Статьи

Просування групи в «ВКонтакте». Інструкція для чайників.

 1. Що розкручувати в ВК?
 2. Де розкручуватися в ВК?
 3. Як оформити групу «ВКонтакте»
 4. позиціонування групи
 5. Складаємо контент план відповідно до тенденцій 2017 року.
 6. Що було і завжди буде найактуальнішим трендом SMM? Хороший текстовий контент!
 7. Розкручуємо співтовариство у ВКонтакте

Як би Інстаграм не наступати на п'яти, «ВКонтакте», як і раніше залишається найпопулярнішою соц. мережею на території РФ. Зареєстровано близько 400 млн осіб, 60% з яких - люди старше 25 років. Тобто, якщо кілька років тому ВК був в основному майданчиком для «школоти», то тепер вік аудиторії сильно змінився. Про що це говорить? Бізнес на цьому ресурсі розвивати просто, оскільки тут міститься практично готова безкоштовна база потенційних клієнтів. Потрібно тільки запастися терпінням і грамотно підійти до SMM просуванню у «ВКонтакте».

VK хороший тим, що дає простір для роботи абсолютно будь-якого бізнесу. Це може бути і салон краси, і медична клініка, і компанія забудовників, і ремонт ноутбуків, і виготовлення печаток і штампів, та ще багато всяких «і». Тут не потрібно, як в Інстаграм, робити упор на візуальну складову, або обмежувати себе кількістю символів, як в Твіттері, та й розібратися з керуванням спільноти набагато простіше, ніж в Фейсбуці. «ВКонтакте» - універсальний солдат і ваш персональний помічник.

Як будь-який живий організм за 10 років існування ВК сильно виріс і продовжує розвиватися. Постійно з'являються нові можливості і функції, які в тому числі можуть знадобитися і для розкрутки бізнес-аккаунта. Та й аудиторія сильно підросла у всіх сенсах. Якщо раніше кумедна картинка і текстовий гег викликали купу захоплень і репоста, то тепер люди стали куди більш вибагливі, критичні і вимогливі до контенту. Тому хороший SMM-фахівець повинен щосили изгаляться, щоб приносити замовнику плоди у вигляді готових клієнтів і замовлень. Однак, не лякайтеся. В принципі, якщо відкинути людський фактор, просування у «ВКонтакте» - справа не дуже складне, і вже точно дуже захоплююче. Давайте пустимося в це плавання разом.

Що розкручувати в ВК?

Як вже говорилося вище - все, що завгодно. Щоб було простіше визначитися з тим, як це робити, рекомендуємо наступне:

 • Пошукайте в соц. мережі своїх конкурентів. Нехай навіть і з інших міст. Головне перевірити, просуваються тут акаунти вашої ніші і тематики. І наскільки успішно.
 • Вивчіть активність прямих конкурентів: частоту постів, поведінку з передплатниками, рівень залученості ЦА і т.д.
 • Час є? Створіть тестову сторінку або групу, позаймайтеся їй трохи, пораспрашівать користувачів, що їм цікаво.
 • Бюджет є? Проведіть платні тести. Це допоможе отримати більше інформації про те, чи є попит на вашу пропозицію ( тут площадочка для тестування).

Термін в місяць цілком адекватний для розуміння запитів цільової аудиторії. За цей час можна буде оцінити рентабельність проекту і сенс просування в ВКонтакте. Якщо щось вийшло не так, як було задумано, не впадаємо, а просто коректуємо стратегію і шукаємо новий формат контенту.

Де розкручуватися в ВК?

Група / співтовариство, публічна сторінка або особистий аккаунт - що вибрати?

 1. Спільнота

  Відкрите (вступити може кожен бажаючий) або закрите (заявки розглядаються адміністратором і можуть бути відхилені). Ви можете, подлубавшись в настройках, дати передплатникам можливість залишати коментарі на стіні, пропонувати новини. Бренду краще бути відкритим у всіх сенсах, інакше ви так і будете тупцювати на місці, нікому непотрібні.

  Оформляючи шапку спільноти, заповніть всі розділи: хто ви і що робите (так і називається - інформація), обзаведіться закріпленої записом (зазвичай це актуальні акції та знижки, або просто важливе, з вашої точки зору, повідомлення) і свіжими новинами (ВК дозволяє навіть створити вікі-сторінку, додавати всякі документи, таблиці та гифки). Щоб ваш корабель обзавівся пасажирами, скористайтеся функцією «запросити друзів» в групу. Але не розраховуйте на численний наплив живих учасників: по-перше, багато хто просто відключають можливість запрошення, а по-друге, монотонна накрутка все одно не гарант реальних клієнтів.

 2. Публічна сторінка

  Контент видно всім, однак записи може залишати тільки адміністратор. Для активних передплатників передбачена функція «запропонувати новина», яка з'явиться на сторінці після того, як адміни її схвалять.

  Шапка публічної сторінки кілька бідніший: тільки інфо і закріплена запис. Ну і основний мінус - не можна запросити друзів вступити. Передплатники будуть самі приходити, але на це піде багато часу. Ви, звичайно, можете в особистих повідомленнях відправляти запрошення і просити підписатися, але в такому випадку ми вкрай здивуємося, якщо вас не забанити максимум через тиждень подібної активності. Бережіть репутацію, яка важко завойовується і дуже легко губиться.

 3. Персональний вхід

  Персональний вхід

  Вести такий найскладніше. Доцільно завести подібну робочу сторінку, наприклад, якщо ви займаєтеся нігтями, зачісками, шиєте і т.п. і працюєте з дому. Тобто не бізнесмен в повному сенсі. Всякі Лена Квіти, Ольга Топ-одяг і т.д. - це не особистий аккаунт, а бот-сторінка якогось не надто великого магазину, наприклад. Такі швидко банятся. Ще швидше втрачається аккаунт, що віщає про те, як «Я схудла ЗА ДВА ТИЖНІ НА 100 КГ, харчуючись тільки ...» або «відбілити зуби в домашніх умовах за допомогою нашого спам-продукту». Хочете просуватися таким чином - воля ваша, обзаведіться тільки горою сімочек і не розраховуйте на хороші продажі і вже тим більше репутацію.

  Максимально допустима кількість друзів в особистій сторінці - 10000, максимально допустиму кількість заявок в друзі за стуки - 50. Повний Список лімітів і обмежень ВКонтакте

Як оформити групу «ВКонтакте»

Давайте говорити про співтоваристві, як більш вигідному способі просування. Отже, оформляємо поетапно нашу групу:

 • візуальна частина

  Припустимо звичне вертикальне оформлення (нагорі праворуч) або ж ви можете вибрати горизонтальну обкладинку. Плюси останньої в тому, що вона більше, а значить і вмістить інформації на порядок більше (від фото-колажів, до призову зробити замовлення), і в цілому виглядає гармонійніше.

  Закріплена в шапці групи запис може містити останні новини (з анонсом конкурсу, наприклад), відюшку з оглядом продукції (типу візитної картки), а також служити банером, що направляють до конкретного розділу сайту або групи.

  Закріплена в шапці групи запис може містити останні новини (з анонсом конкурсу, наприклад), відюшку з оглядом продукції (типу візитної картки), а також служити банером, що направляють до конкретного розділу сайту або групи

  У пункті «Інформація» без води, але чітко викласти хто ви, чим займаєтеся, де перебуваєте і як з вами зв'язатися. Якщо можливості бізнесу передбачають доставку по країні, також вкажіть подробиці.

  Розділ «Новини» краще використовувати, як спосіб повідомити про актуальний: проводяться акції, останні знижки, реально останні новини (на кшталт переїзду на нове місце або відкриття чергового магазину мережі). А ще його можна перетворити в зручне меню, зробивши клікабельним текст, провідний на сторонні сторінки з інфо.

 • інформаційна частина

  Лаконічно розкажіть про свій бренд. Якщо основа діяльності продаж товару, то вкажіть всі способи доставки і оплати. Можна виділити сторінку для FAQ: і зручно, і час адмінів заощадить надалі.

  Для продажників існує прекрасний функціонал під назвою «Товари». Його варто використовувати також і при пропозиції якихось послуг. Розділ цей відразу кидається в очі, оскільки зручно розташовується (на відміну від тих же «Фотоальбомів», які знаходяться збоку і вічно губляться з виду).

  Не нехтуйте «Обговорення»: створіть для початку хоча б гілки «Відгуки» і «запитання». У міру розкручування може з'явитися необхідність у створенні додаткових тем: ви самі це зрозумієте, звернувши увагу на те, що найбільше буде хвилювати передплатників.

  Не забувайте про візуалів, які становлять найбільший відсоток всіх типів сприйняття. Спеціально для них подбайте про фотографії, помістивши їх відповідно в «Фотоальбоми». Це можуть бути картинки ваших товарів, точок продажів, і в тому числі гумористичні або тематичні фото.

позиціонування групи

 1. По бренду: контент строго тематичний, комерційного характеру. Продаєте жіночий одяг, значить, віщаєте про новини магазину, розпродажах, надходженнях і подібному. Чи не захаращувати новинну стрічку аудиторії всякими «Доброго ранку» і «Яке сонечко за вікном бла-бла».

 2. За інтересами: паблік з розважальним або інформаційним контентом. Досить закрутеете - зможете заробляти на рекламі в співтоваристві.

 3. Змішаний тип: мішанина з двох попередніх пунктів. Допоможе групі бути більш людяною, скажімо. Добре підходить для регіональних спільнот, дрібних місцевих брендів, дозволяючи проявляти клієнтоорієнтованість і одночасно привітність. Для великих загальновідомих брендів все ж підходить більше перший тип позиціонування, а не змішаний.

Складаємо контент план відповідно до тенденцій 2017 року.

Спочатку створювати пости можна і щодня. Згодом втягнетеся, розберетеся, побачите, що викликає більший відгук у користувачів, і в який час доби вони найбільш активно лайкають або коментують. Так ви зможете перейти до створення запланованих (відкладених) постів. Для особливо допитливих SMM-щиків рекомендуємо окремо створити таблицю, де потрібно вказати дату і час публікації, текст майбутнього поста, і візуальну частину (картинка, відео, гифка).

Щоб адекватно оцінити залученість, знадобиться займатися групою не менше трьох місяців. Після чого вже можна робити якісь висновки, і то на 100% точними вони не будуть, оскільки соціальний фактор - штука абсолютно непередбачувана. Те, що було популярно і знайшло відгук в січні, може і не вистрілити через пару місяців.

Подгляд тематику постів прямих конкурентів. Дізнайтеся, що викликає найбільший ажіотаж у їх передплатників, і хто при цьому лайкать, оскільки фактор накрутки досить імовірний, а значить, такий контент оцінювати не варто.

Для створення ефективного контенту рекомендуємо скласти портрет цільової аудиторії: що цікаво цим людям, що вони активніше репоста і в яких паблік сидять. Ті, хто має в своєму розпорядженні бюджетом - церебро Таргет вам в помощь!

Що було і завжди буде найактуальнішим трендом SMM? Хороший текстовий контент!

Унікальність, інформативність, актуальність, грамотність, своєчасність - основні вимоги до контенту. А ще ні в якому разі не можна набридати і бути нав'язливим: 5 постів в день - це стеля. Інформаційне сміття, засмітивши стрічку передплатника, послужить приводом для відписки.

Подбайте про різноманітність пропонованого. Розкручуєте автосалон, значить, публікуйте майстер-класи, поради по ремонту, корисні контакти, розбавляючи періодично тематичними картинками, фото задоволених клієнтів (з їх дозволу, зрозуміло), новинами вашого регіону, що стосуються авто-тим.

Якщо спільнота присвячено конкретному заняття, і ви хочете трохи розшарити по ВК інформацію про себе, хештеги прийдуть на виручку. АЛЕ! Застосовуйте їх, будь ласка, у справі, сильно не захоплюючись, і не використовуючи відверту маячню типу # девочкітакіедевочкі. Для одного поста - максимум 5-7 хештегів, логічно підходять під 1) сам пост, 2) вашу діяльність.

Розміщуючи графічний контент, переконайтеся, що це не баян і порушення авторських прав вам не пред'являть потім. Використовуйте фотостоки, свої ж реальні фотографії; брендують їх, наносячи лого або водяний знак. Пам'ятайте про популярність гіф-зображень.

Періодично розбавляйте контент опитуваннями і постами із закликом до дії (перейти на сайт, замовити, зателефонувати і т.д.). Загалом, направляйте енергію своїх передплатників в потрібне русло. І пам'ятайте про заповіт експертів: 20% продають постів, решту 80% - навчальний і розважальний контент.

Розкручуємо співтовариство у ВКонтакте

Отже, групу створили, постами кілька заповнили, подпісоту залучили. Саме час активніше розкручуватися і обростати новою аудиторією за допомогою маркетингових приемчиков.

Як це робити:

 • Конкурси Giveaway. Це розіграш якихось призів, для участі в якому треба виконати ряд дій. Наприклад, бути учасником групи, зробити репост запису, запросити друга, залити фото і т.п. І вбийте собі в голову, що не всі передплатники Ейнштейни, і частіше нагадуйте, що пост треба не просто лайкнути, але і репостнуть.

  І вбийте собі в голову, що не всі передплатники Ейнштейни, і частіше нагадуйте, що пост треба не просто лайкнути, але і репостнуть

 • Марафони. Припускають, що користувачі, виконуючи вимоги, публікують пости-звіти разом з конкретним хештегом. Всі умови визначаються в приватному порядку.
 • Реклама в тематичних групах. Це може бути безкоштовно (якщо пощастить наштовхнутися на добрих самаритян), платно або на умовах бартеру. До останнього відноситься і робота з популярними блогерами та лідерами думок. Ви їм безкоштовно товар або послугу, вони вам - відгук на своїй сторінці, який побачать всі передплатники трендсеттер.
 • Використовувати таргетовану рекламу.
 • Погані методи (ми не рекомендуємо, але ви можете випробувати): спам в лс з проханням долучитись до певної групи; лайкать аватарки незнайомців, чекаючи, що потішений і зацікавлені вони відвідають вашу сторінку і наштовхнутися на товар або посилання на групу.

І ось до вас потік струмочок з живих людей, яких тепер потрібно ще й утримати. Повірте, зробити це вдасться лише свіжим, корисним і цікавим контентом. Так що якщо ви не впевнені в тому, що завжди буде знаходитися час і ідеї для активного ведення групи у ВКонтакте, то краще звернутися за професійною допомогою і довіритися досвідченим SMM-фахівців. І тоді відгук від соц. мережі не змусить себе чекати.

Що розкручувати в ВК?
Де розкручуватися в ВК?
Що було і завжди буде найактуальнішим трендом SMM?
Про що це говорить?
Що розкручувати в ВК?
Час є?
Бюджет є?
Де розкручуватися в ВК?
Група / співтовариство, публічна сторінка або особистий аккаунт - що вибрати?
Що було і завжди буде найактуальнішим трендом SMM?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача