Статьи

Програма для віртуального диска: Alcohol, UltraISO

  1. Створюємо і монтуємо образи на віртуальний DVD дисковод, використовуючи Alcohol 120
  2. Створюємо і монтуємо образи на Virtual DVD-ROM за допомогою UltraISO
  3. підводимо підсумок
  4. Відео по темі: Alcohol 120%

Користувачі персональних комп'ютерів часто стикаються з файлами образів оптичних дисків формату ISO або MDF. У цих файлах міститься різна файлова інформація, мультимедійний контент або інсталяційний «image» з ОС Windows, а також безліч інших даних.

Тому перед користувачем ПК виникає завдання, рішенням якої є відкриття цих файлів, їх перегляд або обробка інформації на цих образах. Найбільш популярними програмами, які можуть створювати віртуальний DVD-ROM для читання ISO-образів, а також їх записи на оптичні накопичувачі, є Alcohol 120 і UltraISO. У цьому матеріалі ми на прикладах опишемо, як створювати віртуальний DVD-ROM, а також опишемо процес створення ISO-образів за допомогою цих утиліт.

Створюємо і монтуємо образи на віртуальний DVD дисковод, використовуючи Alcohol 120

Alcohol 120 з'явилася в далекому 2002 році. З тих пір вона стала дуже популярною у російськомовних користувачів. Популярність вона здобула завдяки можливості створювати віртуальні DVD-приводи і монтувати на них образ. Також програма вміє записувати образи на фізичні оптичні накопичувачі. Завантажити програму можна на її офіційному сайті www.alcohol-soft.com. Завантаживши інсталятор, можна приступати до установки програми. При запуску інсталяційний файл, ми потрапимо в його стартове вікно.

У цьому вікні натискаємо кнопку Далі, і продовжуємо завантаження та інсталяцію утиліти, щоб перейти до наступного вікна. У цьому вікні приймемо рішення щодо ліцензійної угоди, після чого почнеться завантаження основного інсталятора утиліти на комп'ютер. Після завантаження запуститься вікно основного інсталятора.

Переходимо до наступного кроку, де також вирішимо питання з прийняттям ліцензійної угоди, після чого натиснувши кнопку Далі>. Виконавши ці дії, інсталятор попросить вас перезавантажити комп'ютер, з чим ми повинні погодитися.

Після перезавантаження запуститься той же майстер, в якому потрібно знову прийняти ліцензійну угоду. Далі ми перейдемо до вибору встановлюваних компонентів. Залишивши всі компоненти без зміни, натиснемо кнопку Далі>.

У наступному вікні виберемо місце установки утиліти і натиснемо кнопку Далі>. Після цих дій почнеться інсталяція. Після установки програми запустимо її з ярлика на Робочому столі, що дозволить нам перейти до головного вікна програми.

У нижній частині програми можна помітити, що у нас на комп'ютері присутні два оптичних приводу, один віртуальний, який зробила Alcohol 120 і один фізичний. Тепер приступимо до створення image-файлу. Для цього вставимо ліцензійний диск з Windows 10 в наш ПК. Перейшовши до вікна програми, натиснемо кнопку «Створення образів». Ця дія відкриє майстер створення образів.

З цього вікна видно, що утиліта сама вибрала фізичний привід, з якого необхідно зробити image-файл, а також вивела всю інформацію про що знаходиться диску в DVD приводі. Для створення image-файлу залишилося зробити останню дію - натиснути кнопку Старт.

Записаний ISO-image з'явиться в головному вікні утиліти. Натиснувши на ньому правою кнопкою миші, його можна буде змонтувати на віртуальний диск утиліти.

З прикладу видно, що створити ISO-image і змонтувати його на віртуальний DVD-ROM зовсім нескладно. Також, якщо це необхідно, створений image-файл можна записати на новий оптичний диск прямо з меню утиліти в розділі «Запис образів на диски». Цією дією ми зробимо ще одну копію ліцензійного диска Windows 10.

Створюємо і монтуємо образи на Virtual DVD-ROM за допомогою UltraISO

Програма UltraISO так само, як і Alcohol 120 вміє записувати образи, створювати Virtual DVD приводи і монтувати на них образи. Крім цього, утиліта вміє редагувати десятки форматів образів, що є великим плюсом. Завантажити утиліту можна з її офіційного сайту https://ezbsystems.com/ultraiso. З інсталяцією утиліти розбереться навіть початківець користувач, так як вона дуже проста. Тому немає сенсу описувати процес інсталяції утиліти. Після установки утиліти, запустимо її з ярлика на Робочому столі. Ця дія зможе перемістити нас в головне вікно програми.

Перед тим як створювати image-образ в UltraISO, вставимо ліцензійний диск з Windows 10 в DVD-привід. Тепер у вікні програми натиснемо клавішу F8, щоб викликати майстер створення образу. У майстра виберемо тип образу «ISO» і DVD привід, де знаходиться наш диск Windows 10. Після установки обраних опцій натискаємо кнопку Зробити, що запустить безпосередньо сам процес створення.

Щоб змонтувати наш створений image-файл, нам потрібно натиснути кнопку F6, після чого з'явиться майстер, в якому можна вибрати розташування нашого способу, змонтувавши його на віртуальний привід, створений при інсталяції утиліти.

Таким же чином ми можемо демонтувати image-файл з віртуального DVD дисковода.

Як видно з прикладу, утилітою так само легко користуватися, як і Alcohol 120.

підводимо підсумок

Розглянуті утиліти досить прості у використанні і виконують свою задачу на всі 100 відсотків. Тому утиліти Alcohol 120 і UltraISO стали такими популярними серед мільйонів користувачів по всьому світу. Крім розглянутих програм, існують ще такі популярні утиліти, з якими можна ознайомитися самостійно:

  • Gizmo Drive;
  • WinCDEmu;
  • DAEMON Tools.

У цих програм присутній аналогічний функціонал, як в розглянутих утиліти. Також хочеться відзначити, що ці програми і розглядаються підтримують, як старі ОС Windows, так і нові, тому у користувачів, наприклад, з Windows XP не буде жодних проблем з їх запуском.

Сподіваємося, що наш матеріал ближче познайомив вас з Alcohol 120 і UltraISO, завдяки чому ви зможете створювати свої власні образи дисків і монтувати їх на віртуальні накопичувачі.

Відео по темі: Alcohol 120%

Відео по темі: UltraISO

гарна реклама

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача