Статьи

Що таке кодеки і де скачати безкоштовно - K-Lite Mega Codec Pack

  1. Що таке кодеки - термінологія і теорія
  2. Як встановити, запустити і підібрати кодеки?
  3. Післямова

Всім доброго часу доби. Сьогодні поговоримо про те, що таке кодеки.

Напевно всі стикалися з такою ситуацією, коли звук програється, а відео немає. Або ж улюблений фільм зовсім відмовляється запускатися, висипаючи купу якихось помилок в програвачі та пропонуючи скачати якісь кодеки.

Дивно, але не всі ще знають, що таке кодеки, навіщо вони потрібні і з чим їх треба їсти, а тому в цій статті я розповім Вам про те, що ж це таке, де взяти, навіщо треба і куди застосовувати цю дивну штуку.

Що таке кодеки - термінологія і теорія

Якщо задуматися, то слово взагалі дивне ко-дек. Жах просто. Насправді воно прийшло до нас з англійської мови (скільки слів ми там понатирілі не злічити, як ніби своїх придумати не можемо) - c oder / decoder (кодировщик / декодировщик).

Говорячи хитрим, закрученим і технічною мовою кодеки - це набір програм (я б навіть сказав деяких інструкцій), здатний виконувати перетворення даних або сигналу в потрібний нам вигляд для перегляду \ збереження або зміни у форматі.

Говорячи хитрим, закрученим і технічною мовою кодеки - це набір програм (я б навіть сказав деяких інструкцій), здатний виконувати перетворення даних або сигналу в потрібний нам вигляд для перегляду \ збереження або зміни у форматі

Говорячи ж звичайним, загальнодоступною мовою - це набір таких штук, які розпізнають інші незрозумілі штуки і роблять так, щоб ми могли побачити, скажімо, фільм. Простий приклад: є у нас якийсь файлик формату .mpeg і ми знаємо, що там знаходиться фільм, але наш програвач (скажімо, Windows Media) геть відмовляється програвати цей самий фільм і в кращому випадку програє тільки звук, а в гіршому і зовсім лається незрозумілими словами, крутячи перед нами чорним екраном.

Думаю, що ситуація для всіх не дуже приємна і багато з нею свого часу зіткнулися. Ось тут і приходять на допомогу ці самі кодеки бо вони то знають що зберігається в цьому самому файлі і як це Вам показати на екрані.

Говорячи зовсім просто, кодеки - це якийсь словничок за допомогою якого комп'ютер розпізнає незрозумілі йому формати аудіо \ відео файлів і вчитися ними користуватися ( програвати \ змінювати формат \ Розширення і тд і тп), тобто програвати фільми , Музику і інші радощі життя. Гаразд, вистачить повторюватися і давайте до справи.

Як встановити, запустити і підібрати кодеки?

Насправді все гранично просто. Щоб встановити кодеки потрібно всього лише скачати інсталятор, який самостійно запхати в систему вищеописані штуки (кодеки), за допомогою яких програвач зрозуміє, що за формат файлу перед ним і явить нам таке жадане кіно зі звуком, спецефектами і (!) Зображенням.

Пакетів кодеків існує досить багато, але я розповім про, мабуть, найпопулярнішому, а саме K-Lite Mega Codec Pack. Не лякайтеся щодо довгої назви (щодо тому, що бувають і довші) і майбутніх труднощів установки і настройки, тому що труднощів то і немає - все гранично просто і зрозуміло.

Викачуємо останній на даний момент (версія 11.9.6, на момент поновлення статті) пакет кодеків наприклад ось звідси і запускаємо його установку шляхом натискання мишкою на скачаний файлик.

Установка гранично проста і ніяких труднощів не викликає, можна всюди просто тиснути кнопочку "Далі" (Next).

Після установки перезавантажуємо комп'ютер і йдемо запускати раніше вередує фільм \ музику.

Післямова

Ось такі пироги. Взагалі установка кодеків просто життєво необхідна всім хто хоч іноді дивиться щось на комп'ютері - тому користуйтеся самі і радьте друзям.

Якщо щось все ще не зрозуміло чи не виходить - пишіть в коментарях, підкажу;)

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Як встановити, запустити і підібрати кодеки?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.