Статьи

Що таке піратський контент | Інтернет - грамотність з Надією

  1. Одна з причин появи піратського контенту
  2. Де можна побачити нелегальний контент?
  3. Як піратський контент потрапляє в мережу?
  4. Як виглядає піратський контент
  5. Куди пропадають репаки з торрентів і серіали з ВКонтакте?
  6. Онлайн-сервіси
  7. Прошу проголосувати!

Піратським (нелегальним) контентом може бути гра, фільм, книга, навчальний курс або щось інше, розміщене в мережі без дозволу автора, оскільки він навряд чи б дав на це добро - людина заробляє і не допустить, щоб хтось позбавив його заробітку Піратським (нелегальним) контентом може бути гра, фільм, книга, навчальний курс або щось інше, розміщене в мережі без дозволу автора, оскільки він навряд чи б дав на це добро - людина заробляє і не допустить, щоб хтось позбавив його заробітку.

Правда, є виключення з цього правила - це ті деякі автори, які не перешкоджають піратському поширення свого продукту.

Для цього можуть бути, наприклад, такі причини:

  • автор вважає це безкоштовною рекламою свого бренду,
  • якщо продукт старий, то рано чи пізно він може потрапити у відкритий доступ і прибутку від нього не буде.

Зміст статті
Одна з причин появи піратського контенту
Де можна побачити нелегальний контент?
Як піратський контент потрапляє в мережу?
Як виглядає піратський контент
Куди пропадають репаки з торрентів і серіали з ВКонтакте?
Онлайн-сервіси
Прошу проголосувати!

Почнемо по порядку.

Одна з причин появи піратського контенту

Припустимо, користувач хоче подивитися який-небудь серіал або фільм, а офіційне відео залито (розміщено) правовласником на повільний хостинг типу Rutube.ru з обов'язковою рекламою перед початком перегляду.

У деяких користувачів не вистачає терпіння чекати, поки завантажиться серія, і пройде дратує реклама, тому вони заходять на трекер (торрент), шукають потрібний фільм і по-швидкому скачують його.

Це лише простий приклад того, як правовласники фільму втрачають прибуток (хоч і мізерну) на показі обов'язкової реклами, так як основний дохід вони отримують з показу реклами на великих медіамайданчики під час прокату серіалу.

Таким же чином позбавляються заробітку видавці комп'ютерних ігор, книг, музичні лейбли і кіностудії. Багато користувачів міркують так: навіщо витрачати гроші, коли можна скачати безкоштовно.

Де можна побачити нелегальний контент?

Найбільшими "постачальниками" безкоштовних ігор, фільмів і книг є форуми.

На форумах є користувачі, які мають на своєму носії ліцензійний продукт (або продукт, придбаний на офіційному сайті його правовласника). Вони його придбали самостійно за повну вартість, або в складчину, про останній трохи докладніше.

Є сайти, де створюється відповідна тема на форумі з оголошенням про складці на певний продукт. У певний момент складчина закривається, після чого вартість продукту ділиться на кількість учасників складчини та таким чином визначається сума внеску для кожного учасника складчини, зазвичай це маленька сума. Потім учасники вносять на рахунок організатора складчини цю суму. Організатор купує продукт за повну вартість на офіційному сайті, після чого надає можливість завантажити цей продукт всім учасникам складчини.

Іноді організатор складчини наймає когось для злому захисту продукту, щоб він був усім доступний. Дії організатора і учасників складчини не є законними, бо автор продукту не давав згоди на таке розповсюдження копій свого продукту.

Як піратський контент потрапляє в мережу?

Не важко здогадатися, що продукт, придбаний в складчину, досить швидко витікає в Інтернет, наприклад, в роздачу на торренти.

Користувач (назвемо його Робін Гуд), який придбав продукт за повну вартість або в складчину, вважає своїм обов'язком викласти цей продукт для всіх інших учасників форуму, пояснюючи це, наприклад, боротьбою з жадібністю правовласника продукту. Тому користувач Робін Гуд генерує торрент-файл для того, щоб інші користувачі (користувачі) форуму могли безкоштовно скачати файл з продуктом до себе на комп'ютер.

Потім користувач Робін Гуд заливає (розміщує) цей продукт на сайт (або на форум) під виглядом звичайної дискусійної теми з красивим оформленням (заголовок, превью, інформація про вміст і скріншотами). Далі шукачі безкоштовного контенту вводять в пошуковик запит типу «скачати безкоштовно то-то». Пошуковик шукає і зазвичай знаходить тему на сайті (на форумі) і видає користувачеві посилання на цю тему.

Він переходить з пошукача і качає продукт на свій комп'ютер через спеціальну програму, яка підтримує формат .torrent.

Як виглядає піратський контент

На торрентах (трекерах) файли публікуються в закритому вигляді. Це означає, що для того, щоб почати його використовувати, потрібно завантажити файл на свій комп'ютер. До таких файлів відносяться і клієнтські гри, так як без інсталяції (без установки) на свій комп'ютер скористатися грою не вийде.

Щодо того, в якому вигляді викладається нелегальні музика, фільми і книги - спірне питання. Найчастіше на якомусь відеохостингу можна помітити розміщене кіно. Погодьтеся, зручно і просто: подивився і закрив, без попереднього скачування.

Точно так само і з музикою в мережі, наприклад, ВКонтакте . Скільки там безкоштовних пісень. Так, є артисти, які просувають в інтернеті свою творчість і розміщують безкоштовно свої треки, але також в соціальних мережах присутні аудіозаписи, залиті (розміщення) без згоди власника авторських прав. Часто це стосується навіть тих чи інших ексклюзивних альбомів.

Ще буває така можливість, як "читати онлайн". Це стосується текстових документів, зокрема, книг. Автори продають свої права якомусь великому видавцеві. Останній заробляє на продажу книжкових примірників. Але зараз з'явилася проблема - паперовий варіант вже мало хто цінує, і все більшої популярності набувають електронні версії, які без праці можна відправити (злити) в інтернет.

Куди пропадають репаки з торрентів і серіали з ВКонтакте?

Репак - це слово запозичене з англійської мови - RePack, можна перевести як «перепакувати».

Репаки роблять для того, щоб створити свої програми, ігри, додатки на основі оригінальних програм, ігор, додатків, створених їх розробниками, шляхом внесення в них якихось змін, наприклад, переклад на іншу мову або якісь інші зміни. Репаки іноді викладають на торрентах.

Іноді при спробі відтворити відео або аудіозапис ВКонтакте можна помітити напис "Файл був вилучений з публічного доступу в зв'язку зі скаргою про порушення авторських прав".

З чим це пов'язано, відразу зрозуміло - правовласник пред'явив адміністрації соц. мережі документи, що підтверджують його авторство на цей продукт. Це означає, що тільки власник має право вирішувати, як вчинити зі своїм дітищем. Всі дії, вчинені іншими особами, анулюються.

Така ж ситуація і на торрент-трекерах: законні власники пред'являють адміністрації ресурсу документи, і роздача закривається.

Як приклад можна привести російське видавництво 1С. У квітні 2015 року на популярних форумах користувачі розміщували посилання на скачування зламаної версії відеоігри GTA 5, випущеної видавництвом 1С. Не минало й години, як кожна роздача закривалася на прохання російського видавництва.

Десь читала, що у російських серіалів дуже жорсткі авторські права і в цьому криється відміну серіалів від повнометражного фільму. Справа в тому, що прокат фільму йде кілька тижнів, а потім творцям фільму вже все одно, оскільки прибутки від фільму практично не буде.

Зовсім інша справа - прокат багатосерійних фільмів по ТБ, який йде тривалий час, причому повторюватися може кілька років. А за цей час автори серіалу можуть заробити гроші з показу реклами.

Онлайн-сервіси

Останнім часом у всьому світі активно розвивається напрямок, пов'язаний з онлайн-сервісами . Це зручно в тому сенсі, що можна в режимі онлайн зробити багато речей, при цьому не треба завантажувати програми, встановлювати їх на свій комп'ютер. Тому онлайн-сервіси можна вважати якоюсь заміною торрентів і формами.

Прошу проголосувати!

Чекаю від Вас всього один клік по тому єдиному варіанту, який Вам підходить в такому важливому питанні:
"Як Ви ставитеся до піратського контенту?" Можна вибрати 1 варіант відповіді.

PS Рекомендую інші матеріали по інтернет-грамотності:

Що таке чат для спілкування і що таке форуми за інтересами?

Як розблокувати PDF файл, 3 онлайн-сервісу

Онлайн сервіс «Знайди свою вулицю»

Як зареєструватися «ВКонтакте» безкоштовно: з мобільним або без нього

Як послухати гарну музику з Інтернету


Як піратський контент потрапляє в мережу?
Як піратський контент потрапляє в мережу?
Де можна побачити нелегальний контент?
Як піратський контент потрапляє в мережу?
Куди пропадають репаки з торрентів і серіали з ВКонтакте?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача