Статьи

Програми повинні "переодягатися"

ОГЛЯД

Компанія Acronis (www.acronis.com) вирішила провести капітальне оновлення своєї продукції - службових програм практично на всі випадки життя. Мабуть, переодягатися повинні не тільки артисти, але й програми. При цьому користувачеві пропонується не просто оновлені версії старих програм: виробник переглянув своє ставлення до складу пакетів, що призвело до зменшення їх кількості. Тепер лінійка продуктів Acronis складається з трьох основних пакетів - Acronis Disk Director Suite 9.0, Acronis Privacy Expert Suite 8.0 і Acronis True Image 8.0. А крім того, є ще чотири варіанти True Image для серверного використання і Acronis Drive Cleanser 6.0.

Acronis Disk Director Suite

Disk Director Suite 9.0 - це "переодягнений" Partition Expert, в якості аксесуарів до якого використані OS Selector, Disk Editor і Recovery Expert. На жаль, аксесуари не можуть бути викликані з основного вікна програми (точніше, можуть, але не зовсім очевидним способом), а запускаються окремо від нього. Так що виробник просто зібрав всі утиліти, які безпосередньо стосувалися роботи з жорстким диском і його розділами, і об'єднав їх в один пакет (ліцензія на нього коштує 499 руб.).

Інтерфейс програми Acronis Disk Director Suite виключно наочний

Отже, основна програма пакета - це безпосередньо Disk Director Suite. Програма може працювати як з завантажувального компакт-диска, так і з системи Windows. З її допомогою користувач може проробляти практично будь-які операції над розділами - створювати їх, переміщати, копіювати, видаляти, змінювати розміри, переносити в інше місце. Підтримуються всі основні файлові системи, які поширені в даний час, - FAT16, FAT32, NTFS, Linux Ext2, Ext3 і ReiserFS. Якщо тип розділу можна визначити в момент його створення, то є можливість створити неформатований розділ.

Якщо тип розділу можна визначити в момент його створення, то є можливість створити неформатований розділ

Acronis Disk Editor призначений для користувачів, які не тільки знають,

чого вони хочуть, але і представляють, як цього домогтися

Крім основних операцій програма може виконувати ще багато всяких потрібних речей. За допомогою Disk Director Suite можна перетворити файлову систему FAT16 в FAT32 і Ext2 в Ext3, а також виконати зворотну дію. Існуючий розділ можна оголосити прихованим, що унеможливить простий користувальницький доступ до нього. Допускається змінювати розмір кореневої папки розділу FAT16, розмір кластера розділу FAT16 / FAT32 і розмір таблиці INODE. А крім того, розділ можна зробити активним.

Працює Disk Director Suite в двох режимах - автоматичному і ручному. Автоматичний режим має на увазі використання для кожної операції спеціальних майстрів, здатних допомогти початківцю досягти поставленої мети, спрямовуючи кожен його крок. До того ж в разі використання цієї додаткові операції, виконання яких є потенційно небезпечним.

Аксесуар Recovery Expert призначений для відновлення розділів, віддалених помилково. Розробники вирішили, що у вигляді окремої утиліти випускати це не дуже розумно, а ось в якості додатку до іншої програми - досить непогано. Тим більше що саме Disk Director Suite може стати мимовільним винуватцем видалення розділу. Для того щоб Recovery Expert приступив до роботи, йому слід вказати нерозмічену область диска, в якій колись знаходилися потрібні розділи з потрібними даними. Правда, можливий і повністю автоматичний режим, коли програма сама просканує весь диск і покаже користувачеві список розділів, придатних для відновлення. Тільки для цього її слід запускати окремо, а не викликати відповідну функцію з Disk Director Suite. Відновити можна розділи FAT16, FAT32, NTFS, HPFS, Linux Ext2, Ext3, ReiserFS і Linux Swap. При цьому розмір диска, з яким працює програма, значення не має - підтримуються навіть великі диски об'ємом понад 160 Гб.

Одна-єдина тонкість цієї програми полягає в тому, що якщо у двох віддалених розділів є область перекриття, то відновленню підлягає тільки один розділ. Але будь-який - за вибором користувача.

Disk Editor - найвишуканіший аксесуар для справжніх професіоналів, що володіють достатніми знаннями для того, щоб вручну редагувати вміст жорсткого диска. З його допомогою можна відновити завантажувальні записи, структуру папок і файлів, виявити втрачені кластери, видалити з диска код, що належить комп'ютерним вірусам, і багато іншого. Disk Editor працює з накопичувачами, приєднаними до системи через інтерфейси IDE, SCSI, USB і IEEE 1394. Дуже корисна опція під назвою "редактор таблиці розділів". Якщо врахувати той факт, що програму можна розмістити на завантажувальному диску, то для користувача, який засвоїв її досконало, нічого страшного з системою (принаймні на програмному рівні) трапитися не може - в самому крайньому випадку завжди можна завантажитися з компакт-диска і виправити всі помилки вручну.

Що входить до складу пакета OS Selector може завантажувати DOS, Windows, Linux, FreeBSD, Solaris, SCO UNIX, UNIXWare, OS / 2, BeOS, QNX, B-TRON; крім того, він має спеціальну функцію для завантаження невідомих операційних систем, причому будь-яку з них можна завантажити прямо з Windows. Якщо встановити цю програму, то всі можливості Disk Director Suite будуть доступні не тільки з системи Windows або при завантаженні з компакт-диска, але і безпосередньо з OS Selector, що дуже зручно при установці нової ОС. Розробники нарешті реалізували повноцінну підтримку USB-миші, так що тепер цю програму можна використовувати без всяких обмежень.

Acronis True Image

Програма Acronis True Image 8.0 є рішенням для повного резервного копіювання та відновлення даних на робочих станціях. Для цього використовуються так звані образи розділів диска і образ всього диска - файли, що включають в себе дані, яких достатньо для повного відновлення прообразу. True Image використовує в своїй роботі технологію Acronis Drive Snapshot, що дозволяє створювати резервні образи диска безпосередньо під час роботи в Windows без перезавантаження. Її вартість становить 1400 руб.

Всі основні операції Acronis True Image викликаються

з головного вікна програми, що зручно користувачеві

Теоретично програма може працювати з будь-якими типами розділів, хоча для FAT12 / FAT16 / FAT32, NTFS, Ext 2 / Ext3 і ReiserFS існують деякі особливості. Справа в тому, що в загальному випадку образ розділу буде досить великим, оскільки програма не знає, що саме слід зберегти, а чим можна запросто знехтувати. Тому в цьому випадку образ буде виготовлений за принципом "один в один". Якщо ж програма обізнана про внутрішній устрій тієї чи іншої файлової системи, то вона може виключити з образу файл підкачки і hibernate-файл, що зменшить розмір кінцевого файлу. Крім того, при роботі з відомими програмі файловими системами вона може змінити тип або розмір розділу в процесі відновлення образу.

Acronis True Image неодмінно повідомить користувачеві, що вона збирається видалити

Як до початку, так і після закінчення процесу відновлення програма може перевірити цілісність файлової системи. Для обмеження доступу до готового образу його можна захистити паролем.

Ще один приємний момент для тих, хто думає про безпеку якщо не в першу, то хоча б у другу чергу: True Image дозволяє створити на жорсткому диску так звану зону безпеки Acronis - прихований розділ, призначений для зберігання образів. Створювати цю зону рекомендується всім, хто з яких-небудь причин не може використовувати спеціальні змінні пристрої для зберігання резервної копії. Доступ до зони безпеки Acronis може бути здійснений тільки з програми True Image - як для самої системи, так і для інших прикладних програм ця область є невидимою.

Безумовно, повна копія розділу диска - річ виключно надійна і зручна в усіх відношеннях. За винятком одного: якщо зміни незначні, то переписувати заради них весь образ - не дуже приємна процедура, незважаючи на те що копіювання можна здійснювати, не залишаючи систему Windows. Щоб у користувача не було причин ухилятися від обов'язкової процедури резервного копіювання, розробники програми реалізували в ній вельми корисну функцію - створення інкрементних образів. В цьому випадку процес резервного копіювання буде істотно прискорений за рахунок того, що до образу будуть додані тільки ті дані, які змінилися в збереженому розділі. Таким чином, ніяких перешкод для того, щоб використовувати True Image як інструмент регулярного копіювання даних, немає. Тим більше що вбудований планувальник завдань в програмі є і для повної автоматизації також немає ніяких перепон.

Ще одна зручна особливість програми полягає в тому, що з її допомогою до системи можна підключати створені образи як звичайний логічний диск. Значить, якщо випадково був стертий якийсь файл, який гарантовано є на образі, то немає потреби вдаватися до повного відновлення. Досить просто підключити образ як логічний диск і взяти звідти потрібний файл.

Нарешті, ще одна корисна можливість програми True Image полягає в можливості клонування дисків. Раніше в лінійці програм Acronis цим займалася Acronis Migrate Easy. Мабуть, розробники вирішили, що цілої програми для такої дії буде явно багато, і включили в Acronis True Image функцію Acronis Migrate Easy.

Privacy Expert Suite

Програма Acronis Privacy Expert Suite 8.0 призначена для мети виключно благородною - захисту особистої інформації користувача системи Windows. Ціна програми вельми демократична - 499 руб. Мабуть, з урахуванням поставленої мети Privacy Expert являє собою дуже гідне поєднання серйозних можливостей і простоти використання.

Мабуть, з урахуванням поставленої мети Privacy Expert являє собою дуже гідне поєднання серйозних можливостей і простоти використання

Вдаватися до комплексної очистки системи слід тільки після того, як програма

Acronis Privacy Expert Suite буде належним чином налаштована

Програма наділена всіма стандартними функціями для очищення системи від призначених для користувача файлів. Вона видаляє резервні копії файлів реєстру Windows, які можуть містити секретні дані, тимчасові файли зі стандартних папок Windows, папки і файли на будь-яких підключених до комп'ютера дисках, а також очищає кошик Windows, файл підкачки, список недавно відкритих або зберігалися файлів. При цьому програма стирає всі сліди діяльності користувача в Інтернеті - очищає кеш браузерів Internet Explorer і Netscape / Mozilla, список відвіданих сторінок; видаляє файли cookie і завантажувані компоненти, повідомлення електронної пошти в програмах Microsoft Outlook і Outlook Express, а також всі контакти з адресної книги цих поштових програм. На жаль, список підтримуваних браузерів і поштових клієнтів явно недостатній для того, щоб цю програму визнати універсальною. Зокрема, вона ігнорує браузер Opera і всі поштові клієнти, створені ким завгодно, крім Microsoft.

Трохи про стандарти. Програма підтримує американські DoD 5220.22-M, NAVSO P-5239-26 (RLL) і NAVSO P-5239-26 (MFM), німецький VSITR і російський ГОСТ P50739-95. Якщо і це не влаштовує, то можна скористатися методом Пітера Гутмана або Брюса Шнейер.

Крім видалення даних Privacy Expert захищає користувача, вичищаючи з системи так звані шпигунські модулі. При цьому користувачеві не пропонується діяти наосліп. Скрізь, де це можливо, йому показується, які саме файли, програми або записи намічені до видалення. Зрозуміло, користувач може погодитися з думкою програми, не погодитися з ним або прийняти його частково, вказавши на те, що підлягає видаленню, а що краще залишити. До речі, таким чином можна навіть замаскувати сам факт очищення системи.

Програму можна використовувати не тільки для видалення конкретних файлів, але і для повного очищення як окремих папок, так і цілих розділів диска. Privacy Expert допоможе навіть цілком звільнити вінчестер перед тим, як його викинути або продати.

Найправильніший спосіб роботи з цією програмою полягає в тому, щоб ретельно спроектувати процес, а потім скористатися послугами вбудованого планувальника. Причому як початок роботи програми можна вказати момент вимкнення системи. В цьому випадку можна бути спокійним за те, що хтось увімкне машину під час вашої відсутності і знайде там щось таке, що не призначене для сторонніх очей.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача