Статьи

Проект LavkaLavka. Гроші на бізнес через Facebook

Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях? Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях

Фото: DPA / TASS

У ФБ активно репоста заклик кооперативу LavkaLavka скинутися на фермерський ринок в Тульській області. Організатори кажуть про «унікальну схемою інвестування, що дозволяє обходитися без банківських кредитів та інвестфондів, а значить, не залежати від них і розвивати бізнес, керуючись виключно інтересами власників».

Для довідки: краудфандінг - це коли хтось просить у людей гроші, але при цьому не бере на себе ніяких зобов'язань. Краудінвестінг - це складніше. У більшості країн світу процес регулюється законами, і допускаються до таких ігор тільки професійні інвестори. Lavka, публічно оголошуючи збір коштів, далі вибирає якийсь прикордонний варіант: створює звичайне ТОВ, каже творець фермерського кооперативу LavkaLavka Борис Акімов.

Прибуток розподіляється, якщо вона є. В даному випадку організатори обіцяють прибутковість в 20% річних. Але це підприємницький ризик, і потенційний інвестор повинен розуміти: не маючи доступу до оперативного управління, він не зможе впливати ні на що. Залишається чекати і вірити. Якщо навіть в одному випадку вистрілить, і інформація розійдеться по соцмережах, такий спосіб збору грошей на бізнес може стати популярним, а значить в ряді випадків бізнес напевно обмежиться самим збором грошей, продовжує керуючий партнер московської колегії адвокатів Legis Group Сергій Горбачов.

У 90-е в МММ люди несли гроші, продаючи єдине житло, але навіть після звільнення Мавроді знову знайшлися бажаючі стати «Не халявщиків, а партнерами» і «купити дружині чоботи». Краудфандінг і краудінвестінг - цікаві способи залучення коштів, які успішно розвиваються в усьому світі, але російські ноу-хау можуть мати і підводні камені.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як відомі у вузьких і не дуже колах люди збирають кошти за допомогою однодумців, і в чому небезпека такого краудінвестінга в російських реаліях?
Ru в ваші джерела новин?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.