Статьи

Скільки треба віртуальної пам'яті. Як правильно налаштувати файл підкачки і що це таке

 1. Віртуальна пам'ять
 2. Поточні параметри файлу підкачки
 3. дамп пам'яті
 4. Визначення необхідного розміру файлу підкачки
 5. Налаштування
 6. висновок
 7. Як змінити файл підкачки
 8. Windows 7 збільшити файл підкачки
 9. Як правильно налаштувати файл підкачки в Windows 10 і Windows 7
 10. Як задати оптимальний розмір віртуальної пам'яті в windows 10 і windows 7

Вибираємо розмір файлу підкачки

Питання про розмір файлу підкачки досить часто зустрічається на різних технічних ресурсах, проте однозначних рекомендацій з цього приводу немає. Трапляються як поради встановити файл підкачки в 1.5-2 рази більше обсягу встановленої пам'яті, так і повністю відключити його. І те й інше абсолютно безглуздо з практичної точки зору. Тому сьогодні мова піде про те, що таке файл підкачки (він же своп-файл, він же сторінковий файл) і як правильно вибрати і налаштувати його розмір.

Щоб зрозуміти, для чого потрібен файл підкачки, варто спочатку розібратися в принципах роботи пам'яті в Windows. Тому почнемо з теорії.

Віртуальна пам'ять

Як правило, кажучи про пам'ять ми маємо на увазі модулі оперативної пам'яті , Фізично встановлені на комп'ютері, або фізичну пам'ять. Обсяг фізичної пам 'яті жорстко обмежений і залежить від можливостей обладнання, розрядності операційної системи і умов ліцензування. Для того, щоб обійти ці обмеження, в операційних системах Windows використовується такий ресурс, як віртуальна пам'ять.

Операційна система Windows працює не з фізичної, а саме з віртуальною пам'яттю. Технічно віртуальна пам'ять складається з фізичної пам'яті (ОЗУ) і спеціального файлу (-ів) підкачки, об'єднаних в єдине ВАП. Для кожного запущеного процесу виділяється власне, окреме від інших процесів адресний простір у віртуальній пам'яті, в якому він виконується і яким керує. Для звернення до пам'яті використовуються покажчики на адреси у віртуальному адресному просторі, при цьому сам процес не в курсі 🙂 того, де саме зберігаються його дані - в ОЗУ або в файлі, це вирішує операційна система.

Максимально можливий обсяг доступної віртуальної пам'яті залежить від розрядності операційної системи. Так в 32-розрядної системі процес може адресувати не більше 4 гігабайт (2 32) пам'яті. Для 64-розрядної процесу теоретичне обмеження становить 16 екзабайт (2 64), а практично в сучасних 64-розрядних версіях Windows підтримується адресний простір об'ємом до 16 терабайт.

Примітка. Деякі 32-розрядні версії Windows Server використовують технологію PAE, що дозволяє адресувати до 64Гб пам'яті. Детальніше про PAE можна дізнатися.

На відміну від фізичної, віртуальна пам'ять має набагато більш гнучкі обмеження. Це дозволяє одночасно виконуватися великій кількості процесів, які не змогли б поміститися в фізичної пам'яті. Таким чином, основне завдання механізму віртуальної пам'яті - розширення доступної пам'яті комп'ютера.

Управління пам'яттю відбувається приблизно так.

Віртуальний адресний простір поділений на блоки рівного розміру, які називають сторінками (pages). Звідси до речі і назва page file - сторінковий файл. Фізична пам'ять також поділена на розділи, звані сторінковими фреймами (page frames), які використовуються для зберігання сторінок.

Кожному процесу при старті виділяється "шматок" адресного простору в віртуальної пам'яті. Відповідно в кожен момент часу в пам'яті знаходяться сторінки з віртуального адресного простору кожного процесу. Сторінки, що знаходяться у фізичній пам'яті і доступні негайно, називаються дійсними (valid pages), а сторінки, які в даний момент недоступні, наприклад знаходяться на диску - недійсними (invalid pages).

При зверненні процесу на сторінку пам'яті з позначкою як недійсна, відбувається сторінкове переривання (page fault). При виникненні переривання диспетчер віртуальної пам'яті знаходить запитувану сторінку і завантажує її у вільний сторінковий фрейм фізичної пам'яті. Власне цей процес і називається підкачкою (paging).

При дефіциті фізичної пам'яті диспетчер пам'яті вибирає фрейми, які можна звільнити і переносить їх вміст на диск, в файл підкачки. Принцип перенесення такої: коли процес використовував всі виділені йому фрейми, то при кожному сторінковому перериванні в цьому процесі система видаляє з фізичної пам'яті одну з його сторінок. Вибір сторінки здійснюється за принципом першим прийшов - першим пішов (first in, first out, FIFO), тобто в файл підкачки переноситься сторінка, найдовше перебувала в пам'яті.

У кожного процесу є свій робочий набір (working set) - набір сторінок, що знаходяться у фізичній пам'яті. Робочий набір визначає розмір фізичної пам'яті, виділеної процесу, він має мінімальний і максимальний розмір. У момент запуску процесу призначається мінімальний розмір робочого набору, тобто мінімальна кількість сторінок, які гарантовано будуть знаходиться в оперативній пам'яті. При достатній кількості вільної фізичної пам'яті процес може збільшувати свій робочий набір до розміру, рівного максимальному робочому набору. Коли ж починається нестача пам'яті, диспетчер віртуальної пам'яті починає урізати робочий набір всіх процесів до мінімального, видаляючи зайві сторінки з фізичної пам'яті.

Після зменшення робочого набору процесу до мінімуму диспетчер пам'яті відстежує сторінкові переривання, що генеруються кожним процесом. При великій кількості переривань диспетчер може збільшити розмір робочого набору процесу, за відсутності - продовжує зменшувати робочий набір до тих пір, поки не відбудеться переривання. Поява переривання говорить про те, що досягнутий мінімальний розмір пам'яті, необхідний процесу для роботи. Таким чином досягається баланс між споживанням фізичної пам'яті і продуктивністю.

Насправді це дуже приблизний опис роботи віртуальної пам'яті, але для загального розуміння його цілком вистачить. Тому зав'язуємо з теорією і переходимо до практики.

Поточні параметри файлу підкачки

Подивитися поточний розмір файлу можна в оснащенні Властивості системи (System Properties). Для цього треба натиснути Win + R і виконати команду sysdm.cpl. Потім перейти на вкладку «Advanced», в поле «Performance» натиснути на кнопку «Settings» і у вікні, перейти на вкладку «Advanced».

Тут зазначений сумарний розмір файлу підкачки на всіх дисках, а по кнопці «Change» можна перейти до його налаштувань.

За замовчуванням включено автоматичне керування розміром файлу підкачки. Це означає, що операційна система створює один файл підкачки pagefile.sys в корені системного диска і встановлює його розмір автоматично, виходячи зі своїх потреб.

дамп пам'яті

Щоб зрозуміти, чим керується система при виборі розміру файлу підкачки, знову перейдемо до теорії і звернемося до такого поняття як дамп пам'яті (memory dump). Справа в тому, що крім розширення фізичної пам'яті файл підкачки має ще одне призначення - він використовується при створенні аварійних дампів пам'яті при збої системи. Відбувається це в такий спосіб.

Під час завантаження операційна система створює карту секторів, займаних на диску файлом підкачки і зберігає її в пам'яті. При збої системи перевіряється цілісність цієї карти, драйвера диска і керуючої структури дискового драйвера. Якщо цілісність їх не порушена, то ядро ​​системи викликає спеціальні функції введення \ виводу, призначені для збереження образу пам'яті після системного збою і записує дані з пам'яті на диск, в файл підкачки, використовуючи збережену карту секторів.

При наступному завантаженні системи диспетчер сеансу (Session Manager Subsystem Service, SMSS) ініціалізує файл підкачки і перевіряє наявність в ньому заголовка дампа. Якщо заголовок є, то дані копіюються з файлу підкачки в файл аварійного дампа і робиться відповідний запис в системному журналі.

Відповідно при автоматичному управлінні файлом підкачки система орієнтується на настройки створення аварійного дампа пам'яті, вибираючи розмір файлу відповідно до типу дампа:

Повний дамп пам'яті (Complete memory dump) - в дамп записується весь вміст оперативної пам'яті на момент збою, тому розмір файлу підкачки повинен бути дорівнює розміру фізичної пам'яті + 1 Мб (для заголовка). Цей тип вибирається за замовчуванням при кількості фізичної пам'яті менше 4 ГБ;
Дамп пам'яті ядра (Kernel memory dump) - в дамп записується тільки пам'ять, виділена для ядра ОС, драйверів пристроїв і додатків, що працюють в режимі ядра. Дамп ядра займає набагато менше місця, ніж повний дамп, при цьому його як правило досить для визначення причин збою. Цей тип дампа вибирається за замовчуванням для систем з об'ємом ОЗУ 4 ГБ і більше. Мінімальний розмір файлу підкачки повинен складати приблизно 1/3 від обсягу фізичної пам'яті;
Малий дамп пам'яті (Small memory dump) - міні-дамп, в якому містяться мінімально необхідні дані: стоп-код і опис помилки, список завантажених драйверів і інформація про запущені в момент збою процесах. Цей дамп вимагає файл підкачки не менше 2Мб;
Автоматичний дамп пам'яті (Automatic memory dump) - новий тип дампа, що з'явився в Windows 8 \ Server 2012 і новіших. Насправді це той же дамп ядра, єдина різниця в тому, що він дозволяє системі динамічно управляти розміром файлу підкачки, вибираючи найбільш оптимальний розмір.

Налаштування дампа пам'яті знаходяться в розширених властивостях системи, в розділі Завантаження та відновлення (Startup and Recovery). Тут можна один з чотирьох типів дампа або зовсім відключити його створення.

Тут можна один з чотирьох типів дампа або зовсім відключити його створення

Навіть знаючи настройки дампа і обсяг фізичної пам'яті, не вийде точно сказати, якого розміру файл підкачки створить система. Тому я вирішив трохи поекспериментувати, для чого взяв у свої ролі піддослідних 2 системи - клієнтську Windows 8.1 (x64) і серверну Windows Server 2012 R2 і перевірив, як розмір файлу підкачки залежить від обсягу фізичної пам'яті і налаштувань дампа. Ось що вийшло:

Як бачите, розмір файлу безпосередньо залежить не тільки від обсягу ОЗУ і налаштувань дампа, а й від типу операційної системи. Крім того, відключення дампа не означає повну відсутність файлу підкачки.

Також варто нагадати, що це початкові значення. При нестачі віртуальної в процесі роботи пам'яті система може збільшувати файл підкачки аж до максимального значення, яке при автоматичній настройці становить 3 об'єму фізичної пам'яті.

Визначення необхідного розміру файлу підкачки

Хоча розміром файлу підкачки і можна управляти через настройки дампа пам'яті, однак це не найпряміший спосіб. Набагато правильніше налаштувати розмір файлу вручну. Залишається тільки з'ясувати, який розмір можна вважати достатнім.

Однозначної відповіді на це питання немає. Єдиний спосіб більш-менш точно встановити розмір файлу підкачки - це зібрати в даній конкретній системі дані по споживанню пам'яті і використання файлу підкачки, з'ясувати, який максимальний обсяг пам'яті може бути зайнятий службами \ додатками і наскільки реально використовується файл підкачки. На підставі отриманих даних і слід вибирати розмір файлу.

Оперативно оцінити поточне споживання віртуальної пам'яті можна в Task manager, в розділі Performance (продуктивність). В поле Commited показано ставлення використовуваної віртуальної пам'яті до її загальної кількості. У моєму прикладі на комп'ютері встановлено 64Гб оперативної пам'яті і такого ж обсягу файл підкачки. Поточний обсяг віртуальної пам'яті становить 128Гб, зайнято 65Гб. З них 62,4Гб припадають на оперативну пам'ять і 2,6Гб на файл підкачки.


Також для збору інформації можна скористатися лічильниками продуктивності. Лічильники надають більше інформації, а також дозволяють зібрати статистику за певний час, що дозволить більш точно визначити потреби системи у віртуальній пам'яті. Нам будуть потрібні наступні лічильники продуктивності:

Memory, Commited Bytes - цей лічильник показує, скільки байт в віртуальної пам'яті зайнято поточними процесами. Коли значення Commited Bytes перевищує обсяг фізичної пам'яті, система починає активно використовувати файл підкачки;
Memory, Available Bytes - обсяг вільної фізичної пам'яті на комп'ютері. Цей параметр показує завантаженість оперативної пам'яті, а чим менше фізичної пам'яті залишається, тим активніше система використовує файл підкачки.
Memory, Commit Limit - значення, яка дорівнює загальній кількості обсягу оперативної пам'яті і поточного розміру файлу підкачки. Інакше - якомога більше віртуальної пам'яті, яке може бути виділено всім процесам без збільшення розміру файлу підкачки.
Memory,% Commited Bytes In Use - показує відсоток використання віртуальної пам'яті. Являє собою відношення Commited Bytes \ Commit Limit.
Paging File,% Usage - відсоток використання файлу підкачки, поточне значення.
Paging File,% Usage Peak - відсоток використання файлу підкачки, пікове значення.

Для більш глибокого аналізу споживання пам'яті можна додатково використовувати такі лічильники:

Memory, Page Fault \ sec - кількість сторінкових помилок (переривань) в секунду при зверненні до сторінок пам'яті. Нагадаю, що сторінкове переривання виникає при зверненні до сторінки пам'яті, яка була вивантажено на диск.
Memory, Pages \ sec - показує, скільки сторінок в секунду було прочитано \ записано в рамках сторінкового переривання. Простіше кажучи, цей лічильник показує інтенсивність обміну даними між оперативною пам'яттю і файлом підкачки. Являє собою суму лічильників Pages Input \ sec і Pages Outpit \ sec.
Process, Working Set - показує поточне використання фізичної пам'яті активними процесами. Значення Total видає сумарний обсяг по всіх процесах, але можна вивести дані окремо і по кожному конкретному процесу. Цей лічильник не має прямого відношення до файлу підкачки, але може допомогти при діагностиці проблем з продуктивністю.


Цей лічильник не має прямого відношення до файлу підкачки, але може допомогти при діагностиці проблем з продуктивністю

Як видно на прикладі, 64-гігабайтний файл підкачки реально використовується всього на 2-3%. Тобто для нормальної роботи з надлишком вистачить файлу підкачки розміром 4 Гб. І це при тому, що сервер дуже пристойно навантажений, для менш завантаженого комп'ютера цифри будуть ще менше.

Окремо варто згадати про вибір розміру файлу підкачки для комп'ютерів з роллю Hyper-V. Справа в тому, що в силу особливостей архітектури гипервизор не використовує файл підкачки для віртуальних машин навіть в разі нестачі фізичної пам'яті. На серверах Hyper-V файл підкачки потрібен виключно для цілей хостовой системи, в якій використовується лише невелика частина ОЗУ (зазвичай не більше 2-4ГБ). Тому створювати файл підкачки, виходячи із загального обсягу фізичної пам'яті в даному випадку абсолютно безглуздо.

Налаштування

Визначивши необхідний розмір, переходимо безпосередньо про налаштування. Для зміни розміру файлу підкачки відкриваємо властивості віртуальної пам'яті і відключаємо автоматичний вибір розміру. Потім в полі «Drive» вибираємо логічний диск, на якому буде розташовуватися файл, вибираємо опцію «Custom size», вказуємо початковий і максимальний розмір файлу підкачки і тиснемо «Set». Для того, щоб зміни вступили в силу, після настройки може знадобитися перезавантаження системи.

Для файлу підкачки існують деякі обмеження:

Максимальний розмір файлу може бути не більше 16ТБ для 64-бітної і не більше 4 ГБ для 32-бітної системи;
Можна створювати до 16 файлів підкачки, але кожен повинен бути розташований на окремому томі (логічному диску);
Для можливості створення аварійного дампа пам'яті необхідно, щоб файл підкачки (хоча б один) знаходився на системному диску .

Для автоматизації процесу настройки можна використовувати ось такий PowerShell скрипт (підставивши свої значення):

# Disable automatic management for pagefile
$ ComputerSystem = Get-WmiObject -Class Win32_ComputerSystem -EnableAllPrivileges
if ($ ComputerSystem.AutomaticManagedPagefile) {
$ ComputerSystem.AutomaticManagedPagefile = $ false
$ ComputerSystem.Put ()
}
# Set manual size for pagefile
$ PageFile = Get-WmiObject -Class Win32_PageFileSetting -EnableAllPrivileges
$ PageFile.InitialSize = 4096
$ PageFile.MaximumSize = 8192
$ PageFile.Put ()

висновок

На закінчення деякі практичні поради, які можуть допомогти в налаштуванні.

При ручному налаштуванні та патенти вказаті початковий и максимальний розмір файлу. У цьом випадка система створює файл початкових розміру, при необхідності збільшуючі его до тих пір, поки ВІН НЕ досягнено максимального. При збільшенні розміру можлива фрагментація файлу підкачкі, что позначіться на его швідкодії. Для Боротьба з фрагментацією можна спочатку вказаті початковий и максимальний розмір однаково. Тоді система відразу віділіть під файл все необхідне місце, а статичний розмір файлу віключіть можливий фрагментацію в подалі.
Для Збільшення продуктівності системи файл підкачкі можна перенести на Інший розділ. Уточню, что переносіті файл Варто только на розділ, что находится на ІНШОМУ фізічному диску. Розміщення файлу підкачкі на додатковий розділ одного и того ж диску не прізведе до Підвищення швідкодії. На практике має сенс перенесення файлу підкачкі на окремий SSD-диск, це может дати помітній Приріст продуктівності.
Ще один теоретичний 🙂 способ підвіщіті ШВИДКІСТЬ роботи з файлом підкачкі - розмістіті его на окремий, спеціально віділеному только під него розділі, для которого Встановити розмір кластера 64 КБ (вместо 4Кб за замовчуванню). При роботі з великими файлами (Такими, як файл підкачкі) великий розмір кластера может підвіщіті продуктивність файлової системи . Чим более розмір кластера, тим більшімі блоками читаються \ пишуться дані, відповідно для однаково ОБСЯГИ Даних при размере кластера 64Кб ​​нужно в 16 разів менше операцій читання \ запису, чем для 4Кб.
Подекуді зустрічаються поради Повністю відключіті файл підкачкі. Дійсно, в окремий випадки це может дати Певний Приріст продуктівності, хоча особисто я не бачу в цьом Великої корісті. Як можна переконатися за допомогою лічильників продуктивності, при наявності вільної фізичної пам'яті ОС і так використовує файл підкачки по мінімуму, тому приріст буде незначний. Якщо ж при відключеному файлі підкачки в процесі роботи закінчиться фізична пам'ять, то додаток, яке споживає пам'ять, буде зупинено, що може спричинити збій у роботі і втратою даних. Крім того, при відсутності файлу підкачки Windows не зможе зберегти дамп пам'яті в разі збою.
І Останнє. Маніпуляції з файлом підкачки не особливо сильно впливають на продуктивність системи в цілому. Повторюся, при достатній кількості фізичної пам'яті файл підкачки використовується по мінімуму. Якщо ж в системі постійно не вистачає пам'яті і вона активно використовує файл підкачки, то в першу чергу варто подумати про розширення фізичної пам'яті.

Файл підкачки, або своп-файл, являє собою так звану віртуальну пам'ять, необхідну для збільшення фізичного ОЗУ комп'ютера.

В процесі роботи ресурсоємних додатків Windows 7 активно використовує фізичну пам'ять, а коли її стає недостатньо, звертається до своп-файлу, де зберігаються дані, що не помістилися на фізичну пам'ять. Файл підкачки має строго заданий назва pagefile.sys і не може бути змінений.

При установці Windows 7 система сама вибирає необхідний розмір файлу підкачки, розташовуючи його на диску з операційною системою . Однак задані системою параметри не завжди забезпечують найбільшу швидкодію. Крім того, для підвищення продуктивності необхідно розмістити pagefile.sys нема на системному розділі , Що дозволить збільшити швидкодію.

Щоб Забезпечити хорошу продуктивність , Необхідно встановити мінімальний розмір pagefile.sys, що дорівнює об'єму фізичної ОЗУ, а максимальний - в два рази більше. Наприклад, якщо у вас на комп'ютері встановлено 4 Гб пам'яті, то оптимальний мінімальний розмір своп-файлу буде дорівнює 4 Гб, а максимальний - 8 Гб.

Деякі користувачі встановлюють однаковий розмір вихідного і максимального своп-файлу, що дозволяє уникнути його фрагментації, а значить, в якійсь мірі знизити навантаження на систему. Однак уникнути зниження продуктивності, пов'язаного з динамічним розміром pagefile.sys, можна, включивши функцію його очищення після завершення роботи системи.

Для того щоб включити очищення файлу підкачки при завершенні роботи Windows , Відкрийте вікно локальні політики безпеки. Для цього переходимо Пуск - Виконати - secpol.msc.

У наступному вікні потрібно знайти пункт Завершення роботи: очищення своп-файлу віртуальної пам'яті. Клацнете по ньому мишкою двічі, встановіть параметр Включено і натисніть кнопку Застосувати.


Windows 7 дозволяє розташувати файл підкачки на кількох дисках відразу, проте це не призведе до підвищення продуктивності. Оптимальний з точки зору продуктивності варіант - це єдиний своп-файл, розміщений на будь-якому розділі, крім системного.

Щоб змінити стандартне розташування pagefile.sys, необхідно спочатку повністю видалити його, а потім створити в зручному вам місці. Як це зробити описано нижче.

Пуск - клік правою кнопкою миші по ярлику Мій комп'ютер - Властивості. З'явиться вікно, в лівому розділі якого слід вибрати пункт Додаткові Параметри системи.


З'явиться нове невелике вікно, де нам необхідна вкладка Додатково.

Натискаємо на кнопку Параметри в відсіку Швидкодія. Знову переходь на вкладку Додатково.

У цій вкладці потрібно натиснути кнопку Змінити у відсіку Віртуальна пам'ять. З'явиться діалогове вікно, де можна налаштувати розміри своп-файлів на будь-якому розділі.

Якщо ви не змінювали налаштування після установки Windows 7, pagefile.sys буде розташовуватися на системному диску ((C: /). Виділіть його і, активувавши пункт Без файлу підкачки, натисніть на кнопку Задати. В деяких випадках може з'явитися попередження. Просто натисніть кнопку Так.


Поверніться до діалогового вікна Візуальна пам'ять і виділіть диск, де ви хочете розмістити своп-файл. Вкажіть вихідний і максимальний розмір pagefile.sys: вихідний обсяг повинен бути рівний фізичної пам'яті, максимальний - в два рази більше.

Якщо ви хочете зробити розмір pagefile.sys статичним, настройки в діалоговому вікні будуть виглядати так.


При зменшенні розміру файлу підкачки, зміни вступлять в силу відразу ж. Збільшення pagefile.sys потребують перезавантаження комп'ютера. У будь-якому випадку перед вами з'явиться вікно, яке потребує перезавантажити систему.

Файл підкачки - це спеціальна область пам'яті на жорсткому диску, в яку використовують системою і додатками при нестачі встановленої в системі оперативної пам'яті (ОЗУ). Іншими словами при роботі додатків використовується ОЗУ, коли її обсяг практично повністю займають запущені на комп'ютері програми та сервіси, відбувається звернення до жорсткого диска, так само як і до оперативної пам'яті. Коли в оперативній пам'яті вивільниться простір, додатки почнуть працювати з нею. Таким чином, такий файл дозволяє уникнути проблем переповнення ОЗУ.

Однак він має суттєвий недолік - швидкість роботи з жорстким диском в рази менше швидкості роботи с. Тому напрошується закономірний висновок - при достатньому обсязі оперативної пам'яті його краще взагалі відключити або встановити його мінімальне значення. Залежно від розміру ОЗУ, потреб користувача і працюють на комп'ютері програм файл підкачки буде мати різний розмір.

Якщо в системі встановлено 512Mb-1Gb ОЗУ, то файл підкачки повинен бути не менше 2048Mb.
Коли встановлено 2Gb ОЗУ рекомендується його встановити рівним 1024Mb або 2048Mb.
Якщо у вас є 4Gb ОЗУ, то задайте розмір рівним 768Mb.
Якщо мається на системі 6Gb «оперативки», то встановіть значення в 512Mb.

Для власників комп'ютерів з об'ємом оперативної пам'яті 8Gb і вище його зовсім можна відключити.

При установці розміру файлу підкачки слід задавати однакове значення для мінімального і максимального обсягу. Це поліпшить його фрагментацію і підвищить швидкодію. Варто зауважити, при використанні «важких» додатків, які споживають багато оперативної пам'яті його обсяг, можливо, доведеться збільшити в 1,5-2 рази від наведених тут значень.

Як змінити файл підкачки


Як змінити файл підкачки

Заходимо в «Додаткові параметри системи». На вкладці «Додатково, в розділі« Швидкодія »тиснемо кнопку« Параметри ».


На вкладці «Додатково, в розділі« Швидкодія »тиснемо кнопку« Параметри »

Переходимо на вкладку «Додатково».

Переходимо на вкладку «Додатково»

Натискаємо кнопку «Змінити»

Натискаємо кнопку «Змінити»

Тепер зніміть галочку в чекбоксі «Автоматично вибирати обсяг ...» і встановлюєте все як вам потрібно. Тут і можна вказати Потрібний розмір (Натисніть радіокнопку «вказати розмір).

Якщо Ви встановлюєте файл підкачки орієнтуйтеся на розмір ОЗУ, який у вас задіяний. Для цього можна скористатися «Диспетчером завдань», в якому відображається загальний обсяг задіяної пам'яті, віднявши від якого обсяг ОЗУ можна дізнатися необхідний його розмір. Але для вірності слід до отриманого значення додати 200-300Mb.

Заходимо в «Диспетчер завдань». Натискаємо кнопку «Пуск» і в полі «Знайти програми ...» вписуємо відповідно:


» вписуємо відповідно:

І натискаємо «Перегляд запущених процесів ...»


»

І дивимося скільки ОЗУ задіяно.

Перевірити і правильно налаштувати свап допоможе і невеличкий експеримент. Якщо ви вважаєте, що у вас досить багато оперативної пам'яті, то повністю вимкніть файл підкачки. Тепер запустіть ті додатки, які найбільш сильно завантажують систему, і якими ви користуєтеся найчастіше. Якщо комп'ютер буде стабільно працювати і не видавати ніяких помилок, то вам пощастило і файл підкачки вам не потрібен.

Якщо при його відключенні з'являються помилки ОЗУ, то встановіть розмір файлу підкачки в половину обсягу оперативної пам'яті і перевірте працездатність комп'ютера в «важких» додатках. Якщо все працює нормально, то зменшите вдвічі його обсяг і також перевірте працездатність. Так, зменшуючи його розмір, ви зможете визначити найбільш оптимальний розмір, при якому комп'ютер буде справлятися з усіма завданнями, але при цьому забезпечить максимальну швидкодію. При виникненні проблем при обсязі файлу підкачки рівному половині оперативної пам'яті слід збільшити його розмір у півтора або два рази.

Правильно налаштований розмір файлу підкачки дозволить підняти швидкодію і знизити навантаження на жорсткий диск , Що продовжить термін служби останнього.

В чомусь не виходить, а взагалі позначиться зміна розміру файлу підкачки якимось чином на швидкодії комп'ютера, на форумі підказали ваш сайт, почитав я тут у Вас, розумію, що питання для вас швидше за все нецікавий, але все одно прошу вас допомогти . Сергій.

Windows 7 збільшити файл підкачки

Чому ж нецікавий Сергій, дуже навіть цікавий. Я вам дам максимальну інформацію про файлі підкачки, а ви вже вибирайте те, що вам потрібно. У Windows 7 збільшити файл підкачки в деяких випадках потрібно обов'язково, а так же перенести його з системного диска на інший.
Файл підкачки або віртуальна пам'ять, а так же своп-файл, створюється для збільшення розміру доступної оперативної пам'яті. В процесі роботи Windows 7 активно використовує фізичну оперативну пам'ять, коли її стає недостатньо, то операційна система звертається до створеного їй на жорсткому диску файлу підкачки, має завжди формат pagefile.sys, використовуючи його в якості якої бракує віртуальної пам'яті. І в разі потреби завжди звертається до цього файлу, зберігаючи в ньому дані не помістилися в оперативку.

 • Примітка: За замовчуванням Windows 7 сама вибирає розмір файлу підкачки і розташовується він на диску з операційною системою, але краще буде, якщо файл підкачки буде розташований НЕ на розділі з Windows 7, це додасть швидкодії. Так само в кінці статті наведено приклад з ілюстраціями, як саме включити функцію очищення файлу підкачки при завершенні роботи.

Для вашого комп'ютера, мінімальний розмір файлу підкачки або віртуальної пам'яті повинен складати обсяг, дорівнює обсягу вашої фізичної оперативної пам'яті, а максимальний перевищувати її в два рази. Наприклад у мене в комп'ютері 2 Гб оперативної пам'яті, значить мінімальний розмір файлу підкачки у мене буде 2 Гб, а максимальний 4 Гб, точно так, як на скрішноте.

 • Примітка: існує також думка, що розмір файлу підкачки, повинен бути строго визначений, тобто статичний (Вихідний і Максимальний розмір один і той же), при таких умовах він НЕ буде схильний до фрагментації, значить не зможе уповільнити завантаження Windows 7. При динамічному файлі підкачки, щоб уникнути падіння швидкодії, потрібно в настройках системи включити функцію очищення файлу підкачки при завершенні роботи, особисто я вважаю, особливого приросту швидкості це не дає, як і постійна дефрагментація файлу підкачки (читайте далі, все скрішноти наведені внизу ).
 • Друзі, останнім часом оперативна пам'ять стала доступна за ціною і якщо у вас встановлена ​​Windows 7 (8) 64 біт, а в системному блоці встановлено 8 ГБ оперативної пам'яті, то я б порадив виставити розмір файлу підкачки За вибором системи. Багато хто може заперечити і запропонувати прибрати файл підкачки зовсім, так як своєю фізичною оперативної пам'яті досить 8 ГБ. Особисто я раджу поекспериментувати і якщо вам здасться, що ваша Windows працює швидше без файлу підкачки, то в настройках віртуальної пам'яті відзначайте пункт Без файлу підкачки.

У Windows 7 можна створити файл підкачки на кількох дисках відразу, але до збільшення продуктивності це не призведе. Схильний фрагментації файл подачки? І таке запитують, відповідь не схильний до, якщо його розмір статичний і не змінюється, тобто вами зазначений певний розмір файлу підкачки, скрішноти наведені нижче.
У Windows 7 збільшити файл підкачки, а так же перенести його на будь-який інший Том можна наступним чином.
Пуск -> Клацніть правою кнопкою миші на значку Комп'ютер і виберіть Свойс тва, далі-> Додаткові параметри системи.

Вкладка Додатково -> Швидко дію і Параметри

Вкладка Додатково -> Швидко дію і Параметри

і заходимо в діалогове вікно Віртуальна пам'ять.

і заходимо в діалогове вікно Віртуальна пам'ять

Далі бачимо, що файл підкачки розташований у нас на системному диску (З :), перенесемо його наприклад на диск (Е) :, але спочатку приберемо файл підкачки з диска (С :). Виділимо диск (С :), потім поставимо галочку в пункті Без файлу підкачки і тиснемо Задати. Може з'явиться таке попередження, тиснемо Так.

Починаючи з Windows 95, операційні системи Windows , Заснованих на використанні спеціального файлу підкачки, який діє, як свого роду «блокнот» для зберігання модифікованих сторінок, все ще використовують якийсь процес. У загальних рисах, файл підкачки в windows 10, 8, 7 і XP, використовується операційною системою для тимчасових даних, які змінилися в фізичної пам'яті для забезпечення більшого обсягу віртуальної пам'яті. Звичайним словом, розвантажує окремі фрагменти пам'яті з оперативної пам'яті «ОЗУ» в окреме місце на жорсткому диску.

Як правильно налаштувати файл підкачки в Windows 10 і Windows 7

Власний перевірений рада. для создания правильного файлу підкачки, найкраще створити окремий локальний диск FAT32 на якому буде тільки файл підкачки, і туди нічого більше не пхати: ні фільми, ні музику. Чому? Тому що, якщо файл підкачки ставити за замовчуванням диск «С» на якому знаходиться сама система, то віртуальна пам'ять буде вантажити диск «С» разом з системою. З цього легше створити окремий локальний диск для файлу підкачки і нехай собі працює спокійно. Рекомендую створити розділ розміром 10-20 Гб. Ще можна зробити.

Я тестував різні оптимальні розміри віртуальної пам'яті в windows 10, 7, 8, XP і ніхто точно не знає, які потрібно розміри задавати. Все залежить від безлічі факторів: який windows 10 або xp, 32 біта або 64, який пік дампа при навантаженні на систему, скільки помилок сторінок в секунду і багато ще яких замутнено параметрів, які потрібно сидіти, дивитися і обчислювати. Я підібрав по працездатності комп'ютера з різними цифрами. Раджу ставити файл підкачки на вибір системи на окремий локальний диск. Якщо хто хоче задати розміри, тооптімальние розміри віртуальної пам'яті:

 • 512 Mb на компі. - ставимо 2248-2248 Mb
 • 1024 Mb на компі. - ставимо 2048-2048 Mb
 • 2048 Mb на компі. - ставимо 1512-1512 Mb
 • 4096 Mb на компі. - ставимо 1024 -1024 Mb
 • 8 Гб і більше на компі. - без файлу підкачки (відключений)

Ні як не раджу вимикати файл підкачки в windows 10, 7, 8, XP. При запуску товстих програм, якщо відкрити їх штук 9, то при перемиканні між ними виникнуть помилки і складності в системі.

Як задати оптимальний розмір віртуальної пам'яті в windows 10 і windows 7

 • Відкриваємо «мій комп'ютер», тиснемо на порожньому полі ПКМ- права клавіша миші, вибираємо «властивості».


Відкриваємо «мій комп'ютер», тиснемо на порожньому полі ПКМ- права клавіша миші, вибираємо «властивості»

 • 2. «Додаткові параметри системи».
 • 3. «Додатково».
 • 4. «Параметри».
 • 5. «Змінити».
 • 6. Прибрати галочку «автоматично вибрати свап».
 • 7. Вказати створений нами окремий локальний диск для файлу підкачки, що описував вище.
 • 8. Вибрати пункт «розмір за вибором системи».
 • 9. Натиснути кнопку «поставити».


Натиснути кнопку «поставити»

Схильний фрагментації файл подачки?
Чому?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача