Статьи

Розгортання та налаштування Office 2007

У листопаді 2006 року компанія Microsoft випустила нову версію комплекту, призначеного для підвищення ефективності праці, систему Microsoft Office 2007. Цей продукт має повністю переробленим інтерфейсом користувача, а також численними функціональними змінами на стороні клієнта і сервера. Ці зміни приносять реальні переваги споживачам, готовим витратити сили і засоби для розгортання та освоєння нових можливостей Office 2007. Однак процес розгортання Office 2007 істотно відрізняється від попередніх версій Office, і ми не завжди можемо використовувати для цього звичні процедури та інструменти. Плануючи впровадження Office 2007, необхідно чітко уявляти собі, як підготувати процес з урахуванням особливостей конкретної компанії, і освоїти різні методи розгортання Office 2007 на клієнтських комп'ютерах.

Огляд процесу установки

На відміну від попередніх версій Office, які можна встановити за допомогою setup.exe або одного пакета Microsoft Windows Installer (.msi-файлу), Office 2007 встановлюється з використанням окремих .msi-файлів для кожного додатка, керованих .msi-файлом продукту (наприклад , Microsoft Office Enterprise 2007, Office Professional 2007), який в свою чергу управляється програмою setup.exe. За кількома винятками, не можна встановити додаток Office 2007, запустивши .msi-файл зі звичайними ключами Windows Installer. Необхідно запустити програму setup.exe вручну або за допомогою механізму автоматизованої установки програмних продуктів, такого як Microsoft Systems Management Server (SMS).

Файли setup.exe, .msi і інші, пов'язані з установкою Office 2007, можна зберігати на CD-ROM або DVD-диску, в загальній мережевий папці, яка в термінології Microsoft називається мережевий точкою установки - network installation point. У даній статті носій CD-ROM, DVD або мережева точка установки іменуються джерелом установки. Одне з перших дій, які виконуються setup.exe, - запуск механізму Office Source Engine (ose.exe); він копіює файли з джерела дистрибуції в кеш (іменований локальним джерелом установки) на диску, на якому передбачається встановити Office 2007. За замовчуванням локальний джерело установки - C: MSOCacheAll Users. Потім програма Setup запускає програму установки Windows, яка використовує локально кешированниє файли для установки Office 2007.

У попередніх версіях Office було необов'язково використовувати це джерело. Однак для того, щоб встановити Office 2007, локальний джерело установки необхідний. Це вдале рішення, так як локальне джерело установки потрібно для модернізації та відновлення Office 2007. Локальний кеш відрізняється гнучкістю: в разі псування або видалення (що важко зробити, особливо користувачам без адміністративних повноважень) він перебудовується відразу ж, як тільки буде доступний джерело дистрибуції. Розмір локального джерела установки (розмір Office Enterprise 2007 становить приблизно 530 Мбайт) враховується у вимогах до дискового простору, заявленому компанією Microsoft для системи Office 2007.

За допомогою інструменту настройки Office Customization Tool (OCT) можна підготувати файл параметрів установки (.msp-файл). В ході установки програма setup.exe застосовує параметри з .msp-файлу, а також всі виправлення і пакети оновлень Office 2007. Поведінка програми установки задається з використанням XML-файла - config.xml. За допомогою цього файлу можна налаштувати багато властивостей установки Office 2007. Але щоб задати ці властивості, слід використовувати більш функціональний і гнучкий файл параметрів установки, як буде показано при більш детальному розгляді OCT, файлів параметрів установки, виправлень, оновлень і файлу config.xml.

Тепер, після знайомства з деякими основними процесами і термінами Office 2007, можна приступити до налаштування продукту для розгортання.

Етап 1. Створення мережевої точки установки

Мережева точка установки на підприємстві - вибране місце файлів установки; вона забезпечує централізоване управління налаштуванням, поширенням і розгортанням Office 2007. Навіть якщо Office 2007 розгортається з CD-ROM або DVD-дисків, корисно створити мережеву точку установки, щоб застосувати всі налаштування, а потім записати вміст результуючої мережевий точки установки на спеціальний CD-ROM або DVD-диск.

Щоб створити мережеву точку установки, необхідно спочатку сформувати папку, доступну користувачам, які мають встановлювати Office 2007. Ця папка може бути загальною або папкою всередині спільно використовуваного ресурсу. Доступ для читання до папки повинні отримати користувачі з мінімальними повноваженнями. Наприклад, можна організувати групу безпеки з ім'ям Office 2007 Installation і дозволами Read і Execute в папці дистрибуції.

У великих або розподілених організаціях рекомендується підготувати кілька мережевих точок установки, що містять дистрибутив Office 2007. Для синхронізації мережевих точок установки можна застосувати різноманітні технології реплікації, в тому числі File Replication Service (FRS), DFS Replication (DFSR), Robocopy і Double-Take.

Незалежно від числа мережевих точок установки рекомендується налаштувати доступ до дистрибутивів Office з використанням Microsoft DFS, а не універсальних угод про іменування (UNC) з використанням імені сервера, таких як serverSoftwareMicrosoftOffice2007. DFS дозволяє створити ієрархію віртуальних папок, яка представляє мережеві ресурси в просторі імен, абстрагованому від фізичного місцезнаходження ресурсів. Наприклад, можна сформувати простір імен DFS, яке створить шлях папки domainSoftwareOffice2007 - віртуальний шлях для однієї або декількох мережевих точок установки Office 2007. DFS інтегрований з Active Directory (AD), враховує властивості сайту і тому буде оптимальним рішенням для дистрибуції програм. Клієнти автоматично підключаються до найближчого сервера: всередині даного сайту або в ближньому сайті, в залежності від вартості сайтовой посилання.

Постарайтеся не використовувати пробіли в UNC-шляху до мережевої точці установки Office 2007. Якщо в шляху таких команд, як setup.exe, є прогалини, шлях необхідно взяти в лапки. Тому він повинен бути простим, наприклад «domain [or server] pathOffice2007», або без пробілів.

Етап 2. Копіювання вмісту продукту Office в мережеву точку установки

На відміну від попередніх версій Office, в Office 2007 не можна створити адміністративну точку установки (еквівалентна команда в Office 2003 і більш ранніх версіях - Setup / a). Замість цього достатньо скопіювати вміст CD-ROM або DVD-диска продукту безпосередньо в мережеву папку. В результаті виходить стислий дистрибутив.

Компанія Microsoft доклала чимало зусиль, щоб спростити управління розгортанням Office 2007. Якщо встановлюються інші продукти Office 2007 (наприклад, Microsoft Оffice Visio 2007), то можна скопіювати вміст CD-ROM або DVD-диска в папку дистрибуції. У відповідь на запит про перезапис файлів-дублікатів слід натиснути кнопку No. У різних додатках є однакові файли, тому можна заощадити час, пропустивши вже існуючі. Розмір отриманого в результаті дистрибутива буде менше сумарного розміру дистрибутивів окремих продуктів.

Ядро Office 2007 нейтрально по відношенню до мов інтерфейсу, тому не складає труднощів додавати мови, копіюючи потрібні одномовні пакети (Single Language Pack) в дистрибутив. Знову з'являються запити про перезапис дубльованих файлів установки, і у відповідь слід клацнути на кнопці No, так як ці файли також однакові для різних додатків. Копіюються тільки мовні файли.

В процесі виконання програма setup.exe визначає місце розташування комп'ютера і на основі цієї інформації вибирає встановлюється мову. Коли ose.exe копіює дистрибутив в локальний джерело установки (MSOcache), копіюються тільки нейтральні по відношенню до мови файли ядра і файли для вибраної мови. Файли для невикористовуваних мов не копіюються. Досить просто скопіювати в дистрибутив одноязиковие пакети, щоб японські користувачі отримали японську, а російські - російську версію Office 2007.

Етап 3. Вводимо поновлення

Інша вдале рішення при розгортанні Office 2007 - папка Updates, яка знаходиться безпосередньо під кореневим каталогом дистрибутива Office 2007. Програма установки автоматично застосовує будь-які .msp-файли в папці Updates, тому пакети оновлення та виправлення (в тому числі безпеки) Office 2007, додані в папку Updates, будуть застосовані при установці продукту. В результаті початкова конфігурація буде максимально безпечною і повністю оновленою. Тому, якщо в компанії належить розгорнути пакети оновлення та виправлення для системи безпеки, такі як Microsoft Office Outlook Junk E-mail Filter або новітні виправлення для недавно виявлених вразливих місць, досить додати .msp-файли (отримані, наприклад, з Microsoft Update) в папку Updates дистрибутива.

Етап 4. Налаштовуємо Office 2007

Для настройки попередніх версій Office використовувався інструмент Custom Installation Wizard (CIW), який компанія Microsoft поширювала в складі комплекту ресурсів Microsoft Office 2003 Resource Kit (ORK). Майстер CIW зберігає настройки в файлі трансформації (.mst-файл). У Office 2007 компанія Microsoft замінила CIW на інструмент OCT (складову частину setup.exe).

Для настройки Office 2007 потрібно запустити setup.exe з ключем / admin. Програма запитує, який продукт належить налаштувати. Список продуктів формується динамічно на основі продуктів, скопійованих в папку дистрибуції. Після того як буде обраний продукт для настройки, на екрані з'являється вікно OCT (екран 1), за допомогою якого можна призначити більшість основних властивостей Office 2007. При автоматизованому впровадженні Office 2007 необхідно виконати принаймні наступні дії.

 • Задати шлях, по якому Office 2007 буде встановлюватися на клієнтах (за замовчуванням [ProgramFilesFolder] Microsoft Office). Введіть шлях в поле Default installation path на сторінці Install location and organization name інструменту OCT. Заздалегідь певне ключове слово [ProgramFilesFolder] представляє шлях до папки Program Files клієнта.

 • Введіть назву компанії в поле Organization name на сторінці Install location and organization name.

 • Введіть 25-символьний ключ оптової ліцензії в поле Product key на сторінці Licensing and user interface. Використовувати CD-ROM і ключі роздрібних продуктів для розгортання Office 2007 на декількох комп'ютерах можна, тому роздрібні продукти непридатні для спеціалізованої установки з використанням інструменту OCT.

 • Підтвердіть умови ліцензійної угоди на сторінці Licensing and user interface, встановивши прапорець I accept the terms in the License Agreement. Якщо ключ продукту, а в якості Display level вказано значення Basic або None, то це розглядається як неявне згоду з умовами ліцензії, і система не виводить вікно з проханням підтвердити угоду, навіть якщо прапорець I accept the terms in the License Agreement не встановлено.

Також необхідно вказати Display level на сторінці Licensing and user interface (екран 1). За замовчуванням програма установки виконується інтерактивно, що дозволяє користувачам вибирати варіанти в ході установки. Якщо Office впроваджується у всій компанії, то корисно обмежити або виключити взаємодію з користувачем, щоб автоматизувати установку і уніфікувати настройки. Перерахуємо рівні уявлення.

 • Full (за замовчуванням). Користувачі бачать звичайні діалогові вікна установки Office 2007 і можуть змінювати типові параметри, вказані у файлі параметрів установки. Цей рівень представлення корисний для компаній, в яких адміністратор призначає параметри і дозволяє користувачам змінити їх.

 • Basic. Користувачі бачать сторінку вітання, індикатор виконання завдання і повідомлення про помилки. Якщо у файлі настройки не задані ключ продукту і ліцензійну угоду, користувач отримує відповідні запити. В іншому випадку користувачі не отримають запиту і не зможуть внести в параметри ніяких змін.

 • None. Програма установки виконується автоматично, і користувачі не зможуть змінити конфігурацію Office 2007.

Існує три додаткових режиму роботи інтерфейсу користувача в ході установки. Ці режими діють тільки на рівні уявлення Basic. На рівнях уявлення Full і None цих режимів немає.

 • Completion notice. З'являється повідомлення про завершення установки Office 2007.

 • Suppress modal. В ході установки на рівні уявлення Full повідомляється про всі помилки. На рівнях уявлення Basic і None в цьому режимі заборонено виводити на екран повідомлення про помилки та інші діалогові вікна або переривати установку. Однак всі помилки записуються в журнал для подальшого аналізу відмов.

 • No cancel. У цьому режимі користувач не може скасувати установку клацанням на квадратику X в кутку вікна в ході установки на рівнях уявлення Full і Basic.

Після завершення властивостей Office 2007, виберіть File, Save і збережіть файл параметрів установки з унікальним ім'ям. Якщо цей файл параметрів установки - єдиний, який буде використаний для розгортання, то його слід зберегти в папці Updates. Програма setup.exe розпізнає його і застосує автоматично. Якщо передбачається зберігати всі оновлення в папці в кореневому каталозі дистрибутива Office 2007, відмінною від папки Updates, то можна вказати її розташування з використанням файлу config.xml, налаштувавши атрибут SUpdateLocation елемента SetupUpdates.

Якщо застосовується більше одного файлу параметрів установки, то слід зберегти файли в папці, відмінній від папки Updates; в іншому випадку програма установки не зможе визначити, який файл параметрів слід застосувати. Рекомендується створити папку з ім'ям Customizations в кореневому каталозі дистрибутива Office. Наприклад, файл параметрів установки sales.msp можна застосовувати для установки Microsoft Excel, PowerPoint і Word на клієнтських комп'ютерах відділу продажів, а інший файл, finance.msp, - для установки цих додатків і додатково Microsoft Access на комп'ютерах фінансового відділу. Збережіть кожен .msp-файл в папці, наприклад Office2007Customizations. Програму setup.exe слід запускати з ключем / adminfile з подальшим повним шляхом до потрібного файлу параметрів установки - наприклад, setup.exe /adminfileintelliemsoftwareOffice2007Customizationsfinance.msp.

За допомогою OCT можна виконати і ряд додаткових налаштувань, в тому числі такі.

 • Додаткові мережеві джерела (Additional network sources). Можна налаштувати шляху до кожної дійсної мережевої точці установки. Якщо компонент встановлений на вимогу або якщо локальне джерело установки зіпсований і повинен бути відновлений, то Office 2007 виконає пошук мережевих точок установки в порядку, заданому в цьому списку. Зверніть увагу, що список додаткових джерел мережі не застосовується, якщо DFS використовується для створення віртуального простору імен. Замість цього шлях DFS, використаний для установки Office 2007, буде просто вказувати на численні копії мережевий точки установки. Програма буде використовувати той же шлях при встановленні нових компонентів або регенерації кеша.

 • Видалення раніше встановлених примірників (Remove previous installations). За замовчуванням програма установки видаляє старі версії додатків Office. Однак додатки Office 2007 (за винятком Outlook 2007) можуть співіснувати з минулими версіями додатків Office. В даному розділі OCT можна внести зміни, щоб зберегти старі версії Office.

 • Стан установки компонентів (Set feature installation states). Можна вказати, які програми встановлюються, які копіюються в локальний джерело установки, але не встановлюються до першого використання і які недоступні для установки. Поведінка дерева компонентів в лівій панелі сторінки Set feature installation states аналогічно функціональним наборам в колишніх версіях Office.

 • Зміна параметрів користувача (Modify user settings). Параметри в лівій панелі сторінки Modify user settings можна налаштовувати і через групову політику. Різниця в тому, що параметри групової політики можна призначити так, щоб забезпечити їх узгодженість. Параметри, призначені в ході установки, розглядаються як стандартні, і згодом користувачі можуть змінити їх. Кожен метод настройки Office 2007 грає роль в створенні продуктивної і узгодженої, але разом з тим гнучкою середовища користувача. Якщо також встановлюється Outlook 2007, то параметри в даному розділі дозволять керувати його конфігурацією.

 • Додавання установок і запуск програм (Add installations and run programs). Програма установки дозволяє виконувати додаткові команди як до, так і після установки Office. Про послідовної установці декількох продуктів (наприклад, Office Enterprise 2007, а потім Visio 2007) розказано в статті Microsoft «Sequentially install multiple products of the 2007 Office system», доступною за адресою http://technet2.microsoft.com/Office/en-us/library/e6536245-0f424904-b2e0-9168fd6b81d41033.mspx . Однак у зазначеній статті рекомендується встановлювати продукти не послідовної ланцюжком, а окремо. Я згоден з цією рекомендацією, а також раджу запускати програми після установки, щоб розгорнути модулі розширення Save as PDF або XPS компанії Microsoft. Крім того, я рекомендую запустити після установки Web-сайт, на якому користувачі можуть познайомитися з Office 2007 і отримати доступ до ресурсів технічної підтримки.
 • Додавання файлів (Add files). Нарешті, за допомогою інструменту OCT можна вказати, які файли слід копіювати в ході установки. Використовуйте компонент Add files, щоб копіювати спеціальні шаблони Office і шаблони служби керування правами Windows (Rights Management Services, RMS) на комп'ютери користувачів.

Вдале нововведення в процесі розгортання Office - Усунення необхідності запускаті програму установки з ключем NOUSERNAME. У Програмі установки Скасований Введення імені користувача в Windows Installer. Замість цього Office 2007 запитує ім'я користувача при першому запуску програми Office.

Етап 5. Налаштовуємо config.xml

Поведінка програми установки визначається XML-файлом, config.xml, в якому може міститися декілька параметрів для налаштування Office 2007. За замовчуванням config.xml зберігається в папці, яка відповідає встановлюється продукту Office 2007. Наприклад, дистрибутив Office Enterprise 2007 містить папку з ім'ям Enterprise. WW. За замовчуванням setup.exe в кореневому каталозі дистрибутива буде використовувати файл config.xml в папці Enterprise.WW. Якщо в дистрибутиві існує більше одного продукту, а програма установки запущена в інтерактивному режимі, то програма видає користувачеві запит про продукт, який потрібно встановити, і використовує відповідний файл config.xml.

Щоб автоматизувати установку Office 2007, слід запустити setup.exe, а якщо в дистрибутиві міститься кілька продуктів, використовувати ключ / config, щоб вказати файл config.xml для конкретного встановлюваного продукту, наприклад domainsoftwareOffice2007setup.exe / configdomainsoftwareOffice2007Enterprise.WWconfig.xml. Якщо в папці знаходиться один або кілька спеціальних файлів настройки або ім'я файлу відмінно від config.xml в папці продукту, необхідно також використовувати ключ / config, щоб вибрати файл настройки. Завжди зберігати всі налаштовані файли config.xml в спеціальній папці в кореневому каталозі дистрибутива Office.

За допомогою інструменту OCT можна налаштувати більшість параметрів в config.xml і зберегти їх у файлі налаштування програми Setup. Якщо параметр може бути налаштований як в config.xml, так і у файлі параметрів установки, то переважно задати його у файлі параметрів установки. У більшості випадків змінювати config.xml потрібно лише для того, щоб виконати наступні дії.

 • Додавати і видаляти мови. За замовчуванням програма setup.exe визначає місцезнаходження клієнта і встановлює потрібну мову з дистрибутива. Щоб відмовитися від такого підходу і встановити додаткові мови, слід використовувати config.xml.

 • Вказати шлях до мережевої точці установки. Якщо підготувати спеціальний файл конфігурації і зберегти його з ім'ям, відмінним від config.xml, або в папці, відмінній від папки продукту, необхідно використовувати елемент DistributionPoint, щоб вказати мережеву точку установки. Радимо встановити цей елемент для будь-якого спеціалізованого файлу конфігурації.

 • Налаштувати setup.exe на створення локального джерела установки (MSOcache), але не продовжувати установку Office 2007. Встановіть елемент CACHEACTION елемента LIS в значення CacheOnly.

 • Налаштувати шлях, по якому програма установки створює файли журналів, і детальні властивості журналів. За замовчуванням програма установки записує багато (але не всі) дії в журнал в папці \% TEMP%. Можна перенаправити журнали в центральне сховище для аналізу, особливо якщо Office 2007 розгортається на великому числі комп'ютерів. Використовуйте елемент Logging файлу config.xml. Переконайтеся, що дозволу центрального сховища допускають запис в цю папку. Необхідно використовувати ключ / config, щоб вказати на файл конфігурації; в іншому випадку програма setup.exe ігноруватиме параметри протоколювання в файлі.

 • Налаштувати програму setup.exe на пошук оновлень в папці, відмінній від Updates в кореневому каталозі дистрибутива, з використанням атрибута SUpdateLocation елемента SetupUpdates, як уже говорилося в статті.

Щоб налаштувати будь-який з цих параметрів, можна зняти символи коментаря в тестових рядках стандартного файлу config.xml, видаливши «!» Після елемента. Після цього відкривається доступ атрибут елемента. Крім того, слід бути дуже уважним до регістру символів в елементах і атрибутах. Навіть деякі значення, схоже, залежать від регістру символів (хоча в документації затверджується зворотне), тому краще враховувати регістр символів у всіх випадках.

Можливо, налаштовувати файл config.xml не буде потрібно. Але якщо настройка буде необхідна, корисно зберегти змінений файл конфігурації в папці, виділеної для налаштувань, налаштувати елемент DistributionPoint і використовувати ключ / config команди setup.exe, щоб вказати на цей файл.

Етап 6. розгортається Office 2007

Отже, мережевий джерело установки був створений шляхом копіювання в папку вмісту CD-ROM або DVD-дисків продукту і оновлень; з використанням інструменту OCT підготовлений принаймні один файл параметрів установки; зроблені необхідні зміни в config.xml. Щоб почати установку Office 2007 з клієнта, досить запустити програму setup.exe з мережевої точки установки. Можна також копіювати вміст мережевий точки установки на широкий спектр застосування CD-ROM або DVD. За допомогою ключа / adminfile вкажіть на файл параметрів установки (якщо в папці Updates знаходиться єдиний файл, то він буде виявлений автоматично). Використовуйте ключ / config, щоб вказати файл конфігурації (змінений файл config.xml), якщо стандартний файл config.xml в папці продукту (наприклад, Enterprise.WW) був змінений.

Установчі екземпляри необхідно розіслати по багатьом клієнтам. Згідно з документацією Microsoft, потрібно просто «запустити setup.exe на кожному клієнтському комп'ютері». Але що це означає насправді? На кожному комп'ютері повинен бути встановлений Windows Installer 3.1 (обов'язкове оновлення Windows протягом деякого часу) або пізніша версія, а користувач, який запускає setup.exe, повинен входити в групу локальних адміністраторів комп'ютера.

Якщо користувач є адміністратором, то в документації Microsoft рекомендується задіяти автоматизований метод виконання setup.exe, наприклад сценарій реєстрації. В іншому комплекті документів Microsoft рекомендується використовувати для Office 2007 такі механізми розгортання програмних продуктів, як SMS. Володарям SMS корисно ознайомитися зі статтею Microsoft «Using Systems Management Server 2003 to deploy the 2007 Office system», опублікованої за адресою http://technet2.microsoft.com/Office/en-us/library/e3d7be86-d739-413f-8196-817899eceb771033.mspx .

Три попередні версії Office можна було розгорнути через групову політику, але до Office 2007 цей метод непридатний. Іноді можна почути про можливість використовувати групову політику для розгортання Office 2007, і в деяких документах компанії Microsoft навіть розглядається відповідна методологія. Але, судячи з результатів багатьох експериментів, розгортання Office 2007 з використанням групової політики - практично непридатний, хоча і технічно здійсненне рішення: його функціональність і глибина настройки недостатні для компаній. В даний час документація з розгортання Office 2007 з використанням групової політики видалена з Web-вузла Microsoft - явна ознака того, що компанія не схвалює цю практику.

Тому вдосконалюйте сценарії, проявляйте творчий підхід або купіть комерційний інструмент для розгортання програмних продуктів. Запустіть setup.exe з використанням облікових даних адміністратора або на системному рівні. За допомогою ключа / config вкажіть спеціальний файл конфігурації, а за допомогою ключа / adminfile - файл параметрів установки (.msp-файл).

У наступній статті я зупинюся на деяких конкретних вказівках і обхідні маневри, за допомогою яких можна розгорнути Office 2007 без SMS. Будуть навіть описані ті рідкісні обставини, коли Office 2007 можна розгорнути з використанням групової політики.

Ден Холм - Директор консалтингової служби Intelliem, яка організовує консультації для підприємств, які впроваджують SharePoint, Office, Windows і Active Directory. [email protected]

Але що це означає насправді?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача