Статьи

Програмне забезпечення інформаційних систем: мета його використання

  1. Функції програмних продуктів
  2. Види трансляторів, які використовуються в інформаційних пристроях
  3. Захист інформації

Програмне забезпечення (ПО) комп'ютерних інформаційних систем (ІС) є їх необхідною складовою. В цілому програмне забезпечення являє собою набір програм, функція яких полягає у вирішенні на комп'ютері певних завдань. Без відповідного програмного забезпечення функціонування навіть ідеально розробленої системи неможливо, оскільки її зміст повністю втрачається.

Залежно від покладених функцій склади програмного забезпечення дуже відрізняються один від одного. Зазвичай програмне забезпечення включає в себе прикладні програми, а також програми-транслятори. Завдяки цьому можна робити переклад прикладних програм з мови високого рівня на машинну мову. До них також відносяться програми, що забезпечують автоматичне введення інформації за допомогою різних пристроїв введення-виведення; програми, які контролюють роботу апаратури (в тому числі програми, що керують усіма приладами інформаційних систем в процесі обробки інформації).

Функції програмних продуктів

Програмне забезпечення буває двох типів: системне і прикладне.

Системне програмне забезпечення включає в себе способи спілкування з інформаційними системами і способи організації процесу обчислення, які не залежать від характеру завдань. Основною метою першого типу є функція захисту. У повному обсязі захист інформації здійснюється тільки за умови наявності повного програмного забезпечення. В якості захисту в основному використовуються антивірусні і антишпигунські програми. Існують і інші програми, які використовуються в якості засобів, завдяки яким здійснюється захист інформації, але вони не так популярні, як перераховані вище.

Існують і інші програми, які використовуються в якості засобів, завдяки яким здійснюється захист інформації, але вони не так популярні, як перераховані вище

Говорячи про системний програмному забезпеченні інформаційних систем, слід зазначити, що в ньому можна виділити як операційні системи, так і системи програмування. Системне програмування включає в себе продукти, завдяки яким здійснюється захист інформації. Системи програмування - комплекс програм, що забезпечує автоматизацію програмування. У них містяться транслятори різних мов програмування та інші програми, що дозволяють автоматизувати конструювання і налагодження програм. Особлива роль в даному випадку відводиться програмам-трансляторам, функція яких полягає в перекладі записи вирішення завдань з мови високого рівня в запис, яка, в свою чергу, підходить для безпосереднього здійснення на комп'ютері.

Види трансляторів, які використовуються в інформаційних пристроях

У комп'ютерах інформаційних систем використовується два типи трансляторів: компілятори та інтерпретатори. Перші транслюють всю вхідну запис в робочу програму, а потім здійснюється її виконання в інформаційних системах. Транслюється за допомогою компілятора програма зазвичай здійснюється набагато швидше, оскільки вона повністю перетворена в машинний код. У той же час їй необхідний більший обсяг оперативної пам'яті, тому компілятори використовуються в основному у великих ЕОМ. Такі апаратні засоби дозволяють значно заощадити місце пам'яті і контролювати результат виконання кожної операції. Це зручно при їх використанні в діалоговому режимі.

Операційна система (ОС) є важливою складовою програмного забезпечення, оскільки несе захисну функцію для систем будь-якого комп'ютера.

Вона управляє виконанням робочих програм і взаємодією людини з інформаційними системами. ОС складається з комплексу програм управління, що забезпечують доступ до них, управляє файлами і планує завдання обчислювальними ресурсами, контролює зберігання програм і забезпечує їх використання.

Забезпечення інформаційних систем необхідними засобами захисту допомагає створити злагоджену роботу комп'ютерів і продовжити термін експлуатації операційної системи.

ОС значно спрощує спілкування користувача щодо інформаційних систем, автоматично виконуючи велику кількість проміжних операцій, залишаючи за користувачем зобов'язання тільки найпотрібніші операції. З цією метою використовуються відповідні команди, адреса яких прописує користувач. В основному всі функції, що виконуються за допомогою ОС, діляться на 3 групи:

  • Організація взаємодії користувача з комп'ютером інформаційних систем;
  • Управління всіма інформаційними даними, введеними в ІС;
  • Використання прикладних програм ОС.

Головне - пам'ятати, що третя функція не матиме жодних проблем, якщо прикладні програми сумісні з операційною системою. Кількість прикладних програм має велику різноманітність і не перестає постійно зростати. Найпопулярніші серед них - це редактор тексту, ділова графіка і інтегровані системи. Слід зазначити, що останні синтезують в собі можливості всіх попередніх і тому є дорогими. З їх допомогою користувач має можливість обробляти різну інформацію (текстову, табличну, графічну і так далі).

Сервісне програмне забезпечення, що складається з програмних засобів, що дають можливість скористатися додатковими послугами, тим самим розширюючи функції операційних систем, включає в себе не тільки різного роду антивіруси і антишпигуни, а й архіватори WinRar, WinZip.

Незважаючи на те що ІС можуть використовуватися в різних цілях, потрібно відзначити, що між собою вони не дуже відрізняються. Завдання, які виконує програмне забезпечення, теж схожі. Будь то однозадачних або многозадачное програмний засіб, функція одна - захист інформації, яка проходить в кілька етапів. Спочатку необхідно визначити сумісність програм і ОС, потім зробити установку даних продуктів, а після визначити, чи правильно працює програмне забезпечення.

На відео - детальна інформація про програмне забезпечення інформаційних систем:

Захист інформації

Антивірусні програми використовуються в тих випадках, коли виникає необхідність видалити або вилікувати вірус, що потрапив в комп'ютер, з метою захисту інформаційних систем . Віруси мають властивість проникати в пристрої через різного роду носії, інтернет. Віруси здатні наносити колосальної шкоди як файлів, так і безпосередньо всьому комп'ютеру. Програми для захисту інформації виконують пряму функцію зі знищення вірусних шкідників як нешкідливих, так і дуже небезпечних.

Виходячи з вищесказаного, можна підвести підсумок щодо значущості програмного забезпечення для інформаційних пристроїв. Первинною метою програмних продуктів є захист інформації, що міститься в ЕОМ і іншої електронної обчислювальної техніки.

Захист інформації дуже важлива для різних організацій, установ, оскільки втрата даних може привести до виходу з ладу мереж підприємств.

Дана ймовірність небажана, тому установку програмних продуктів слід грунтовно продумати, перевірити на сумісність, прорахувати всі можливі помилки, які можуть виникнути в процесі роботи, а також при їх установці. Саме тому кожне серйозне підприємство, піклуючись про свою репутацію, ретельно підбирає програмні засоби. Архіватори теж грають важливу роль, адже вони сприяють стиску інформації, при цьому не втрачаючи даних, що допомагає в тих випадках, коли виникає необхідність в передачі великих обсягів даних.

Програмні продукти можуть розширювати функції і збільшувати багатозадачність різних типів ЕОМ. Завдяки цьому збільшуються можливості користувача, розширюються функціональні можливості як безпосередньо ЕОМ, так і користувача. ПО - дуже важлива складова будь-яких ІС, так як грає головну роль при введенні в експлуатацію ІС і допомагає проводити різного роду маніпуляції з файлами, базами даними.

На відео - інформація про програмне забезпечення з SDL:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача