Статьи

Проект LavkaLavka. Гроші на бізнес через Facebook

Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях? Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях

Фото: DPA / TASS

У ФБ активно репоста заклик кооперативу LavkaLavka скинутися на фермерський ринок в Тульській області. Організатори кажуть про «унікальну схемою інвестування, що дозволяє обходитися без банківських кредитів та інвестфондів, а значить, не залежати від них і розвивати бізнес, керуючись виключно інтересами власників».

Для довідки: краудфандінг - це коли хтось просить у людей гроші, але при цьому не бере на себе ніяких зобов'язань. Краудінвестінг - це складніше. У більшості країн світу процес регулюється законами, і допускаються до таких ігор тільки професійні інвестори. Lavka, публічно оголошуючи збір коштів, далі вибирає якийсь прикордонний варіант: створює звичайне ТОВ, каже творець фермерського кооперативу LavkaLavka Борис Акімов.

Прибуток розподіляється, якщо вона є. В даному випадку організатори обіцяють прибутковість в 20% річних. Але це підприємницький ризик, і потенційний інвестор повинен розуміти: не маючи доступу до оперативного управління, він не зможе впливати ні на що. Залишається чекати і вірити. Якщо навіть в одному випадку вистрілить, і інформація розійдеться по соцмережах, такий спосіб збору грошей на бізнес може стати популярним, а значить в ряді випадків бізнес напевно обмежиться самим збором грошей, продовжує керуючий партнер московської колегії адвокатів Legis Group Сергій Горбачов.

У 90-е в МММ люди несли гроші, продаючи єдине житло, але навіть після звільнення Мавроді знову знайшлися бажаючі стати «Не халявщиків, а партнерами» і «купити дружині чоботи». Краудфандінг і краудінвестінг - цікаві способи залучення коштів, які успішно розвиваються в усьому світі, але російські ноу-хау можуть мати і підводні камені.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях?
Ru в ваші джерела новин?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача