Статьи

Процеси Firefox: чому їх багато і як зробити менше

  1. Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
  2. Як зменшити число процесів Firefox?
  3. Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Заглядаючи в диспетчер задач, багато користувачів могли звернути увагу на наявність в пам'яті відразу декількох процесів firefox.exe. Навіщо Firefox потрібно багато процесів і чи можна їх відключити - читайте далі.

Отже, в диспетчері завдань ви сьогодні можете побачити два, три, чотири, п'ять і більше процесів Firefox.

Навіщо браузеру потрібно кілька процесів? Многопроцессность архітектура підвищує безпеку і стабільність: якщо десь відбудеться збій, то він не затягне разом за собою все інше.

Насправді прийом з безліччю процесів вже давно використовують інші браузери, причому значно більш агресивно, ніж Firefox. Наприклад, Chrome і все оглядачі на базі Chromium (сучасна Opera, яндекс.браузер та інші) і зовсім можуть показувати в диспетчері завдань десятки процесів в пам'яті, якщо у вас завантажено багато вкладок.

браузер та інші) і зовсім можуть показувати в диспетчері завдань десятки процесів в пам'яті, якщо у вас завантажено багато вкладок

У цьому є один серйозний негативний момент: безліч процесів можуть сильно навантажувати слабенький комп'ютер, а якщо ви звикли працювати з великим числом вкладок або у вас встановлено багато розширень, то «напружитися» може вже і ПК з відносно актуальними характеристиками.

Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?

Як ми вже сказали, Mozilla підійшла до питання з декількома процесами куди більш обережно, ніж та ж Google.

Спочатку розробники зробили для Firefox лише один додатковий процес, куди виводилися плагіни (не плутати з розширеннями), - plugin-container.exe. Таким чином, у Firefox вперше з'явилося 2 процесу.

Однак час ішов і вимагало від компанії все ж не поступатися конкурентам в плані стабільності та безпеки. У підсумку в цьому році була завершена давно тестували повноцінна многопроцессность архітектура Firefox.

Перевага по меншому споживанню пам'яті Firefox не втрачає, навіть якщо використовує свою многопроцессность на максимум (8 CP - 8 процесів для обробки контенту)

Частина користувачів стабільних версій Firefox вперше змогли оцінити многопроцессность вже цього літа починаючи з Firefox 54. Остаточним же етапом тут став осінній вихід Firefox 57, який більше не підтримував старі розширення . Частина з цих розширень перш могла блокувати многопроцессность режим, змушуючи Firefox використовувати лише один процес.

Втім, з процесами у Firefox справи йдуть все одно не так, як у Chrome. Якщо дітище Google запускає в окремих процесах буквально все і вся (кожну вкладку, кожне розширення), то Firefox розбиває різні елементи на групи. В результаті процесів виходить зовсім не так багато, як у головного конкурента.

Звідси помітно менше споживання пам'яті та в деяких випадках менше навантаження на CPU. Адже величезна кількість процесів в Chromium-браузерах може вантажити навіть не найслабший процесор. А ось Mozilla в результаті прийшла до компромісного і, на наш погляд, найбільш розумного рішення.

До того ж Firefox використовує інший механізм вкладок на вимогу на відміну від того, що застосовується в Chrome і браузерах на основі Chromium.

Якщо ці веб-оглядачі автоматично послідовно завантажують в тлі вкладки з попередньої сесії, то «вогняний лис» робить це лише за явної зверненні (кліці) по вкладці, тим самим, не створюючи зайвих процесів, коли в них немає необхідності. Це також сприяє меншому споживанню ресурсів.

Як зменшити число процесів Firefox?

На відміну Google, Mozilla практично дозволяє користувачеві самому регулювати, скільки процесів в пам'яті використовувати браузеру.

Бачите, як в диспетчері завдань висять кілька процесів firefox.exe (або firefox.exe * 32 в разі використання 32-розрядних версій) і хочете їх прибрати / відключити - не проблема. Відкрийте настройки, перейдіть розділ «основне», дійшовши до підрозділу «продуктивність»:

Відкрийте настройки, перейдіть розділ «основне», дійшовши до підрозділу «продуктивність»:

Якщо ви знімете прапорець з пункту «Використовувати рекомендовані настройки продуктивності», то перед вами з'явиться настройка числа процесів обробки контенту.

На вибір пропонуються варіанти від 1 до 7 процесів (якщо пам'яті у вас більше 8 ГБ, то процесів може пропонуватися і більше, ніж 7):

На цьому моменті варто зробити кілька важливих уточнень.

По-перше, мова йде про процеси для обробки контенту. Якщо ви вкажете тут, наприклад, всього 1 процес, то загальне число процесів в пам'яті зменшиться, однак лише одну копію firefox.exe ви все одно не отримаєте, т. К. Крім контенту Firefox виводить в окремі процеси ще й обробку інтерфейсу.

По-друге, зменшення числа процесів має сенс на комп'ютерах з невеликим об'ємом «оперативки» і вкрай слабким залізом. У свою чергу, на більш-менш прийнятному залозі многопроцессность не погіршить продуктивність, а, навпаки, сприятиме їй, хай і ціною збільшеного споживання пам'яті.

Нарешті, по-третє, сильно відступати від рекомендованих значень за кількістю процесів для контенту ми все ж не радимо, т. К. Програма виставляє їх на підставі аналізу вашого заліза.

Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Якщо говорити про наш власному прикладі, то для ПК з 8 ГБ ОЗУ спочатку було запропоновано 4 процесу по обробці контенту. При цьому в пам'яті при відкритті великого числа вкладок могло відображатися до 7 процесів.

Коли ми встановили число процесів контенту рівним 1, провели перезапуск браузер і заново проклікалі по всіх вкладках, щоб вони завантажилися, в пам'яті передбачувано залишилося тільки 4 процесу.

З них 3 призначені для самого браузера і 1 процес якраз для обробки контенту, причому останній легко відрізнити, т. К. При відкритті пристойного числа вкладок він починає забирати собі пам'яті значно більше за інших:

При відкритті пристойного числа вкладок він починає забирати собі пам'яті значно більше за інших:

У Firefox при цьому у нас було відкрито 15 різних сайтів. У початковому режимі (7 процесів) сумарне споживання пам'яті склало близько 1,5 ГБ. Коли ж процесів залишилося лише чотири, то в сумі вони забирали близько 1,4 ГБ (див. Скріншоти вище).

Ми повторювали експеримент кілька разів, кожен з них «виграш» оперативної пам'яті становив всього 100-150 МБ. При цьому варто враховувати, що продуктивність браузера від переходу на 1 процес для контенту могла бути знижена. Таким чином, сенс зменшення числа процесів, як бачите, дуже невеликий.

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
Як зменшити число процесів Firefox?
Чи є вигода від зменшення числа процесів?
Навіщо браузеру потрібно кілька процесів?
Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
Як зменшити число процесів Firefox?
Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.