Статьи

Розрахункова норма робочого часу на 2012 рік встановлена

  1. У 2012 р неробочими святковими днями будуть:
  2. Довідково

На 2012 рік розрахункова норма робочого часу встановлена ​​коментованою Постановою Мінпраці та соцзахисту від 21.09.2011 №90 (далі - Постанова №90), згідно з яким при повній норму тривалості робочого часу (40 годин на тиждень) розрахункова норма робочого часу на 2012 р складе :

для 5-денного робочого тижня - 2 023 години;

для 6-денного робочого тижня - 2 024 години.

Визначення розрахункової норми робочого часу на 2012 р вироблялося відповідно до Роз'яснення про порядок визначення розрахункової норми робочого часу і годинної тарифної ставки в РБ, затвердженим Постановою Мінпраці від 18.10.1999 №133.

Розрахункова норма робочого часу встановлена ​​виходячи з повної норми тривалості робочого часу 40 годин на тиждень (ст. 112 ТК) для 5-денного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю і для 6-денного робочого тижня з вихідним днем ​​у неділю.

При визначенні розрахункової норми робочого часу враховувалося також те, що відповідно до ст. 116 ТК тривалість роботи в робочий день, що безпосередньо передує святковому дню, скорочується на одну годину.

У 2012 р 366 календарних днів і 53 календарні тижні. З цієї кількості днів при 5-денному робочому тижні буде 254 робочих дня, а при 6-денному робочому тижні - 305 (в розрахунок приймається 12 календарних місяців). Середньомісячна кількість робочих днів при 5-денному робочому тижні складе 21,2 дня, а при 6-денному робочому тижні - 25,4 дня.

При визначенні кількості робочих днів з числа календарних днів виключаються вихідні дні за календарем 5-денний (субота і неділя) або 6-денний (неділя) робочого тижня, а також дні державних свят і святкові дні, які відповідно до п. 3 Указу Президента від 26.03 .1998 №157 «Про державні свята, святкові дні та пам'ятні дати в Республіці Білорусь» оголошені неробочими днями.

З дев'яти неробочих святкових днів вісім відзначаються в дні, встановлені вищезгаданим указом, а дев'ятий святковий день Радоница (за календарем православної конфесії) відзначається в певний день в залежності від дати релігійного свята Пасхи також за календарем православної конфесії в відповідному році.

У 2012 р неробочими святковими днями будуть:

1 січня - Новий рік;

7 січня - Різдво Христове (православне);

8 березня - День жінок;

24 квітня - Радоница (за календарем православної конфесії);

1 травня - Свято праці;

9 травня День Перемоги;

3 липня - День незалежності Республіки Білорусь (День Республіки);

7 листопада - День Жовтневої революції;

25 грудня - Різдво Христове (католицьке).

Необхідно відзначити, що релігійне свято Пасхи, відповідно до вищезгаданого указу, як за календарем православної конфесії, так і за календарем католицької конфесії не оголошений неробочим днем, а день святкування постійно доводиться на неділю. Отже, для працівників, у яких режим робочого часу визначений графіком роботи (змінності) і час роботи (зміни) припадає на неділю (святковий день Великодня), оплата роботи в зазначений день проводиться в звичайному порядку, тобто. Е. Як за роботу в робочий день. При залученні до роботи працівників, для яких відповідно до встановленого режиму робочого часу день Пасхи є вихідним, компенсація за роботу в цей день проводиться згідно з нормами ст. 146 ТК.

Довідково

У 2012 році: 8 квітня - Великдень за календарем католицької конфесії, 15 квітня - Пасха по календарю православної конфесії.

Нормами ст. 139 ТК встановлено, що якщо вихідний день за правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком роботи (змінності) збігається з державними святами або святковими днями, встановленими і оголошеними президентом неробочими (далі - святкові дні), то вихідний день не переноситься і інший день відпочинку не надається .

У 2012 р за календарем 5-денного робочого тижня з 9 святкових днів 2 збігаються з вихідними днями в суботу та неділю (1 і 7 січня), а при 6-денному робочому тижні з вихідним днем ​​у неділю збігається 1 святковий день (1 січня ).

При залученні до роботи працівників в державні свята і святкові дні, в т. Ч. В державні свята і святкові дні, які збігаються з вихідними днями, оплата за роботу в такі дні провадиться в підвищеному розмірі відповідно до норм ст. 69 ТК. У той же час, якщо ця робота виконувалася понад місячну норму робочого часу, працівнику за його бажанням надається, крім оплати, передбаченої ст. 69 ТК, інший неоплачувану день відпочинку.

Встановлена ​​Постановою №90 розрахункова норма робочого часу застосовується наймачем для визначення чисельності працівників, тривалості робочого часу, протягом якого працівник зобов'язаний перебувати на робочому місці, складання графіків роботи (змінності), а також з метою контролю за дотриманням норм тривалості робочого часу, встановлених ТК .

Законодавством надано право наймачеві самостійно встановлювати режим робочого часу (початок і закінчення робочого часу, перерви, вихідні дні) (ст. 123 ТК) і вибирати тривалість облікового періоду при підсумованому обліку робочого часу (тиждень, місяць, квартал, другий період) (ст. 126 ТК). Обов'язковим правилом, застосовуваним при складанні графіків роботи (змінності) при підсумованому обліку робочого часу, є відповідність кількості запланованих графіком годин за обліковий період розрахункової нормі робочого часу за цей же період.

Якщо в організації, окремому структурному підрозділі або для окремої категорії працівників вихідні дні постійно (щомісяця протягом року) надаються не в суботу та неділю при 5-денному робочому тижні і не в неділю при 6-денному робочому тижні, а в інші дні, наприклад, в неділю і понеділок, то при такому режимі роботи публікується виробничий календар не застосовується.

У 2012 р при норму тривалості робочого часу 40 годин на тиждень його середньомісячна розрахункова норма для 5-денного робочого тижня дорівнює 168,6 години, для 6-денного робочого тижня - 168,7 години.

У 2012 р при норму тривалості робочого часу 40 годин на тиждень його середньомісячна розрахункова норма для 5-денного робочого тижня дорівнює 168,6 години, для 6-денного робочого тижня - 168,7 години

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.