Статьи

Система міського відеоспостереження вразлива до атак Man-in-the-Middle

Урядові організації та правоохоронні органи все частіше покладаються на мережі відеоспостереження, які дозволяють із зручністю і невеликими витратами стежити за щільно населеними міськими територіями. Наприклад, в Лондоні на кожні 11 жителів припадає по камері спостереження . Урядові організації та правоохоронні органи все частіше покладаються на мережі відеоспостереження, які дозволяють із зручністю і невеликими витратами стежити за щільно населеними міськими територіями

Навряд чи хтось здивується тому факту, що багато хто з цих камер, як в Лондоні, так і в будь-яких інших містах, об'єднані в мережу через бездротове підключення. І це бездротове з'єднання далеко не завжди безпечно. В результаті, замість того щоб служити інструментом для запобігання злочинів , Камери можуть бути використані для їх здійснення. Злочинці можуть не тільки пасивно стежити за тим, що потрапляє в поле зору камер (хоча і це вже неприємно), але і підміняти записи або повністю виводити систему з ладу.

Василіос Хіуріос, експерт «Лабораторії Касперського», розповів історію про те, як одного разу він забрався на великий фонтан у громадському місці і тут же почув голос з гучномовця, який порадив йому негайно з цього фонтану злізти. Зрозуміло, спостерігач, якому належав цей голос, користувався камерою, для того щоб бачити те, що відбувається. Цей епізод надихнув Василіос на дослідження безпеки міських мереж відеоспостереження .

Для початку Хіуріос пройшовся по якомусь не названому в дослідженні місту і оглянув обладнання, використане в мережі поліцейського відеоспостереження. Здебільшого виявлене ним обладнання виглядало як на знімку нижче:

Здебільшого виявлене ним обладнання виглядало як на знімку нижче:

На багатьох з встановлених пристроїв залишалися наклейки з ім'ям компанії-виробника і назвою моделі (в розмитою частини вищенаведеного знімка якраз знаходиться одна з таких наклейок). Завдяки цій безпечності Василіос і його колезі Томасу Кінсі з Exigent Systems було нескладно відтворити подібну мережу в лабораторних умовах. Все, що їм було потрібно, - це пошукати в Інтернеті специфікації обладнання, використаного в системі відеоспостереження, знайти відомі уразливості і експлойти для них. Після цього вони були готові до злому системи.

Варто уточнити, що наші експерти не зламували справжню мережу відеоспостереження, вони лише проаналізували обладнання та комунікаційні протоколи і побудували модель мережі

Варто уточнити, що наші експерти не зламували справжню мережу відеоспостереження, вони лише проаналізували обладнання та комунікаційні протоколи і побудували модель мережі. Однак що вони все-таки зробили з реальною мережею - це подивилися на передані мережею дані і виявили, що вони передаються без шифрування. Так що перехоплювати їх і отримувати відеопотік з будь-якої з камер міг хто завгодно.

Гарна новина полягає в тому, що обладнання, яке було встановлено в мережі відеоспостереження, було оснащено цілком пристойним інструментарієм забезпечення безпеки. Погана новина - цей інструментарій не використовувався через неправильну настройки обладнання.

У домашніх мережах всі мережеві пристрої підключаються до Інтернету і спілкуються один з одним через роутер. Будь-яке з підключених пристроїв потенційно може обдурити все сусідні, перетворившись цим самим роутером, - і після цього перехоплювати всі йдуть через нього дані або навіть змінювати їх. Такий метод атаки називається «Людина посередині», або man-in-the-middle .

Мережа, в яку були об'єднані камери відеоспостереження, була влаштована трохи складніше, ніж домашня мережа, оскільки вона була адаптована для передачі потоку даних на дуже великі расстоянія.Еслі говорити простими словами, дані в цій мережі передавалися від кожної окремо взятої камери через ланцюжок вузлів, і ці ланцюжки сходилися в єдиний центр - поліцейський відділок.

Кожен з вузлів, оснащених камерами, був налаштований таким чином, щоб передавати дані тому із сусідніх, з яким було найпростіше зв'язатися. Таким чином дані завжди проходили за оптимальним маршрутом.

Хіуріос і Кінсі змогли побудувати підроблений вузол, який був побудований у в ланцюжок в якості останньої ланки - прямо на шляху даних в поліцейську дільницю. Таким чином вони змогли здійснити атаку методом «людина посередині» і перехоплювати всі дані, що йдуть від всіх справжніх камер. Або модифікувати ці дані будь-яких цікавлять їх способом.

Один з варіантів використання даної атаки може бути таким: в потрібний момент відеопотік від однієї з камер замінюється на підроблений, в якому показується, що в даному місці прямо зараз відбувається інцидент, що вимагає участі поліції. Поліцейські їдуть на хибний виклик, а в цей час даний злочин скоюється зовсім в іншому місці.

Зрозуміло, є і більш прості варіанти. Скажімо, злочинці можуть використовувати мережу для спостереження за певними людьми або підмінити відеопотік і видавати замість відео в реальному часі вчорашню запис, на якій нічого не відбувається.

Дослідники вже зв'язалися з відповідальними за дану мережу відеоспостереження та працюють з ними разом над усуненням проблем з безпекою. Тим, хто займається розгортанням подібних систем, ми хочемо порадити не нехтувати питаннями безпеки. Не забувайте видаляти з обладнання наклейки виробника, щоб його не так легко було впізнати. І обов'язково включайте надійне шифрування, особливо при використанні бездротового підключення.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача