Статьи

Реклама в VK: таргетинг

 1. Які бувають види реклами в ВКонтакте
 2. Зображення і текст
 3. велике зображення
 4. Системи оплати таргетированной реклами ВК
 5. Так з чого складається успіх таргетированной рекламної кампанії?

Канули в Лету часи просування співтовариств у ВКонтакте методом накрутки ботів і офферов. Починаючи з 2014 року ВКонтакте почав повільно, але вірно «виходити із тіні». 2015 рік стане роком виключно «білих» методів просування.

SMM-фахівець Світлана Раєвська , Авторка інтернет-агентства "Вдала Ідея" розповість, які рекламні можливості надає нам ця соціальна мережа. Сьогодні - перша з серії статей.

Які бувають види реклами в ВКонтакте

 1. таргетована реклама
 2. Ретаргетінг
 3. Реклама в спільнотах

таргетована реклама - реклама, яка демонструється, спираючись на дані, відомі про користувача. Особливістю таргетированной реклами є фокусування на окремих групах користувачів. Реєструючись в соц. мережі, людина заповнює досить докладну анкету. Саме дані, заповнені самим користувачем, стають основою для роботи таргетингу.

Соціальна мережа Вконтакте дозволяє рекламувати не тільки внутрішні спільноти, але так само програми ВКонтакте, мобільні додатки, відеозапису і зовнішні сайти.

На даний момент існує 5 форматів націлених об'яв. Розглянемо кожен з них.

Зображення і текст

Зображення і текст

 • Тема жирним шрифтом - 25 символів.
 • Зображення 90х65 пікселів.
 • Опис - 60 символів.

Даний формат містить в собі найбільше символів і дає можливість текстом позначити привабливість або унікальність вашої пропозиції.

велике зображення

Особисто я на даний момент найчастіше використовую саме цей формат. Яскрава і досить велика картинка може зачепити погляд користувача, а інтригуючий заголовок змусить клікнути по оголошенню.


ексклюзивний формат

ексклюзивний формат

 • Тема жирним шрифтом - 25 символів.
 • Зображення 90х160 пікселів.

Інших оголошень одночасно з цим форматом не показується. Рекомендована ціна для таких оголошень в 2 рази більше, ніж у аналогічних оголошень інших форматів.


просування спільнот

просування спільнот

 • Тема - 25 символів. Автоматично підтягується назва рекламованого спільноти. Після 25 символів текст просто відрізається.
 • Зображення - аватар спільноти розміром 90х90 пікселів.

У цьому форматі під вашим оголошенням з'являється кнопка «Вступити» або «Підписатися» і користувачі можуть вступити в групу, навіть не читаючи її, спираючись виключно на оголошення.


спеціальний формат

спеціальний формат

 • Зображення - за замовчуванням аватар спільноти, або інша картинка розміром 128 × 128 пікселів. Зображення повинно мати контрастний фон. Білий і прозорий фон неприпустимі.
 • Имя жирним шрифтом.
 • Число учасників товариства або друзів в співтоваристві, якщо вони там є.

Найновіший з усіх перерахованих форматів. Відрізняється найнижчою швидкістю показу, високою ціною і, найголовніше, високою конверсією.

Отже, ми познайомилися з форматами таргетированной реклами. Який з них найефективніший? На це питання немає однозначної відповіді. Ефективність залежить від великої кількості факторів. Виявити найбільш вигідний для вашого проекту формат допоможе тестування.


Таргетована реклама - націлена на певну аудиторію

Розберемося, які можливості точно прицілитися дає ВКонтакте.

Насправді дуже широкі - більше 20 різних параметрів.

Насправді дуже широкі - більше 20 різних параметрів

В налаштуваннях географії ви можете вибрати країну, місто, район і навіть вулицю або конкретну станцію метро. Налаштування особливо корисна, якщо у вас офлайновий проект з географічною прив'язкою. Найчастіше досить вказати країну та місто (наприклад, Росія, Новосибірськ), але в деяких нішах настройка по конкретній вулиці або метро може дати відмінний результат. Це стосується бізнесів, де людині зручно скористатися вашою послугою ближче до будинку або роботи. Наприклад, кафе, салони краси, фітнес-клуби.

Наприклад, кафе, салони краси, фітнес-клуби

Є можливість таргінг за статтю, віком, сімейним станом. Зверніть увагу на дві цікаві настройки - сімейний стан і день народження. В сімейний стан ви можете вибрати тих, хто знаходиться заміжня (одружений), заручений, в активному пошуку, у кого все складно і хто не заміжня (неодружений). Статус «заручений» активно використовується в весільному бізнесі. Статус «в активному пошуку» - в рекламі проектів, пов'язаних зі знайомствами та стосунками. Налаштування за тими, у кого сьогодні, завтра або протягом наступного тижня день народження - відмінна можливість для реклами проектів, пов'язаних зі святкуванням (розважальні центри, клуби, кафе, ресторани). Є успішні кейси використання цієї настройки при рекламі доставки їжі в офіси.

Є успішні кейси використання цієї настройки при рекламі доставки їжі в офіси

Цей таргетинг враховує інтереси користувачів, які вони вказують в своїх профілях. Беруться дані наступних полів: інтереси, діяльність, улюблена музика, улюблені фільми, улюблені книги, улюблені ігри, улюблені телешоу. Зверну вашу увагу на два моменти. По-перше, настройка по параметру «Інтереси» - не ефективна. Пов'язано це з тим, що дані пункти заповнюються при реєстрації в соціальній мережі і практично ніколи надалі не редагуються. Більшість дорослого населення зареєстровані в ВКонтакте вже досить давно. За 5-8 років інтереси людини сильно змінюються. По-друге, найефективнішим параметром в сукупності із зазначенням статі і гео, є «Товариства». Дана вкладка дозволяє додати не більше 25 співтовариств. Але ви можете вибрати найбільш близькі до вашої тематики і якісні спільноти і показувати своє рекламне оголошення їх учасникам.

Але ви можете вибрати найбільш близькі до вашої тематики і якісні спільноти і показувати своє рекламне оголошення їх учасникам

Про ретаргетінге ми поговоримо окремо. Найбільш корисним в даному блоці є параметр «Пристрої». Він дозволяє таргінг тільки на власників техніки певного типу. Наприклад, смартфонів або планшетів.

Системи оплати таргетированной реклами ВК

Системи оплати таргетированной реклами ВК

За способом оплати оголошення поділяються на два типи - з оплатою за переходи і з оплатою за 1000 показів. Як саме буде здійснюватися оплата (за переходи чи за покази), можна задати при створенні нового оголошення в нижній групі налаштувань «Налаштування ціни і розташування». Спосіб оплати можна вказати тільки в процесі створення і не можна змінити при редагуванні.

При виборі черговості показу оголошень діє система аукціону: чим більше рекламодавець готовий платити за показ його реклами, тим більшій кількості користувачів із заданої цільової аудиторії буде показано оголошення.

Якщо на одного користувача націлене кілька оголошень з оплатою за покази, в першу чергу йому будуть показуватися оголошення з більш високою вартістю за 1000 показів.

Оголошення з оплатою за переходи теж змагаються між собою за право потрапити на сторінки користувачів. Для цього для них обчислюється передбачувана вартість тисячі показів, яка і бере участь в аукціоні. При цьому враховується не тільки вартість переходу, а й ефективність оголошення (CTR). Чим частіше переходять за оголошеннями з оплатою за переходи, тим частіше вони будуть показуватися користувачам.

Коли Ви задаєте вартість за показ або перехід по Вашому оголошенню, система пропонує Вам рекомендовану ціну. Вона розраховується на основі обраних налаштувань націлювання, а також того, скільки оголошень націлене на тих же користувачів і яка вартість встановлена ​​у них.

Одна з найпоширеніших помилок початківців таргетологов - встановлення рекомендованої ціни. Я раджу починати з встановлення ціни як мінімум в 3 рази нижче, а іноді і в 5-7 разів. Далі орієнтуватися на швидкість показу і поступово підвищувати ціну, якщо є необхідність. Така стратегія дозволить вам заощадити свій бюджет. Крім того, не варто забувати ставити галочку у вікні обмеження показів для однієї людини. Якщо після 100 показів користувач не клікнув на ваше оголошення, немає сенсу витрачати гроші і продовжувати показувати. Швидше за все, це не ваша цільова аудиторія або саме оголошення складено не вірно.

Так з чого складається успіх таргетированной рекламної кампанії?

Зверну вашу увагу на кілька важливих складових:

 1. Правильний таргетинг. На скільки добре ви знаєте свою цільову аудиторію? Чи вірно ви вказали всі параметри орієнтування? Чи вдалося вам знайти спільноти з максимальною концентрацією ваших потенційних клієнтів?
 2. «Чіпляє» оголошення. Щомиті користувачі мережі атакують десятками рекламних оголошень і пропозицій. Важливо виділитися в загальному потоці. Яскрава картинка, інтригуючий заголовок повинні пробити «банерну сліпоту» вашої аудиторії. Врахуйте, що оголошення не повинно обманювати очікування користувача. Воно повинно відображати суть вашої пропозиції.
 3. Не менш важливо враховувати час, коли ваша аудиторія знаходиться онлайн. Безглуздо запускати вашу рекламну кампанію, коли більшість аудиторії спить.

Який з них найефективніший?
Так з чого складається успіх таргетированной рекламної кампанії?
На скільки добре ви знаєте свою цільову аудиторію?
Чи вірно ви вказали всі параметри орієнтування?
Чи вдалося вам знайти спільноти з максимальною концентрацією ваших потенційних клієнтів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача