Статьи

Що таке блакитні фішки

  1. Блакитні фішки російського ринку акцій
  2. Переваги та недоліки інвестування в акції першого ешелону

Термін «блакитні фішки» застосовують до високоліквідним акцій великих компаній відрізняються надійністю і стабільністю. Назва «блакитні фішки» перекочувало в біржову торгівлю зі світу казино, де найбільш дорогі фішки мали блакитне забарвлення. З російських акцій до блакитних фішок або, як їх ще називають, до акцій першого ешелону, можна віднести акції таких гігантів як: Сбербанк, Газпром, Роснефть, Лукойл і ін.

З російських акцій до блакитних фішок або, як їх ще називають, до акцій першого ешелону, можна віднести акції таких гігантів як: Сбербанк, Газпром, Роснефть, Лукойл і ін

До переваг «блакитних фішок» слід віднести такі моменти як ліквідність (тобто ви можете в будь-який момент продати ці акції) і стабільність. Однак професійні інвестори недолюблюють ці акції, оскільки перспектива їх зростання хоча і стабільна, але не зрівняється за темпами з акціями другого ешелону. Адже акції другого ешелону можуть бути сильно недооцінені (і в перспективі підскочити в ціні в 2-3 рази) на відміну від блакитних фішок, які в силу своєї популярності і популярності від недооціненість, як правило, не страждають.

Купівля акцій відносяться до розряду блакитних фішок - стратегія підходить абсолютно всім: і новачкам, і професіоналам.

Звичайно, цей тип акцій рекомендують інвесторам, як найбільш надійний і безризиковий варіант інвестицій. В портфелях досвідчених інвесторів блакитні фішки грають роль консервативних активів поряд з банківськими депозитами та державними облігаціями.

Блакитні фішки російського ринку акцій

Російські блакитні фішки це високоліквідні акції 15 найбільших національних компаній, що входять в розрахунок індексу «Блакитних фішок» Московської біржі.

Наш фондовий ринок порівняно молодий і за багатьма критеріями поки бракує до таких монстрів як фондовий ринок США або, наприклад, Великобританії. Однак, незважаючи на свою відносну молодість, він уже досить міцно стоїть на ногах і щосили набирає обертів.

Однак, незважаючи на свою відносну молодість, він уже досить міцно стоїть на ногах і щосили набирає обертів

Акції входять в індекс блакитних фішок Московської біржі (на червень 2018 роки)

Є думка, що в силу відносно невеликий залученості населення в біржову торгівлю (в порівнянні з тими ж Сполученими Штатами, де практично кожен хоча б один раз в житті продавав або купував акції), російські блакитні фішки сильно недооцінені. І якщо в найближчій часовій перспективі, разом з ростом довіри, виросте, і число бажаючих інвестувати в акції, то це, в свою чергу, позитивно позначиться на встановленні «справедливої» ринкової ціни більшості компаній, акції яких належать до першого і другого ешелонів.

Переваги та недоліки інвестування в акції першого ешелону

До очевидних переваг блакитних фішок можна віднести:

  1. Високий ступінь ліквідності. Тобто, ви завжди можете купити або продати ці акції
  2. Мінімальний спред. Різниця між ціною купівлі та ціною продажу акцій відносно невелика (зазвичай, близько 0,01 - 0,1% від ціни акції). У той час як спред на акції другого, а тим більше, третього ешелонів може досягати і 30% від вартості.
  3. Надійність, обумовлена ​​стабільністю компаній входять в список блакитних фішок. Інвестиції в такого роду акції ближче консервативним інвесторам не схильним до великих ризиків.

Недоліком блакитних фішок є низький потенціал зростання, пов'язаний з тим, що такого роду компанії вже досягли певного ступеня розвитку і тепер знаходяться в стабільній фазі. До того ж, такі акції, внаслідок своєї популярності у інвесторів, рідко страждають від недооцінки.

Саме тому досвідчені інвестори, які сповідують агресивний стиль торгівлі, вважають за краще вкладати свої гроші в недооцінені акції другого і третього ешелонів, які можуть в найкоротші терміни вистрілити в ціні і принести, тим самим, чималий прибуток. А консервативні інвестори і новачки вважають за краще вкладатися в блакитні фішки через надійності і стабільності останніх.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача