Статьи

Розрахунок оснащення рибальських сіток

 1. Мережеві поплавці
 2. Підбір вантажу для плаваючою мережі
 3. Підбір вантажу для донної мережі

Багато рибалок часто цікавляться, як оснастити рибальську мережу, для того, щоб отримати найвищу уловістость. Таким питанням задаються не тільки новачки, але і знавці своєї справи, а так само виробники професійних знарядь лову. У статті ми постаралися докладно відповісти на це питання.
Як відомо, кількість плаву і завантаження визначається умовами роботи сіткового знаряддя лову. Якщо риболовна сітка повинна стояти на дні, то що топляться сила вантажу повинна перевершувати плавучість поплавців, які лише розправляють її, підтримуючи в вертикальному положенні. У цьому випадку необхідний деякий запас плавучості, щоб спіймана риба або протягом не змусили мережу осісти на дно. Якщо ж мережа повинна плавати у поверхні, то грузила, навпаки, повинні лише распрямлять її, не даючи їй спливти.
Щоб розрахувати, скільки для кожної конкретної мережі потрібно плаву і скільки вантажу, потрібно знати плаваючу й збільшує здатність використовуваних матеріалів.
Як приклад наведемо розрахунок оснащення для промислової мережі з нейлонової мононити з наступними параметрами: Багато рибалок часто цікавляться, як оснастити рибальську мережу, для того, щоб отримати найвищу уловістость

 • Товщина мононити 0.50 мм
 • Крок вічка 65 мм
 • Висота 3.0 м
 • Довжина після посадки 50 м
 • Коефіцієнт посадки 0.5
 • Посадка на кручені канати, діаметр 6.0 мм
 • Тип поплавка L-100 (плавучість 100 г)
 • Тип свинцевих грузил - 50 г для плаваючою мережі, 100 г - для донної мережі

Мережеві поплавці

Для розрахунку оснащення нам необхідно знати вагу сіток і вага канатів в повітрі. В даному випадку вага сетеполотна становить 1200 г, а вага канатів 2000 р Разом сумарна вага 3200г. Для того, щоб дізнатися вагу даних матеріалів у воді, ми застосовуємо коефіцієнт питомої потопляемості поліамідних матеріалів, що дорівнює 0.33. Множимо вага в повітрі 3200 г на коефіцієнт 0.33 і отримуємо вага у воді 1056 г. Далі цей показник слід помножити на коефіцієнт запасу плавучості, який зазвичай дорівнює 3. У результаті даної операції ми розрахували сумарну плаваючу здатність верхньої підбори. Вона становить 3168 р
Щоб визначити кількість поплавців, ми ділимо сумарну плавучість 3168 г на плавучість одного поплавця 100 г. У результаті отримуємо 32 поплавка типу L-100 (3200 г), які повинні розташовуватися на підборі з відстанню 1.61 м між центрами поплавців. Плавучість і розміри мережевих поплавців можна подивитися в їх характеристиках у відповідному розділі сайту ( мережеві поплавці ). Варто так само відзначити, що у поплавців з ПВХ, серія F призначена для оснащення будь-яких видів риболовних сітей, а серія L рекомендована для оснащення мереж для лову лососевих видів. Такі поплавці особливо популярні на Далекому Сході.


Підбір вантажу для плаваючою мережі

Рекомендована утяжеляющая здатність вантажу для плаваючих ставних сіток повинна бути в 2 рази менше, ніж плавучість верхньої підбори, тобто 1600 г (3200 г / 2). Для розрахунку ваги свинцевих грузил отриману утяжеляются здатність потрібно розділити на питому потоплаемость свинцю. Коефіцієнт потопляемості свинцю становить 0.91. Разом отримуємо сумарна вага грузил 1758 г (1600 г / 0.91). Знаючи вагу грузила (50 г), ми можемо обчислити необхідну кількість вантажив. Для оснащення нижньої підбори нам необхідно 35 штук вантажив по 50 г, які будуть кріпитися до каната на відстані 1.47 м.

Підбір вантажу для донної мережі

Для донних мереж утяжеляющая здатність, навпаки, повинна бути в 1.2 - 1.5 рази більше в залежності від сили течії у водоймі. Для водойм зі слабкою течією досить запасу потопляемості в 1.2 рази. За аналогією з плаваючою мережею ми розраховуємо утяжеляются здатність (3200 г x 1.2 = 3840 г) і потім сумарна вага грузил (3840 г / 0.91 = 4220 г). Вага одного грузила в нашому прикладі 100 г. При даних умовах лову для оснащення донної мережі ми будемо використовувати 42 штуки вантажив по 100 г, розташованих на відстані 1.22 м.


Відзначимо, що в даній статті наведені лише рекомендовані показники розрахунку. У кожному конкретному випадку вони можуть варіюватися в залежності від умов лову і особливостей мережі.

На нашому сайті ви знайдете все необхідне для виготовлення знаряддя лову: це самі сетеполотна і поділи , поплавці, грузила, іглічкі , Шнури, нитки і готові підбори. Замовлення відправляємо у всі регіони країни різноманітними службами, в тому числі і звичної всім поштою післяплатою. Ознайомитися з варіантами, термінами і приблизною вартістю доставки можна пройшовши по способи доставки .

Матеріал взято з журналу «Рибальство та рибництво».

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача