Статьи

Що таке «wsappx» і чому він вантажить Windows?

  1. Що таке wsappx?
  2. Що таке служба розгортання додатків AppX (AppXSVC)?
  3. Що таке служба ліцензування клієнтів (ClipSVC)?
  4. Що таке служба сховища Windows (WSService)?
  5. Чому wsappx використовує багато CPU?
  6. Чи можна відключити wsappx?
  7. Це вірус?

Процес «wsappx» є частиною Windows 8 і 10, і ви можете бачити, що він працює в фоновому режимі або навіть використовує значну кількість ресурсів центрального процесора і диска. Він пов'язаний з Windows Store і нової «універсальної» платформою додатків Microsoft.

Що таке wsappx?

Процес wsappx включає в себе дві окремі фонові служби. У Windows 8 і 10 wsappx включає службу розгортання AppX (AppXSVC), крім того, в Windows 10 ви також побачите службу ліцензій клієнтів (ClipSVC), а в Windows 8 - службу сховища Windows (WSService) замість ClipSVC.

Якщо ви бачите процес wsappx, запущений в диспетчері завдань, розгорніть його, і ви побачите один або обидва з двох подсервісов (в залежності від використовуваної версії Windows). Ці служби обробляють установку, видалення і оновлення сховищ додатків, а також забезпечення їх належної ліцензії.

Ці служби обробляють установку, видалення і оновлення сховищ додатків, а також забезпечення їх належної ліцензії

Давайте докладніше розглянемо кожну з цих служб.

Що таке служба розгортання додатків AppX (AppXSVC)?

Служба розгортання AppX «розгортає» додатка з магазину. Додатки типу «Universal Windows Platform» поширюються в пакетах .AppX, звідси і назва.

Іншими словами, цей процес використовується для установки, видалення та оновлення програм з магазину додатків «Віндовс». ОС автоматично оновлює програмам працювати у фоновому режимі, а це велика частина додатків, що входять до складу Windows, - від Пошти до Paint 3D.

Традиційні додатки Windows використовують ресурси процесора і диска при установці, видалення або оновлення. Єдина відмінність полягає в тому, що при роботі з додатками магазину ви бачите ресурси, використовувані AppXSVC замість установника окремої програми.

Якщо ви бачите, що цей процес працює, коли ви не встановлюєте додатки, і навіть якщо ви ніколи не використовуєте ці програми, це відбувається через те, що Windows оновлює їх у фоновому режимі. Це також пояснює, чому ви іноді можете побачити цей процес з використанням ресурсів центрального процесора і диска у фоновому режимі.

Що таке служба ліцензування клієнтів (ClipSVC)?

У Windows 10 фонова служба ClipSVC обробляє «інфраструктурну підтримку» для магазину. За словами Microsoft, додатки, куплені в магазині у вашій системі, "не будуть коректно працювати», якщо ви вимкніть його.

Ця служба, ймовірно, робить кілька різних речей, які дозволяють додаткам працювати правильно. Згідно назві, обов'язки служби включають управління ліцензіями, що гарантує, що ви можете запускати тільки офіційні додатки, за які ви заплатили. Це функція боротьби з піратством. Крім цього, Microsoft не пояснила, які інші функції надає ця служба для зберігання додатків.

Що таке служба сховища Windows (WSService)?

У Windows 8 служба WSService також обробляє «інфраструктурну підтримку» для Магазину. Фактично, служба ClipSVC в Windows 10 і служба WSService в Windows 8 має ідентичні опису в інтерфейсі сервісів.

Процес WSService, схоже, в основному такий же, як ClipSVC. У Windows 8 це просто називається по-іншому. Ви не побачите процес WSService в Windows 10.

Чому wsappx використовує багато CPU?

Служба wsappx зазвичай використовує значимий обсяг процесора, тільки коли ваш комп'ютер встановлює, видаляє або оновлює додатки. Можливо, це пов'язано з тим, що ви вирішили встановити або видалити додаток або тому, що магазин автоматично оновлює програми у вашій системі.

Якщо вам не подобається ця служба, ви можете відключити автоматичне оновлення додатків в Windows Store. Для цього запустіть магазин додатків, клацніть значок користувача в правому верхньому куті вікна та виберіть опцію «Налаштування». Встановіть повзунок «Оновлювати додатки автоматично» в положення «Викл».

Коли ви хочете оновити свої додатки, ви можете повернутися в магазин, клацнути значок свого профілю користувача і вибрати опцію «Завантаження і відновлення». На цьому екрані ви всі оновлення для встановлених додатків.

Це рішення не дозволяє службі wsappx використовувати CPU для оновлення програм у фоновому режимі, при цьому ви не будете автоматично отримувати останні апдейти. Коли ви вручну оновлюєте додатки, ви як і раніше будете використовувати системні ресурси, такі як процесор і оперативна пам'ять, але принаймні ви можете вибирати, коли вони будуть використовуватися.

Microsoft часто оновлює додатки, що входять до складу Windows, тому ми не рекомендуємо відключати цю функцію, або ж стежити за своєчасним оновленням вручну.

Чи можна відключити wsappx?

Ви не можете відключити ці процеси. Вони не запускаються автоматично у фоновому режимі. Вони запускаються в міру необхідності і закриваються, коли вони не потрібні. Наприклад, запустіть додаток з магазину, і ви побачите процес ClipSVC. Запустіть сам Windows Store, і ви побачите AppXSVC. Встановіть або видаліть цю програму, і ви побачите AppX, використовуючи деякі системні ресурси для завершення процесу.

Якщо ви спробуєте вбити процес wsappx з диспетчера задач, Windows попередить вас про те, що ваша система стане непридатною або відключена. Також немає можливості примусово відключити wsappx в списку сервісів.

Навіть якщо ви можете запобігти запуск цих процесів, ви не захочете це робити. Вони є важливою частиною Windows 10. Вони працюють тільки тоді, коли це необхідно, і будуть використовувати системні ресурси тільки при установці, видалення або оновлення програми, також ви можете відключити автоматичні оновлення щоб скоротити кількість процесів у фоновому режимі.

Це вірус?

Програмне забезпечення wsappx є частиною самої Windows 10. У даний момент немає ніяких повідомлень про те, що шкідлива програма маскується як процеси wsappx, AppXSVC, ClipSVC або WSService. Однак, якщо вас турбує шкідливе ПО, завжди рекомендується запускати сканування за допомогою антивірусної програми, щоб перевірити вашу систему на що-небудь небезпечне.

Що таке wsappx?
Що таке служба розгортання додатків AppX (AppXSVC)?
Що таке служба ліцензування клієнтів (ClipSVC)?
Що таке служба сховища Windows (WSService)?
Чому wsappx використовує багато CPU?
Чи можна відключити wsappx?
Це вірус?
Що таке wsappx?
Що таке служба розгортання додатків AppX (AppXSVC)?
Що таке служба ліцензування клієнтів (ClipSVC)?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача