Статьи

Що таке файлообмінник - xBB.uz

Файлообмінник, файловий хостинг або файлхостінг - це сервіс, що надає користувачам місце під їх файли і постійний доступ до цих файлів з Світовий мережі, як правило по HTTP-протоколу. Такий сервіс дозволяє своїм користувачам зручно «обмінюватися» різними файлами.

На сервер файлообмінника користувач завантажує файл зі спеціальної сторінки (найчастіше - з головної сторінки сервісу), а файлообмінник віддає цьому користувачу постійне посилання на завантажений файл, яку користувач може публікувати в блогах і на форумах, розсилати за допомогою e-mail або поширювати через системи IM . Будь-який інший користувач перейшовши за отриманим посиланням може завантажити файл, завантажений першим користувачем.

Файлообмінники заробляють, в основному, наступними двома способами:

  • Показом реклами. Багато файлообмінники вводять деяку штучну паузу після того як користувач запросив файл перед початком його скачування. Протягом цієї паузи (приблизно 45-120 секунд) користувачеві показується різна реклама, і тільки потім віддається файл.
  • Продажем так званих преміум-акаунтів. Це - калька з англійського: «premium account». За кілька доларів в місяць користувач може купити для себе аккаунт з правом завантажувати файли без затримок і без реклами. Крім того він отримує деякі додаткові переваги, недоступні рядовим користувачам, як, наприклад, можливість завантажувати файли в кілька потоків з використанням докачки.

Деякі файлообмінники мають також партнерські програми для збільшення доходів і залучення нових преміум-користувачів. Схема у всіх таких партнерок приблизно однакова: зареєстрований в партнерці користувач завантажує свій файл на сервер. Цьому файлу присвоюється унікальний URL. Потім користувач намагається розмістити посилання на свої файли на великій кількості ресурсів.

Це, як правило, - варезні сайти і форуми, спам- і ICQ-розсилки. За кожну тисячу унікальних скачувань файлу, файлообмінник виплачує цього користувачеві гроші. Дохід становить від 1 до 7500 доларів. Саме такий максимум був помічений на сервісі ShareCash. При цьому, чим більше файл розміром, тим більше він «стоїть». Наприклад, за 1000 скачувань файлу розміром в 1-4 МБ, користувач отримує 2 $, а за 1000 скачувань файлу розміром від 250 МБ - 50 $.

Лідерами цього ринку файлообміну є Depositfiles, Hotfile, RapidShare, LetItBit і MegaUpload. Існує і безліч інших досить відомих файлообмінників. Так на пострадянській території надзвичайно популярний файлообмінний сервіс iFolder.

iFolder - це один з найбільших російських файлообмінних хостингів. Належить компанії Agava. За словами представника цієї компанії, на початок 2010 р виручка iFolder від реклами становила близько 200 тисяч рублів в день. На початок 2010 року на сервісі було розміщено близько 1,5 терабайт даних, і кожен день завантажувалося приблизно 30 000 файлів.

Збережені на сервісі файли записуються з використанням власної файлової системи і з великою часткою надмірності. На початок 2010 р для надання послуги файлообміну використовувалося понад сімдесят серверів, фізично розміщених на майданчиках датацентру «Golden Telecom».

У 2010 р помітний резонанс в середовищі російських інтернет-користувачів викликала припинення роботи iFolder і подальше відновлення його роботи після втручання Дмитра Медведєва.

17 березня 2010 року в рамках оперативно-розшукових заходів з пошуку дитячої порнографії, розміщеної на iFolder.ru, представники російського МВС прибули в «Golden Telecom» і висловили бажання вилучити все обладнання для проведення експертизи. Вивезення обладнання вдалося уникнути, але міліціонери вимкнули і опечатали сервера проекту iFolder. 20 березня 2010 року в результаті втручання президента Д.Медведєва iFolder знову відновив свою роботу.

21.06.2010

Останнє редагування: 2010-12-01 6:50:31

Мітки матеріалу: файлообмінник , файловий сервер , які бувають сайти , файли , хостинг

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача