Статьи

Що таке блакитні фішки

  1. Блакитні фішки російського ринку акцій
  2. Переваги та недоліки інвестування в акції першого ешелону

Термін «блакитні фішки» застосовують до високоліквідним акцій великих компаній відрізняються надійністю і стабільністю. Назва «блакитні фішки» перекочувало в біржову торгівлю зі світу казино, де найбільш дорогі фішки мали блакитне забарвлення. З російських акцій до блакитних фішок або, як їх ще називають, до акцій першого ешелону, можна віднести акції таких гігантів як: Сбербанк, Газпром, Роснефть, Лукойл і ін.

З російських акцій до блакитних фішок або, як їх ще називають, до акцій першого ешелону, можна віднести акції таких гігантів як: Сбербанк, Газпром, Роснефть, Лукойл і ін

До переваг «блакитних фішок» слід віднести такі моменти як ліквідність (тобто ви можете в будь-який момент продати ці акції) і стабільність. Однак професійні інвестори недолюблюють ці акції, оскільки перспектива їх зростання хоча і стабільна, але не зрівняється за темпами з акціями другого ешелону. Адже акції другого ешелону можуть бути сильно недооцінені (і в перспективі підскочити в ціні в 2-3 рази) на відміну від блакитних фішок, які в силу своєї популярності і популярності від недооціненість, як правило, не страждають.

Купівля акцій відносяться до розряду блакитних фішок - стратегія підходить абсолютно всім: і новачкам, і професіоналам.

Звичайно, цей тип акцій рекомендують інвесторам, як найбільш надійний і безризиковий варіант інвестицій. В портфелях досвідчених інвесторів блакитні фішки грають роль консервативних активів поряд з банківськими депозитами та державними облігаціями.

Блакитні фішки російського ринку акцій

Російські блакитні фішки це високоліквідні акції 15 найбільших національних компаній, що входять в розрахунок індексу «Блакитних фішок» Московської біржі.

Наш фондовий ринок порівняно молодий і за багатьма критеріями поки бракує до таких монстрів як фондовий ринок США або, наприклад, Великобританії. Однак, незважаючи на свою відносну молодість, він уже досить міцно стоїть на ногах і щосили набирає обертів.

Однак, незважаючи на свою відносну молодість, він уже досить міцно стоїть на ногах і щосили набирає обертів

Акції входять в індекс блакитних фішок Московської біржі (на червень 2018 роки)

Є думка, що в силу відносно невеликий залученості населення в біржову торгівлю (в порівнянні з тими ж Сполученими Штатами, де практично кожен хоча б один раз в житті продавав або купував акції), російські блакитні фішки сильно недооцінені. І якщо в найближчій часовій перспективі, разом з ростом довіри, виросте, і число бажаючих інвестувати в акції, то це, в свою чергу, позитивно позначиться на встановленні «справедливої» ринкової ціни більшості компаній, акції яких належать до першого і другого ешелонів.

Переваги та недоліки інвестування в акції першого ешелону

До очевидних переваг блакитних фішок можна віднести:

  1. Високий ступінь ліквідності. Тобто, ви завжди можете купити або продати ці акції
  2. Мінімальний спред. Різниця між ціною купівлі та ціною продажу акцій відносно невелика (зазвичай, близько 0,01 - 0,1% від ціни акції). У той час як спред на акції другого, а тим більше, третього ешелонів може досягати і 30% від вартості.
  3. Надійність, обумовлена ​​стабільністю компаній входять в список блакитних фішок. Інвестиції в такого роду акції ближче консервативним інвесторам не схильним до великих ризиків.

Недоліком блакитних фішок є низький потенціал зростання, пов'язаний з тим, що такого роду компанії вже досягли певного ступеня розвитку і тепер знаходяться в стабільній фазі. До того ж, такі акції, внаслідок своєї популярності у інвесторів, рідко страждають від недооцінки.

Саме тому досвідчені інвестори, які сповідують агресивний стиль торгівлі, вважають за краще вкладати свої гроші в недооцінені акції другого і третього ешелонів, які можуть в найкоротші терміни вистрілити в ціні і принести, тим самим, чималий прибуток. А консервативні інвестори і новачки вважають за краще вкладатися в блакитні фішки через надійності і стабільності останніх.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.