Статьи

"Ми хочемо дихати": що відбувається в Волоколамске після отруєння дітей

  1. Хто приїхав до протестувальників і чим це закінчилося
  2. Що ще зробили жителі
  3. Що обіцяли влади

Media playback is unsupported on your device

Бунт в Волоколамске після отруєння дітей

У підмосковному Волоколамске госпіталізовані десятки дітей зі скаргами на нудоту і запаморочення через викиди звалищного газу на полігоні "ядрову". Жителі міста зібралися у лікарні, влаштували бійку з главою району Євгеном Гавриловим, освистали губернатора і заблокували в'їзд на сміттєзвалище.

"У місті стався сильний викид, імовірно сірководню, - повідомила ТАСС заступник начальника управління освіти Волоколамського району Катерина Волкова. - Ми вважаємо, що причина - звалище" ядрову ".

"Декільком учням стало погано через різке запаху сірководню, і їм прямо в школу викликали" швидку ", - додала вона. За даними центральної районної лікарні, всього за допомогою з-за викидів звалищного газу звернулися 69 осіб.

Image caption Жителі Волоколамска вже рік скаржаться на головні болі і нудоту через викиди газу

"Вночі на полігоні стався викид звалищного газу. Зараз джерело виявлений і усунутий", - підтвердив РІА Новини представник адміністрації району. Через це понад 200 осіб зібралися біля лікарні і зажадали ввести режим надзвичайної ситуації в школах і дитячих садах, а також закрити звалище.

Хто приїхав до протестувальників і чим це закінчилося

До протестувальників приїхав глава Московської області Андрій Воробйов. Як пишуть "Ведомости", "його відразу ж оточила юрба людей", при цьому вони "кричали, вимагали закрити звалище і вимагали його залишити свій пост", а також вимагали звільнити главу району.

Воробйов стояв перед телекамерами і розмовляв з журналістами. Увага користувачів соцмереж в цей момент привернула маленька дівчинка, яка стояла поруч з губернатором і своїми жестами давала зрозуміти, що він їй не дуже подобається.

Після розмови з журналістами і обіцянки вивезти дітей з міста губернатор, поговоривши з мітингувальниками, пішов до машини. За це в нього почали кидати сніжками.

До протестувальників приїхав і глава Волоколамського району Євген Гаврилов, якого вони теж вимагали відправити у відставку. Мітингувальники почали з ним розмову , Деякі стали ображати його, він отримав удар по голові і зайшов в лікарню.

Image caption Андрій Воробйов не став спілкуватися з жителями; вони закидали його сніжками

У лікарню Волоколамска також приїхала Ксенія Собчак. "Я буду стежити за тим, що відбувається, і домагатися, щоб це звалище закрили", - заявила вона. Собчак розповіла, що телефонувала Воробйову, спочатку він не відповів, але потім передзвонив і сказав, що також приїхав в Волоколамськ і знаходиться на звалищі в "ядрову".

"Я наполягла на тому, щоб він приїхав сюди [до лікарні Волоколамска], щоб поговорити з людьми", - говорила Собчак.

Що ще зробили жителі

Після того як чиновники поїхали, частина жителів розійшлася, проте на цьому все не закінчилося.

Як випливає з прямого ефіру "Комерсанта" в "Фейсбуці", близько сотні мітингувальників заблокували в'їзд сміттєвоза на полігон. Близько 10-20 поліцейських намагалися їх утримати. "Ми не проти вас, ми хочемо дихати!", "Ви ж теж тут живете!" - вигукували учасники протесту поліцейським, які намагалися їх втихомирити.

Жителі міста подали до ТОВ "ядрову" позов з вимогою закрити полігон відходів. Про це агентству Інтерфакс повідомили в Волоколамському міськсуду Московської області. Позовна заява надійшла до суду 16 березня, дата його розгляду поки не призначена.

Тим часом Генпрокуратура доручила прокурору Підмосков'я Олексію Захарову перевірити повідомлення про отруєння викидами звалищного газу громадян в Волоколамске. Він повинен буде перевірити наявність або відсутність ознак складу злочину за кримінальною статтею "забруднення атмосфери".

Що обіцяли влади

Полігон "ядрову" розташований в декількох кілометрах від Волоколамська. Жителі вже рік скаржаться на різкий запах в місті. Люди кажуть, що мучаться від нудоти, частих головних болів і кашлю.

Влада не приховує, що на полігоні виділяються звалищного гази, в зв'язку з чим в місті не раз було зафіксовано підвищений вміст сірководню та інших шкідливих речовин.

Широке увагу до себе сміттєвий полігон "ядрову" залучив на початку березня, коли в Волоколамске пройшли мітинги з вимогою закрити звалище. У них брали участь по кілька тисяч чоловік. Тоді ж мітинги відбулися в шести інших містах Підмосков'я.

Учасники мітингів вимагали, щоб влада перестала звозити на полігон в "ядрову" сміття з інших районів області. Тоді ж в міністерстві екології Московської області повідомили, що губернатор Андрій Воробйов доручив "вирішити проблему локалізації неприємних запахів з полігону до 15 червня".

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача