Статьи

Що таке Skype, Або що таке халява? - огляди і тести

  1. Що таке Skype, Або що таке халява? Свого часу Skype викликав справжню революцію в світі комунікацій,...
  2. Що таке Skype, Або що таке халява?

Що таке Skype, Або що таке халява?

Свого часу Skype викликав справжню революцію в світі комунікацій, запропонувавши нам простий і безкоштовний спосіб спілкуватися з друзями, родичами, колегами або партнерами, розкиданими по всьому світу, використовуючи не тільки текстовий чат, а й голос, і згодом відео. Сьогодні Skype цікавий не тільки можливістю безкоштовного спілкування між користувачами. По суті Skype - це повноцінний комунікаційний центр, до складу якого безліч сервісів і дозволяє найбільш ефективно використовувати сучасні засоби зв'язку як для приватної, домашньої, так і для корпоративної роботи.

Skype пропонує дуже вигідні тарифи на дзвінки на стаціонарні і мобільні телефони по всьому світу. Наприклад, якщо ви перебуваєте в Гонконзі і вам необхідно зателефонувати до Москви, то хвилина дзвінка обійдеться вам менш ніж в 50 копійок. Крім цього, Skype пропонує супер вигідні безлімітні тарифи на дзвінки в одну країну або по всьому світу. Так, наприклад, за 400 рублів ви отримаєте можливість дзвонити по всьому світу. На жаль, визначення "світ" поки обмежується декількома десятками країн, куди, на жаль, поки що не входить Росія та інші країни СНД, але, тим не менше, якщо вам необхідні дешеві і якісні дзвінки в Європу, США, Японію або Азію, Skype пропонує одні з найвигідніших тарифів.

Незважаючи на те, що поки Росія не входить в список країн, де можна купити номер, ви можете налаштувати функцію "Ідентифікація абонента", вказавши в якості визначається номера свій мобільний. Таким чином, коли ви будете телефонувати людям через Skype на стаціонарний або мобільний номер, при цьому у них буде відображатися номер вашого мобільного телефону. Чому саме мобільний номер? Справа в тому, що для ідентифікації номера Skype відправить вам SMS з кодом підтвердження, який потрібно буде ввести в певному полі при реєстрації номера "Ідентифікації абонента".

Ще один корисний сервіс дозволяє налаштувати переадресацію дзвінків на стаціонарні або мобільні номери в разі, якщо ви перебуваєте не в Skype. І, нарешті, останній сервіс, про який я не можу не сказати, дозволяє використовувати голосову пошту.

Для того, щоб використовувати всі ці можливості, вам необхідно мати позитивний баланс на своєму Skype рахунку. Покласти гроші на рахунок можна різними способами. Найпростіший - використовувати для цього пластикову карту. З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин.

З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин

Крім картки, гроші на рахунок можна покласти, використовуючи електронні гроші. Яндекс.Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype.

Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype

Іноді вигідніше купувати ваучери на біржових майданчиках (наприклад, PLATI.RU), де ви можете вибрати найбільш вигідні для себе умови покупки. На таких майданчиках ви можете купувати не тільки за Яндекс.Деньги, а й за WebMoney і інші типи електронних грошей.

Насправді Skype не єдиний засіб комунікацій, що забезпечує недорогі та якісні дзвінки як усередині мережі, так і на стаціонарні телефони. У світі існує безліч операторів IP телефонії, що пропонують досить цікаві і вигідні тарифи на дзвінки як усередині мережі, так і по всьому світу. Якщо брати операторів, що пропонують можливість дзвонити, використовуючи так звані "SOFT" телефони, то хочу відзначити найбільш відомих Російських операторів SIPNET і TELFIN (пропонує недорогі безлімітні тарифи на дзвінки як з Росії, так і в країнах СНД і по всьому світу). Взагалі, вибір оператора не залежить від вашого географічного положення. Важливіше враховувати два моменти: вигідна ціна на дзвінки по потрібному вам напрямку і можливість поповнення рахунку. У цьому сенсі Skype залишається найбільш вигідним і, підкреслюю, самим функціональним комунікаційним сервісом, однак, одних можливостей недостатньо для того, щоб спілкування було комфортним і природним.

Так вже вийшло, що спілкування в Skype асоціюється у нас з навушниками, мікрофоном і Web- камерою. Погодьтеся, не найзручніший спосіб спілкування. Плутаються дроти, що падає мікрофон і прив'язка до комп'ютера роблять спілкування не настільки природним, як нам би хотілося. Для того, щоб зробити процес спілкування більш комфортним, розробники комп'ютерної периферії придумали масу аксесуарів, включаючи бездротові Bluetooth гарнітури, провідні та безпровідні трубки, адаптери, що дозволяють не просто підключити звичайний домашній телефон до Skype, але і забезпечують можливість переадресації Skype виклику на інший міський або мобільний телефон, використовуючи наявну телефонну лінію, що дозволяє зберегти головну особливість Skype - безкоштовне спілкування всередині мережі. Правда, у всіх цих пристроїв є один недолік. Для їх роботи необхідний комп'ютер із запущеним Skype клієнтом. Інша справа - автономні Skype телефони, які можна підключити до інтерент як по дроту, так і за допомогою бездротової мережі Wi-Fi. Однак, і такі рішення не бездоганні: вони дуже дорогі і мають обмежений по можливостях функціонал.

Чесно кажучи, мій особистий досвід дозволив зробити висновок, що з усього існуючого Skype обладнання, немає нічого більш ефективного, ніж проста USB трубка. Коштує така трубка копійки, але при цьому можливостей у неї куди болеше, ніж у будь-якого автономного рішення. USB трубка являє собою звичайну USB звукову карту з вбудованими динаміком, мікрофоном і цифровою клавіатурою, емулює натискання відповідних кнопок або їх поєднань на клавіатурі. Таким чином, USB трубку можна використовувати не тільки зі Skype, але і з будь-яким іншим VoIP клієнтом. Однак, залишається одне обмеження - прив'язка до комп'ютера. На ділі це дуже умовне обмеження, тим більше, що вже існують бездротові USB телефони. Про один з таких апаратів я розповім нижче, а поки хочу познайомити вас з ще однією оригінальною ідеєю, реалізованої в стаціонарному USB телефоні ORIENT Video Phone P4V.

На перший погляд це звичайний стаціонарний телефон з великим РК дисплеєм і масою кнопок. Родзинка цього апарату полягає в можливості підключити USB відеокамеру, що дозволить вашому співрозмовникові бачити вас. На жаль, самого співрозмовника ви зможете побачити тільки в відео вікні програми Skype, але, тим не менш, вже це робить спілкування більш близьким і природним, особливо, якщо згадати про відносно невисокою ціною за сам апарат (приблизно 2500 рублів).

Ідея, реалізована в ORIENT Video Phone P4V, до геніальності проста. По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою "ніжці".

По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою ніжці

Чесно кажучи, в перший момент таке рішення мені здалося дещо незвичним. Можливо, зручніше було б вмонтувати камеру безпосередньо в телефонний апарат, проте, як показав час, саме таке рішення виявляється найбільш грамотним. Завдяки гнучкій "ніжці" користувач може встановити найбільш вдалий ракурс зйомки. Крім цього, відключається камера дозволяє вам використовувати її тільки тоді, коли ви хочете, щоб вас бачили.

На відміну від бездротової трубки, про яку я розповім нижче, для роботи з цим апаратом необхідно бачити вікно програми Skype. Справа в тому, що використовуваний екран відображає тільки цифрові номера, набираються з цифрової панелі апарату або безпосередньо з програми. Що ж стосується вибору абонента із загального списку, то зробити це можна також з панелі телефону, але бачити обраного абонента ви зможете тільки в вікні програми. За допомогою цифрової панелі телефону ви можете не тільки набирати номер абонента або вибрати абонента зі списку, а й виконувати утримання абонента, відключити мікрофон, змінити мелодію виклику (підтримується дев'ять мелодій), змінити гучність, активувати камеру, пробігтися по історії викликів і очистити її. Іншими словами, розробники передбачили всі необхідні для зручної та повноцінної роботи функції.

Якість звуку і картинки в ORIENT Video Phone P4V досить висока, що властиво всім апаратам подібного типу. Пам'ятайте, що по суті це проста USB звукова карта, якість залежить виключно від особливостей і можливостей Skype.

Для тих, хто не хоче бути прив'язаний до комп'ютера, хоче мати більш-менш автономне рішення за мінімальні гроші, цікавим варіантом буде радіотелефон ORIENT SS-28 (приблизно 2150 рублів).

Це така ж USB трубка, залежна від працюючого комп'ютера, запущеного Skype клієнта і драйвера, що відповідає за роботу трубки, проте, в порівнянні з попереднім апаратом у ORIENT SS-28 є два ключових відмінності.

По-перше, це бездротова USB трубка, що дозволяє розмовляти там, де вам зручно, а не там, де встановлено комп'ютер. Для роботи без проводів використовується радіоканал в діапазоні 2410-2450МГц. Діапазон в 40МГц необхідний для забезпечення спільної роботи з вже наявними у вас бездротовими пристроями, наприклад, Wi-Fi точкою доступу, що використовує той же частотний діапазон. Вибір частоти для телефону здійснюється автоматично. Що ж стосується радіусу дії, то таким чином, щоб він становить 20 метрів для відкритого простору і 10 метрів для приміщень. Мої експерименти показали, що ORIENT SS-28 чудово працює у великій однокімнатній квартирі (60м2). Думаю, що реальна дальність залежить в першу чергу від планування квартири, а саме числа перегородок і матеріалу, з якого вони виконані.

"База" телефону має вбудований гучномовець і мікрофон, що дозволяє використовувати її для "гучного зв'язку". Якість зв'язку досить висока, причому, не тільки завдяки високій якості звуку в Skype, але і завдяки вбудованим механізмам придушення луни і шуму. До речі, ці два механізми особливо важливі для організації дуплексного зв'язку. Для тих, хто не в темі, поясню, що під дуплексной зв'язком розуміється можливість одночасно слухати і говорити. Точно так же, як і в звичайних телефонах.

Друга відмінність полягає в розширених функціональних можливостях ORIENT SS-28. Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі.

Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі

Крім списку контактів, на екрані трубки може відображатися певний номер або ім'я абонента, ну і, звичайно ж, час. Єдине, чого не показує трубка, - так це ваш поточний баланс, але, думаю, додати цю особливість в програмний драйвер, який, власне, і відповідає за виведення інформації на екран, досить просто.

Чесно кажучи, ця трубка справила на мене особливе враження. Маючи досить великий досвід роботи з різними VoIP сервісами, я можу без сумніву сказати, що таке просте, ефективне і недороге рішення дозволило мені серйозніше поставитися до повного й остаточного переходу на Skype, де тепер є можливість зручного і недорого використання всіх необхідних можливостей, але, проте, і про інших операторів забувати не варто. Трубка ORIENT SS-28 чудово працює не тільки зі Skype, але і з SIP операторами (наприклад, SIPNET), пропонуючи повну підтримку тих же можливостей, що в Skype. Для тих же, кому необхідний стаціонарний Skype телефон з Web камерою, ідеальним з точки зору ціни і можливостей безумовно буде телефон ORIENT Video Phone P4V.

На закінчення хочемо висловити подяку компанії " ORIENT "І особисто Олені Ніколаєвої, директору з маркетингу компанії" Орієнт "за надані Skype телефони і допомогу, надану при підготовці цього матеріалу.

Що таке Skype, Або що таке халява?

Свого часу Skype викликав справжню революцію в світі комунікацій, запропонувавши нам простий і безкоштовний спосіб спілкуватися з друзями, родичами, колегами або партнерами, розкиданими по всьому світу, використовуючи не тільки текстовий чат, а й голос, і згодом відео. Сьогодні Skype цікавий не тільки можливістю безкоштовного спілкування між користувачами. По суті Skype - це повноцінний комунікаційний центр, до складу якого безліч сервісів і дозволяє найбільш ефективно використовувати сучасні засоби зв'язку як для приватної, домашньої, так і для корпоративної роботи.

Skype пропонує дуже вигідні тарифи на дзвінки на стаціонарні і мобільні телефони по всьому світу. Наприклад, якщо ви перебуваєте в Гонконзі і вам необхідно зателефонувати до Москви, то хвилина дзвінка обійдеться вам менш ніж в 50 копійок. Крім цього, Skype пропонує супер вигідні безлімітні тарифи на дзвінки в одну країну або по всьому світу. Так, наприклад, за 400 рублів ви отримаєте можливість дзвонити по всьому світу. На жаль, визначення "світ" поки обмежується декількома десятками країн, куди, на жаль, поки що не входить Росія та інші країни СНД, але, тим не менше, якщо вам необхідні дешеві і якісні дзвінки в Європу, США, Японію або Азію, Skype пропонує одні з найвигідніших тарифів.

Незважаючи на те, що поки Росія не входить в список країн, де можна купити номер, ви можете налаштувати функцію "Ідентифікація абонента", вказавши в якості визначається номера свій мобільний. Таким чином, коли ви будете телефонувати людям через Skype на стаціонарний або мобільний номер, при цьому у них буде відображатися номер вашого мобільного телефону. Чому саме мобільний номер? Справа в тому, що для ідентифікації номера Skype відправить вам SMS з кодом підтвердження, який потрібно буде ввести в певному полі при реєстрації номера "Ідентифікації абонента".

Ще один корисний сервіс дозволяє налаштувати переадресацію дзвінків на стаціонарні або мобільні номери в разі, якщо ви перебуваєте не в Skype. І, нарешті, останній сервіс, про який я не можу не сказати, дозволяє використовувати голосову пошту.

Для того, щоб використовувати всі ці можливості, вам необхідно мати позитивний баланс на своєму Skype рахунку. Покласти гроші на рахунок можна різними способами. Найпростіший - використовувати для цього пластикову карту. З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин.

З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин

Крім картки, гроші на рахунок можна покласти, використовуючи електронні гроші. Яндекс.Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype.

Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype

Іноді вигідніше купувати ваучери на біржових майданчиках (наприклад, PLATI.RU), де ви можете вибрати найбільш вигідні для себе умови покупки. На таких майданчиках ви можете купувати не тільки за Яндекс.Деньги, а й за WebMoney і інші типи електронних грошей.

Насправді Skype не єдиний засіб комунікацій, що забезпечує недорогі та якісні дзвінки як усередині мережі, так і на стаціонарні телефони. У світі існує безліч операторів IP телефонії, що пропонують досить цікаві і вигідні тарифи на дзвінки як усередині мережі, так і по всьому світу. Якщо брати операторів, що пропонують можливість дзвонити, використовуючи так звані "SOFT" телефони, то хочу відзначити найбільш відомих Російських операторів SIPNET і TELFIN (пропонує недорогі безлімітні тарифи на дзвінки як з Росії, так і в країнах СНД і по всьому світу). Взагалі, вибір оператора не залежить від вашого географічного положення. Важливіше враховувати два моменти: вигідна ціна на дзвінки по потрібному вам напрямку і можливість поповнення рахунку. У цьому сенсі Skype залишається найбільш вигідним і, підкреслюю, самим функціональним комунікаційним сервісом, однак, одних можливостей недостатньо для того, щоб спілкування було комфортним і природним.

Так вже вийшло, що спілкування в Skype асоціюється у нас з навушниками, мікрофоном і Web- камерою. Погодьтеся, не найзручніший спосіб спілкування. Плутаються дроти, що падає мікрофон і прив'язка до комп'ютера роблять спілкування не настільки природним, як нам би хотілося. Для того, щоб зробити процес спілкування більш комфортним, розробники комп'ютерної периферії придумали масу аксесуарів, включаючи бездротові Bluetooth гарнітури, провідні та безпровідні трубки, адаптери, що дозволяють не просто підключити звичайний домашній телефон до Skype, але і забезпечують можливість переадресації Skype виклику на інший міський або мобільний телефон, використовуючи наявну телефонну лінію, що дозволяє зберегти головну особливість Skype - безкоштовне спілкування всередині мережі. Правда, у всіх цих пристроїв є один недолік. Для їх роботи необхідний комп'ютер із запущеним Skype клієнтом. Інша справа - автономні Skype телефони, які можна підключити до інтерент як по дроту, так і за допомогою бездротової мережі Wi-Fi. Однак, і такі рішення не бездоганні: вони дуже дорогі і мають обмежений по можливостях функціонал.

Чесно кажучи, мій особистий досвід дозволив зробити висновок, що з усього існуючого Skype обладнання, немає нічого більш ефективного, ніж проста USB трубка. Коштує така трубка копійки, але при цьому можливостей у неї куди болеше, ніж у будь-якого автономного рішення. USB трубка являє собою звичайну USB звукову карту з вбудованими динаміком, мікрофоном і цифровою клавіатурою, емулює натискання відповідних кнопок або їх поєднань на клавіатурі. Таким чином, USB трубку можна використовувати не тільки зі Skype, але і з будь-яким іншим VoIP клієнтом. Однак, залишається одне обмеження - прив'язка до комп'ютера. На ділі це дуже умовне обмеження, тим більше, що вже існують бездротові USB телефони. Про один з таких апаратів я розповім нижче, а поки хочу познайомити вас з ще однією оригінальною ідеєю, реалізованої в стаціонарному USB телефоні ORIENT Video Phone P4V.

На перший погляд це звичайний стаціонарний телефон з великим РК дисплеєм і масою кнопок. Родзинка цього апарату полягає в можливості підключити USB відеокамеру, що дозволить вашому співрозмовникові бачити вас. На жаль, самого співрозмовника ви зможете побачити тільки в відео вікні програми Skype, але, тим не менш, вже це робить спілкування більш близьким і природним, особливо, якщо згадати про відносно невисокою ціною за сам апарат (приблизно 2500 рублів).

Ідея, реалізована в ORIENT Video Phone P4V, до геніальності проста. По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою "ніжці".

По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою ніжці

Чесно кажучи, в перший момент таке рішення мені здалося дещо незвичним. Можливо, зручніше було б вмонтувати камеру безпосередньо в телефонний апарат, проте, як показав час, саме таке рішення виявляється найбільш грамотним. Завдяки гнучкій "ніжці" користувач може встановити найбільш вдалий ракурс зйомки. Крім цього, відключається камера дозволяє вам використовувати її тільки тоді, коли ви хочете, щоб вас бачили.

На відміну від бездротової трубки, про яку я розповім нижче, для роботи з цим апаратом необхідно бачити вікно програми Skype. Справа в тому, що використовуваний екран відображає тільки цифрові номера, набираються з цифрової панелі апарату або безпосередньо з програми. Що ж стосується вибору абонента із загального списку, то зробити це можна також з панелі телефону, але бачити обраного абонента ви зможете тільки в вікні програми. За допомогою цифрової панелі телефону ви можете не тільки набирати номер абонента або вибрати абонента зі списку, а й виконувати утримання абонента, відключити мікрофон, змінити мелодію виклику (підтримується дев'ять мелодій), змінити гучність, активувати камеру, пробігтися по історії викликів і очистити її. Іншими словами, розробники передбачили всі необхідні для зручної та повноцінної роботи функції.

Якість звуку і картинки в ORIENT Video Phone P4V досить висока, що властиво всім апаратам подібного типу. Пам'ятайте, що по суті це проста USB звукова карта, якість залежить виключно від особливостей і можливостей Skype.

Для тих, хто не хоче бути прив'язаний до комп'ютера, хоче мати більш-менш автономне рішення за мінімальні гроші, цікавим варіантом буде радіотелефон ORIENT SS-28 (приблизно 2150 рублів).

Це така ж USB трубка, залежна від працюючого комп'ютера, запущеного Skype клієнта і драйвера, що відповідає за роботу трубки, проте, в порівнянні з попереднім апаратом у ORIENT SS-28 є два ключових відмінності.

По-перше, це бездротова USB трубка, що дозволяє розмовляти там, де вам зручно, а не там, де встановлено комп'ютер. Для роботи без проводів використовується радіоканал в діапазоні 2410-2450МГц. Діапазон в 40МГц необхідний для забезпечення спільної роботи з вже наявними у вас бездротовими пристроями, наприклад, Wi-Fi точкою доступу, що використовує той же частотний діапазон. Вибір частоти для телефону здійснюється автоматично. Що ж стосується радіусу дії, то таким чином, щоб він становить 20 метрів для відкритого простору і 10 метрів для приміщень. Мої експерименти показали, що ORIENT SS-28 чудово працює у великій однокімнатній квартирі (60м2). Думаю, що реальна дальність залежить в першу чергу від планування квартири, а саме числа перегородок і матеріалу, з якого вони виконані.

"База" телефону має вбудований гучномовець і мікрофон, що дозволяє використовувати її для "гучного зв'язку". Якість зв'язку досить висока, причому, не тільки завдяки високій якості звуку в Skype, але і завдяки вбудованим механізмам придушення луни і шуму. До речі, ці два механізми особливо важливі для організації дуплексного зв'язку. Для тих, хто не в темі, поясню, що під дуплексной зв'язком розуміється можливість одночасно слухати і говорити. Точно так же, як і в звичайних телефонах.

Друга відмінність полягає в розширених функціональних можливостях ORIENT SS-28. Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі.

Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі

Крім списку контактів, на екрані трубки може відображатися певний номер або ім'я абонента, ну і, звичайно ж, час. Єдине, чого не показує трубка, - так це ваш поточний баланс, але, думаю, додати цю особливість в програмний драйвер, який, власне, і відповідає за виведення інформації на екран, досить просто.

Чесно кажучи, ця трубка справила на мене особливе враження. Маючи досить великий досвід роботи з різними VoIP сервісами, я можу без сумніву сказати, що таке просте, ефективне і недороге рішення дозволило мені серйозніше поставитися до повного й остаточного переходу на Skype, де тепер є можливість зручного і недорого використання всіх необхідних можливостей, але, проте, і про інших операторів забувати не варто. Трубка ORIENT SS-28 чудово працює не тільки зі Skype, але і з SIP операторами (наприклад, SIPNET), пропонуючи повну підтримку тих же можливостей, що в Skype. Для тих же, кому необхідний стаціонарний Skype телефон з Web камерою, ідеальним з точки зору ціни і можливостей безумовно буде телефон ORIENT Video Phone P4V.

На закінчення хочемо висловити подяку компанії " ORIENT "І особисто Олені Ніколаєвої, директору з маркетингу компанії" Орієнт "за надані Skype телефони і допомогу, надану при підготовці цього матеріалу.

Що таке Skype, Або що таке халява?

Свого часу Skype викликав справжню революцію в світі комунікацій, запропонувавши нам простий і безкоштовний спосіб спілкуватися з друзями, родичами, колегами або партнерами, розкиданими по всьому світу, використовуючи не тільки текстовий чат, а й голос, і згодом відео. Сьогодні Skype цікавий не тільки можливістю безкоштовного спілкування між користувачами. По суті Skype - це повноцінний комунікаційний центр, до складу якого безліч сервісів і дозволяє найбільш ефективно використовувати сучасні засоби зв'язку як для приватної, домашньої, так і для корпоративної роботи.

Skype пропонує дуже вигідні тарифи на дзвінки на стаціонарні і мобільні телефони по всьому світу. Наприклад, якщо ви перебуваєте в Гонконзі і вам необхідно зателефонувати до Москви, то хвилина дзвінка обійдеться вам менш ніж в 50 копійок. Крім цього, Skype пропонує супер вигідні безлімітні тарифи на дзвінки в одну країну або по всьому світу. Так, наприклад, за 400 рублів ви отримаєте можливість дзвонити по всьому світу. На жаль, визначення "світ" поки обмежується декількома десятками країн, куди, на жаль, поки що не входить Росія та інші країни СНД, але, тим не менше, якщо вам необхідні дешеві і якісні дзвінки в Європу, США, Японію або Азію, Skype пропонує одні з найвигідніших тарифів.

Незважаючи на те, що поки Росія не входить в список країн, де можна купити номер, ви можете налаштувати функцію "Ідентифікація абонента", вказавши в якості визначається номера свій мобільний. Таким чином, коли ви будете телефонувати людям через Skype на стаціонарний або мобільний номер, при цьому у них буде відображатися номер вашого мобільного телефону. Чому саме мобільний номер? Справа в тому, що для ідентифікації номера Skype відправить вам SMS з кодом підтвердження, який потрібно буде ввести в певному полі при реєстрації номера "Ідентифікації абонента".

Ще один корисний сервіс дозволяє налаштувати переадресацію дзвінків на стаціонарні або мобільні номери в разі, якщо ви перебуваєте не в Skype. І, нарешті, останній сервіс, про який я не можу не сказати, дозволяє використовувати голосову пошту.

Для того, щоб використовувати всі ці можливості, вам необхідно мати позитивний баланс на своєму Skype рахунку. Покласти гроші на рахунок можна різними способами. Найпростіший - використовувати для цього пластикову карту. З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин.

З неї гроші надходять в перебігу декількох хвилин

Крім картки, гроші на рахунок можна покласти, використовуючи електронні гроші. Яндекс.Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype.

Деньги дозволяють вам купити ваучери на певну суму за внутрішнім курсом безпосередньо з сайту Skype

Іноді вигідніше купувати ваучери на біржових майданчиках (наприклад, PLATI.RU), де ви можете вибрати найбільш вигідні для себе умови покупки. На таких майданчиках ви можете купувати не тільки за Яндекс.Деньги, а й за WebMoney і інші типи електронних грошей.

Насправді Skype не єдиний засіб комунікацій, що забезпечує недорогі та якісні дзвінки як усередині мережі, так і на стаціонарні телефони. У світі існує безліч операторів IP телефонії, що пропонують досить цікаві і вигідні тарифи на дзвінки як усередині мережі, так і по всьому світу. Якщо брати операторів, що пропонують можливість дзвонити, використовуючи так звані "SOFT" телефони, то хочу відзначити найбільш відомих Російських операторів SIPNET і TELFIN (пропонує недорогі безлімітні тарифи на дзвінки як з Росії, так і в країнах СНД і по всьому світу). Взагалі, вибір оператора не залежить від вашого географічного положення. Важливіше враховувати два моменти: вигідна ціна на дзвінки по потрібному вам напрямку і можливість поповнення рахунку. У цьому сенсі Skype залишається найбільш вигідним і, підкреслюю, самим функціональним комунікаційним сервісом, однак, одних можливостей недостатньо для того, щоб спілкування було комфортним і природним.

Так вже вийшло, що спілкування в Skype асоціюється у нас з навушниками, мікрофоном і Web- камерою. Погодьтеся, не найзручніший спосіб спілкування. Плутаються дроти, що падає мікрофон і прив'язка до комп'ютера роблять спілкування не настільки природним, як нам би хотілося. Для того, щоб зробити процес спілкування більш комфортним, розробники комп'ютерної периферії придумали масу аксесуарів, включаючи бездротові Bluetooth гарнітури, провідні та безпровідні трубки, адаптери, що дозволяють не просто підключити звичайний домашній телефон до Skype, але і забезпечують можливість переадресації Skype виклику на інший міський або мобільний телефон, використовуючи наявну телефонну лінію, що дозволяє зберегти головну особливість Skype - безкоштовне спілкування всередині мережі. Правда, у всіх цих пристроїв є один недолік. Для їх роботи необхідний комп'ютер із запущеним Skype клієнтом. Інша справа - автономні Skype телефони, які можна підключити до інтерент як по дроту, так і за допомогою бездротової мережі Wi-Fi. Однак, і такі рішення не бездоганні: вони дуже дорогі і мають обмежений по можливостях функціонал.

Чесно кажучи, мій особистий досвід дозволив зробити висновок, що з усього існуючого Skype обладнання, немає нічого більш ефективного, ніж проста USB трубка. Коштує така трубка копійки, але при цьому можливостей у неї куди болеше, ніж у будь-якого автономного рішення. USB трубка являє собою звичайну USB звукову карту з вбудованими динаміком, мікрофоном і цифровою клавіатурою, емулює натискання відповідних кнопок або їх поєднань на клавіатурі. Таким чином, USB трубку можна використовувати не тільки зі Skype, але і з будь-яким іншим VoIP клієнтом. Однак, залишається одне обмеження - прив'язка до комп'ютера. На ділі це дуже умовне обмеження, тим більше, що вже існують бездротові USB телефони. Про один з таких апаратів я розповім нижче, а поки хочу познайомити вас з ще однією оригінальною ідеєю, реалізованої в стаціонарному USB телефоні ORIENT Video Phone P4V.

На перший погляд це звичайний стаціонарний телефон з великим РК дисплеєм і масою кнопок. Родзинка цього апарату полягає в можливості підключити USB відеокамеру, що дозволить вашому співрозмовникові бачити вас. На жаль, самого співрозмовника ви зможете побачити тільки в відео вікні програми Skype, але, тим не менш, вже це робить спілкування більш близьким і природним, особливо, якщо згадати про відносно невисокою ціною за сам апарат (приблизно 2500 рублів).

Ідея, реалізована в ORIENT Video Phone P4V, до геніальності проста. По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою "ніжці".

По суті це такий же простий USB телефон, як і всі інші трубки, що має внутрішній USB хаб, до якого і підключається зовнішня Web камера на досить довгою гнучкою ніжці

Чесно кажучи, в перший момент таке рішення мені здалося дещо незвичним. Можливо, зручніше було б вмонтувати камеру безпосередньо в телефонний апарат, проте, як показав час, саме таке рішення виявляється найбільш грамотним. Завдяки гнучкій "ніжці" користувач може встановити найбільш вдалий ракурс зйомки. Крім цього, відключається камера дозволяє вам використовувати її тільки тоді, коли ви хочете, щоб вас бачили.

На відміну від бездротової трубки, про яку я розповім нижче, для роботи з цим апаратом необхідно бачити вікно програми Skype. Справа в тому, що використовуваний екран відображає тільки цифрові номера, набираються з цифрової панелі апарату або безпосередньо з програми. Що ж стосується вибору абонента із загального списку, то зробити це можна також з панелі телефону, але бачити обраного абонента ви зможете тільки в вікні програми. За допомогою цифрової панелі телефону ви можете не тільки набирати номер абонента або вибрати абонента зі списку, а й виконувати утримання абонента, відключити мікрофон, змінити мелодію виклику (підтримується дев'ять мелодій), змінити гучність, активувати камеру, пробігтися по історії викликів і очистити її. Іншими словами, розробники передбачили всі необхідні для зручної та повноцінної роботи функції.

Якість звуку і картинки в ORIENT Video Phone P4V досить висока, що властиво всім апаратам подібного типу. Пам'ятайте, що по суті це проста USB звукова карта, якість залежить виключно від особливостей і можливостей Skype.

Для тих, хто не хоче бути прив'язаний до комп'ютера, хоче мати більш-менш автономне рішення за мінімальні гроші, цікавим варіантом буде радіотелефон ORIENT SS-28 (приблизно 2150 рублів).

Це така ж USB трубка, залежна від працюючого комп'ютера, запущеного Skype клієнта і драйвера, що відповідає за роботу трубки, проте, в порівнянні з попереднім апаратом у ORIENT SS-28 є два ключових відмінності.

По-перше, це бездротова USB трубка, що дозволяє розмовляти там, де вам зручно, а не там, де встановлено комп'ютер. Для роботи без проводів використовується радіоканал в діапазоні 2410-2450МГц. Діапазон в 40МГц необхідний для забезпечення спільної роботи з вже наявними у вас бездротовими пристроями, наприклад, Wi-Fi точкою доступу, що використовує той же частотний діапазон. Вибір частоти для телефону здійснюється автоматично. Що ж стосується радіусу дії, то таким чином, щоб він становить 20 метрів для відкритого простору і 10 метрів для приміщень. Мої експерименти показали, що ORIENT SS-28 чудово працює у великій однокімнатній квартирі (60м2). Думаю, що реальна дальність залежить в першу чергу від планування квартири, а саме числа перегородок і матеріалу, з якого вони виконані.

"База" телефону має вбудований гучномовець і мікрофон, що дозволяє використовувати її для "гучного зв'язку". Якість зв'язку досить висока, причому, не тільки завдяки високій якості звуку в Skype, але і завдяки вбудованим механізмам придушення луни і шуму. До речі, ці два механізми особливо важливі для організації дуплексного зв'язку. Для тих, хто не в темі, поясню, що під дуплексной зв'язком розуміється можливість одночасно слухати і говорити. Точно так же, як і в звичайних телефонах.

Друга відмінність полягає в розширених функціональних можливостях ORIENT SS-28. Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі.

Якщо для дзвінка з телефону ORIENT Video Phone P4V вам потрібно бути поруч з комп'ютером, то в цій трубці на екрані відображається не тільки час і набраний номер, але і список контактів Skype, так що ви взагалі можете вимкнути екран комп'ютера і прекрасно здійснювати Skype дзвінки практично в автономному режимі

Крім списку контактів, на екрані трубки може відображатися певний номер або ім'я абонента, ну і, звичайно ж, час. Єдине, чого не показує трубка, - так це ваш поточний баланс, але, думаю, додати цю особливість в програмний драйвер, який, власне, і відповідає за виведення інформації на екран, досить просто.

Чесно кажучи, ця трубка справила на мене особливе враження. Маючи досить великий досвід роботи з різними VoIP сервісами, я можу без сумніву сказати, що таке просте, ефективне і недороге рішення дозволило мені серйозніше поставитися до повного й остаточного переходу на Skype, де тепер є можливість зручного і недорого використання всіх необхідних можливостей, але, проте, і про інших операторів забувати не варто. Трубка ORIENT SS-28 чудово працює не тільки зі Skype, але і з SIP операторами (наприклад, SIPNET), пропонуючи повну підтримку тих же можливостей, що в Skype. Для тих же, кому необхідний стаціонарний Skype телефон з Web камерою, ідеальним з точки зору ціни і можливостей безумовно буде телефон ORIENT Video Phone P4V.

На закінчення хочемо висловити подяку компанії " ORIENT "І особисто Олені Ніколаєвої, директору з маркетингу компанії" Орієнт "за надані Skype телефони і допомогу, надану при підготовці цього матеріалу.

Що таке Skype, Або що таке халява?
Що таке Skype, Або що таке халява?
Що таке Skype, Або що таке халява?
Чому саме мобільний номер?
Що таке Skype, Або що таке халява?
Чому саме мобільний номер?
Що таке Skype, Або що таке халява?
Чому саме мобільний номер?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача