Статьи

Скільки розділів потрібно на диску - Вадим Стеркиной

 1. Загадка в оснащенні управління дисками
 2. Загальна інформація про диски і розділах
 3. Для чого потрібні розділи
 4. Скільки потрібно розділів
 5. алгоритм
 6. пояснення
 7. Зберігання своїх файлів і документів окремо від системи
 8. Наявність інших дисків
 9. Стратегія резервного копіювання
 10. кривизна рук
 11. Висновок: досить двох розділів!
 12. А як же розділи для ...
 13. ... інших операційних систем
 14. ... зберігання даних
 15. ... зручності навігації
 16. А ви знайшли у себе зайві розділи?

Уважно вивчивши всі коментарі до попереднього запису про людей з маленьким самі знаєте чим, я прийшов до дивного висновку Уважно вивчивши всі коментарі до попереднього запису про людей з маленьким самі знаєте чим, я прийшов до дивного висновку. Рівно 50% читачів створюють на диску зайві розділи! Давайте розберемося, для чого потрібні розділи і скільки їх насправді потрібно.

Загадка в оснащенні управління дисками

Для початку я хочу показати вам одну цікаву нестиковку в оснащенні diskmgmt.msc, щоб ви оцінили важливість термінології і дрібних деталей в питаннях управління дисками.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Ви можете сказати, на якому розділі система, а на якому - завантажувач? За ідеєю, завантажувач повинен знаходитися на активному розділі, а з іншого боку - зрозуміло, що на розділ в 100 Мб система ніяк не поміститься! Але чому в оснащенні написано навпаки?

І навіщо ж я тоді писав про 6 помилок людей з маленьким системним розділом , Якщо у самого він крихітний? :)

Мене завжди бентежили ці терміни в оснащенні, і я вирішив звернутися до головного експерту по завантаженню Windows - Аркадію Пилипенко , MVP і моєму колезі по форуму. Він підтвердив, що загальноприйнята термінологія прямо протилежна тій, що пропонує Microsoft.

У Windows вважається, що системний розділ містить файли, необхідні для запуску системи, і на зарезервованому розділі без букви знаходиться диспетчер завантаження Windows.

Він в свою чергу передає управління завантажувача операційної системи (winload.exe), який знаходиться в папці System32. Тому розділ, де знаходиться система, називається завантажувальним.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Логіка має право на життя, але Microsoft довелося роз'яснювати цю плутанину в спеціальній статті бази знань ( KB314470 ).

На щастя, на російську мову її встигли перевести люди, бо новомодний машинний переклад гарантував би вибух мозку. Нижче я покажу ще одну цікаву нестиковку в термінології, але про все по порядку.

Далі в програмі:

Загальна інформація про диски і розділах

Незважаючи на скромний зовнішній вигляд, оснащення управління дисками напхана різною інформацією. На малюнку ви бачите розклад по розділах, який люб'язно надав читач Hector в коментарях до попереднього запису.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Офіційно у Microsoft прийняті наступні поняття, яких я і буду дотримуватися далі.

Диск - це фізичний або віртуальний диск, що містить розділи або неформатований простір. На MBR-диску можна створити більш чотирьох розділів (а ви знаєте причину обмеження ?), Але у GPT-дисків такої проблеми немає.

Розділ - це область диска, яка виглядає для системи як окремий диск (наприклад, в провіднику). Розділ може бути основним або додатковим.

 • Основний розділ. Диспетчер завантаження Windows може розташовуватися тільки на основному розділі, який повинен бути активним. Диск може містити тільки один активний розділ.
 • Додатковий розділ. Якщо на MBR-диску потрібно мати більше чотирьох томів, можна створити додатковий розділ і розбити його на логічні диски. На логічний диск можна встановити операційну систему, але вона не запуститься без диспетчера завантаження на основному розділі.

Том - це область жорсткого диска, відформатована з файлової системою. Складові томи можуть включати в себе кілька фізичних дисків. Але ми будемо говорити тільки про базові томах, які в стовпці «Тип» оснастки позначені як ... основні.

Тут проблема виключно в російській локалізації, тому що термін Basic можна переводити по-різному.

В даному випадку, краще підходить базовий тому, щоб не було плутанини з основним розділом. Але перекладач явно перебував під враженням від фільму Основний інстинкт :)

Втім, досить термінологічних вишукувань! Давайте швидко визначимося, навіщо потрібні розділи на диску, і тоді буде легше зрозуміти, скільки їх потрібно.

Для чого потрібні розділи

Розділи можна створювати для чого завгодно, але на домашніх комп'ютерах реальна необхідність виникає в двох випадках:

 1. Розміщення призначених для користувача даних окремо від системи. Як правило, на окремому розділі зберігається музика, фільми і документи, хоча деякі переносять профіль цілком . Іноді на несистемний розділ встановлюють гри і т.п.
 2. Установка інших операційних систем. Починаючи з Windows 7, в старшому виданні Windows є можливість завантажувати систему з віртуального диска (VHD), що позбавляє від необхідності створювати окремий розділ для другої системи. Наприклад, у мене Windows 8 встановлена ​​на VHD, який просто лежить на одному з дисків. Однак для Linux і попередніх систем Microsoft потрібен свій розділ.

Питання кількості розділів вирішується дуже швидко, завдяки простому алгоритму і наочної схемою, яку я підготував для вас.

Скільки потрібно розділів

Універсальної відповіді на це питання не існує. Я буду розглядати всі варіанти тільки з технічної точки зору, щоб застрахуватися від непереможної контраргументації «А я так звик!» :)

алгоритм

Для простоти я буду вважати, що немає необхідності в додаткових розділах під операційні системи, тому що Windows 7 або Windows 8 ставляться на VHD, якщо у вас «Максимальна» (розділи для інших ОС ви можете самі приплюсувати).

В цьому випадку потрібно враховувати такі фактори:

 1. Свій підхід до зберігання призначених для користувача даних.
 2. Наявність в системі інших дисків, в тому числі зовнішніх і мережевих.
 3. Стратегію резервного копіювання.
 4. Кривизну своїх рук (об'єктивно :)

Ви не знаходите дивним, що тут не згадується розмір диска? Однак все виглядає саме так, якщо неупереджено подивитися на ситуацію, відкинувши на мить багаторічну звичку дробити диск на розділи.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Намагаючись сформулювати алгоритм словами, я зрозумів, що в ньому занадто багато «якщо». Тому процес вирішення найкраще демонструє схема, яку я розкладу по поличками далі.

пояснення

Кожен вузол схеми відповідає одному з чинників, перерахованих вище.

Зберігання своїх файлів і документів окремо від системи

Зберігання своїх файлів і документів окремо від системи

З коментарів до минулого записи, в тому числі і в форумі, з'ясувалося, що я недостатньо чітко сформулював свій підхід. Деякі читачі по діагоналі вирішили, що я вважаю неправильним зберігання особистих даних окремо від системи.

Все простіше - робіть так, як вам зручно, бо в домашніх умовах у цього підходу немає технічних недоліків.

Однак врахуйте, що розміщення своїх файлів на іншому розділі не має ніякого відношення до резервного копіювання. Ви лише рятуєтеся від головного болю при перевстановлення системи.

Наявність інших дисків

Наявність інших дисків

Від цього фактора я відштовхуюсь в першу чергу, і можу легко пояснити на прикладі. Працюючи три роки з єдиним HDD в 120 Гб, я тримав в профілі всі документи, а також нову музику і фільми. Все інше було на зовнішньому диску.

Зараз у мене системний SSD як і раніше має обсяг 120 Гб, але завдяки другому внутрішньому диску стратегія змінилася.

Тепер в профілі у мене тільки поточні документи, а все важкі файли, включаючи ISO, музику і відео я тримаю на другому диску - так зручніше, звичайно.

Якби у мене був один великий диск, я б розбив його точно так же. Але зовсім не тому, що для мене принципово тримати свої файли окремо від системи, як ви побачите нижче.

Стратегія резервного копіювання

Стратегія резервного копіювання

Цей фактор я вважаю найголовнішим, тому що з технічної точки зору він безпосередньо пов'язаний з підходом до зберігання своїх даних. Я регулярно роблю резервні образи системи , А їх розмір має значення!

Коли особисті файли зберігаються в профілі, розмір образу сильно збільшується. Це підвищує вимоги до дискового простору і затягує процес резервного копіювання.

Мою добірку музики і фільмів нескладно відновити, тому я не бачу особливого сенсу включати їх в образ. Однак в нього входять поточні документи, оскільки вони представляють для мене великою цінністю і не сильно збільшують розмір резервної копії. При такому розкладі у мене вже немає необхідності в регулярній архівації часто використовуваних файлів.

Я хочу ще раз підкреслити, що другий розділ на диску можна буде використовувати лише для зберігання на ньому особистих файлів з метою зменшення розміру резервного образу. Однак немає ніякого сенсу в зберіганні резервних копій на іншому розділі того ж диска. Якщо диск вийде з ладу, ви втратите всі дані на ньому, включаючи резервні копії. Вони повинні зберігатися на іншому диску.

кривизна рук

кривизна рук

Зрозуміло, що мало хто зізнається в тому, що його руки потребують випрямленні :) Тому даний фактор знаходиться на узбіччі схеми.

Якщо вам нікуди записувати резервний образ, то необхідність в зберіганні своїх даних на іншому розділі залежить виключно від того, як часто ви перевстановлюєте систему.

Коли є інші диски, то сам Гейтс наказав робити образ системи. Для цього логічно використовувати два розділи, економлячи на розмірі резервної копії.

Якщо ж ви сподіваєтеся на авось, доведеться згадати, коли ви робили переустановку в останній раз . У схемі я задав позначку в півроку, вважаючи, що якщо за цей час вона у вас не злетіла, то простоїть ще довго.

Висновок: досить двох розділів!

У мене зараз два диска - 120 Гб для системи і 750 Гб для даних, і жоден з них не розбитий на розділи. Якби я мав єдиним диском в 1 Тб, то я б створив два розділи, виділивши для системи стільки ж простору.

Як видно зі схеми, не потрібно створювати більше одного-двох розділів, причому їх число не залежить від розміру диска!

До створення інших розділів немає ніяких технічних передумов, крім установки старих Windows або відкритих операційних систем.

Попутно з'явився і відповідь на питання про те, чи потрібно створювати додатковий розділ з логічними дисками. У ньому немає необхідності, оскільки на фізичному диску буде не більше трьох розділів, включаючи зарезервований системою , Який автоматично створюється при установці.

А як же розділи для ...

Ви побачили мій висновок і обурюєтеся, тому що звикли створювати 100500 розділів? Давайте подивимося, навіщо вони вам потрібні.

... інших операційних систем

Для ОС Windows Vista і XP, а також Linux, знадобляться свої розділи, звичайно. Якщо вам потрібна тільки одна така система поряд з Windows 8 або Windows 7, потрібно використовувати основний розділ. У цьому випадку загальна кількість розділів все одно не перевищить чотирьох, тобто в створенні додаткового розділу немає необхідності.

... зберігання даних

Ви вже бачили праву картинку в статті про помилки людей з маленьким системним розділом .

Якщо судити за назвами розділів, на них зберігаються тільки дані. Створювати 10 розділів немає ніякої необхідності, оскільки вони не використовуються для операційних систем. Іншими словами, замість десяти розділів досить двох, що і показує ліва картинка!

В контексті зберігання даних я не бачу ніякої переваги розділів над папками. А ви?

Більш того, дроблення на розділи має недолік, оскільки існує ймовірність неефективного використання дискового простору, особливо на маленьких дисках.

Припустимо, диск в 120 Гб розбитий на три розділи (20, 40, 40) і на кожному з них вільно по 4 Гб. І хоча на диску не зайнято 10% відсотків місця, вам не вдасться зберегти файл розміром, наприклад, 4.36 Гб;)

... зручності навігації

зручності навігації

Сумніваюся, що в вікні «Комп'ютер» наявність розділів, які використовуються в якості папок, хоч якось прискорює навігацію. Я не ходжу манівцями, а максимально швидко добираюся до конкретних часто використовуваних папок за допомогою обраного в провіднику (Така можливість є і в інших файлових менеджерах).

Вгорі обраного у мене постійні папки, а список в нижній частині постійно варіюється в залежності від поточних завдань і проектів. Зауважте, що в області переходів провідника обране знаходиться вище розділу «Комп'ютер», дозволяючи обходитися без зайвої прокрутки.

Буває, що ви помилково відкриваєте інший диск? Зі мною таке траплялося, і тому я вважаю незручним велику кількість дисків, тому що серед них губляться знімні носії і монтовані образи ISO.

А ви знайшли у себе зайві розділи?

Я пам'ятаю, що багато хто з вас минулого разу вже приводили свій розклад по дисках і розділах і описували свій підхід. Тому зараз мені цікаво дізнатися, спонукав вас моя розповідь задуматися над справжньою необхідністю дроблення диска на розділи. Якщо нічого подібного не відбулося, обґрунтуйте свій підхід!

Якщо у вас знайшлися зайві розділи, розкажіть, чому ви віддаєте перевагу їх до звичайних папок. Чи є у вас якісь технічні причини для створення цих розділів? Обов'язково напишіть про це в коментарях і я доповню матеріал!

Обговорення завершено.

Але чому в оснащенні написано навпаки?
Ви побачили мій висновок і обурюєтеся, тому що звикли створювати 100500 розділів?
А ви?
Буває, що ви помилково відкриваєте інший диск?
А ви знайшли у себе зайві розділи?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача