Статьи

Розрахункова норма робочого часу на 2012 рік встановлена

  1. У 2012 р неробочими святковими днями будуть:
  2. Довідково

На 2012 рік розрахункова норма робочого часу встановлена ​​коментованою Постановою Мінпраці та соцзахисту від 21.09.2011 №90 (далі - Постанова №90), згідно з яким при повній норму тривалості робочого часу (40 годин на тиждень) розрахункова норма робочого часу на 2012 р складе :

для 5-денного робочого тижня - 2 023 години;

для 6-денного робочого тижня - 2 024 години.

Визначення розрахункової норми робочого часу на 2012 р вироблялося відповідно до Роз'яснення про порядок визначення розрахункової норми робочого часу і годинної тарифної ставки в РБ, затвердженим Постановою Мінпраці від 18.10.1999 №133.

Розрахункова норма робочого часу встановлена ​​виходячи з повної норми тривалості робочого часу 40 годин на тиждень (ст. 112 ТК) для 5-денного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю і для 6-денного робочого тижня з вихідним днем ​​у неділю.

При визначенні розрахункової норми робочого часу враховувалося також те, що відповідно до ст. 116 ТК тривалість роботи в робочий день, що безпосередньо передує святковому дню, скорочується на одну годину.

У 2012 р 366 календарних днів і 53 календарні тижні. З цієї кількості днів при 5-денному робочому тижні буде 254 робочих дня, а при 6-денному робочому тижні - 305 (в розрахунок приймається 12 календарних місяців). Середньомісячна кількість робочих днів при 5-денному робочому тижні складе 21,2 дня, а при 6-денному робочому тижні - 25,4 дня.

При визначенні кількості робочих днів з числа календарних днів виключаються вихідні дні за календарем 5-денний (субота і неділя) або 6-денний (неділя) робочого тижня, а також дні державних свят і святкові дні, які відповідно до п. 3 Указу Президента від 26.03 .1998 №157 «Про державні свята, святкові дні та пам'ятні дати в Республіці Білорусь» оголошені неробочими днями.

З дев'яти неробочих святкових днів вісім відзначаються в дні, встановлені вищезгаданим указом, а дев'ятий святковий день Радоница (за календарем православної конфесії) відзначається в певний день в залежності від дати релігійного свята Пасхи також за календарем православної конфесії в відповідному році.

У 2012 р неробочими святковими днями будуть:

1 січня - Новий рік;

7 січня - Різдво Христове (православне);

8 березня - День жінок;

24 квітня - Радоница (за календарем православної конфесії);

1 травня - Свято праці;

9 травня День Перемоги;

3 липня - День незалежності Республіки Білорусь (День Республіки);

7 листопада - День Жовтневої революції;

25 грудня - Різдво Христове (католицьке).

Необхідно відзначити, що релігійне свято Пасхи, відповідно до вищезгаданого указу, як за календарем православної конфесії, так і за календарем католицької конфесії не оголошений неробочим днем, а день святкування постійно доводиться на неділю. Отже, для працівників, у яких режим робочого часу визначений графіком роботи (змінності) і час роботи (зміни) припадає на неділю (святковий день Великодня), оплата роботи в зазначений день проводиться в звичайному порядку, тобто. Е. Як за роботу в робочий день. При залученні до роботи працівників, для яких відповідно до встановленого режиму робочого часу день Пасхи є вихідним, компенсація за роботу в цей день проводиться згідно з нормами ст. 146 ТК.

Довідково

У 2012 році: 8 квітня - Великдень за календарем католицької конфесії, 15 квітня - Пасха по календарю православної конфесії.

Нормами ст. 139 ТК встановлено, що якщо вихідний день за правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком роботи (змінності) збігається з державними святами або святковими днями, встановленими і оголошеними президентом неробочими (далі - святкові дні), то вихідний день не переноситься і інший день відпочинку не надається .

У 2012 р за календарем 5-денного робочого тижня з 9 святкових днів 2 збігаються з вихідними днями в суботу та неділю (1 і 7 січня), а при 6-денному робочому тижні з вихідним днем ​​у неділю збігається 1 святковий день (1 січня ).

При залученні до роботи працівників в державні свята і святкові дні, в т. Ч. В державні свята і святкові дні, які збігаються з вихідними днями, оплата за роботу в такі дні провадиться в підвищеному розмірі відповідно до норм ст. 69 ТК. У той же час, якщо ця робота виконувалася понад місячну норму робочого часу, працівнику за його бажанням надається, крім оплати, передбаченої ст. 69 ТК, інший неоплачувану день відпочинку.

Встановлена ​​Постановою №90 розрахункова норма робочого часу застосовується наймачем для визначення чисельності працівників, тривалості робочого часу, протягом якого працівник зобов'язаний перебувати на робочому місці, складання графіків роботи (змінності), а також з метою контролю за дотриманням норм тривалості робочого часу, встановлених ТК .

Законодавством надано право наймачеві самостійно встановлювати режим робочого часу (початок і закінчення робочого часу, перерви, вихідні дні) (ст. 123 ТК) і вибирати тривалість облікового періоду при підсумованому обліку робочого часу (тиждень, місяць, квартал, другий період) (ст. 126 ТК). Обов'язковим правилом, застосовуваним при складанні графіків роботи (змінності) при підсумованому обліку робочого часу, є відповідність кількості запланованих графіком годин за обліковий період розрахункової нормі робочого часу за цей же період.

Якщо в організації, окремому структурному підрозділі або для окремої категорії працівників вихідні дні постійно (щомісяця протягом року) надаються не в суботу та неділю при 5-денному робочому тижні і не в неділю при 6-денному робочому тижні, а в інші дні, наприклад, в неділю і понеділок, то при такому режимі роботи публікується виробничий календар не застосовується.

У 2012 р при норму тривалості робочого часу 40 годин на тиждень його середньомісячна розрахункова норма для 5-денного робочого тижня дорівнює 168,6 години, для 6-денного робочого тижня - 168,7 години.

У 2012 р при норму тривалості робочого часу 40 годин на тиждень його середньомісячна розрахункова норма для 5-денного робочого тижня дорівнює 168,6 години, для 6-денного робочого тижня - 168,7 години

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача