Статьи

Рахунки-фактури: нові правила з 1 жовтня 2017 рРахунки-фактури: нові правила з 1 жовтня 2017 р зміст:

1 жовтня 2017 р форма рахунку-фактури знову змінилася (до цього форма змінювалася в липні 2017 г.) Уряд уточнив кілька існуючих реквізитів і додало нову графу. Поправки також торкнулися книги покупок, книги продажів і журналу обліку рахунків-фактур.
Виставляйте і приймайте рахунки-фактури за оновленою формою (..)
Хоча зміни несуттєві, краще не пропускати рахунки-фактури за старою формою, якщо вони складені пізніше 30 вересня.
Це допоможе уникнути суперечок з перевіряючими.
Зверніть увагу на наступні реквізити:
- в рядку 8 "Ідентифікатор державного контракту, договору (угоди)" з'явилася обмовка "(при наявності)". Зміна технічне. Тепер назву рядка відповідає Податковому кодексу та Правил заповнення рахунку-фактури. Якщо ідентифікатора немає, рядок можна залишити порожній. Правила не вимагають ставити в цій ситуації прочерк;

- нова графа 1а "Код виду товару" (в Коригувальний рахунку-фактурі - графа 1б). Поставте в ній прочерк, якщо не експортувати товар до Вірменії, Білорусії, Казахстану або Киргизію. Якщо вивозите, вкажіть код за ТН ЗЕД. Код потрібен був і раніше, у новій формі для нього лише з'явилася окрема графа;

- в назві графи 11 тепер не "номер", а "реєстраційний номер" митної декларації. Зміна мінімальне. Більше не потрібно в кінці номера декларації через дріб приводити порядковий номер товару зі списку або з основного або додаткового аркуша. Нагадаємо, графи 10 і 11 не треба заповнювати, якщо товар ввезений з держави - члена ЄАЕС, на території якого він раніше був випущений для внутрішнього споживання;

- уточнені реквізити в поле для підпису індивідуального підприємця. З'явилася така ж застереження, як для керівника і головного бухгалтера організації: "або інша уповноважена особа". Зміна незначне.
Податковий кодекс з 1 липня 2014 року дозволяє ІП передавати право підпису рахунків-фактур іншим особам. Для цього потрібна нотаріальна довіреність. Нова форма, як і колишня, містить рядок з реквізитами свідоцтва про держреєстрацію ІП. З 1 січня 2017 року свідоцтва не видаються. Тому ІП, які зареєстровані з цієї дати, повинні приводити в якості реквізитів свідоцтва свій ІН і дату внесення запису до ЕГРІП.

Якщо ви працюєте з універсальними передавальними документами (УПД), то нові реквізити повинні бути і в них. Форма УПД 2013 року має рекомендаційний характер. Компаніям не заборонено самостійно її оновлювати через зміни в законодавстві.
Завантажити нову форму рахунок-фактури в форматі MS Excel в редакції Постанови Уряду РФ від 19.08.2017 № 981 можна - тут (Zip-архів, 10,2 kb).
Приводьте в рахунку-фактурі повні адреси (..)
У рядках 2а і 6а повинен бути повна адреса компанії з ЕГРЮЛ. До 1 жовтня в них вказується місце знаходження компанії з статуту, а воно може обмежуватися назвою населеного пункту.
Можете складати зведені рахунки-фактури, якщо компанія - експедитор або забудовник (..)
Закріплено право експедиторів і забудовників об'єднувати рахунки-фактури, які їм в різний час виставили різні продавці і підрядники, до зведеного рахунок-фактуру. Цей рахунок експедитор виставляє свого клієнта, забудовник - покупцеві або інвестору.
У зведеному рахунку-фактурі експедитор (забудовник) в якості продавця вказує себе. Номер і дату документа визначає згідно власної хронології. Є й інші нюанси заповнення зведених рахунків-фактур, наприклад, графи з найменуванням товарів, робіт або послуг.
У книзі покупок виправлений рахунок-фактуру реєструйте в тому ж кварталі, що і первинний (..)
З Правил ведення книги покупок виключено положення про те, що виправлені рахунки-фактури реєструють у міру виникнення права на відрахування.
ФНС і Мінфін вважали так: виправлений рахунок-фактуру потрібно реєструвати в тому кварталі, коли він отриманий. Саме в цьому кварталі виникає право на відрахування. Значить, потрібно повністю відновити суму вирахування ПДВ, заявлену по початкового рахунку в попередньому періоді, і сплатити пеню.
За новими правилами виправлений рахунок-фактуру слід враховувати в тому ж кварталі, що і первинний. Відновлювати ПДВ по ньому знадобиться, тільки якщо сума податку після виправлення зменшилася, - і то лише в частині суми зменшення.
Реєструйте в книзі покупок рахунки-фактури на негрошові аванси (..)
Заборони на реєстрацію таких рахунків-фактур більше немає. Пленум ВАС РФ ще в 2014 році висловлювався про правомірність відрахування за розрахунками в безготівковій формі. Тепер проблем з інспекцією точно не буде.
Книги покупок і продажів можна роздрукувати і підписати трохи пізніше (..)
Підписати у директора книгу покупок і книгу продажу потрібно не до 20-го, а до 25-го числа місяця, який слідує за завершеним кварталом. Правило діє вже при підготовці декларації за III квартал цього року.
У книзі продажів за операціями за IV квартал ви помітите дві нові графи - 3а та 3б. Перша важлива виключно для резидентів особливої ​​економічної зони Калінінградської області. У другій графі дублюється код виду товару, якщо він був в рахунку-фактурі.
Не розпочинайте журнал обліку рахунків-фактур, якщо продаєте комісійний товар фізособам (..)
Аналогічну думку Мінфін висловлював ще в 2015 році. З 1 жовтня закріплено загальне правило: журнал не потрібен, якщо покупці - особи, яким рахунки-фактури не виставляються.
Зберігайте рахунки-фактури та інші документи, як і раніше (..)
Правила заповнення рахунку-фактури "приросли" об'ємним пунктом 11. Він містить список документів, які потрібно зберігати не менше чотирьох років. Зміна в цілому технічний. Перелік вже існував, але знаходився в п. 15 Правил ведення журналу обліку рахунків-фактур.
У переліку є невелике доповнення, але і воно навряд чи вплине на сформований в компанії порядок зберігання документів. Прямо закріплено, що не менше чотирьох років потрібно зберігати:
- копії рахунків-фактур, які клієнт отримав від експедитора (інвестор або покупець - від забудовника);
- зведені звіти про операції, за якими компанія не виставляла рахунки-фактури.
Нагадаємо, що на початку вересня ФНС дозволила продавцям уникнення друку свій екземпляр рахунку-фактури, а зберігати його в електронному вигляді.

(За матеріалами оглядів Консультант Плюс)
Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.