Статьи

Програма Victoria HDD: перевірка жорсткого диска

 1. функціональні режими
 2. функціонал програми
 3. Системні засоби відновлення
 4. Робота з утилітою
 5. Завантаження та запуск
 6. Початок роботи
 7. вкладка Test
 8. Режими роботи
 9. резервні сектора
 10. діагностика
 11. кнопки
 12. Чи можна врятувати накопичувач програмою Victoria?

Вінчестери, як і будь-які інші комп'ютерні комплектуючі, можуть ламатися, виходити з ладу або пошкоджуватися

Вінчестери, як і будь-які інші комп'ютерні комплектуючі, можуть ламатися, виходити з ладу або пошкоджуватися. У подібних випадках, коли можливо, потрібне відновлення жорсткого диска за допомогою спеціального програмного забезпечення. Завдяки їх використанню можна ретельно перевірити диск і виправити незначні збої в роботі.

З огляду на, що більшість користувачів використовують комп'ютери і ноутбуки для нескладного повсякденного використання, то, як показує практика, цього достатньо для ефективної роботи ще протягом тривалого часу.

У даній статті ми розповімо про одну з таких програм Victoria HDD, призначеної для перевірки жорсткого диска. Давайте розберемося, що це за утиліта, як користуватися і чого з її допомогою можна домогтися.

Насамперед можна сказати, що програма вікторія була створена провідним фахівцем з Білорусії. Вона є абсолютно безкоштовною і знаходиться у вільному доступі в інтернеті. Завдяки широкому функціоналу і простому оформлення вікторія підходить як для початківців користувачів, так і для професіоналів.

Victoria підходить для всіх версій Windows, включаючи, Windows XP / 7/8/10 і підтримує x32 і x64 розрядні платформи.

функціональні режими

Дана програма має кілька режимів роботи:

 1. API (з застосування інструментів ОС Windows).
 2. Автономний режим через порти.

Що стосується першого, то він є основним і має цілу низку можливостей. Його головною перевагою є простота і зручність, що робиться його доступним навіть недосвідчених користувачів.

Якщо говорити про автономному режимі, то він більшою мірою призначений для роботи спеціалістом. З його допомогою можна отримати максимально точні свідчення і провести ретельну діагностику як зовнішнього, так і внутрішнього жорсткого диска. Крім цього, він має більш широкий набір інструментів для відновлення.

функціонал програми

Згідно з інформацією, яку надає офіційний сайт, дана програма для тестування жорсткого диска здатна:

 • Прискорити роботу ПК.
 • Відновити стабільну роботу операційної системи і окремих програм.

Для досягнення таких значних результатів утиліта позитивно впливає на HDD і забезпечує:

 • Заміну дефектних секторів вінчестера резервними.
 • Усунення битих секторів.
 • Ремонт пошкоджених ділянок.

Таким чином, скориставшись цим програмним забезпеченням, можна відновити працездатність накопичувача і продовжити термін його служби.

Системні засоби відновлення

Звичайно, можна використовувати звичайні засоби відновлення, і тоді операційна система сама замінить зіпсовані сектора резервними.

Це робиться шляхом запуску перевірки томи накопичувача, однак заміна такого типу має свої недоліки:

 1. Працює з активним томом виключно в DOS-режимі.
 2. Чи не забезпечує користувача детальною інформацією.
 3. Не дозволяє самостійно вибрати спосіб усунення неполадки.

Тобто, стандартні засоби мають не такий широкий функціонал, як сторонні програми.

Без сумнівів, Білл Гейтс створив відмінну операційну систему. Але подумайте про те, скільки стандартних програм ви замінили. Наприклад, браузер Internet Explorer, блокнот чи провідник. Саме тому перевірку і відновлення жорсткого диска слід робити за допомогою програми Victoria, а не вбудованих засобів.

Робота з утилітою

Перед тим як почати роботу з програмою Victoria і уявити гайд по її використанню, хотілося б уточнити, що основна мова утиліти - англійська. Однак в інтернеті її можна знайти повністю російською мовою, для цього введіть в пошук відповідну фразу.

Завдяки підтримці російсько мови користуватися нею неймовірно зручно, чого не можна сказати про інших подібних утиліти. Завантажуйте тільки найновішу версію, так як саме вона має всі необхідні для роботи інструменти і містить в собі мінімум помилок, якщо вони взагалі є, звичайно.

Завантаження та запуск

Знайти програму в інтернеті неймовірно просто, задавши в пошуковій системі словосполучення «Завантажити Victoria». Там же можна прочитати її докладний опис. Далі вибираємо надійний сайт, бажано перевірений раніше, і викачуємо з нього утиліту на ПК.

Програмі Victoria не потрібна установка, так як вона буде мати вигляд архіву. Разархівіруйте його, увійдіть всередину і побачите єдиний файл «vcr447.exe».

exe»

Для своєї зручності можна зробити ярлик на робочому столі.

Для своєї зручності можна зробити ярлик на робочому столі

Запуск на комп'ютері зі встановленою операційною системою Windows 7, 8 і вище, здійснюється виключно від імені адміністратора. Для цього натисніть по іконці правою кнопкою мишки і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

Для цього натисніть по іконці правою кнопкою мишки і виберіть «Запуск від імені адміністратора»

Перед тим як програма відкриється, на екрані з'явиться кілька вікон:

Не переживайте, це просте звернення до фахівців, що займаються ремонтом ПК. Це попередження про те, що немає драйвера для роботи з портами. Просто тисніть скрізь «ОК», і Вікторія запуститься.

Початок роботи

Щоб відкрити графічну оболонку утиліти необхідно перейти на вкладку «Standart». Справа будуть відображені всі підключені жорсткі диски, виберіть той, який слід перевірити. Навіть якщо він всього один, клікніть по ньому і зліва будуть відображені всі дані, що стосуються його.

Далі слід перейти в «Smart» і натиснути кнопку «Get Smart». У таблиці будуть відображені 242 параметра вашого пристрою. Вони записуються з першого дня використання накопичувача, і програма зчитує їх з системи.

На окрему увагу заслуговує п'ятий пункт у колонці «Health»:

 • Зелені кружечки - сектора диска в отличном состоянии.
 • Жовтий колір - показники не в нормі.
 • Червоні гуртки - свідчать про неприпустимість параметрів.

Також потрібно сказати про колонці «Raw», де можна побачити кількість битих секторів жорсткого диска.

вкладка Test

Тепер слід перейти у вкладку «Test». Принцип, за яким проводиться тест HDD, полягає в вимірі тривалості часу від запиту до отримання відповіді з секторів окремо.

В процес сканування жорсткого диска програма оцінює перевірені сектора і графічно показує проблемні ділянки, позначаючи їх різнокольоровими прямокутниками.

Кластера позначаються певним кольором, який залежить від його стану:

 • Сірі - відмінно читаються сектора.
 • Зелені - відгукуються довше, але володіють хорошим станом.
 • Помаранчеві - читаються довго. Саме ці сектори гальмують роботу диска. Є робочими, але зовсім скоро прийдуть в непридатність. Їх кількість не повинна перевищувати 50 штук.
 • Червоні - пошкоджені сектора «бед-блоки», які не можна вважати, що не підлягають відновленню. При наявності подібних секторів слід задуматися про зміну вінчестера.
 • Сині з хрестом - читання секторів викликає збій. Інформація, що знаходиться на них, не може бути відновлена . Такі сектора потребують переразметкой для того, щоб HDD не використав їх при роботі. Робиться це шляхом використання функції ремап, про який ми поговоримо далі.

Робиться це шляхом використання функції ремап, про який ми поговоримо далі

Дії по режимам будуть застосовуватися до тих секторах, навпроти яких вами будуть поставлені галочки.

Режими роботи

Можна сказати про чотирьох режимах роботи, якими володіє програма Victoria:

 • Ignore - звичайна діагностика жорсткого диска без впливу на несправні сектора.
 • Remap - заміна несправних секторів резервними.
 • Restore - відновлення програмним способом пошкоджених секторів «bad блоків».
 • Erase - перезапис несправних секторів. Функція найбільш ефективна при наявності на жорсткому диску програмних бед-блоків, особливо коли їх дуже багато і потрібна максимальна швидкість відновлення. При використанні даної функції, вся інформація стирається.

При використанні даної функції, вся інформація стирається

На окрему увагу заслуговує останній пункт - Erase. Його варто випробовувати тільки в тому випадку, коли режими «Remap» і «Restore» не приносять результату, але перед цим бажано зберегти всю розташовану на накопичувачі інформацію.

резервні сектора

Операційна системі виділяє резервне місце на кожному вінчестері. Найчастіше таким стає найбільш повільний ділянку близько 8% у центру вінчестера.

У разі появи битих секторів система переносить наявну на них інформацію в резервну область. Це відбувається, коли запускається сканування HDD на помилки стандартними засобами Віндовс або шляхом застосування стороннього програмного забезпечення.

діагностика

Після того, як ви оберете режим і поставите галочки навпроти прямокутників, можна натискати «Start». При першому використанні не рекомендується змінювати налаштування за замовчуванням. У цьому випадку буде проведена звичайна діагностика жорсткого диска , Без застосувань будь-яких дій до пошкоджених секторів.

Якщо ви точно прямуєте пунктам в нашій покрокової інструкції, але після запуску сканування нічого не відбувається, то це може бути пов'язано з тим, що ви не ставите галочку вінчестер на вкладці «Standart». В цьому випадку необхідно повернутися назад і зробити це.

Процес діагностики можна спостерігати візуально. У ранніх версіях програми Victoria перевіряються сектора відображалися у вигляді сітки.

У ранніх версіях програми Victoria перевіряються сектора відображалися у вигляді сітки

Однак це надмірно завантажує процесор при наявності жорсткого диска великого обсягу. Саме тому, вже починаючи з версії 4.47, було прийнято рішення перейти на візуалізацію шляхом використання графіка. Його можна побачити лише через декілька хвилин після початку діагностики.

Його можна побачити лише через декілька хвилин після початку діагностики

В обох версіях його можна відключити, прибравши галочку з пункту «Grid».

В обох версіях його можна відключити, прибравши галочку з пункту «Grid»

Процес тестування HDD може тривати досить довго, все залежить від обсягу вашого накопичувача. Так само під час тесту не рекомендується користуватися комп'ютером, інакше показники можуть бути не точними.

кнопки

Після початку сканування кнопка «Start» пропадає, а замість неї з'являється «Stop», натиснувши на яку можна зупинити перевірку.

Також для зручності користувачів є кнопка Pause, за допомогою якої можна призупинити процес перевірки, і кнопка «Continue» для його продовження з того ж місця, де він був зупинений.

Перед перевіркою жорсткого диска обов'язково потрібно відключити всі програми. Якщо цього не зробити, то показники можуть бути неточними, і кількість секторів оранжевого кольору значно збільшиться, так як їх частина буде використовуватися працюючими утилітами.

Чи можна врятувати накопичувач програмою Victoria?

Використовуючи програму Victoria можна замінити близько 8% битих секторів, виправити помилки і незадовільну роботу секторів в томі, якщо це сталося через збої в системі. Звичайно, фізичні ушкодження жорсткого диска Вікторія виправити не в силах.

Якщо вилікувати сектора, піддаються виправленню, і залишилися перезаписати в резерв, то подібне лікування жорсткого диска дозволить значно збільшити тривалість його роботи. При цьому він повинен виступати у вигляді додаткового пристрою, в той час як операційну систему Windows потрібно розмістити на хорошому накопичувачі.

Що стосується аналогів, то вони у неї є, наприклад той же HDD Regerenator, MHDD. Функціонал першої досить обмежений, в той час як друга програма, практично дублює вікторію і працює тільки з під MS-DOS.

Оновлення: Так як Victoria працює з-під Windows, вона може видавати помилкові результати. Щоб це не відбувалося, до початку перевірки необхідно закрити всі відкриті програми і призупинити свою роботу за ПК. Для отримання більш точного результату можете скористатися її аналогом - MHDD .

Докладний відео урок

Чи можна врятувати накопичувач програмою Victoria?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача