Статьи

Робимо макет весільного банера (прес Волл) в Xara Xtreme Pro

Весільні клопоти приносять багато радості. Організація свого свята - цікаве, але вельми витратна справа. Хочете трохи заощадити? Зробіть макет весільного банера самостійно.

Зазвичай прес Волл має значну інформацію: імена, дату, слоган. Все гармонійно поєднується з кольором і загальним оформленням свята. Розмір банера варіюється в залежності від розмаху торжества, габаритів приміщення, кількості гостей. Зазвичай використовують прессвол 3 х 3 метри.

Пропоную зробити макет банера в програмі Xara Xtreme Pro. Цей простий і логічний графічний редактор допоможе у виготовленні професійного прессвола навіть новачкам.

Форма весільного банера

 1. Для початку потрібно відкрити новий лист. Це можна зробити, натисніть сполучення клавіш Ctrl + N.
 2. Знайдіть піктограму «прямокутник» на панелі інструментів, натисніть її. У робочому просторі за допомогою миші розтягніть прямокутник розміром 300 х 300 мм. Довжина і ширина фігури показана в таблиці на панелі інструментів.

Важливо. Основна фішка Xara - зручність роботи з великими виробами. Справа в тому, що макет банера можна робити спочатку маленьким. У нашому випадку триметровий прессвол робимо тридцятисантиметровим. Після завершення макета його потрібно буде просто розтягнути до потрібних розмірів і експортувати вже великий файл з необхідним дозволом. Якість від такої процедури не постраждає.

Текстове оформлення прес вола
Текстове оформлення прес вола

 1. Надрукуйте необхідний текст. Для цього натисніть на панелі інструментів піктограму тексту (велика буква Т).
 2. Підберіть стиль написання в галереї шрифтів.

Підберіть стиль написання в галереї шрифтів

Кольорове рішення банера

«Пофарбуйте» основу прес Волла і текст в відповідні кольори, що поєднуються із загальним колоритом весілля. Щоб додати колір будь-якого об'єкта або тексту, досить натиснути на відповідний квадрат внизу екрану. Там же є значок палітри Color Editor, за допомогою якої можна змішувати кольору.

Декорування прес Волла

Іноді для прикраси весільного прес Волл досить красиво розмістити витончений текст. Але якщо ви хочете додатково прикрасити фон, можна скачати і використовувати готові декоративні елементи.

 1. Додайте текст. Для зручності групування елементів в Xara є інструмент Object Alignment (знаходиться в меню Arrange). Це простий і наочний сервіс. Виділяйте об'єкти, клікайте в різних куточках екрану Object Alignment і елементи композиції будуть вибудовуватися в певному порядку. Можна використовувати текстове меню цього інструменту і розкладати об'єкти вертикально, горизонтально, по центру або в кутах.

У запропонованому прикладі текст і дві горизонтальні лінії згруповані по центру фону. Всі об'єкти, включаючи фон банера, виділені, активований Object Alignment, обрана центральна осьова угруповання. Лінії зверху і знизу букв побудовані за допомогою інструменту «прямокутник» (як основа банера на початку уроку).

 1. З букв імен молодят складіть монограму і «раскидайте» ці композиції на вільному просторі прес Волла. Цим можна і обмежитися. Але якщо хочете додати декоративних елементів і не володієте навичками векторного малювання, доведеться скористатися готовим кліпартом.

Порада. Іноді векторний малюнок не можна відразу відкрити в Xara. У такому випадку може допомогти програма Adobe Illustrator. Її можна використовувати як «пересадочний пункт» для картинок. Не обов'язково глибоко освоювати цей редактор, для особистого використання досить вивчити кілька дій.

 • відкрити векторну картинку (EPS, Ai) в Adobe Illustrator;
 • виділити все зображення або його частину;
 • вибрати в рядку меню Редагування -Копіровать;
 • повернутися в Xara, клацніть правою кнопкою миші, в меню клікніть Вставити;
 • в запропонованій Xara таблиці варіантів вибирайте Enhance d

Цього достатньо для того, щоб векторне зображення «працювало» в Xara. Картинку можливо збільшувати, фарбувати, розбирати і т. Д.

Для нашого прес Волла був перенесений цілий набір готових візерунків. За допомогою поєднання Ctrl + U картинка Розгрупувати (згрупувати назад можна Ctrl + G), потрібні елементи скопійовані Ctrl + C + V і перефарбовані.

Цими ж елементами, тільки іншого кольору, прикрашена центральна напис. Копіюючи і повертаючи деталі можна створити цікавий візерунок. Інструмент «відображення» на панелі інструментів представлений парними трикутниками, «натякають», як повернеться об'єкт - по вертикальній або по горизонтальній осі.

Обриси готових візерунків можна змінювати. На панелі інструментів є Shape Editor Tool, піктограма у вигляді зігнутої лінії, що нагадує букву S. Натисніть цей інструмент і у виділеній форми з'являться вузлові точки. Наведіть вузли або потягніть за краї фігури, і форма змінитися.

Важливо: Прямокутник або коло, створені в Xara, відразу неможливо піддати впливу Shape Editor Tool. Для початку ці прості форми перетворюємо в редаговані: меню Arrange - Combine Shapes - Add Shapes. Вузлові точки з'являються після цієї процедур. На запропонованому прикладі так був змінений прямокутник у великій написи. Спочатку його перетворили в редаговану форму, потім правий верхній вузлик поєднали з правим нижнім. Прямокутник перетворився в трикутник.

Прямокутник перетворився в трикутник

Після розміщення візерунків і монограм прес Волл готовий. Залишилося експортувати його в потрібному для друку розмірі. Для цього виділіть і згрупуйте всі елементи банера. У верхньому рядку знайдіть таблицю розмірів і поставте потрібні значення. У нашому випадку це 3000х3000 мм. У меню File виберіть рядок Export. Відкриється вікно, в якому вкажіть місце збереження та формат TIFF, експортуйте. Після цього з'явиться таблиця параметрів збереження в TIFF, в якій потрібно вказати дозвіл 150 dpi. Це найбільш поширений варіант збереження банера в растровому форматі.

Xara дозволяє не тільки створити весільний прес волл з нуля, але і в найкоротший час зробити кілька його варіацій. Скопіюйте макет, перефарбуйте елементи, змініть розмір декору - і у вас вже є вибір. Створіть свій ідеальний прес Волл!

Хочете трохи заощадити?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача