Статьи

Реклама у блогерів: практичне керівництво + 9 фішок

 1. Лідери чого ...?
 2. І ще багато плюсів
 3. Кому це корисно?
 4. А де?
 5. Найголовніший крок
 6. Найголовніше питання
 7. Де їх шукати?
 8. види реклами
 9. Як оцініті ефективність?
 10. пара Лайфхак
 11. Коротко про головне

Класичні методи реклами в останні пару років активно себе відживають свій вік. Зовнішня реклама, глянець, друковані ЗМІ, листівки - все це працює гірше і гірше.

На зміну прийшов Інтернет, в якому є все. І це його головна проблема - відсутність довіри. Тому завжди потай сподіваєшся на якісь відгуки від людей, яким довіряєш або знаєш особисто.

Саме тому на зміну знеособленої і сухий рекламі в Інтернет прийшли блогери.

Люди, які збирають навколо себе велику аудиторію і здатні вплинути на їх думку, рішення і дії своїми публікаціями, рекламою, постами і т.д ..

Про те, хто вони такі, чим хороша реклама у блогерів, як вони її роблять і як її купити, поговоримо в цій статті.

Лідери чого ...?

Як завжди давайте ще на березі домовимося про визначеннях. Хто такі блогери або лідери думок?

Це люди, які ведуть власний блог на вузькоспрямовану тему або в режимі лайфстайл, активні користувачі Інтернет, які збирають навколо себе велику аудиторію.

Це можуть бути світські персони, активно виставляють життя в соціальних мережах, зірки політики, селебріті.

Це також можуть бути прості люди, які полюбилися аудиторії і знайшли своє місце в певній тематиці. Наприклад, активні мами, мандрівники, фрілансери, фітнес-тренери та ін.

Як я вже говорив, блогери - це занадто узагальнена назва будь-яких лідерів думок, до яких можуть відноситися політики, зірки шоу-бізнесу, активні матусі, психологи, бізнес-тренери та інші.

В процесі написання статті я спочатку писав то блогери, то блогери. Так як же правильно?

Цікаво. Слово блогер походить від англійського blogger. Якщо притримувати англійської орфографії, то пишемо блогерів. У російській мові більше прийнято писати слово блогер. Особисто мені подобається з подвійною літерою Г.

Вся фішка ломів (лідерів громадської думки) полягає в тому, що навколо них збирається велика зацікавлена ​​аудиторія, яка дуже вірить і довіряє словам того самого лідера думок.

Саме тому використовувати в рекламі медійну особистість (читати блогера) вигідно і ефективно. Зірці вірять, зірку люблять, зірці довіряють, а значить зірка поганого не порадить.

Крім того, блогери такі ж люди, а це майже те ж саме, що сарафанне радіо .

Навколо таких персон збирається активна аудиторія, яка без проблем купить те, що вони порекомендують.

З прикладів: активна мама п'ятьох дітей, яка рекламує хорошу дитячий одяг для СВОЇХ же малюків.

Дівчина, яка веде блог про жіночність і реклама хорошою косметики для СВОГО ж тіла.

Б'юті-блогер і декоративна косметика, якою вона користується. Ось приклад такої реклами в інстаграм у одній з "популярних мам":

Класичні методи реклами в останні пару років активно себе відживають свій вік

приклад реклами

Подумайте, Ви ж і самі швидше за все прислухаєтеся до порад того, кому довіряєте, ніж зверніть увагу на бездушну рекламу з незнайомими особами?

Тему залучення відомих людей до реклами активно зараз використовують на ТБ. З прикладів - Свєтлаков і Білайн, Пишний і "М відео", і навіть Хабенський в рекламі "Совкомбанк". Або, наприклад, ось:

І ще багато плюсів

Якщо чесно, я не дуже розумію людей, які ратують тільки за офлайн або онлайн рекламу.

Із серії - запустимо контекстну рекламу і все буде добре. Так, я згоден, контекстна реклама - це круто.

Але, якщо Ваш бізнес - це роздріб, то однією контекстної або таргетированной рекламою не обійтись.

Потрібна ще й нативная реклама , Вірніше одна з її різновидів - реклама у блогерів в соц мережах. Адже у неї так багато плюсів:

 • Блогеру вірять, а значить повірять і Вашого товару / послуги;
 • Ви націлюєтеся на аудиторію за інтересами, а значить потрапляєте своїм товаром / послугою в мета ;
 • Розмістити рекламу у блогера коштує порівняно недорого (в більшості своїй), але ефективно;
 • Ви завжди можете домовитися на ексклюзивні умови співпраці;
 • Ви можете домовитися на рекламу не тільки за гроші, а й за бартер;
 • В такому форматі Ваша реклама не виглядає як реклама, вона максимально нативна;
 • Реклама у блогерів більше схожа на сарафанне радіо ;
 • Такий рекламі довіряють;
 • Таким чином можна показати товар з різних сторін,
 • Блоггер може допомогти у відпрацюванні негативних відгуків .

Якщо у Вас класичний бізнес по типу квіткового магазину або натяжних стель, то з ймовірністю в 90% Ви не купуєте рекламу у блогерів. Скажімо так, "це не перевірений і ризиковий інструмент".

Скажімо так, це не перевірений і ризиковий інструмент

Навіщо блогери, ми ось листівки роздаємо

Але раптом він стрельне і принесе досить хороші гроші? А якщо Ваші конкуренти вирішуватися на це раніше, Вам буде образливо?

Якщо так, то давайте розбиратися кому це підійде і як замовити рекламу у блогера.

Кому це корисно?

Так для яких сфер діяльності і для яких ніш бізнесу така реклама буде доречна?

Давайте відразу обмовимося, блогерством і такий кипучою діяльністю в Інтернет займаються в основному жінки.

За статистикою, в Інтернеті взагалі більше жінок, відповідно вони ж найбільше і роблять покупки.

Більша кількість блогерів теж жінки, відповідно, і ніші будуть більш "жіночими".

Сюди звичайно ж відносяться такі сфери як: послуги краси, одяг, товари для будинку, іграшки, дитячий одяг, спортивне харчування, спортивний інвентар.

І ще: косметика, засоби догляду за будинком, товари для дітей, для тварин, продукти, послуги психолога, консультанта, коуча і багато-багато іншого.

Природно, на перший погляд, рекламувати за допомогою блогера буріння свердловин або спецтехніку буде складніше, однак, і це можливо, дивлячись яка мета, хто цільова аудиторія і, власне, хто буде лідером думок.

У одного з наших клієнтів був досвід, коли він таким способом продавав свою франшизу і навіть відкривав представництва в інших регіонах, ефективність реклами у блогерів тоді була дуже висока.

Варто врахувати і факт локальності. Якщо Ваші послуги / товари в одному місті і немає доставки, то шукати лідерів думок потрібно тільки в цьому місті.

Немає сенсу виходити на великих представників навіть з сусідніх міст, а ось взяти в оборот саме активних жителів саме Вашого міста і замовляти рекламу у них варто.

Причому, навіть якщо місто маленький - активних особистостей, які погодяться рекламувати Ваш товар / послугу, і там багато.

А де?

Коли я тільки починав писати цю статтю, перша думка, яка приходила мені в голову на фразу "реклама у блогерів" - це Інстаграм.

І дійсно, реклама у блогерів в instagram особливо розвинена. Але перш, вона з'явилася на ютуб і стала активно розвиватися.

Спочатку за допомогою зірок великої величини, і лише потім стала поширюватися на блогерів поменше, ніж Ольга Бузова і Віра Брежнєва.

До слова, реклама (хоча самі блогери називають її - рекламна інтеграція) в Youtube давно стала справою буденною, і навіть сама аудиторія таку рекламу заохочує.

І блогеру добре - недарма намагається, товари оглядає, плюси і мінуси розповідає, і аудиторії добре - відразу видно продукт в справі.

В принципі на цьому можна було б і зупинитися у виборі майданчиків, так як на даний момент це два найпопулярніших напрямки.

Однак, ВКонтакте теж можна використовувати для цих цілей, ще навіть більш продуктивно.

Тому що зараз всі звикли до рафінованості Інстаграм або Відеоогляд з масою реклами на Youtube, в той час як ВКонтакте це щось таке своє, рідне, ближче до звичайної людини ...

Найголовніший крок

Щоб потрапити в точку Б потрібно прокласти до неї шлях. Тому першим кроком до покупки реклами у блогерів буде навіть не впізнавання прайса і не пошук самого блогера.

Спочатку важливо вирішити ДЕ Ви хочете рекламувати свій товар / послугу. Від вибору майданчика буде дуже багато залежати в подальшому. Ось невеликі приклади:

 • Якщо у Вас до онсалтінговие послуги , Ви бізнес-тренер, коуч - вам сміливо підійде Інстаграм;
 • Якщо у Вас товар начебто косметики, одягу, посуду, побутової техніки - добре підійде Youtube і Інстаграм;
 • Якщо у Вас інтернет-магазин продуктів, натуральної косметики, речей ручної роботи - добре зайде і ВКонтакте, але і Youtube, і Інстаграм не забувайте.

Важливо. Все залежить від того, який у Вас бюджет. За ступенем дорожнечі, ціни на рекламу у блогерів youtube найвищі, далі йде Інстаграм, а потім вже ВКонтакте.

Блогера необхідно вибирати по Вашій цільової аудиторії і порівнюючи аудиторію блогу з аватаром свого клієнта .

Відповідно, нерозумно давати рекламу спортивного харчування в блозі у матусі, або постановку весільного танцю у красеня-холостяка.

Найкраще буде рекламувати товари для дітей у мам, косметику і спортивні лосини у лайфстайл дівчат і "фітоняш", тренінги з особистого розвитку в блогах про бізнес і психологію.

Важливо. Найважливіший критерій, на який варто звернути увагу при виборі блогера - кількість аудиторії і її якість.

Не ведіться на велику цифру передплатників. Часто це накрутка, боти або Не активна аудиторія.

Так можна знайти нечисленні блоги, але в яких вирує життя, передплатники залишають багато коментарів під постами, блог активний і живий.

І навпаки: мільйони передплатників, а під постами мало лайків, коментарів немає і тиша. Ось до речі досить яскравий приклад.

мертві передплатники

Тому, спочатку важливо співвіднести кількість передплатників з живою аудиторією. Наприклад, кількість лайків має бути приблизно 10% від кількості аудиторії.

Під кожним записом повинні бути не тільки лайки, а й коментарі. Промоніторьте аккаунт, зіставте всі показники, пройдіться по коментарях, які не повинні бути схожими на однотипних ботів, на кшталт "супер", "Ви добре виглядаєте", "клас".

Наприклад, якщо у блогера аудиторія 10 000 передплатників, то і лайків під кожним записом повинно стояти не менше 500 -1000. Ось Вам ще один приклад для наочності.

Мертві передплатники, приклад 2

Крім цього критерію є ще кілька, на перший погляд, абсолютно не очевидних.

Вони досить затратні за часом, але при цьому зможуть заощадити Вам Ваші гроші, так як зроблять рекламу ефективною і допоможуть забракувати неякісних блогерів:

 1. Аудиторія. Перевірте, чи відповідає аудиторія блогера Вашої цільової аудиторії. Будь ласка, розгляньте нішу блогера докладніше, пройдіться по акаунтів передплатників, прикиньте, чи цікаві цієї аудиторії Ваші товари та послуги.
 2. Формат. Подивіться на формат, в якому блогер підносить інформацію, цілком може бути, що він може вам не підійти (занадто груба або незрозуміла манера спілкування та ін).
 3. Подача. Чи підходить для Ваших цілей якість зображень блогера і його бачення товарів, чи зможе він належним чином грамотно піднести Ваш товар / послугу з точки зору візуальної складової.
 4. Грамотність. Обов'язково оцініть рівень грамотності блогера. Текст про Вашу компанію не повинен бути з помилками. Інакше це просто неповага до рекламодавця.

Найголовніше питання

Ви можете купувати рекламу у блогерів по абсолютно різною ціною: від невеликої, до цілком собі пристойною.

До слова, реклама у Ксенії Бородіної коштує від 200 000 рублів за пост. На біржах реклами блогерів часто вказані розцінки.

Реклама може коштує від 300 рублів і до ... нескінченності, часом зірки заявляють нечувані суми за рекламу, але вона має місце бути і у Вашій компанії.

нескінченності, часом зірки заявляють нечувані суми за рекламу, але вона має місце бути і у Вашій компанії

вартість реклами

Однак, пам'ятайте, що часто вартість залежить від: популярності блогера, від кількості передплатників, від ступеня залученості аудиторії на сторінці, від складності та креативності подачі реклами.

Тому на початкових етапах Ви можете тестувати різні види реклами і дивитися ефективність.

І ще один нюанс. Вартість зростає в залежності від формату реклами. Наприклад, якщо це Сторіс в Інстаграм , То це може бути найдешевшим форматом реклами.

Якщо це просто пост з текстом, то ціна буде, як то кажуть, стандартної. А ось реклама в відео форматі додає до вартості від 20 до 50%.

Де їх шукати?

Коли я проводжу консультації з Інстаграм, досить частий питання: "А де шукати блогерів?".

І якщо чесно, я не дивуюся йому. Для людей, які буквально вчора почали використовувати Інтернетом, часто і массфолловінг запустити то досить складно. А про рекламу у блогерів я взагалі мовчу. Отже, є три способи пошуку:

 1. Сарафанне радіо і рада знайомих. Просто розпитайте у друзів, колег, чи немає в їхньому колі активних інтернет-медійних особистостей, Вам підкажуть, а вже потім Ви подивіться підходить блогер чи ні.
 2. Вручну. Використовуючи пошук соціальної мережі, сайт видасть найпопулярніших людей в тематиці. Ось по ним можна шукати і дивитися.
  Наприклад, якщо Вам потрібні матусі, набирайте в рядку пошуку слова "мама", "діти", "дитина". Якщо вам необхідні просто активні симпатичні дівчата, то можна набрати "фітнес", "спорт", "харчування", "краса".
  Якщо потрібно модників і модниць, можна набрати "стиль", "мода", "на стилі", "мистецтво", "арт". У тому ж ключі набирати можна будь-які суміжні для Вас тематики: "здоров'я", "бізнес", "просування", "педагог", "психологія".
 3. Найпростіший варіант - біржі блогерів. Біржа - це місце, де вже зібрано актуальний список блогерів, яким можна прямо на майданчику залишити завдання і чекати відгуку.
  За відгуками потім вже можна подивитися необхідність в ту чи іншу людину.

На даний момент є три найпопулярніших біржі блогерів. Звичайно їх існує набагато більше, але особисто я стикався з цими трьома, тому можу їх рекомендувати:

1. GetBlogger.ru

GetBlogger.ru

Активно розвивається біржа з ​​більш ем 16 тисячею блогерів в на майданчику. Працює виключно з Інстаграм і Youtube.

Важливо. Про промокодом "INSCALE" на біржі GetBlogger знижка 20% на все!

Є всі стандартні можливості бірж - перегляд аккаунта, його аналітика, рекомендована вартість розміщення (якщо блогер завищив ціну).

З додаткових плюсів - покаже перетин аудиторії, якщо будете одночасно закуповуватися у кількох блогерів.

2. Epicstars

Epicstars

Тут Ви можете вибрати майданчик розміщення реклами, вказати необхідний формат (повноцінний рекламний огляд, згадка, спеціальний проект, інтеграція), спосіб оплати (бартер, грошима, взаімопіар).

Тут же Ви вводите всі параметри для майбутньої реклами та відправляєте проект на пошук відповідних блогерів, які в процесі відгукуються на Ваш запит, а Ви вже дивіться підходять вони Вам чи ні.

3. Livedune

Livedune

Сервіс по рейтингу блогерів. Тут Ви можете відстежити реальну статистику акаунтів і знайти блогерів по геопозіціі, кількості передплатників, лайків, залученості і так далі.

Платформа платна, але добре продумана. Ще одним крутим її критерієм є чорний список блогерів, які відбираються сервісом за накрутку лайків та іншого. Там Ви зможете перевірити тих, яких відберете.

4. Labelup

Labelup

Досить відома майданчик по підбору і допомоги в розміщенні реклами у блогерів в інстаграм.

Платформа допомагає підібрати максимально відповідні для Ваших цілей акаунти, покаже рекомендовану вартість реклами, і тут же Ви проведете безпечну он-лайн операцію з блогером, все прозоро і просто.

У будь-якому випадку, яким би способом Ви не шукаєте, обов'язково заносите дані в будь-яку табличку, в якій можна створити такі стовпці, як: блогер / посилання, кількість аудиторії, тематика, вартість / спосіб взаємодії.

Так Вам буде зручніше збирати свій список блогерів і знаходити потрібних для тієї чи іншої рекламної кампанії.

Так Вам буде зручніше збирати свій список блогерів і знаходити потрібних для тієї чи іншої рекламної кампанії

Таблиця порівнянь

Всі рекламодавці знають, що блогери - вкрай творчі і не пунктуальні люди (читати зазвезділся).

Вони можуть забути про Вашу рекламу або просто невчасно її випустити. Були випадки, коли людей просто напросто "кидали".

Біржа хоч і бере комісію за операцію від 10 до 20%, зате береже Ваші нерви і гроші.

види реклами

Добре, з майданчиком визначся, блогера вибрали і навіть плюс-мінус вже орієнтуєтеся в цінах.

Логічне запитання - що далі? А далі потрібно визначитися з форматом реклами. Якщо раніше це були просто або відео, або текст, то зараз різновидів стає все більше. Це може бути:

 1. Нативная (ненав'язлива форма, яку багато користувачів сприймають як простий особистий рада);
 2. Пряма - блогер не приховує того, що просто рекламує товар;
 3. Огляд - блогеру дається товар або послуга і він робить огляд, розповідаючи передплатникам про позитивні і негативні сторони продукту.

Природно вона різниться і за формою подачі, так як на кожному майданчику, будь то Youtube або Вконтакте, існують різні формати публікацій, тому ось Вам кожна соціальна мережа з її форматами реклами:

 1. Інстаграм - пост, відео, Сторіс, прямий ефір з розповіддю про товар / послугу;
 2. Youtube - вставка перед відео або протягом ролика, безпосередньо огляд продукту або невелике оповідання.
  А ще тут популярно купувати лайки у відомих блогерів. Поставивши лайк на Ваше відео, його передплатники це побачать і є велика ймовірність, що перейдуть на Ваш канал;
 3. Вконтакте: відео огляд, пост з фотографією і текстом.

Людський фактор ще ніхто не відміняв, і часто буває так, що блогер і замовник один одного не розуміють, через що реклама виходить недоречною і незграбною.

Головний секрет успіху. Дайте блогеру дуже виразне ТЗ і вимоги!

Ну і не забувайте, що блогери теж люди і скоріше за все схалявіть, якщо ТЗ буде з серії "зробіть добре".

Як оцініті ефективність?

Все, что ми робимо - це заради грошей. Тільки ось часто буває так, що реклама не несе замовлень в перші ж години після розміщення. Тоді їй вішається клеймо "неефективна".

Але що якщо якщо дійсно зацікавилися Вашим товаром / послугою, підписалися на Ваш аккаунт і просто чекають слушного часу, щоб купити? Я до того, що критерії ефективності реклами бувають різні:

 1. Перше, на що потрібно звернути увагу - кількість передплатників після реклами у блогера або кількість приходять клієнтів з промо-кодом (дають певний код, називаючи який людина отримує знижку в компанії).
 2. Це і статистика: зверніть увагу на такі метрики як покази, охоплення, відвідувачі сторінки, всі ці цифри теж можуть показати Вам результат реклами.
 3. Також результат цілком може бути і відстроченим. Наприклад, Ваші клієнти можуть прийти тільки через три місяці, а на питання як вони дізналися про компанії, заявити, що порекомендував такий-то блогер.
 4. Якщо раптом Ви виявили, що після реклами у блогера у Вас піднялися продажу - це теж показник. Але тут капітан очевидність повз проходив.
 5. У будь-якому випадку про Ваш товар / послугу дізнається дуже багато нових зацікавлених людей, ще й від лідера думки, якому вони довіряють. Тобто у реклами неодмінно будуть перегляди. Це безперечний плюс до карми іміджу Вашої компанії.
 6. Якщо блогер ставить посилання на Ваш сайт, по цілком можна використовувати UTM-Мітки , За якими реально відстежити звідки йде трафік.

пара Лайфхак

Чим мені подобається реклама в Інтернет, так це тим, що вона постійно вдосконалюється.

Постійно з'являються нові люди, які готові рекламувати Ваш товар за бартер або придумувати нові, креативні фішки, щоб реклама була ефективніше. І ось Вам декілька Лайфхак, які посилять Вашу рекламу:

 1. Ви можете рекламувати свій товар / послугу абсолютно безкоштовно, домовившись з блогером на бартер.
  Це найоптимальніший варіант, тому що зацікавлений в цьому блогер буде вкладати душу в кожен рекламний пост.
  На бартер добре йти, якщо Ви робите товари для краси і здоров'я, одяг, оптику, тренінги, консультації, заходи і ін.
 2. Також, якщо у Вас вже більш розкручений бренд з великою кількістю передплатників, Ви цілком можете запропонувати блогеру взаімопіар.
  Тільки дивіться, щоб кількість передплатників у Вас було приблизно однаковим.
 3. Чим креативніше блогер Вас відрекламує, тим більше шанс на успіх кампанії.
  Придумайте заздалегідь кілька цікавих варіантів подачі реклами, і обговорюйте все до дрібниць. Награна реклама виглядає дешево і непривабливо.
 4. Ви можете працювати на довгостроковій основі. Наприклад, продавати товари за спеціальним промо-коду, в той час як блогер буде згадувати про Вашу компанію кілька разів на місяць в різних форматах.
 5. Блоггер пише спеціально для Вас рекламно-корисні статті, а Ви маєте можливість не тільки використовувати це як свого контенту, але і збирати собі клієнтів.

Коротко про головне

Особисто мені дуже подобається таке слово як інфлуенсери, тобто агенти впливу, адвокати бренду. І так, зараз я знову кажу про блогерів і лідерах думок.

До чого це нове слово. До того, що одна популярна мережа знайомств в Росії тільки на інфлуенсеров витрачає майже 600 тисяч доларів рекламного бюджету щорічно.

А все тому, що це один з найефективніших каналів реклами. І ось Вам невеликий чек-лист на закінчення:

 1. Лідерам думок довіряють, а значить будуть довіряти і Вашого продукту;
 2. Ви можете працювати з блогерами індивідуально і підлаштовувати формат під себе;
 3. Для реклами у блогерів ідеально підходить Інстаграм, Youtube, і іноді ВКонтакте;
 4. Вибирайте блогера тільки з Вашою цільовою аудиторією;
 5. Шукайте блогерів через спеціальні біржі, де можна подивитися детальну і реальну статистику;
 6. Ви завжди можете домовитися з блогером на бартер, а це вигідно.

Якщо Ви ще не спробували такий тип реклами, то сміливо спробуйте і подивіться на результат.

У будь-якому випадку, рекламну стратегію іноді потрібно переглядати і впроваджувати нові канали просування.

Реклама у блогерів порівняно новий і активно розвивається формат реклами. І він може ідеально підійти саме Вашому бізнесу. Ідіть в ногу з часом і нехай Вам завжди щастить на хороших блогерів.

А де?
Хто такі блогери або лідери думок?
Так як же правильно?
А якщо Ваші конкуренти вирішуватися на це раніше, Вам буде образливо?
Кому це корисно?
Так для яких сфер діяльності і для яких ніш бізнесу така реклама буде доречна?
А де?
Де їх шукати?
Коли я проводжу консультації з Інстаграм, досить частий питання: "А де шукати блогерів?
Логічне запитання - що далі?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача