Статьи

Що таке "скандинавський аукціон" і чи потрібно в цьому брати участь

Про так званих скандинавських аукціонах мене запитують давно, і я ще рік або два назад збирався про це написати Про так званих "скандинавських аукціонах" мене запитують давно, і я ще рік або два назад збирався про це написати. Але потім подумав, що за допомогою своєї статті зроблю мимовільну рекламу цьому поширеному лохотрону, і тоді вирішив, що краще цю тему взагалі не чіпати. Однак сайти з цими "аукціонами" живі досі, спам з рекламою "скандинавських аукціонів" гуляє з тією ж інтенсивністю, що і раніше, а кількість дурненький буратіно, які намагаються "виграти" iPhone за 500 рублів і в процесі цього цікавого заняття втрачають вартість двох-трьох айфонів, обчислюється значними цифрами.

Тому я зрозумів, що вже просто-таки необхідно розповісти, що це таке, тим більше що питання з приводу подібних "аукціонів" приходять постійно.

Про "скандинавських аукціонах" в Мережі гуляє чимало статей. Відсотків дев'яносто з них написано розповсюджувачами цих "аукціонів", і там, зрозуміло, розписується, як ви можете закопати десять золотих монет на поле чудес, після чого на ранок із землі полізуть айфони, Айпад, телевізори, мікрохвильові печі і навіть відерце для гри в пісочниці .

на Wiki стаття про ці "аукціонах" також постійно редагується власниками лохотронів, тому достовірністю не блищить, не дивлячись на періодично додаються (і, як правило, швидко стираються) доповнення, в яких вкрай обережно висловлюється думка про, цитую, "можливі шахрайства". Мені при вигляді цього зазвичай відразу хочеться написати в Wiki статтю про серйозному бізнесі з підкиданням гаманця з грошима під ноги перехожим, а потім зробити додавання зі згадуванням про "можливе шахрайство", пов'язаному з цим видом ділової активності.

Втім, бог з ними, до статей. Давайте розбиратися по суті.

Спочатку трохи про назву. Термін "скандинавський" в заголовку цих лохотронів має до Скандинавії таке ж відношення, як і кіт Бублик до розведення племінної худоби. Термін цей явно доморощений, суто російський, а його етимологія сходить до відомого розлучення дев'яностих років минулого століття, коли на вулиці до вас підходив якийсь молодий чоловік, котрий переніс операцію з вилучення залишків совісті, заявляв, що він "представник канадської компанії", після чого намагався впарити вам якісь страшні китайські товари за ціною приблизно рази в три вище, ніж вони взагалі могли коштувати.

Так ось, "скандинавський" - це з серії тієї ж "канадської" компанії. Тобто це і не скандинавський, і не аукціон - точно так само, як той молода людина не був представником ні канадської, ні будь-якої "компанії", крім групки шахраїв.

У багатьох статтях ці діячі пишуть, що, мовляв, "скандинавські аукціони" давно завоювали величезну популярність в Європі і Штатах, де, за їхніми словами, сотні тисяч людей щодня аукціону і Скандинавії, Скандинавії та аукціонів щосили! Вони навіть дають посилання нібито на сайти цих аукціонів, але ці посилання призводять або на відсутню сторінку, або на закритий сайт. Я дуже довго рився у пошуках реальних подібних лохотронів де-небудь за межами Рунета і врешті-решт шляхом складних пошуків виявив буквально парочку сайтів, які зліплені за тією ж схемою, що і численні наші лохотрони. Парочка! Тобто в Європі і Штатах це шалено популярно! Причому я впевнений, що ці сайти наші шахраї і створювали, - чому немає, вони давно активно виходять на міжнародну арену.

Один з двох знайдених сайтів
Один з двох знайдених сайтів

Ну і зовсім простий спосіб - ввести "Scandinavian Auction" в Google. За ідеєю, якщо ця штука там існує, перші сторінок десять будуть усіяні посиланнями на відповідні сайти - як у нас.

Однак Google про скандинавські аукціони у вигляді лохотрону практично нічого не знає. Призводить лише на якісь звичайні аукціони в Скандинавії, де виставляють картини, колекційні монети, марки і так далі.

Сторінка реального скандинавського аукціону
Сторінка реального скандинавського аукціону

Так що, хлопці лохотронщики, не треба на Захід кивати. "Скандинавські аукціони" - це виключно ваш винахід, Скандинавія там ні до чого.

Тепер про схему роботи приманки. Суть "скандинавського аукціону" полягає як би в наступному. На торги виставляється якийсь товар - припустимо для ясності, що це iPhone вартістю в 20 тисяч рублів. Початкова ціна товару - на один-два порядки нижче, ніж він взагалі повинен коштувати.

Далі торги йдуть за аукціонним принципом - учасники набавляють ціну, змагаючись один з одним. Однак є дуже суттєві відмінності. По-перше, крок аукціону встановлюється дуже маленьким - буквально в копійки. По-друге, у ставки, на відміну від нормальних аукціонів, є своя вартість, яка йде організаторам. Тобто, щоб зробити кожну ставку (а ставки по визначенню мінімальні), ви повинні заплатити, причому оплата не просто вище кроку ставки, а на багато порядків вище - наприклад, при кроці в 25 копійок оплата за ставку - 7 рублів, тобто в 28 раз більше.

Умова виігриванія аукціону - незмінність останньої ставки протягом якогось терміну (зазвичай це кілька хвилин). Тобто хто зробив останню ставку, яку ніхто не перебив за кілька хвилин, той типу як і отримує товар.

Начебто все логічно. Якщо в торгах бере участь реально багато народу і вони довго і нудно роблять ставки, а потім їм це набридає, то у кого-то з учасників з'являється шанс - наприклад, придбати за 1000 рублів пристрій вартістю в 20 000 (той же айфон). (При цьому для визначеності будемо вважати, що він включився в торги не з початку, а в самий останній момент, тому ніби як серйозно заощадив. Адже якщо він торгується з самого початку, то може витратити і 210 000 рублей, коли з кожної 25- копійчаної ставки потрібно ще по 7 рублів заплатити організаторам.)

Простий підрахунок також показує, що організатори не будуть у програші, навіть якщо реально нададуть товар (той же айфон) і вишлють його переможцю. Тому що коли айфон вартістю в 20 тисяч рублів "виграється" за 1 тисячу, то організатори отримують 28 тисяч рублів (крок ставок - 25 копійок, за кожну ставку сплачується по 7 рублів).

Однак це все в теорії. На практиці неможливо забезпечити такої кількості простачков, які ходили б на численні сайти з цим "аукціоном" і забезпечували б безперервний потік ставок. А тут уже починаються складності: якщо народу мало, то при дуже низькій початкової ставкою товар може піти буквально за копійки.

Для того щоб цього не сталося, в движку аукціону передбачені так звані "боти" - фіктивні учасники, які представляють собою програми, що діють за певною схемою. Боти роблять ставки, підігріваючи інтерес реальних учасників, а коли виникає небезпека, що учасник виграє якийсь товар, бот вчасно робить чергову ставку. Ну і все товари, зрозуміло, "виграють" тільки боти. Тому ніяких товарів на цих "аукціонах" в природі ніколи не існує. Це тільки картинки. Та й навіщо організаторам займатися всією цією нісенітницею - купувати товари, десь їх зберігати, потім висилати, коли можна обійтися одним-єдиним комп'ютером з програмою "аукціону" і ботами? Вони і обходяться, вже повірте.

Якщо подивитися на сайти цих "аукціонів", то добре видно, що вони всі схожі як дві краплі води. Структура однакова, навігація однакова, товари однакові - одні й ті ж картинки, які легко порівняти один з одним, насмиканими їх з різних сайтів. Ось подивіться - топові аукціони з двох абсолютно різних сайтів.

один сайт
один сайт

Зовсім інший сайт
Зовсім інший сайт

Там за версту видно, що це все - один і той же движок, одні і ті ж боти.

Більш того, якось був смішний випадок, коли на новому домені відкрили "аукціон" і там якийсь час можна було заходити в адмінку і дивитися, як все влаштовано всередині. За Мережі потім довго гуляли скріншоти, в яких вся ця кухня була видна як на долоні.

Скріншот з користувачами і ботами
Скріншот з користувачами і ботами

Організатори цього лохотрону, звичайно, б'ють себе п'ятою в груди і стверджують, що вже вони-то - кристально чесні і гранично невинні, що ботів у них немає як класу, що товари усі реальні і взагалі - вони просто благодійники всього людства. На таких сайтах іноді навіть викладають відскановані папірці документів якихось неіснуючих фірм - мовляв, ось наші установчі документи. Ну і також ще люблять викладати фотографії посилок всяким Васям Пупкіним в Урюпінськ (наприклад) з айфона, фотоапаратами, планшетами і так далі і тому подібне. Деякі приколюються ще й тим, що викладають на сайт телефони нібито "виграли". Це якісь ліві мобільні номери (на ринку таких можна купити хоч тонну - вони будуть зареєстровані на всяких неіснуючих персонажів або на вкрадені паспортні дані), на яких зрідка навіть хтось відповідає і підтверджує, що він - той самий Вася Пупкін з Урюпінська , який виграв айфон за п'ятсот рублів. Так-так, він спеціально дозволяв публікувати свій телефон за своїм Інтернету - щоб підтвердити свій приголомшливий "виграш".

Тепер коротке резюме. Так звані "скандинавські аукціони" - це і не лотерея (як часто кажуть організатори), і не аукціони. У тому вигляді, в якому схема заявляється, - це чиста азартна гра.

Але навіть такі "аукціони" практично ніколи не проводяться так, як це заявляється. Тому "скандинавські аукціони" - це чисте шахрайство, лохотрон. Це просто програма, розміщена на сайті, призначена для вимагання у вас грошей. Вносити там якісь гроші на рахунок і вже тим більше брати участь в "торгах", в яких за допомогою ботів "розігрується" нічого не означає картинка, - ну так, на мій погляд, краще гроші просто викинути в річку: так воно і швидше , і шахраям не дістанеться.

Тим часом ці "аукціони" дуже вправно грають на знанні людської природи. Один мій знайомий - людина, зауважу, як мінімум сильно небідна - як-то на такому аукціоні просадив доларів двісті. Намагався придбати Айпад за півтори тисячі рублів. На питання, що у нього з головою, знайомий зніяковіло відповів: "Ну, просто хотів спробувати".

Ну, спробуйте і ви. Шахраї ж старалися, клонували движок на кілька десятків сайтів, спамили ваші поштові скриньки, робили фотографії посилок з безіменними айфона-фотоапаратами. Ви повинні їх винагородити за труди - викиньте там кілька десятків або сотень доларів.

Та й навіщо організаторам займатися всією цією нісенітницею - купувати товари, десь їх зберігати, потім висилати, коли можна обійтися одним-єдиним комп'ютером з програмою "аукціону" і ботами?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.