Статьи

Ростелеком спрощує доступ до порталу держпослуг

Тлумачний словник

Компанія Ростелеком на базі Центрів обслуговування клієнтів відкрила в дев'яти найбільших містах Північно-Західного федерального округу (СЗФО) регіональні засвідчують центри для видачі електронного цифрового підпису (ЕЦП) та кодів активації «особистого кабінету» Єдиного порталу державних і муніципальних послуг (   gosuslugi Компанія Ростелеком на базі Центрів обслуговування клієнтів відкрила в дев'яти найбільших містах Північно-Західного федерального округу (СЗФО) регіональні засвідчують центри для видачі електронного цифрового підпису (ЕЦП) та кодів активації «особистого кабінету» Єдиного порталу державних і муніципальних послуг ( gosuslugi.ru ).

Засвідчують центри запущені в Санкт-Петербурзі, Архангельську, Великому Новгороді, Вологді, Калінінграді, Мурманську, Петрозаводську, Пскові та Сиктивкарі. Найближчим часом планується відкрити регіональні засвідчують центри в Нарьян-Маре (Ненецький автономний округ), Воркуті (Республіка Комі) і Ухті (Республіка Комі).

До відкриття центрів, що засвідчують отримання кодів активації рекомендованим листом через «Пошту Росії» займало до двох тижнів. Тепер, отримавши за кілька хвилин в засвідчувальному центрі код активації «особистого кабінету» або ЕЦП, будь-який житель Росії може відразу пройти реєстрацію і почати користуватися можливостями порталу для отримання в електронному вигляді різних послуг органів влади федерального, регіонального та муніципального рівня. Наприклад, можна подати документи на оформлення закордонного паспорта, здати податкову декларацію, управляти пенсійними рахунком, дізнатися і оплатити заборгованість по податках і штрафах, а також багато іншого.

При отриманні ЕЦП або коду активації «особистого кабінету» в одному з Центрів обслуговування клієнтів Ростелекома при собі необхідно мати паспорт громадянина РФ і номер страхового свідоцтва Пенсійного фонду (СНІЛС).

Коди активації «особистого кабінету» надаються громадянам Російської Федерації, незалежно від адреси прописки або реєстрації, безкоштовно. Для прискорення процесу отримання кодів перед відвідуванням центру необхідно зареєструватися на порталі gosuslugi.ru і вибрати в процесі реєстрації спосіб отримання коду «В Центрі обслуговування клієнтів Ростелекома». Код активації використовується громадянином одного разу - для підтвердження реєстрації на Єдиному порталі державних і муніципальних послуг.

Електронний цифровий підпис фахівець компанії видає звернулася громадянину на сертифікованому USB-носії «e-Token». Послуга формування ЕЦП та запису її на USB-носій також безкоштовна. Оплаті підлягає лише сам USB-носій, вартість якого єдина в офісах «Ростелекома» на всій території РФ і становить 660 руб. При отриманні електронного підпису попередньо реєструватися на порталі держпослуг необов'язково - обліковий запис там буде створена і активована автоматично.

ЕЦП - електронний аналог власноручного підпису громадянина, який являє собою унікальну послідовність символів і може бути використаний власником для підтвердження автентичності електронного документа або отримання права доступу до інформаційних ресурсів і сервісів. Правила використання ЕЦП в Росії визначені Федеральним законом «Про електронний підпис» N 63-ФЗ від 6 квітня 2011 р Єдиний портал державних і муніципальних послуг надає громадянам можливість використання ЕЦП для підписання електронних документів, а також для більш безпечної авторизації на порталі без використання номера страхового свідоцтва Пенсійного фонду.

Єдиний портал державних і муніципальних послуг створений компанією Ростелеком і є найважливішим елементом інфраструктури «електронного уряду» Росії.

Відповідно до ряду розпоряджень уряду Російської Федерації, Ростелеком є ​​єдиним виконавцем комплексу заходів Федеральної цільової програми «Інформаційне суспільство (2011-2020 рр.)» В частині проектування, створення і експлуатації інфраструктури «електронного уряду».

Ознайомитися з іншими новинами з даної тематики ви можете в рубриках Національна платіжна система і Технології та інновації

За матеріалами CNews

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача