Статьи

Що таке CVC2 / CVV2 код на карті і де він знаходиться

 1. У чому відмінність CVV2 / CVC2 коду від Pin-коду карти
 2. Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
 3. Про безпеку при оплаті в Інтернеті

Компанії - продукт високотехнологічний Компанії - продукт високотехнологічний. З її допомогою вже давно дозволяється не тільки знімати готівку або оплачувати покупки в супермаркетах, але і проводити розрахунки в онлайні, в тому числі бронювати авіаквитки, готелі, оплачувати покупки в інтернет-магазинах.

Для проведення видаткових операцій в Мережі потрібно мінімум інформації:

 • Номер картки,
 • ім'я її власника,
 • термін дії карти,
 • а також код безпеки CVV2 або CVC2, який виступає в ролі ідентифікатора карти.

Якраз про останній, а вірніше, про роль CVV2 / CVC2 коду при здійсненні онлайн-покупок і піде мова нижче.

Ідентифікатор Card Verification Value 2 (CVV2) використовується для позначення паролів карт платіжної системи Visa.

Інші платіжні системи називають його інакше: у MasterCard - це СVС2 (Card Validation Code 2), у American Express - CID (Card Identification). Однак загальний зміст від цього не змінюється. Отже:

 • CVV2 (Card Verification Value 2) - код на картці Visa,
 • СVС2 (Card Validation Code 2) - код у карти MasterCard,
 • CID (Card Identification) - код для American Express.

Де знаходиться CVC2 / CVV2 код?

Секретний код CVC2 (CVV2) складається з трьох цифр, який розташовується на зворотному боці банківської карти, а, якщо бути точніше - в правій частині паперової смуги поряд з підписом власника Секретний код CVC2 (CVV2) складається з трьох цифр, який розташовується на зворотному боці банківської карти, а, якщо бути точніше - в правій частині паперової смуги поряд з підписом власника.

Сам код потрібен лише для того, щоб продавець послуг або товарів в онлайні зміг ідентифікувати банківську карту покупця для проведення оплати. А ось, щоб підтвердити видаткову операцію, знадобиться вже інший набір цифр - той самий одноразовий пароль, що надійде на телефон власника пластикової банківської картки у вигляді SMS-повідомлення.

У чому відмінність CVV2 / CVC2 коду від Pin-коду карти

Що важливо:

тризначний код CVV2 / CVC2 / CID ні в якому разі не варто плутати з PIN-кодом банківської карти.

Пін-код потрібно вводити, наприклад, для проведення операцій в банкоматі, при оплаті покупок в супермаркеті або в іншому звичайному магазині (НЕ онлайн).

Про пін-код карти в Інтернеті взагалі згадувати немає сенсу, бо для здійснення покупок в інтернеті він просто не потрібен. А якщо якийсь сайт або нібито співробітник банку все ж потребують його вказати, знайте, це шахраї, зв'язуватися з якими настійно не рекомендується.

Взагалі, в інтернеті слід мати справу лише з перевіреними магазинами. Бажано з тими, що для проведення онлайн-платежів використовують спеціальні захисні протоколи, які передбачають знищення всієї інформації, що вводиться відразу після здійснення оплати. Так, при частому зверненні до послуг ресурсу вводити карткові дані (не виключаючи і коду CVV2 / CVC2 / CID) доведеться щоразу заново. Зате сама банківська карта в цьому випадку буде перебувати в безпеці. І чи не це головне?

Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?

Без PIN-коду не можна здійснити видаткову операцію через банкомат або термінал, а в Інтернеті є постачальники послуг, де можна провести оплату без згадки коду CVV2 / CVC2 / CID.

Якщо на карті немає CVV2 / CVC2 / CID коду, то це може означати, що карта НЕ призначена для оплати покупок в Інтернеті. У такому випадку потрібно звернутися в банк і там або поміняти карту, або замовити віртуальну банківську карту , Спеціально призначену для оплати покупок в Інтернеті.

У будь-якому випадку код безпеки для оплати послуг в Інтернеті необхідний практично скрізь. Винятком є, наприклад, «рідний» для карти інтернет-банк . Тут для здійснення видаткових операцій додаткових відомостей вводити не потрібно. Досить вказати пароль з SMS - і банк в один момент підтвердить транзакцію.

Що погано: будь-яка з банківських систем віддаленого доступу немає охоплює і чверті онлайн-ринку. А значить, укладати угоди з компаніями і магазинами, які не є партнерами банку-емітента, що випустив карту, кожен раз доведеться, покладаючись виключно на свій страх і ризик.

Хоча і такі ризики можна знизити до мінімуму. Яким чином? Ну, наприклад, оформивши і прикріпивши до основного рахунку віртуальну карту з обмеженим лімітом. Для проведення інтернет-платежів цей продукт підходить ідеально. Адже навіть якщо шахраї зможуть скомпрометувати інформацію про віртуальній карті, при цьому основна банківська карта буде перебувати в безпеці.

Який з усього цього робимо висновок? Так найпростіший.

Про безпеку при оплаті в Інтернеті

Нехай спеціальний ідентифікатор банківської карти і не є обов'язковим атрибутом для використання карти, але для здійснення швидкої і безпечної оплати послуг в інтернеті він все ж таки необхідний.

Головне - не забувати дотримуватися елементарних заходів безпеки, які допоможуть уберегти гроші на карті від посягань третіх осіб:

 • Карту, де попало, не кидати.
 • PIN-код нікому не називати і нікуди не вводити.
 • Саму карту в разі втрати блокувати моментально.
 • І так, радою з оформлення віртуальної карти для платежів в Інтернеті теж було б непогано скористатися.

Також по темі:

1) Як безпечно користуватися банківськими картами в Інтернеті?

2) Телефонне шахрайство: дзвінок з банку може залишити без грошей на карті


Де знаходиться CVC2 / CVV2 код?
І чи не це головне?
Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
Яким чином?
Який з усього цього робимо висновок?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.