Статьи

Ремонт і діагностика жорстких дисків (HDD, вінчестерів) в Санкт-Петербурзі: зовнішніх, знімних (переносних)

Жорсткий диск (HDD) - один з найбільш складних компонентів сучасного комп'ютера Жорсткий диск (HDD) - один з найбільш складних компонентів сучасного комп'ютера. Власне, жорсткий диск сам є мінікомп'ютером - він має свій процесор, постійну (ПЗУ) і оперативну (ОЗУ) пам'ять, свою операційну систему, яка зберігається в недоступній для користувача зоні (службова зона). При старті накопичувач спочатку HDD завантажує свою операційну систему, перевіряє робочі параметри і тільки після цього відкриває доступ до призначених для користувача даних.

Сервіс-центр "Діком" здійснює ремонт жорстких дисків будь-яких виробників, в тому числі: Seagate , WD , Hitachi та інші. Основна функція накопичувача на жорстких магнітних дисках (HDD) оперативна робота з даними користувача в якості носія інформації. За невеликий термін розвитку технологій виробництва жорстких дисків їх ємність зросла в багато сотень разів, швидкості також зросли пропорційно обсягу. Хоча виробники жорстких дисків і підвищують надійність своїх виробів, трапляється, що HDD виходить з ладу і пропадає важлива інформація.

Для жорстких дисків характерні фізичні, електричні і логічні пошкодження, а також, пошкодження внутрішньої операційної системи. У більшості випадків, можливо тимчасово відновити працездатності HDD і зберегти з нього інформацію, але сам жорсткий диск в подальшому не придатний до роботи.

 • Пошкодження модулів службової інформації.
 • Жорсткий диск при запуску завантажує зі своєї службової зони інформацію необхідну для своєї роботи - паспорт, таблиці розміщення зон, таблиці прихованих дефектів, адаптивні параметри, SMART і т.д. Пошкодження одного з модулів може привезти до виходу вінчестера з ладу.

  З такою несправністю жорсткий диск не визначається або неправильно визначається в BIOS, неправильно показує свій обсяг, при цьому диск може стукати.

  Для відновлення жорсткого диска при даному типі несправності необхідно перезаписати модулі службової інформації на спеціальному обладнанні.

 • Вихід з ладу плати контролера
 • Вихід з ладу плати електроніки, в основному, відбувається під час збою електроживлення. Часто виходять з ладу мікросхеми комбодрайва (управління двигуна і звукової котушки).

  Ремонт жорсткого диска зводиться до відновлення або заміни плати-контролера.

 • фізичні ушкодження
 • До пошкоджень даного типу відносяться: механічні пошкодження роз'ємів і пошкодження корпусу. Пошкодження можуть бути прихованими: заклинювання шпиндельного двигуна, залипання магнітних головок на поверхні дисків, пошкодження магнітного шару дисків (пропили, подряпини).

  При цьому вінчестер може працювати більш шумно, не визначається в BIOS, стукає головками, шарудить.

  Якщо зовнішні пошкодження (роз'єми, збиті елементи) легко полагодити, то внутрішні пошкодження усунути як правило неможливо. При пошкодженні магнітного шару, можливо відновити інформацію з жорсткого диска, ремонт такого вінчестера вже неможливий.

 • Вихід з ладу блоку магнітних головок
 • Відбувається в результаті зовнішніх впливів (падіння, удари), перегрів або забруднення магнітних головок. Часто виходить з ладу мікросхема підсилювача-комутатора магнітних головок.

  При цьому вінчестер не визначається в BIOS, стукає головками.

  Може вийти з ладу тільки одна головка в блоці. При цьому вінчестер може правильно визначатися в БІОС, але не давати доступ до користувальницької зоні.

  Ремонт вінчестера з такими симптомами не має сенсу або неможливий, але відновити інформацію цілком можливо, для цього необхідно розтин зламаного диска і перестановка з такого ж справного диска-донора блоку магнітних головок.

  У процесі ремонту жорстких дисків використовуються технологічний процес, в результаті якого, вся інформація, яка містилася на диску до ремонту знищується У процесі ремонту жорстких дисків використовуються технологічний процес, в результаті якого, вся інформація, яка містилася на диску до ремонту знищується.

  Вартість ремонту HDD залежить від складності ремонту. Вартість електронних комплектуючих, якщо вони необхідні для ремонту, оплачується окремо і попередньо обговорюється з клієнтом.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.