Статьи

Що робити, якщо програма Тіріка Магазин пише не по-російськи

 1. Маленьке наукове відступ. Юнікод.
 2. Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?
 3. важливі примітки

+7 (962) 919-86-60 +7 (962) 919-86-60  Тіріка-Магазин  Іноді трапляється, що програма, встановлена ​​в перший раз на комп'ютер, показує замість російських букв ієрогліфи

Тіріка-Магазин

Іноді трапляється, що програма, встановлена ​​в перший раз на комп'ютер, показує замість російських букв "ієрогліфи". Найчастіше таке буває в країнах, де російська мова не є рідною для комп'ютера, наприклад, у Вірменії, Азербайджані, Литві. Як це виправити?

Маленьке наукове відступ. Юнікод.

Як ви напевно знаєте, комп'ютери (в сучасному розумінні цього слова - електронні машини для бізнесу) придумали американці. Для того, щоб вони заробили (комп'ютери, а не американці;), потрібно було вирішити величезну кількість технічних завдань. Однією з таких задач був вибір способу кодування текстової інформації в комп'ютері. Проблема полягає в тому, що комп'ютер не зберігає текст, картинки, відео і т.п. - комп'ютер зберігає тільки числа, і потрібно було домовитися про стандарт кодування тексту числами таким чином, щоб закодований на одному комп'ютері текст міг легко прочитати на іншому комп'ютері.

В результаті було прийнято рішення відвести для зберігання кожної букви текстової інформації один байт комп'ютерної пам'яті. В один байт може поміститися одне число від 0 до 255, ось цими-то числами і закодували літери алфавіту. В результаті букві "A" дістався код 65, а цифрі "7", наприклад, код 55. Таблиця відповідності різних символів алфавіту числам отримала найменування ASCII-таблиці, а самі коди символів стали називати ASCII-кодами. ASCII розшифровується як American Standard Code for Information Interchange, або Американські Стандартні Коди Для Обміну Інформацією.

Як ми вже говорили, в один байт можна записати число від 0 до 255, так що одним байтом можна закодувати 256 різних значків. Цього діапазону вистачило для:

 • Букв англійської мови - 52 штуки (окремо рядкові і окремо великі літери)
 • Цифри - 10 штук
 • Розділові знаки і знаки арифметичних операцій
 • Спецсимволи, наприклад, "\" і знак табуляції
 • Керуючі символи, наприклад, "повернення каретки"
 • і т.п.

Після перерахованого вище в ASCII-таблиці залишилося місце для букв одного додаткового національного алфавіту, наприклад, кирилиці, і вийшло, що програми, які кодують текстову інформацію за стандартом ASCII, можуть показувати символи тільки двох алфавітів, причому одним з двох алфавітів в будь-якому випадку є англійська . Зрозуміло це приносило певні незручності. Так, наприклад, французький історик, який пише статтю про Давню Грецію, не міг вставити в текст цитати на грецькому, тому що через обмеження таблиці ASCII його текст міг складатися тільки з англійської та французької або з англійскойго і грецького, але ніяк не з трьох мов одночасно.

Через деякий час було прийнято стандард Юнікод (Unicode), який відводив під кожну букву більша кількість байт, і закодований по Юникоде текст міг одночасно містити символи кількох алфавітів одночасно, включаючи і ієрогліфічні. Однак залишилося досить багато програм, створених з використанням кодування ASCII і не підтримують Юнікод, і ці програми, навіть працюючи в сучасних операційних системах, вміють показувати символи тільки двох алфавітів одночасно.

На жаль, програма Тіріка-Магазин не підтримує Юнікод і працює в кодуванні ASCII. Це означає, що вона може працювати тільки з двома алфавітами: англійською (оскільки він вшитий в таблицю ASCII намертво) і російським (оскільки все меню, вікна і т.п. програми "розмовляють російською"). Це означає, що символи національних алфавітів, наприклад, вірменського, будуть завжди відображатися в програмі некоректно. Ми плануємо змінити цю ситуацію і перевести програму в Юнікод, але це велика робота, яку не зробиш раптом - і вона поки не зроблена.

Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?

Якщо ви встановили програму на свій комп'ютер і програма показує російські літери ієрогліфами, то вам необхідно донастроіть ваш комп'ютер таким чином, щоб він для програм, які не підтримують Юнікод, в якості національного алфавіту використовував російську мову. Для цього:

1. Відкрийте Панель Управління Windows
Windows XP і Windows 7: натисніть кнопку Пуск і виберіть Панель Управління
1
Windows 8: Двічі клацніть в іконку Мій Комп'ютер, зліва перейдіть в секцію Комп'ютер і потім у верхній частині вікна натисніть кнопку "Запустити Панель Управління":

2. Відкрийте вікно мовних налаштувань Windows
Windows XP: Для цього в Панелі Управління потрібно запустити іконку "Мови І Стандарти":
2
Windows7 і Windows8: В Панелі Управління вибрати "Додавання мови" в секції "Годинник, мова та регіон" і потім клацнути "Зміна розміру дати, часу і чисел":

3. Вкажіть мову для програм, які не підтримують Юнікод:
Windows XP: У вікні перейдіть на останню до закладки та виберіть російську мову в секції "Мова програм, які не підтримують Юнікод":
3
Windows 7 і Windows 8: У вікні перейдіть на останню закладку, знайдіть секцію "Мова програм, які не підтримують Юнікод", натисніть кнопку "Змінити мову системи" і виберіть там російську мову:

Після цього програма Тіріка-Магазин буде писати російські літери всюди, де це необхідно.

важливі примітки

Примітка 1
Як ви тепер розумієте, по цій інструкції ви можете налаштувати Windows таким чином, щоб вона використовувала російську як другу алфавіт у всіх програмах, які не підтримують Юнікод. Так, наприклад, якщо у вас таких програм встановлено кілька (а Тіріка - це далеко не єдина програма, що не підтримує Юнікод) і при цьому ви живете не в Росії, а, наприклад, у Вірменії, то всі такі програми на вашому комп'ютері розучаться говорити по-вірменськи. Втім, Вам ніхто не заважає виконати всі описані вище дії, подивитися, що з цього вийде і якщо результат вам не сподобається - поміняти все настройки назад.

Примітка 2
З вищесказаного також випливає, що програма Тіріка-Магазин не зможе працювати з мовами, відмінними від російського. Так, наприклад, якщо ви живете в Вірменії і хотіли б використовувати програму Тіріка-Магазин, що має російський зовнішній вигляд, але вписувати найменування товарів по-вірменськи, у вас нічого не вийде: працюючи в стандарті ASCII, програма підтримує тільки дві мови, і мови ці - російська та англійська.

Наступна стаття: Завантаження накладних з файлів

Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?
Як це виправити?
Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача