Статьи

Що таке VDS? Навіщо потрібен віртуальний виділений сервер, дізнайтеся більше!

  1. Навіщо виділений сервер
  2. Трішки історії
  3. Трохи про віртуальність
  4. Трохи про безпеку і надійності
  5. Універсальна послуга
  6. висновок
480 auto

VDS (Virtual Dedicated Server, віртуальний виділений сервер) - це послуга хостингу, при якій клієнту виділяється віртуальний сервер цілком з повними адміністративними правами, які дають можливість встановити на сервер будь-яке програмне забезпечення. Функціонально віртуальний сервер нічим не відрізняється від фізичного (апаратного, «залізного»).

Навіщо виділений сервер

Окремий сервер потрібен тоді: коли потрібен повний контроль над операційною системою; коли потрібна можливість встановлювати довільне програмне забезпечення; коли потрібно мати гарантований рівень продуктивності.

Для розміщення невеликого веб-сайту зовсім не обов'язково використовувати окремий сервер. Можна скористатися загальним хостингом (shared hosting), який дешевше. Але при цьому ви зможете користуватися лише програмним забезпеченням, яке встановив провайдер. І продуктивність вашого сайту буде залежати від навантаження на «сусідів» по ​​загальному хостингу.

Трішки історії

З появою інтернету виникла досить масова потреба в підключення серверів до глобальної мережі. Це можна було зробити двома способами: підвівши інтернет-канал до свого облікового запису, або перемістивши його туди, де інтернет вже був, тобто до інтернет-провайдера.

Лінії зв'язку з інтернетом довгий час залишалися відносно дорогими, тому варіант розміщення свого обладнання у провайдера був набагато вигідніше варіанту, пов'язаного з прокладанням кабелю до свого офісу.

Взагалі, купувати обладнання у власність було не обов'язково - його можна було орендувати у провайдера.

У будь-якому випадку, клієнт отримував окремий «залізний» комп'ютер, що знаходиться в швидкої провайдерської мережі. Цей сервер називався: виділеним (dedicated), а відповідна послуга - розміщенням (collocation).

На певному і досить тривалому етапі розвитку інтернету послуга розміщення «залізних» серверів у провайдера була вельми затребуваною.

Трохи про віртуальність

З'явилися в подальшому технології гіпервізора дозволили програмно відокремити операційні системи від обладнання, на якому вони працювали. Операційні системи стали функціонувати всередині віртуальних машин, які за інерцією продовжили називати виділеними серверами. Звичайно, з додаванням прикметника «віртуальні».

Так і виникло позначення: VDS - «віртуальний виділений сервер».

Найважливіше для споживача відміну віртуального сервера від фізичного полягає в тому, що він в будь-який момент і практично миттєво може змінити обчислювальні характеристики: збільшити або зменшити число процесорів, збільшити або зменшити розмір оперативної пам'яті, збільшити або зменшити число і розмір дисків.

В принципі, фізичній сервера теж можна додати пам'яті або дисків. Але спочатку їх потрібно купити і встановити. При цьому слід враховувати, що можливостей продати пам'ять і диски, що стали вам непотрібними, вкрай мало. Тобто збільшити потужність «залізного» сервера можна, а ось зменшити - практично, немає.

Число процесорів фізичного сервера визначено конструкцією системної плати комп'ютера, і змінити це число ви не зможете.

Трохи про безпеку і надійності

Окремий сервер дає вам повний контроль над системою: ви керуєте обліковими записами користувачів, встановлюєте потрібний програмне забезпечення, налаштовуєте мережеві інтерфейси і правила роботи міжмережевих екранів.

Всі ці дії вимагають від вас певного рівня кваліфікації в області системного адміністрування, і ця обставина відноситься як до віртуального, так і до апаратного серверів.

Однак коштів для швидкого відновлення працездатності віртуального сервера набагато більше, ніж для відновлення «залізного». Новий віртуальний сервер можна швидко створити з шаблону або клонувати з уже працюючого і налагодженого старого.

Універсальна послуга

Зараз в хмарах можна придбати послуги самих різних типів і моделей споживання (SaaS, PaaS, IaaS, ...). Виділений віртуальний сервер є частиною моделі IaaS - Infrastructure-as-a-Service - найбільш універсальної моделі споживання хмарних послуг.

На основі віртуальної машини ви можете побудувати будь-яку, потрібну вам, інформаційну систему: встановити будь-яку операційну систему, застосувати будь-яке програмне забезпечення, конфігурувати будь-яку мережу.

З концепцією розглядати і використовувати віртуальний сервер як звичайний «залізний» ви можете ознайомитися в нашій статті « Вважайте хмара необлаком ».

завдяки панелі управління 1cloud і її веб-консолі , Можна управляти віртуальною машиною, взагалі, не має жодного мережевого інтерфейсу.

висновок

Як апаратний, так і віртуальний сервери дають вам можливість будувати універсальні інформаційні системи. Але віртуальний, на відміну від «залізного» - дозволяє швидко змінювати обчислювальну потужність в обидві сторони.

Так само швидко ви можете створювати в хмарі нові віртуальні сервери і видаляти що стали непотрібними. Все це робить вашу інформаційну систему, розміщену в хмарі, надзвичайно гнучкою.

PS Ще трохи матеріалів про віртуальних серверах:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача