Статьи

Приручити Kindle: Як дешево купити і круто проапгрейдить електронну читалку від Amazon

 1. Зміст статті На ринку зараз є величезна кількість електронних читалок. На будь-який смак і колір,...
 2. Як використовувати?
 3. відкладене читання
 4. робимо jailbreak
 5. Безкоштовний 3G
 6. налаштовуємо тетерінг
 7. натхнення
 8. Як дізнатися більше про свій Kindle?
 9. Корисні хакі для читалки

Зміст статті

На ринку зараз є величезна кількість електронних читалок. На будь-який смак і колір, будь-яких розмірів і з різними технологіями екрану. Але лише деякі можна назвати по-справжньому хакерськими. Одним з найбільш «гиків» рідерів є Amazon Kindle. За допомогою цього девайса не тільки можна читати книги, а й, наприклад, адмін по SSH серваки або використовувати безкоштовний інет по всьому світу.

В процесі вибору електронної читалки для мене все завжди було очевидно. У магазинах зараз чимало дешевих моделей, які радують своєю доступністю, але при більш детальному розгляді засмучують мізерним функціоналом і невисокою якістю. Після нетривалого вивчення теми я для себе зробив практично однозначний висновок: якщо хочеться купити по-справжньому гідний девайс, витративши мінімальну кількість грошей, то краще всього замовити читалку зі Штатів. Варіанта два: Kindle від Amazon і Nook від Barnes & Noble. Обидва девайса гарні: один з QWERTYклавіатурой і Linux'ом на борту, другий - з додатковим сенсорним екраном і платформою Android. Думаю, не треба розповідати, що це дає. Але найголовніше - це дуже-дуже хороші читалки.

І за дуже хорошою ціною. Amazon і Barnes & Noble можуть дозволити собі такий демпінг, оскільки заробляють набагато більше на продажу контенту, тобто електронних книжок. Чим більше електронних читалок вони продадуть, тим більше книжок буде куплено в їх електронних магазинах. Статистика Amazon за минулий рік говорить багато про що: в 2010 році було продано 115 Kindle-книг на кожні 100 книг в м'якій палітурці і в три рази більше Kindle-книг, ніж книг в твердій палітурці. Звідси і ціна: Amazon Kindle з модулем Wi-Fi коштує всього $ 139. Повторюю ще раз: $ 139. Так, сюди треба додати вартість доставки в Росію, але ціна все одно виходить на рівні найдешевших читалок, які доступні у продажу в наших магазинах. Але будь певен: стала легендарною модель Kindle (яка, до речі, виходить вже в третьому поколінні) і какаянибудь дешевка з магазину поруч з метро - абсолютно непорівнянні. Саме тому я хочу розповісти тобі про те, як замовити Amazon Kindle сюди, в Росію, і використовувати такі можливості рідера, які іншим читалкам і не снилися.

Як купити?

Як відомо, придбати щось в західному інтернет-магазині нітрохи не складніше, ніж та в російському (а часто навіть простіше). У разі доставки зі США, головне - оформляти доставку через USPS (це аналог нашої «Пошти Росії») і пам'ятати про граничний порозі в € 1000., посилки вартістю нижче якого не обкладаються митом. Покупки оплачуються будь пластиковою карткою міжнародних платіжних систем Visa або MasterCard. Якщо ти ще не встиг обзавестися такою, рекомендую бігом відправлятися в банк (обслуговування «пластика» коштує всього 600 рублів на рік). Альтернативний варіант - придбати віртуальну карту Visa, спеціально призначену для здійснення онлайн-покупок.

Останнє, зокрема, можливо через численні автомати Qiwi. Але все було б зовсім просто, якби можна було зайти на Amazon.com, вибрати там Kindle і оформити замовлення. На жаль, тут тебе чекатиме облом у вигляді наступного повідомлення: «Kindle Wireless Reading Device, Wi-Fi, 6" Display, Graphite - Latest Generation can not be shipped to the selected address ». Цей товар з якоїсь причини не висилають на російські адреси! Це прикро, але вирішуване. Обійти подібне обмеження не так вже й складно, якщо обзавестися віртуальним поштовою адресою в США на своє ім'я. Подібну послугу надають спеціальні посередницькі компанії. Вони отримують посилку на твоє ім'я і віртуальний адреса, який самі тобі видають, а далі відправляють в будь-яку точку світу. Подібних контор досить багато, але найбільш перевіреними є myus.com і shipito.com . Ціна обробки однієї посилки становить $ 8.50. Детальніше про це я розповідав в одній зі своїх колонок ( xakep.ru/magazine/xa/129/040/1.asp ). Ти можеш запитати: у скільки Kindle обходиться в підсумку? Відповідаю: щось близько $ 180 ($ 139 за сам девайс, $ 0 за доставку до посередника, $ 8.5 за його послуги, і близько $ 30 за доставку в РФ), тобто трохи більше 5000 рублів за версію з Wi-Fi. Ціна може змінюватись в залежності від місця призначення і способу доставки. Чим швидше ти хочеш стати володарем читалки, тим дорожче це обійдеться. Так чи інакше, замовити Kindle в США - завдання більш ніж розв'язувана.

Як використовувати?

Може виникнути підозра, що Amazon якось обмежує свободу використання читалки і дозволяє читати лише придбані в його магазині книги. Насправді ніяких обмежень немає. При підключенні пристрій розпізнається як зовнішній накопичувач, і ти можеш закинути на читалку будь-які книги і документи. Є, правда, нюанс. Багато користувачів в Росії звикли до того, що книги поширюються в досить вдалих форматах fb2 і epub. На жаль, Kindle ці формати за замовчуванням, тобто без установки додаткових хаков, не підтримує. На щастя, будь-який документ можна легко перетворити в такий формат, який Kindle підтримує. Я використовую два варіанти. 1. Спеціальний сервіс для конвертації і подальшого завантаження книг в читалки, які пропонується самою компанією Amazon.

Сенс в наступному. Для кожного окремого Kindle виділяється унікальний e-mail формату [email protected] Якщо відправити на цю адресу лист з прикріпленим документом і словом «convert» в темі повідомлення, то автоматичний сервіс сам приведе файл в потрібний вид, а Kindle забере його під час наступної синхронізації (для цього в меню потрібно вибрати пункт «Sync & check for items »). Врахуй, що в налаштуваннях свого аккаунта Amazon необхідно прописати ті адреси, з яких можливо приймати подібного роду повідомлення. 2. Інший спосіб - переконвертувати книгу за допомогою спеціальної програми або онлайн-сервісу, після чого закинути її по кабелю через USB. Одним з найбільш вдалих рішень тут є програма Calibre. Вона безкоштовна, функціональна і працює під різними ОС. При цьому, знову ж таки, дозволяє відразу закинути документ через [email protected]

відкладене читання

Крім безпосередньо книжок я часто читаю новини і свіжі статті з популярних ресурсів. У цьому велика заслуга відомого сервісу Instapaper ( instapaper.com ), Який реалізує підхід «Прочитаю пізніше». Це дуже зручна штука. Якщо ти бачиш в Мережі цікаву статтю, але прочитати її відразу немає віз можности, то зручно за допомогою спеціального букмаркета на панелі браузера (кнопка «Read later») зберегти її в базу Instapaper.

Причому важливо, що прочитати сторінку можна не тільки через веб-морду сервісу, але і через різні мобільні пристрої, в тому числі - Kindle. Instapaper дозволяє перетворити статті в Kindle-сумісний формат і легко передати на девайс через usb-шнурок. Можна також налаштувати бездротову доставку контента, але в цьому випадку не забудь використовувати адресу домену @ free.kindle.com (а не @ kindle.com), щоб доставка була безкоштовною.

Instapaper дозволяє відправляти по двадцять статей за один раз, а також призначити періодичність доставки. Удвічі приємно, що сервіс добре працює в зв'язці з Google Reader'ом. Завдяки цьому стало як ніколи зручно відкласти кілька цікавих, але довгих статей для онлайн-читання, наприклад, в метро. Не можу тут не згадати про ще одну розробці, що пропонує аналогічний функціонал - це сервіс kindle.topixoft.com .

робимо jailbreak

Ще недавно ми і гадки не мали, що таке джейлбрейк. А тепер ось дійшло до того, що виконуємо цю операцію навіть для електронної читалки. У загальному випадку необхідності зламувати читалку немає. Джейлбрейк потрібен тільки, якщо ти хочеш внести зміни в її роботу. Зробити свого роду «тюнінг» читалки, реалізувавши, приміром, можливість читання нових форматів або використання 3G-модема читалки для доступу в Мережу через ноутбук. Amazon продало величезна кількість Kindle, і ціла армія фанатів зараз ліпить один корисний хак за іншим.

Для виконання джейлбрейка необхідно виконати кілька простих кроків:

1. Остання версія патча завжди доступна в спеціальній гілці на відомому форумі, присвяченому електронним читалкам ( mobileread.com/forums/showthread.php?t=88004 ). Необхідно завантажити пріаттаченний файл kindle-jailbreak-0.6.N. і розпакувати його. Усередині ти знайдеш безліч .bin-файлів, а також папку src. Кожен файл є модифікацією джейлбрейка для певної версії Kindle, тобі потрібно вибрати з них відповідний. Ім'я файлу має наступний формат update _ * _ install.bin. Символи k2 замість зірочки означають версію K2 US, k2i - K2 GW, dx - KDX US, dxi - KDX GW, dxg -KDX Graphite, k3g - K3 3G (US [B006]), k3w - K3 WiFi [B008] та k3gb - K3 3G (UK [B00A]).

У квадратних дужках вказані перші чотири символи серійника девайса. Так як мій Kindle самої останньої версії і привезений зі Штатів, то я вибрав файл update_k3g_install.bin.

2. Далі закидаємо його в корінь Kindle, після чого в меню девайса вибираємо «Home - Menu - Settings - Menu - Update Your Kindle».
Девайс повідомить, що почався процес оновлення програмного забезпечення, який досить швидко успішно завершиться. Читалка сама перезавантажиться.

3. З цього моменту Kindle джейлбрейкнутих і готовий до самих сміливих експериментів в особі різноманітних хаков.

Безкоштовний 3G

Щоб продемонструвати всю міць додаткових хаков, хочу розповісти тобі про найцікавіші з них. Але спочатку невелика прелюдія. Версія Kindle з 3G має в своєму описі цікаву рядок «Free 3G Worldwide». Купуючи саме цю версію читалки, я й подумати не міг, що вбудований бездротовий модуль (з захистом намертво SIM-картою) буде працювати і на території Росії. Але він працює! Помітив я це абсолютно випадково, коли скористався вбудованим браузером і усвідомив, що підключення до своєї домашньої Wi-Fi мережі ще навіть не налаштовував.

Природно, перша думка, яка приходить на розум - безкоштовного сиру не буває, і оплата за трафік буде здійснена постфактум (скільки накачав - стільки й заплати) з використанням картки, прив'язаною до Amazonаккаунту. Але більш детальне дослідження дало відповідь: серфінг дійсно безкоштовний! А плата стягується за закачування контенту з мейла @ kindle.com і при завантаженні книг з магазину (99 центів за Мб в роумінгу, що не так вже й багато). Іншими словами, можна серфить через вбудований браузер скільки завгодно і робити це безкоштовно. Головне, щоб була доступна мережа. Тут треба сказати, що швидкість з'єднання у нас в Росії не найбільша, а браузер в Kindle - справжня кара.

Мабуть, розрахунок Amazon зроблений на те, що реально серфить через читалку ніхто не буде. Але! Умільці ще для другого покоління Kindle розробили tethering-хак, що дозволяє використовувати читалку як модем! Розумієш, куди я хилю? Безкоштовний інет на читалки. Читалка може працювати як модем для ноутбука. Отримуємо безкоштовний інет на ноутбуці скрізь, де є покриття 3G (карту можна подивитися тут: client0.cellmaps.com/viewer.html?cov=1 ).

налаштовуємо тетерінг

Отже, як це зробити? Я все реалізував за інструкцією, опублікованій в одному з англомовних блогів ( balaganov.wordpress.com/2010/09/25/tethering-the-kindle-3 ). Там є складні місця, тому наведу тут інструкцію повністю:

1. Нам знадобиться спеціальний хак (набір скриптів, конфігов і додатків), який дозволяє підключити Kindle до комп'ютера не як зовнішній накопичувач, а у вигляді мережевого пристрою, який ми і будемо використовувати для тетерінга. Все, що потрібно - usbNetwork ( bit.ly/usbNetwork ). Беремо з цієї гілки форуму архів з останньою версією хака, шукаємо файл для нашої версії Kindle'а, переносимо його в корінь пристрою і викликаємо через меню девайса поновлення - коротше кажучи, робимо все точно так же, як і у випадку з джейлбрейком.

2. Тепер у нас є можливість перевести Kindle в режим мережевого адаптера. Всі команди ми будемо вводити в рядку пошуку, використовуючи QWERTY-клавіатуру. Робиться це в такий спосіб: «Home - Del -«; debugOn »- Enter». Команда включить режим налагодження. Далі запускаємо скрипт, активуємо хак:

«" ~ UsbNetwork "..." [Enter] ».

3. Тепер можна підключити девайс до комп'ютера. Якщо все зроблено правильно, система виявить новий мережевий адаптер «RNDIS / Ethernet» і запропонує його отконфигурировать. Під виндой все трохи складніше, тому що система не зможе знайти відповідний драйвер. На форумах досвідчені люди підказали, що підійдуть дрова від Xerox ( bit.ly/RNDIS_driver ). Під Windows 7 / Vista можливо доведеться поставити ще й пакет Windows Mobile Device Center ( bit.ly/wmdc_download ).

4. Пора налаштувати мережевий інтерфейс. Встановлюємо в якості нашого IP-адреси 192.168.2.1 і маску підмережі 255.255.255.0. Тепер можна взяти PuTTY і підключитися до Kindle (його IP-шник за замовчуванням - 192.168.2.2) через telnet. У вікні терміналу ти побачиш знайоме консольне віконце - це вбудований в Кіндл Linux.

5. Наступний крок - настройка SSH-демона. Ми будемо використовувати авторизацію за допомогою пари приватного і публічного ключів, які нам допоможе створити програма PuTTYgen (вона входить в набір стандартного дистрибутива PuTTY). Натискаємо в ній кнопку «Generate», рухаємо мишкою для генерації випадкових значень і отримуємо на екрані наш публічний ключ. Його вміст потрібно скопіювати в текстовий редактор і закинути на Kindle як файл .authorized_keys в папці «usbnetwork / etc». Май на увазі, що якщо зберегти публічний ключ в файл, скориставшись кнопкою «Save public key», то в нього буде додано кілька непотрібних рядків на зразок «BEGIN SSH2 PUBLIC KEY», які не зможе розпізнати використовуваний в Kindle SSH-демон. На завершення зберігаємо приватний ключ десь у себе на компі - він нам знадобиться в самий найближчий час.

6. З цього моменту ми можемо отримувати доступ до файлів через SSH, скориставшись утилітою WinSCP. Під час налаштування підключення необхідно вказати «root» в якості імені користувача і свій приватний ключ. Щоб включити можливість запису, може знадобитися ввести команду «mntroot rw».

7. Далі нам знадобиться завантажити версію сніфера tcpdump для ARM-архітектури ( eecs.umich.edu/~timuralp/tcpdump-arm ), На якій побудований Kindle, і залити його на пристрій. Навіщо нам потрібен сніфер? Справа в тому, що всі HTTP-запити, які здійснюються з пристрою, перенаправляються на проксі-сервер Amazon. При цьому в заголовку прописується спеціальний ключ-ідентифікатор (x-fsn authentication key), унікальний для кожної читалки. Відповідно, щоб мати можливість використовувати читалку як модем, нам необхідно прописувати цей ключ в заголовок кожного запиту, який буде виконувати браузер.

8. Запускаємо «нюхач» командою «~ / tcpdump-arm -nAi ppp0 -s0 -w xfsn.log» і заходимо на будь-який сайт через Кіндл. Далі в балці xsfn.log шукаємо будь-який запис, що починається з «x-fsn:». Це можна зробити в консолі так: «cat xfsn.log | grep -m 1 x-fsn ».

9. Тепер потрібно налаштувати відповідним чином браузер. Підставити ключ в хедери дозволять додаткові інструменти, наприклад плагін Modify Headers ( bit.ly/modify_headers ) Для Firefox. Просто вказуємо в налаштуваннях, що будь-який заголовок повинен містити значення «x-fsn: ключ».

10. Все, залишилося небагато - перенаправити трафік з ноутбука на Kindle. Для цього пропишемо в Firefox'е проксі-сервер 127.0.0.1:888 і налаштуємо з цього порту SSH-тунель до Кіндл. Відкриваємо PuTTY і створюємо на порту 888 переадресацію на книжку: 888: 72.21.210.242: 80 [email protected] Тут 72.21.210.240 - це адреса віддаленого проксі Amazon, 192.168.2.2 - внутрішній адресу Kindle, 888 - обраний нами довільний порт. Якщо під час генерації ключа ти використовував парольний фразу, то в цей момент Kindle запросить її введення.

11. На завершення можна знайти в папці usbNetwork файл «DISABLED_auto» і перейменувати його в «auto», щоб скрипти тетерінга запускалися автоматично.

На жаль, 3G на території нашої країни добре працює далеко не скрізь. До того ж деякі сервіси працювати просто відмовляються (в першу чергу ті, що використовують SSL). Але ж працює! За місяць використання такої схеми (нехай і не сильно інтенсивного) ніхто з мене ні копійки не зняв. Але я бачу своїм обов'язком попередити, що Amazon при бажанні все-таки може попросити оплати за використаний трафік. Хоча повторюся, що прецедентів ще не було.

натхнення

Дієслово «Kindle» перекладається з англійської мови як «надихати». Amazon пропонує гідне пристрій для покупки і читання книг в електронному форматі, яке не потребує додаткової роботи напилком. Все спочатку працює дуже добре. Але гнучка архітектура девайса не могла не надихнути багатьох ентузіастів на створення своїх власних «доробок». В результаті ми отримуємо продуманий і розширюваний девайс, який продається за доступною ціною. Ось завжди б так.

Як дізнатися більше про свій Kindle?

Спеціальні команди можуть бути викликані з екрану Settings:

 • Змінити 3G-провайдера: набрати 311 (ALT + EQQ);
 • серійний номер Кіндл тощо: набрати 411 (ALT + RQQ);
 • інформація по 3G-модему: набрати 611 (ALT + YQQ);
 • інформація по WiFi-модему: набрати 711 (ALT + UQQ).

Корисні хакі для читалки

Не бачу сенсу докладно описувати установку різних хаков: в більшості своїй вона повторює інсталяцію джейлбрейка. Але не можу не згадати кілька особливо цікавих доробок, які можуть бути тобі цікаві.

 • Введення кириличних символів, який недоступний за замовчуванням: bit.ly/cyr_sym ;
 • повна русифікація девайса: bit.ly/rus_kindle ;
 • читалка fb2-файлів: bit.ly/fb2_kindle ;
 • альтернативна прошивка від китайських друзів, які зробили більш зручним читання PDF і реалізували підтримку книжок в DJVU: wiki.mobileread.com/wiki/Duokan_Kindle ;
 • додаткові словники: bit.ly/slovari_kindle .

Links

Як використовувати?
Як купити?
Ти можеш запитати: у скільки Kindle обходиться в підсумку?
Як використовувати?
Php?
Розумієш, куди я хилю?
Html?
Навіщо нам потрібен сніфер?
Як дізнатися більше про свій Kindle?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача