Статьи

Рахунки-фактури: нові правила з 1 жовтня 2017 рРахунки-фактури: нові правила з 1 жовтня 2017 р зміст:

1 жовтня 2017 р форма рахунку-фактури знову змінилася (до цього форма змінювалася в липні 2017 г.) Уряд уточнив кілька існуючих реквізитів і додало нову графу. Поправки також торкнулися книги покупок, книги продажів і журналу обліку рахунків-фактур.
Виставляйте і приймайте рахунки-фактури за оновленою формою (..)
Хоча зміни несуттєві, краще не пропускати рахунки-фактури за старою формою, якщо вони складені пізніше 30 вересня.
Це допоможе уникнути суперечок з перевіряючими.
Зверніть увагу на наступні реквізити:
- в рядку 8 "Ідентифікатор державного контракту, договору (угоди)" з'явилася обмовка "(при наявності)". Зміна технічне. Тепер назву рядка відповідає Податковому кодексу та Правил заповнення рахунку-фактури. Якщо ідентифікатора немає, рядок можна залишити порожній. Правила не вимагають ставити в цій ситуації прочерк;

- нова графа 1а "Код виду товару" (в Коригувальний рахунку-фактурі - графа 1б). Поставте в ній прочерк, якщо не експортувати товар до Вірменії, Білорусії, Казахстану або Киргизію. Якщо вивозите, вкажіть код за ТН ЗЕД. Код потрібен був і раніше, у новій формі для нього лише з'явилася окрема графа;

- в назві графи 11 тепер не "номер", а "реєстраційний номер" митної декларації. Зміна мінімальне. Більше не потрібно в кінці номера декларації через дріб приводити порядковий номер товару зі списку або з основного або додаткового аркуша. Нагадаємо, графи 10 і 11 не треба заповнювати, якщо товар ввезений з держави - члена ЄАЕС, на території якого він раніше був випущений для внутрішнього споживання;

- уточнені реквізити в поле для підпису індивідуального підприємця. З'явилася така ж застереження, як для керівника і головного бухгалтера організації: "або інша уповноважена особа". Зміна незначне.
Податковий кодекс з 1 липня 2014 року дозволяє ІП передавати право підпису рахунків-фактур іншим особам. Для цього потрібна нотаріальна довіреність. Нова форма, як і колишня, містить рядок з реквізитами свідоцтва про держреєстрацію ІП. З 1 січня 2017 року свідоцтва не видаються. Тому ІП, які зареєстровані з цієї дати, повинні приводити в якості реквізитів свідоцтва свій ІН і дату внесення запису до ЕГРІП.

Якщо ви працюєте з універсальними передавальними документами (УПД), то нові реквізити повинні бути і в них. Форма УПД 2013 року має рекомендаційний характер. Компаніям не заборонено самостійно її оновлювати через зміни в законодавстві.
Завантажити нову форму рахунок-фактури в форматі MS Excel в редакції Постанови Уряду РФ від 19.08.2017 № 981 можна - тут (Zip-архів, 10,2 kb).
Приводьте в рахунку-фактурі повні адреси (..)
У рядках 2а і 6а повинен бути повна адреса компанії з ЕГРЮЛ. До 1 жовтня в них вказується місце знаходження компанії з статуту, а воно може обмежуватися назвою населеного пункту.
Можете складати зведені рахунки-фактури, якщо компанія - експедитор або забудовник (..)
Закріплено право експедиторів і забудовників об'єднувати рахунки-фактури, які їм в різний час виставили різні продавці і підрядники, до зведеного рахунок-фактуру. Цей рахунок експедитор виставляє свого клієнта, забудовник - покупцеві або інвестору.
У зведеному рахунку-фактурі експедитор (забудовник) в якості продавця вказує себе. Номер і дату документа визначає згідно власної хронології. Є й інші нюанси заповнення зведених рахунків-фактур, наприклад, графи з найменуванням товарів, робіт або послуг.
У книзі покупок виправлений рахунок-фактуру реєструйте в тому ж кварталі, що і первинний (..)
З Правил ведення книги покупок виключено положення про те, що виправлені рахунки-фактури реєструють у міру виникнення права на відрахування.
ФНС і Мінфін вважали так: виправлений рахунок-фактуру потрібно реєструвати в тому кварталі, коли він отриманий. Саме в цьому кварталі виникає право на відрахування. Значить, потрібно повністю відновити суму вирахування ПДВ, заявлену по початкового рахунку в попередньому періоді, і сплатити пеню.
За новими правилами виправлений рахунок-фактуру слід враховувати в тому ж кварталі, що і первинний. Відновлювати ПДВ по ньому знадобиться, тільки якщо сума податку після виправлення зменшилася, - і то лише в частині суми зменшення.
Реєструйте в книзі покупок рахунки-фактури на негрошові аванси (..)
Заборони на реєстрацію таких рахунків-фактур більше немає. Пленум ВАС РФ ще в 2014 році висловлювався про правомірність відрахування за розрахунками в безготівковій формі. Тепер проблем з інспекцією точно не буде.
Книги покупок і продажів можна роздрукувати і підписати трохи пізніше (..)
Підписати у директора книгу покупок і книгу продажу потрібно не до 20-го, а до 25-го числа місяця, який слідує за завершеним кварталом. Правило діє вже при підготовці декларації за III квартал цього року.
У книзі продажів за операціями за IV квартал ви помітите дві нові графи - 3а та 3б. Перша важлива виключно для резидентів особливої ​​економічної зони Калінінградської області. У другій графі дублюється код виду товару, якщо він був в рахунку-фактурі.
Не розпочинайте журнал обліку рахунків-фактур, якщо продаєте комісійний товар фізособам (..)
Аналогічну думку Мінфін висловлював ще в 2015 році. З 1 жовтня закріплено загальне правило: журнал не потрібен, якщо покупці - особи, яким рахунки-фактури не виставляються.
Зберігайте рахунки-фактури та інші документи, як і раніше (..)
Правила заповнення рахунку-фактури "приросли" об'ємним пунктом 11. Він містить список документів, які потрібно зберігати не менше чотирьох років. Зміна в цілому технічний. Перелік вже існував, але знаходився в п. 15 Правил ведення журналу обліку рахунків-фактур.
У переліку є невелике доповнення, але і воно навряд чи вплине на сформований в компанії порядок зберігання документів. Прямо закріплено, що не менше чотирьох років потрібно зберігати:
- копії рахунків-фактур, які клієнт отримав від експедитора (інвестор або покупець - від забудовника);
- зведені звіти про операції, за якими компанія не виставляла рахунки-фактури.
Нагадаємо, що на початку вересня ФНС дозволила продавцям уникнення друку свій екземпляр рахунку-фактури, а зберігати його в електронному вигляді.

(За матеріалами оглядів Консультант Плюс)
Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача