Статьи

Рекламний банер, або як визначити його ціну на біржі Rotaban

Версія для друку   Зовсім недавно в Інтернеті з'явилася можливість автоматизованого взаємодії рекламодавців і блогерів між собою при покупці і продажу рекламних банерів Версія для друку

Зовсім недавно в Інтернеті з'явилася можливість автоматизованого взаємодії рекламодавців і блогерів між собою при покупці і продажу рекламних банерів. Сьогодні через біржу можна здійснювати автоматичний пошук майданчиків для розміщення банерів на фіксований час (зазвичай на місяць) і плату. Однак разом з цією можливістю з'явилися і проблеми. Зокрема, в формуванні вартості публікації банера на блогах. На одних блогах ціни на банерні місця занадто завищені, на інших - занадто занижені. Моя стаття - спроба знайти закономірність у формуванні адекватної ціни публікації банера на прикладі популярної біржі Rotaban. Але спочатку трохи передісторії, щоб занурити вас в суть справи.

До сьогоднішнього часу не існувало як такого способу ефективної взаємодії. Домінували банерообмінні мережі, де участь, як правило, було безкоштовним. Це був типовий спосіб взаємодії, який передбачав взаємні покази рекламних банерів на сайтах-учасниках, а відносини один з одним обчислювалися банерними показами. Як правило, рекламодавець або інша заінтересована особа, яка не бере участь в подібному обміні, просто викуповувала ці покази для своєї вигоди, але кінцевого веб-майстру ніяких грошових дивідендів від подібного співпраці не передбачалося (якщо тільки сам веб-майстер не бажав їх продати).

Банерообмінні мережі - найдавніший спосіб взаємодії. З розвитком інтернету, збільшенням кількості сайтів, користувачів і нових технологій банери все частіше купували безпосередньо. Тут уже акцент ставився або на кліки, або на покази. Останній же варіант - фіксоване розміщення - використовувався лише найпопулярнішими і відвідуваними сервісами. Фіксоване розміщення передбачає, що рекламодавець викуповує баннерное місце на певну кількість діб з фіксованою оплатою.

Потім зі збільшенням кількості сайтів і сервісів в Інтернеті, бумом блогостроітельства фіксоване розміщення як метод публікації банерної реклами стало застосовуватися все частіше. Веб-майстри (а частіше серед них були саме блогери) домовлялися з рекламодавцями безпосередньо: через аську, форуми, електронну пошту - і розміщували рекламні банери на своїх сайтах (переважно це були блоги). І зараз цей процес має місце бути.

Кількість блогів згодом тільки збільшувалася, що диктувало нові умови співпраці. І ось зовсім недавно світ побачила нова автоматизована біржа Rotaban , Покликана виключити трудомісткий процес ручного пошуку рекламодавця і втрати великої кількості часу.

Я вважаю це феноменальним проривом в цій сфері. Адже до цього по цій схемі була лише можливість покупки текстових seo-посилань. Незважаючи на те, що у біржі Rotaban є обмеження по прийому інтернет-майданчиків (необхідно мати відвідуваний сайт (від 50 хостів на добу) на власному домені), в ній вже зареєстровано пристойну кількість блогів. Причому найрізноманітніших тематик.

Новизна вищеописаної мною можливості для багатьох, на жаль, є тупиковою. Особливо в плані ціноутворення. Необхідно врахувати те, що ціни на рекламні банери часто ставляться там вельми суб'єктивно. Оскільки тема ціноутворення на біржі з продажу банерної реклами мало вивчена, я вирішив трохи розібратися і виділити хоча б загальні закономірності, на основі яких можна формувати оптимальну ціну для розміщення банера на блозі середньої популярності.

У цей інтернет-дослідження навмисно не бралися до уваги дискаунтери (т. Е. Такі блоги, на яких ціна розміщення банера максимально занижена) і блоги, які в своїх сферах є безперечними лідерами, тому дозволяють навмисно завищувати ціни на показ банерів на своїх сторінках.

Розроблена мною методика визначення вартості публікації банера більше підійде для блогу середньої популярності з невисокою відвідуваністю, кількістю RSS-рідерів і seo-показниками (тИЦ і PR). До речі, залежність seo-показників в цьому інтернет-дослідженні не враховується, т. К. В ході аналізу не було помічено особливих тенденцій на формування цін в залежності від їх величини. Вона була незначною на досліджених рекламних майданчиках. Майже всі майданчики були з тИЦ <= 50. Ймовірно, тому що рекламні банери розміщуються через javascript-код.

Вельми суб'єктивної мені здалася і ідея прив'язки до кількості RSS-рідерів. У більшості випадків банер показується на сайті і в RSS-стрічку новин навіть не потрапляє. Досить велика кількість блогів і зовсім відправляє в стрічку весь пост, а читачі, ознайомившись зі статтею, навіть не переходять на сайт.

Найбільша увага приділялася показником - кількість показів. Я вважаю цей показник універсальною мірою для вивчення ефективності банерної реклами. Він найдавніший і спочатку застосовувався в банерних мережах для вивчення ефективності показу банерів, тому досить об'єктивний.

Для аналізу було обрано найпопулярніший і продається сьогодні розмір банера - 468 * 60 пікселів, що знаходиться в шапці сайту. А тематика блогів була присвячена розкручуванню сайтів (категорія SEO і заробіток). На цих блогах були вивчені ціни і динаміка покупок баннерного місця в шапці сайту.

Всі дані для цього інтернет-дослідження бралися через інтерфейс банерної біржі Rotaban . Уточню, що бралися до уваги тільки блоги, на яких були або частково, або повністю викуплені місця з розміром банера 468 * 60 пікселів в шапці сайту.

Для наочності картини приведу деякі цифри, щоб показати загальну тенденцію формування цін на блогах, які продали кілька або всі місця в шапці сайту:

  1. 7100 банерних показів - 390 рублів;
  2. 5300 банерних показів - 300 рублів;
  3. 5800 банерних показів - 200 рублів;
  4. 4000 банерних показів - 200 рублів.

Далі кількість показів я привів до деякої фіксованої величини-константи. У моєму випадку вона дорівнювала 1000 рублів, потім було підраховано середнє кількість показів, яке за статистикою відповідає 1000 рублів.

У підсумку вийшло, що десь 22600 показів банера рівні 1000 рублів. Для зручності підрахуємо кількість показів для інших цін:

  1. 22600 банерних показів - 1000 рублів;
  2. 11300 банерних показів - 500 грн;
  3. 6780 банерних показів - 300 рублів;
  4. 2260 банерних показів - 100 рублів.

У підсумку, ми маємо робочі розцінки баннерного місця в шапці сайту для середньостатистичного блогу, який працює в біржі Rotaban . Звичайно ж, мої роздуми не претендують на повну об'єктивність, це лише моя спроба якось зруйнувати цю стіну суб'єктивності, яка призводить до хаосу в ціноутворенні на рекламні банери біржі Rotaban на даний момент.

Мені б також хотілося дізнатися і ваші варіанти можливого розрахунку оптимальної ціни на банерні місця в біржі Rotaban і при покупці банерів безпосередньо. Буду радий цій інформації від вас! Всім удачі і успіхів в монетизації сайтів і блогів!Перейти на початок сторінки
Перейти на початок сторінки   Подобається цей блог Подобається цей блог?
Підпишіться на оновлення блогу (RSS)
.
Підпишіться на коментарі (RSS) .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача