Статьи

Розширення в базовій установці Joomla. Частина 1.

  1. банери

На основі матеріалів попередніх статей Вам вже має бути зрозуміло, що в Joomla існує велика кількість базових розширень. З точки зору пересічного користувача призначення конкретного розширення не має великого значення. Однак, як адміністратор, Ви повинні бути впевнені що буде робити кожне конкретне розширення в системі.

На даний момент ми вже розглянули доповнення дозволяють працювати з матеріалами сайту, з обліковими записами користувачів, з категоріями контенту і т.д. Надалі ми розглянемо кілька інших розширень з базової установки Joomla.
Наприклад, якщо в розділі адміністрування вибрати пункт меню Компоненти, то можна побачити кілька додаткових пунктів.

Перелік компонентів входять в базову комплектацію Joomla

банери

Перший компонент Банери відповідає за розміщення рекламної інформації на сторінках сайту. типом банера може бути як картинка, так і html-дані. При наявності декількох створених банерів для відображення користувач бачитиме циклічне їх чергування. При натисканні на банер буде відбуватися перехід на інтернет-сторінку рекламодавця. За допомогою даного компонента Ви можете встановити спосіб виведення банерів: у вигляді окремих банерів, у вигляді виведення категорій банерів, висновок банерів по рекламодавцям. У ньому ж Ви можете отримати зведену статистику. Розглянемо докладніше роботу з компонентом Банери.
Для того щоб отримувати вигоду від створеного сайту необхідна наявність декількох обов'язкових складових. По-перше, необхідно розмістити на сторінках сайту рекламні оголошення. Це можуть бути вибіркові сторінки (найчастіше рекламні блоки розміщуються в основному вікні сайту). По-друге, щоб банери приносили дохід необхідна велика кількість користувачів, які б відвідували Ваш сайт.
Наприклад, існує регіон в якому велика увага приділяється туристичному бізнесу і ряд компаній бажають розмістити рекламну інформацію про свої послуги в цій сфері. Використовуючи можливості Joomla Ви можете розмістити банери на сторінках сайту по певним часовим передплати (добовим, місячним, річним, необмеженим). Формат підписки можна задати у властивостях компонента з меню розділу адміністрування Компоненти-Банери-Настройки.
Припустимо що один з представників фірм-замовників бажає розмістити три банери терміном на місяць. Для цього створюється обліковий запис для цього користувача в розділі адміністрування пункт меню Компоненти-Банери вкладка Клієнти-Створити і заповнюється необхідними даними.

Новий запис користувача-клієнта

Потім необхідно створити категорію для зберігання банерів. У розділі адміністрування пункт меню Компоненти-Банери-Категорії.
Розміри розміщуються рекламних банерів можуть мати будь-які значення. Однак існують загальноприйняті формати для таких даних.

Однак існують загальноприйняті формати для таких даних

Прийняті розміри рекламних даних

Клієнт вирішив використовувати банери розміром 728х90 пікселів. У розділі адміністрування пункт меню Компоненти-Банери-Банери створюємо записи для банерів. Вибираємо категорію клієнта, вивантажуємо банер і вказуємо його розміри. Використовуючи панель Функції публікації можна налаштувати ряд додаткових властивостей.

Створення нового банера

Перелік існуючих банерів на сайті

Тепер нам необхідно створити новий або запустити існуючий модуль показу даних. Для кожного формату банера необхідно передбачити свій модуль. Так як у нас банери мають однаковий розмір, отже, модуль буде один.
Зі списку фільтра ми вибираємо банери. На даним момент критерії пошуку не налаштовані, тому необхідно додати новий модуль. Натискаємо кнопку Створити і в формі, що з'явилася вибираємо місце розташування модуля в межах сторінки сайту. У нашому випадку використовується структура макета шаблону beez2 і ми вибираємо позицію з маркуванням position-12. Використовуючи дане місце банер буде розміщуватися над вмістом сторінки. Додаткові настройки доступні в правій частині вікна в розділі Основні параметри.

Додаткові настройки доступні в правій частині вікна в розділі Основні параметри

Створення нового модуля для банерів

Використовуючи поле Пошук по тегу можна налаштувати показ банерів на сторінках сайту, вміст яких близькі до ключових слів банерів. Функція Прив'язка до пунктів меню визначає сторінки і розділи для виведення банерів, а також назву і підпис якщо вони необхідні.

Вид банера на сторінці

Натиснувши кнопку Зберегти банери будуть доступні на тих місцях де Ви їх визначили. При оновленні сторінок банери будуть змінювати один одного згідно зі списком. При певних налаштуваннях буде вестися статистика показів і натискань на банери. Для перегляду цих даних можна звернутися до сторінці компонента в розділі адміністрування.

Для перегляду цих даних можна звернутися до сторінці компонента в розділі адміністрування

Відображення статистики по банерах

Розширення в базовій установці Joomla. Частина 2.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача