Статьи

Щоденник міста: Олімпіада в Лондоні, запис 3-тя

  1. Прапор на голові
  2. Авторські права і бренд-поліція
  3. Продавати картоплю з рибою можна, а ось без риби - вже не можна
  4. «Лоднонская Оімпліада»
  5. Керівництво Oddbins оголосило знижку 30% для всіх покупців, які прийдуть в магазин в кросівках Nike

Через кілька годин в Лондоні стартує літня Олімпіада - подія, яка змінить життя британської столиці не тільки на найближчі два з половиною тижні, але на роки вперед. Спеціально для The Village Микола Самсонов, вже багато років живе в Лондоні, веде щоденник міського життя і розповідає про найцікавіше, що відбувається за межами спортивних арен. У третьому випуску - про те, як скривджена бабуля пофарбувала голову в кольори британського прапора, скривджені бармени запрошують на якісь «спортивні змагання», а бренд-поліція влаштовує облави по всій країні.

Через кілька годин в Лондоні стартує літня Олімпіада - подія, яка змінить життя британської столиці не тільки на найближчі два з половиною тижні, але на роки вперед Прапор на голові

Центральний Лондон зараз прикрашений прапорами країн-учасниць Олімпіади. Їх вивісили уздовж Ріджент-стріт, куди щодня з'їжджаються на шопінг десятки тисяч туристів. Тепер у гостей міста з'явилася нова забава: вгадай країну по прапору. Висять полотнища в алфавітному порядку, що дещо спрощує завдання. Втім, не дуже: в першому ряду якийсь ерудит може впізнати Алжир і Андорру, але що висить між ними?

Наш триколор можна побачити в самому кінці Ріджент-стріт, прямо біля площі Пікаділлі-серкус, - як і належить, між Румунією і Руандою. А ось британський «Юніон Джек» висить останнім, вже за площею: так положено для приймаючої сторони. Побачивши таку кричущу несправедливість, звичайна пенсіонерка Нора Хендс з села Херші вирішила проявити патріотизм і пофарбувала в кольори британського прапора власну голову.

Як пишуть газети, для фарбування 80-річної Норі довелося їхати в сусіднє село, де перукар прийшов від прохання пенсіонерки в жах і довго відмовляв її від цієї божевільної ідеї. Однак бабуся була непохитна. На все про все пішло чотири з гаком години.

На все про все пішло чотири з гаком години

«До мене постійно підходять люди, щоб висловити захоплення моєї зачіскою! - розповідає вона. - Один чоловік навіть захотів сфотографуватися зі мною на свій мобільник, а коли я стою на автобусній зупинці, мені постійно сигналять проїжджаючі машини! »До речі, коли в Британії в минулий раз проходили Ігри, в 1948 році, Норі було шістнадцять - тоді вона голову, правда, не фарбувала, зате тепер знову відчуває себе молодою. А ще Нора сподівається, що її зачіска протримається до самого кінця Олімпіади, хоча в останні дні не виходить з дому, не захопивши з собою парасольки. На всякий випадок.

Авторські права і бренд-поліція

У британських газетах набирає обертів скандал навколо захисту авторських прав. Використовувати символіку Ігор - олімпійські кільця, логотип і навіть слова «Лондон-2012» - мають право тільки офіційні спонсори змагань. У місті навіть з'явилися спеціальні загони бренд-поліції, покликані стежити за дотриманням цих обмежень. Найбільше обурення викликає те, що компанії, які не є офіційними спонсорами, не мають права не тільки безпосередньо згадувати про Олімпіаду, але навіть побічно асоціювати себе з змаганнями. Зокрема, в рекламі заборонено вживати слоган «Швидше, вище, сильніше», а також два десятка слів, в тому числі: «Лондон», «2012», «золото», «срібло», «бронза» і навіть «літо» . При цьому про слово «медаль» укладачі переліку, схоже, забули.

Продавати картоплю з рибою можна,
а ось без риби - вже не можна

Доходить до смішного: наприклад, продавати смажену картоплю в районі проведення Ігор має право тільки McDonald's, іншим це заборонено. «А як же традиційний британський обід fish and chips - смажена картопля з рибою?» - обурилися місцеві кафе і подали в суд. Fish and chips вдалося відстояти, але саме в такому поєднанні: тобто продавати картоплю з рибою можна, а ось без риби - вже не можна. Барах заборонено писати на вході «дивіться тут олімпійські трансляції», тому багато хто йде на хитрість і пишуть, наприклад, «дивіться спортивні змагання року».

Порушникам авторських прав загрожує великий штраф. За нелегальне використання олімпійських символів або асоціацій можна заплатити до 30 тисяч фунтів. Бренд-поліцейські працюють не тільки в столиці, але і в інших містах і щосили борються також з «партизанським маркетингом». Скажімо, вони змусили «Олімпійське» кафе, багато років працювала в Лондоні, зафарбувати першу букву «о» - тепер воно «лимпийского». М'ясну лавку змусили зняти щит, де круглі сосиски нагадували форму кілець, а квітковий магазин - розібрати прилавок, де квітами була викладена емблема Олімпіади.

Глава оргкомітету Себастьян Коу недавно навіть заявив, що глядачі не зможуть потрапити на змагання, якщо прийдуть в футболці або кросівках з «неправильним лого». Втім, після цієї заяви в ЗМІ вибухнув такий скандал, що Міжнародний олімпійський комітет поспішив поступитися і пояснив, що, безумовно, окремі глядачі будуть допущені на Олімпіаду, навіть якщо прийдуть в футболці з написом Pepsi або кросівках Reebok. А ось якщо в такому вигляді прийде група людей, будуть проблеми.

«Лоднонская Оімпліада»

Стівен Холт з Сурбітона, ідилічного району на південному заході Лондона, сам того не підозрюючи, став символом руху «Олімпійського Опори». Вітрину свого салону прокату весільних костюмів він прикрасив п'ятьма різнокольоровими квадратами і слоганом «Lodnon 2102 Oimplycs». Саме так: «Лоднонская Оімпліада». «Я хотів оформити вітрину до Ігор, - пояснює Стівен, - але всі переговори з оргкомітетом ні до чого не привели. Вони продовжували наполягати на тому, що, намалювавши кільця, я тим самим як би роблю вигляд, що я - спонсор Олімпійських ігор. Це я-то! »

Тоді, продовжує Стівен, на нього «зійшло прозріння». Він згадав, як кілька років тому хтось надіслав йому по електронній пошті забавний абзац, де букви в словах були переставлені, але текст при цьому читався відмінно. І Стівен теж вирішив спробувати. В результаті вже через пару днів постер «Лоднонской Оімпліади» висів не лише в його магазині, але і в вікнах хімчистки по сусідству. Фото обох вітрин ретвітів навіть члени парламенту. «Мені подобається винахідливість Стівена, - написала відомий блогер Елен Свіфт. - Нам постійно говорять, що в Великобританії проходить "найбільше шоу світу", так чому Стівену і іншим бізнесменам не можна приєднатися до загального свята, якщо вони не шкодять спонсорам? »

Керівництво Oddbins оголосило знижку 30%
для всіх покупців, які прийдуть в магазин
в кросівках Nike

рух «Лоднонской Оімпліади» стало поширюватися як вірус. У «Твіттері» миттєво з'явився аккаунт @ lodnon2102 , А до антиолімпійську кампанії потроху стали приєднуватися не тільки приватники, а й відносно великі британські фірми, які не потрапили в число офіційних партнерів. «Оргкомітет Ігор звертається з компаніями, що не входять в список спонсорів, як з жебраками, які намагаються урвати крихти зі святкового столу», - заявило керівництво фірми Oddbins, що займається продажем вина, і оголосило про запуск своєї власної антикампанію. Протягом усієї Олімпіади вікна магазинів Oddbins будуть прикрашені рекламними плакатами приблизно такого змісту: «Celebrate [CENSORED] with us».

Протягом усієї Олімпіади вікна магазинів Oddbins будуть прикрашені рекламними плакатами приблизно такого змісту: «Celebrate [CENSORED] with us»

Керівництво Oddbins пішло ще далі і оголосило знижку 30% для всіх покупців, які прийдуть в магазин в кросівках Nike (офіційний спонсор Олімпіади - Adidas), з ключем від автомобіля Vauxhall (замість BMW), пластиковою карткою Mastercard (на Олімпіаді можна розраховуватися тільки карткою Visa ), iPhone, а не Samsung і чеком за банку «Пепсі», куплену в KFC (спонсори - Coca-Cola і McDonald's відповідно).

фото: Flickr , Forums.penny-arcade.com

Втім, не дуже: в першому ряду якийсь ерудит може впізнати Алжир і Андорру, але що висить між ними?
«А як же традиційний британський обід fish and chips - смажена картопля з рибою?
Нам постійно говорять, що в Великобританії проходить "найбільше шоу світу", так чому Стівену і іншим бізнесменам не можна приєднатися до загального свята, якщо вони не шкодять спонсорам?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.