Статьи

Робота з текстом

 1. Ця функція є частиною надбудови MulTEx
MulTEx

»1. Май 2011 Дмитро 17551 переглядів

Ця функція є частиною надбудови MulTEx

Виклик команди:
MulTEx -группа Осередки / Діапазони - Осередки - Робота з текстом

Дана команда включає в себе набір інструментів для роботи зі значеннями в осередках:
-Заміна
-Видалення
-регістри
-Спеціальні
Всі набори можуть застосовуватися одночасно
Дана команда включає в себе набір інструментів для роботи зі значеннями в осередках:  -Заміна  -Видалення  -регістри  -Спеціальні  Всі набори можуть застосовуватися одночасно

Діапазон значень для заміни - вказується осередок / діапазон комірок, текст у яких необхідно змінити.
Осередок для виведення даних - вказується один осередок, починаючи з якої буде поміщений результат. Якщо в якості діапазону значень вказаний саме діапазон, а не одна осередок, то перетворені дані будуть виведені, починаючи саме з цього осередку.

Залишити без змін - однакова настройка для всіх вкладок і присутній на кожній з них. Якщо встановити, то зазначені на даній вкладці дії не будуть зроблені.

вкладка Заміна символу

 • Замінний символ - один символ (цифра, буква, пробіл, точка, кома - будь-який символ) який Ви хочете замінити.
 • Новий символ - символ або група символів (або слово - залежить від необхідності) на які буде замінений Замінюваний символ. Якщо Замінюваний символ зустрічається в рядку більше одного разу, то будуть замінені всі символи.
 • Застосувати регулярні вирази (RegExp) - якщо вказано, то як заміняє символу вказується шаблон для регулярного виразу, на підставі якого буде проведений пошук відповідників шаблоном в тексті осередки. Вираз повинен відповідати правилам складання регулярних виразів в середовищі .NET. Якщо вираз некоректне - програма повідомить про це. Регулярні вирази дозволяють значно розширити можливості з пошуку і заміні тексту, тому що працюють на підставі шаблонів підстановок. Наприклад, можна видалити з рядка всі, крім адрес e-mail або телефонних номерів певного формату або навпаки залишити тільки e-mail або телефонні номери. Деякі корисні приклади шаблонів можна знайти в локальній довідці до MulTEx на сторінці Приклади шаблонів RegExp.
  • Замінити - дані, відібрані за допомогою складеного шаблону регулярного виразу будуть замінені на вказаний символ / символи.
  • Відібрати - в початковому тексті будуть залишені тільки ті дані, які підходять під складений шаблон регулярного виразу. Якщо в тексті їх буде кілька - вони будуть об'єднані з зазначеним Символом об'єднання.
  • Якщо необхідно видалити всі дані, розташовані в тексті всередині дужок - необхідно вибрати Замінити. Якщо ж необхідно навпаки залишити тільки дані всередині дужок - необхідно вибрати Відібрати.

вкладка Видалення містить інструменти для видалення символів з тексту. Можливо вказати один варіант з 4 (не рахуючи пункту Залишити без змін):

 • Видалити [] символів від початку рядка - в полі вказується кількість символів від початку рядка, яке необхідно видалити. Якщо вказати 2, то слово "привіт" буде обрізано до "Івет". Тобто буде видалено 2 символи зліва. Якщо кількість символів перевищує або дорівнює кількості символів в оброблюваному тексті, то рядок просто видаляється.
 • Видалити [] символів з кінця терміни - в полі вказується кількість символів з кінця рядка, яке необхідно видалити. Якщо вказати 2, то слово "привіт" буде обрізано до "прив". Тобто буде видалено 2 символи праворуч. Якщо кількість символів перевищує або дорівнює кількості символів в оброблюваному тексті, то рядок просто видаляється.
 • Видалити [] символів, починаючи з [] - видаляємо вказану кількість символів зсередини рядки, починаючи з зазначеного символу. Якщо вказати видалити [2] символів, починаючи з [2] то слово "привіт" буде перетворено в "Пвето". Тобто видалені 2 символи (ри), починаючи з другого (р);
 • Видалити всі прогалини, крім поодиноких між словами - в тексті осередків будуть видалені всі здвоєні, строєні і т.д. прогалини. Залишаться тільки поодинокі пробіли. Так само будуть видалені всі прогалини перед текстом і після. В результаті застосування опції пропозицію "поганий мир кращий за хорошу війну" буде перетворений в "поганий мир кращий за поганий війни".

вкладка Регістр містить інструменти для зміни регістру букв в реченні:

 • усі малі - Перетворює всі літери тексту осередку в нижній регістр
 • Всі прописні - Перетворює всі літери тексту осередку у верхній регістр
 • Як в пропозиціях - Робить першої літери пропозицій, а інші літери малими. Пропозицією вважається будь-який текст закінчується крапкою з пропуском, або точкою і кінцем рядка. Якщо в кінці тексту в осередку немає точки і пробілу - вони будуть додані.
 • Починати з великої - Робить капіталізації першої літери кожного слова, а інші літери слова малими.
 • Інвертувати регістр - змінює регістр букв на зворотний. Якщо буква була заголовною - робить рядкової. Якщо була малої - робить великої: Регістр = регістр.

вкладка Спеціальні містить інші інструменти для роботи з текстом:

 • Перекласти з трансліта - Перетворює текст, записані в осередку транслитом в нормальний вигляд російською мовою. Малі та великі літери при цьому розрізняються. Privet = Привіт
 • Перевести в трансліт - Перетворює текст в осередку в його подання на трансліті. Малі та великі літери при цьому розрізняються. Привіт = Privet
 • Замінити англійські букви російськими - шукає в тексті букви англійського алфавіту, які на вигляд виглядають як російські: A, B, E, K, M, H, O, P, C і виправляє їх на дійсно росіяни.
 • Замінити російські літери англійськими - шукає в тексті літери російського алфавіту, які на вигляд виглядають як англійські: А, В, Е, К, М, Н, О, Р, С і виправляє їх на дійсно англійські.
 • Заміна російських букв на англійські і навпаки може стане в нагоді для коректної роботи функцій пошуку та порівняння, таких як ВПР (VLOOKUP), ВПР_МН, ПОИСКПОЗ (MATCH) і їм подібних, а так само для приведення в порядок списків і інших даних. На вигляд такі літери не мають відмінностей, але для програм і функцій російська "С" і англійська "C" - різні літери.

Так само див .:
Витяг числа з тексту
Як залишити в осередку тільки цифри або тільки текст?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача