Статьи

Що таке ТИЦ, і для чого він потрібен?

 1. Що таке ТИЦ?
 2. Як розраховується ТІЦ?
 3. Як часто змінюється ТИЦ?
 4. Як дізнатися ТИЦ сайту?
 5. На що впливає ТИЦ, і для чого він потрібен?
 6. висновки

Автор: Олег Фролов

«Керівник проектів команди" Бізнес-Мотор ", веб-майстер, копірайтер.
ТІЦ - індекс пошукової системи Яндекс, який не впливає на ранжування, тоді навіщо стежити за розвитком цього індексу? Розповідаємо, що означає ТИЦ для вебмайстрів »

Головне якість більшості сайтів - це здатність залучати користувачів і пропонувати той продукт або ту інформацію, яка їм необхідна. Втім, ці характеристики - не єдине, що може цікавити вебмайстрів. Не менше значення для багатьох з них мають кількісні індекси пошукових систем, які підвищують значимість сайтів в очах конкурентів, фахівців, а іноді - і самих клієнтів. І найбільше значення в цьому питанні традиційно має ТІЦ, впроваджений пошуковою системою Яндекс.

Що таке ТИЦ?

Тематичний індекс цитування (ТІЦ) - це показник авторитетності інтернет-ресурсу, які визначається зовнішніми посиланнями на сайт (його цитуванням). При цьому значення має як обсяг посилальної маси, так і її якість і релевантність посилань. Саме з цієї причини індекс називається «тематичним».

ТИЦ присвоюється домену в цілому (на відміну, наприклад, від Google PR, який може відрізнятися від сторінки до сторінки) і може становити від 0 до десятків тисяч одиниць. Крок виміру при цьому дорівнює:

 • від 0 до 200 - 10 одиниць;
 • від 200 до 500 - 25 одиниць;
 • від 500 до 1000 - 50 одиниць;
 • від 1000 і більше - 100 одиниць.

Як розраховується ТІЦ?

Як і багато інших алгоритми, пов'язані з роботою пошукових систем, точна методика розрахунку ТИЦ відома тільки окремим співробітникам Яндекса. Для фахівців з SEO і веб-майстрів механізми розрахунку доступні лише на рівні теорій і припущень.

З іншого боку, на сьогоднішній день полеміку в професійному середовищі викликає лише питома вага окремих факторів при калькуляції ТИЦ. Самі ж фактори давно відомі. До них варто віднести:

 • Кількість зовнішніх посилань зі сторонніх сайтів.
 • ТІЦ сайту-донора (чим вище індекс, тим більше перспективи зростання ТІЦ у реципієнта).
 • Тематична близькість сторінок і сайтів, на яких розміщуються посилання.
 • Оточення посилання, кількість внутрішніх і зовнішніх посилань на сторінці, які також віддають пошуковий вага.

Таким чином, для того щоб підвищити ТІЦ, необхідно отримати якомога більше посилань з сайтів схожої тематики з високим індексом цитування. І навпаки: при зменшенні обсягу посилальної маси ТИЦ зі значною ймовірністю буде знижуватися.

Є в цьому алгоритмі і свої винятки. Так, відповідно до поясненнями Яндекса , Для розрахунку ТИЦ не враховуються посилання з форумів, блогів, дощок оголошень, сайтів на безкоштовних хостингах (крім сайтів, представлених в Яндекс) і деяких інших майданчиків, які не забезпечують належного контролю за розміщенням посилань.

Існують і санкції, пов'язані з нарахуванням ТИЦ. Так, з 21.04.2014 при накладенні на сайт фільтра АГС відбувається обнуління тематичного індексу цитування незалежно від обсягу посилальної маси і інших чинників.

Як часто змінюється ТИЦ?

Оновлення показника не відбувається в реальному часі. Його зміна здійснюється в рамках спеціальних апдейтів (так званих «апів») Яндекса. Ці зрушення не слід плутати з тестовими або посилальними апдейтами Яндекса, які проводяться зазвичай в інші дні і з іншою частотою. Апи ТИЦ відбуваються незалежно від інших оновлень з інтервалом від 2 тижнів до 2 місяців. Подивитися історію апдейтів можна в тому числі тут .

Як дізнатися ТИЦ сайту?

Існує безліч веб-сервісів, які в числі інших показників сайту дозволяють отримати актуальний ТИЦ. У їх числі можна відзначити, наприклад, цей . Єдина проблема подібних джерел - це відставання в оновленні інформації під час апдейта індексу. Для того щоб дізнатися ТИЦ в реальному часі, можна скористатися так званою «грошиками» Яндекса. Використовувати цей інструмент нескладно: досить ввести в адресний рядок браузера адресу http://www.yandex.ru/cycounter?site.com , Де замість site.com слід підставити доменне ім'я свого сайту.

На що впливає ТИЦ, і для чого він потрібен?

Всупереч поширеній помилці ТИЦ не робить вплив на ранжування сайту і його відображення у видачі пошукової системи. Технічно індекс використовується для сортування сайтів в Яндекс, але істотного впливу на вхідний трафік це не робить. Таким чином, для більшості комерційних майданчиків ТИЦ є лише відображенням посилальної маси і зусиль по просуванню проекту. З цієї причини подібні індекси в середовищі вебмайстрів нерідко називають «пузомеркамі».

У деяких випадках ТИЦ може мати і цілком конкретне практичне значення. Так, наприклад, він визначає доступ до окремих сервісів Яндекса для вебмайстрів та оптимізаторів. У період тестування Яндекс.Островов можливістю користуватися технологією мали тільки ресурси з ТИЦ більше 300. Подібні обмеження можуть виникати і при роботі деяких інших служб для вебмайстрів.

Значно більше значення має ТІЦ для сайтів, які займаються продажем посилань. В цьому випадку тематичний індекс цитування - ключовий фактор, що визначає ціну розміщення зовнішніх посилань на донора.

висновки

Тематичний індекс цитування (ТІЦ) - показник, що відображає кількість і якість вхідних посилань по відношенню до конкретного домену Тематичний індекс цитування (ТІЦ) - показник, що відображає кількість і якість вхідних посилань по відношенню до конкретного домену.

ТИЦ змінюється в рамках спеціальних апдейтів з інтервалом від двох тижнів до двох місяців і більше ТИЦ змінюється в рамках спеціальних апдейтів з інтервалом від двох тижнів до двох місяців і більше.

ТІЦ не впливає на ранжування і відображення в результатах пошуку, але є основним критерієм для сортування сайтів в Яндекс ТІЦ не впливає на ранжування і відображення в результатах пошуку, але є основним критерієм для сортування сайтів в Яндекс.

ТІЦ може визначати можливість підключення до окремих сервісів Яндекс для вебмайстрів ТІЦ може визначати можливість підключення до окремих сервісів Яндекс для вебмайстрів.

ТІЦ - ключовий фактор, які визначає вартість продажних посилань в рунеті ТІЦ - ключовий фактор, які визначає вартість продажних посилань в рунеті.

Що таке ТИЦ?
Як розраховується ТІЦ?
Як часто змінюється ТИЦ?
Як дізнатися ТИЦ сайту?
На що впливає ТИЦ, і для чого він потрібен?
ТІЦ - індекс пошукової системи Яндекс, який не впливає на ранжування, тоді навіщо стежити за розвитком цього індексу?
Що таке ТИЦ?
Як розраховується ТІЦ?
Як часто змінюється ТИЦ?
Як дізнатися ТИЦ сайту?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача