Статьи

Прислуга для HDD. Програми для обслуговування жорстких дисків

E-mail рубрики [email protected]

Яка «частина тіла» у комп'ютера найважливіша? Процесор, відеокарта або, може бути, материнська плата? Відповідь на це питання дасть будь-, у кого хоч раз виходив з ладу жорсткий диск. Побиватися через згорілого процесора ніхто не буде - просто куплять новий. А ось інформацію зі зламаного хард-року вже не повернеш (якщо, звичайно, ви не пішли тим радам, які ми давали в статті «Привет с того света» в минулому номері «Игромании»). Тому сьогодні ми розглянемо другорядні (самі розумієте, своєчасний бекап - завдання першочергове) утиліти для обслуговування жорсткого диска і стеження за його здоров'ям.

E-mail рубрики   soft@igromania

DriveSitter. Червоним кольором позначені критичні значення параметрів SMART

Що потрібно, щоб гвинт прожив довге і щасливе життя? Перш за все-необхідно стежити за чистотою (як в прямому, так і в переносному сенсі) вінчестера. Програм, протирають диск ганчірочкою, ще не придумали, а от прибиральниць сміттєвих файлів - хоч греблю гати.

WinTools.net з очищенням диска справляється краще ніж хто б то не було. Програма вже налаштована на видалення максимально можливої ​​кількості сміття, але при бажанні можна додати і свої фільтри. Стирання знайдених файлів безпечно для системи (важливі логи, наприклад, установників і дєїнсталлятора, WinTools.net пропускає), але все ж краще уважно переглянути список, щоб не втратити чогось цінного.

Решта модулі утиліти до дискових утиліт відносини майже не мають, але коротко ми про них розповімо. Модуль установки і видалення програм займається ... установкою і видаленням програм (хто б міг подумати?). Перед і після установки робиться знімок системи, щоб потім можна було начисто видалити непотрібний софт. Є також чистильник реєстру, менеджер автозавантаження, твикер і настроювач безпеки.

HD LLF. Одне натискання - і розділ диска буде стерилізований дочиста.

Наступним пунктом йде дуже важлива гігієнічна процедура - дефрагментація. Майже всі напевно чули це слово, але не всі розуміють його значення. Зараз пояснимо. Під час роботи комп'ютера на жорсткий диск постійно щось записується, починаючи зі змін в реєстрі і закінчуючи звичайними файлами і папками. В результаті може вийти так, що файл буде записаний в різних частинах диска, тобто початок в одному місці, серединка - в іншому, а кінцівка - в третьому. І ось уявіть, як йде зчитування: магнітна головка гвинта знаходить першу частину, потім на всіх парах мчить до другої, потім до третьої ... А якщо таких фрагментів 10 або 20? Швидкість зчитування помітно падає. При дефрагментації же диск оптимізується таким чином, щоб всі частини одного файлу розташовувалися по порядку, в сусідніх секторах. Таким чином, падає навантаження на механічну частину вінчестера і збільшується продуктивність.

HD Tune. Ну і хто там не любить математичний аналіз?

У Windows є вбудований дефрагментатор, але працює він так повільно, що на повний цикл іноді йде більше десяти годин. При цьому ніяких додаткових можливостей у нього немає, тому краще користуватися добре зарекомендували себе сторонніми утилітами.

Першою такою програмою у нас буде O & O Defrag V8. Вона набагато швидше стандартного дефрагментатора Windows, до того ж у неї є кілька режимів роботи на вибір. Для повсякденних потреб підійде режим Stealth - він майже не навантажує систему. Режим Space призначений для швидкої обробки сильно фрагментованих дисків. Решта три режими повністю Дефрагментує обраний диск і розсортують файли згідно їхнього імені, даті або частоти звернень до них. Останній варіант особливо корисний, тому як часто використовувані файли найкраще розташовувати на початку диска, де швидкість зчитування максимальна.

Останній варіант особливо корисний, тому як часто використовувані файли найкраще розташовувати на початку диска, де швидкість зчитування максимальна

SequoiaView. Малевич зі своїм квадратом нервово курить збоку.

Ще одна додаткова можливість O & O Defrag V8 - планувальник. З його допомогою можна налаштувати програму на регулярну дефрагментацію дисків. У цьому випадку про повноцінний (і досить боргом) процесі дефрагментації можна забути.

Інша популярна утиліта називається PerfectDisk. Вона мало чим відрізняється від O & O Defrag V8: працює приблизно з тією ж швидкістю, уміючи розквартировуються по диску часто використовувані файли і володіє власним планувальником. Відмінності лише в інтерфейсі, так що вибір доводиться робити виключно з естетичних міркувань.

Закінчивши з чищенням диска, подивимося, як там у нього зі здоров'ям. DriveSitter стежить за температурою і параметрами вінчестера і в разі перевищення критичних значень подає звуковий сигнал або шле e-mail на вказаний ящик.

Неписане правило: будь-яка серйозна утиліта повинна працювати з командного рядка. TestDisk не виняток.

HD Tune - трохи більш функціональна утиліта, ніж попередня. Крім атрибутів SMART і температури, вона вміє перевіряти поверхню диска на предмет пошкоджених секторів і проганяти вінчестер через серію тестів, щоб визначити його швидкісні характеристики. Результати тестів в реальному часі отрісовиваємих у вигляді графіка. Під час цих операцій перевіряються швидкість передачі даних, середній час пошуку і завантаження центрального процесора.

Вельми оригінальна SequoiaView. Ця програма в наочній формі показує, який обсяг пам'яті файли на вибраному диску або в каталозі. Переглядати файли у вигляді прямокутників, розмір яких залежить від розміру файлу. При наведенні покажчика миші на будь-який стовпчик стає додаткова інформація про фото.

Про програму Unlocker вже багато сказано, в тому числі і в нашому журналі. Але ми вирішили викласти її ще разок (і помістити відтепер в розділ «игроманские стандарт»), тому як утиліта дуже і дуже корисна: з її допомогою можна видалити будь-які файли, заблоковані операційною системою.

Якщо гвинт знаходиться на останньому подиху, вам допоможе TestDisk - безкоштовна утиліта, яка відновлює пошкоджені розділи диска. Крім того, вона виправляє завантажувальний сектор диска. Часом TestDisk - єдиний шанс повернути вінчестер до життя і врятувати важливі дані. На нашому DVD ви знайдете дві версії програми: перша працює з-під DOS (корисна, якщо комп'ютер взагалі не завантажується), друга запускається в останніх версіях Windows.

Ну а коли нічого з перерахованого вище вже не допомагає, завжди є перевірений роками спосіб - Hard Disk Low Level Format Tool. Назва говорить сама за себе: програма призначена для низькорівневого форматування жорсткого диска. При такому форматуванні повністю переписується файлова система, а від інформації на диску не залишиться жодного біта. Ця утиліта стане в нагоді при перевстановлення системи - якщо комп'ютер був заражений вірусами, яких не змогли витравити антивіруси, можна використовувати HD Low Level Format Tool. Під її натиском не встоїть жоден «черв'як».

Процесор, відеокарта або, може бути, материнська плата?
О б міг подумати?
А якщо таких фрагментів 10 або 20?
Ну і хто там не любить математичний аналіз?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача