії розсипалися, варто було пару раз перечитати свій щоденник хоча б за тиждень ... Тоді я вперше з подивом виявила, що дії Системи - це не набір випадкових «стусанів», на які я реагую, а цілком собі сплановані і чітко налагоджені програми. Моє «згода», виявляється, купували Свідомістю ні з ходу; мене попередньо «готували», планомірно виводячи з рівного стану в те, де у мене вже погано виходило впоратися з хочушка. Спочатку думка-дрібничка, потім безневинний монолог, потім артилерія серйозніше - і так потихеньку крок за кроком я йшла все далі в нетрі Свідомості. Але варто лише відмовитися від найпершої думки ... багато чого змінюється :)

Кожен крок у бік Духа створює умови для наступного кроку в життя; кожен крок в сторону Свідомості створює умови для наступного кроку в смерть. Рух відбувається постійно, ми ніколи не стоїмо на місці. Кожна подія викликає ланцюгову реакцію; навіть один пропуск практики тоді, коли це внутрішньо необхідно, може тягнути на дно сумнівів і брехні Свідомості; але навіть одна сумлінно виконана практика може стати ключем до звільнення. Поєднуючи воєдино розрізнені шматочки досвіду, ти починаєш бачити, куди і як ти рухаєшся, ти починаєш бачити зміну напрямків - спочатку в своїх записах, постфактум, а потім і в режимі реального часу, тут і зараз. Поєднуючи шматочки досвіду, ти отримуєш новий досвід - той, який неможливо отримати іншим способом, окрім як поглянути на картину в цілому. І щоденник дає таку можливість.

читання щоденника

Про це вже багато сказано вище. Щоб зібрати свій досвід воєдино - записи звичайно повинні перечитувати. Чи не тому, що цього не можна зробити інакше - можна. Можна спробувати зібрати спогади і склеїти загальну картину в своєму Свідомості, тільки ось останньому це зовсім не вигідно. Воно буде чинити опір, як може: виправдовуватися, обманювати тебе, «забувати» важливі факти, відволікатися - немає числа цим хитрощів ... Так навіщо втрачати дорогоцінний час на ілюзії і помилки?

З приводу читання щоденника дуже добре сказано тут ( https://allatravesti.com ).

Зараз я взяла собі за правило перечитувати записи щотижня - і це працює! Я починаю бачити, що відбувається зі мною, і над чим можна і потрібно працювати. Це величезна допомога на Шляху!

Є один важливий момент: читання записів дає тим більше плюсів, ніж регулярней і відповідальніше ведеться щоденник. Так, халяви не буде! Але тим і цікавий шлях Особистості, що прискорення притаманне не тільки її падіння, але і зльоту, в порушення всіх знайомих нам зі школи законів фізики. Чим більше ти працюєш над собою, чим більше розкриваєш свою Душу, свій Джерело, тим більше щастя приходить в твоє життя - не тимчасового, не зовнішнього, а справжнього, внутрішнього, котрий залежить ні від чого, крім твого вибору - Любити ...

замість висновку

«Все велике до смішного просте, але дається воно нелегкою працею.»

(Сенсей)

Перший крок - можливо, найважчий. Але з нього починається шлях в тисячу лі ... Нелегко може бути зважитися перевернути свій світ, але без цього на Духовному Шляху не обійтися. Доведеться працювати. Доведеться працювати над собою, щомиті, невпинно - але Свобода того варте!

Не варто робити одного - чекати. Просто візьми ручку, відкрий чистий зошит або блокнот і запиши:

Сьогодні таке-то число, час таке-то.
Сьогодні я починаю свій щоденник.

В добру путь!

В добру путь

Щиро дякую авторів статей:

а так само всіх тих людей, чиї підказки та коментарі допомогли мені придбати той досвід, яким я ділюся в статті.

Чи не той голос в голові, що хоче твоєї смерті?
Ти поройся грунтовно в своїх думках, що ти там, крім лайна, побачиш?
Але чи такий ти всередині себе?
Ти це усвідомлюєш?
Але як же все інше?
Чим простіше крок - тим легше його зробити, правда?
Замри, прислухайся: ти це?
А ось які це будуть факти і спостереження?
Що допоможе особисто вам?
З Ким я зараз - з Богом чи з Дияволом?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача