Статьи

Приручити Kindle: Як дешево купити і круто проапгрейдить електронну читалку від Amazon

 1. Зміст статті На ринку зараз є величезна кількість електронних читалок. На будь-який смак і колір,...
 2. Як використовувати?
 3. відкладене читання
 4. робимо jailbreak
 5. Безкоштовний 3G
 6. налаштовуємо тетерінг
 7. натхнення
 8. Як дізнатися більше про свій Kindle?
 9. Корисні хакі для читалки

Зміст статті

На ринку зараз є величезна кількість електронних читалок. На будь-який смак і колір, будь-яких розмірів і з різними технологіями екрану. Але лише деякі можна назвати по-справжньому хакерськими. Одним з найбільш «гиків» рідерів є Amazon Kindle. За допомогою цього девайса не тільки можна читати книги, а й, наприклад, адмін по SSH серваки або використовувати безкоштовний інет по всьому світу.

В процесі вибору електронної читалки для мене все завжди було очевидно. У магазинах зараз чимало дешевих моделей, які радують своєю доступністю, але при більш детальному розгляді засмучують мізерним функціоналом і невисокою якістю. Після нетривалого вивчення теми я для себе зробив практично однозначний висновок: якщо хочеться купити по-справжньому гідний девайс, витративши мінімальну кількість грошей, то краще всього замовити читалку зі Штатів. Варіанта два: Kindle від Amazon і Nook від Barnes & Noble. Обидва девайса гарні: один з QWERTYклавіатурой і Linux'ом на борту, другий - з додатковим сенсорним екраном і платформою Android. Думаю, не треба розповідати, що це дає. Але найголовніше - це дуже-дуже хороші читалки.

І за дуже хорошою ціною. Amazon і Barnes & Noble можуть дозволити собі такий демпінг, оскільки заробляють набагато більше на продажу контенту, тобто електронних книжок. Чим більше електронних читалок вони продадуть, тим більше книжок буде куплено в їх електронних магазинах. Статистика Amazon за минулий рік говорить багато про що: в 2010 році було продано 115 Kindle-книг на кожні 100 книг в м'якій палітурці і в три рази більше Kindle-книг, ніж книг в твердій палітурці. Звідси і ціна: Amazon Kindle з модулем Wi-Fi коштує всього $ 139. Повторюю ще раз: $ 139. Так, сюди треба додати вартість доставки в Росію, але ціна все одно виходить на рівні найдешевших читалок, які доступні у продажу в наших магазинах. Але будь певен: стала легендарною модель Kindle (яка, до речі, виходить вже в третьому поколінні) і какаянибудь дешевка з магазину поруч з метро - абсолютно непорівнянні. Саме тому я хочу розповісти тобі про те, як замовити Amazon Kindle сюди, в Росію, і використовувати такі можливості рідера, які іншим читалкам і не снилися.

Як купити?

Як відомо, придбати щось в західному інтернет-магазині нітрохи не складніше, ніж та в російському (а часто навіть простіше). У разі доставки зі США, головне - оформляти доставку через USPS (це аналог нашої «Пошти Росії») і пам'ятати про граничний порозі в € 1000., посилки вартістю нижче якого не обкладаються митом. Покупки оплачуються будь пластиковою карткою міжнародних платіжних систем Visa або MasterCard. Якщо ти ще не встиг обзавестися такою, рекомендую бігом відправлятися в банк (обслуговування «пластика» коштує всього 600 рублів на рік). Альтернативний варіант - придбати віртуальну карту Visa, спеціально призначену для здійснення онлайн-покупок.

Останнє, зокрема, можливо через численні автомати Qiwi. Але все було б зовсім просто, якби можна було зайти на Amazon.com, вибрати там Kindle і оформити замовлення. На жаль, тут тебе чекатиме облом у вигляді наступного повідомлення: «Kindle Wireless Reading Device, Wi-Fi, 6" Display, Graphite - Latest Generation can not be shipped to the selected address ». Цей товар з якоїсь причини не висилають на російські адреси! Це прикро, але вирішуване. Обійти подібне обмеження не так вже й складно, якщо обзавестися віртуальним поштовою адресою в США на своє ім'я. Подібну послугу надають спеціальні посередницькі компанії. Вони отримують посилку на твоє ім'я і віртуальний адреса, який самі тобі видають, а далі відправляють в будь-яку точку світу. Подібних контор досить багато, але найбільш перевіреними є myus.com і shipito.com . Ціна обробки однієї посилки становить $ 8.50. Детальніше про це я розповідав в одній зі своїх колонок ( xakep.ru/magazine/xa/129/040/1.asp ). Ти можеш запитати: у скільки Kindle обходиться в підсумку? Відповідаю: щось близько $ 180 ($ 139 за сам девайс, $ 0 за доставку до посередника, $ 8.5 за його послуги, і близько $ 30 за доставку в РФ), тобто трохи більше 5000 рублів за версію з Wi-Fi. Ціна може змінюватись в залежності від місця призначення і способу доставки. Чим швидше ти хочеш стати володарем читалки, тим дорожче це обійдеться. Так чи інакше, замовити Kindle в США - завдання більш ніж розв'язувана.

Як використовувати?

Може виникнути підозра, що Amazon якось обмежує свободу використання читалки і дозволяє читати лише придбані в його магазині книги. Насправді ніяких обмежень немає. При підключенні пристрій розпізнається як зовнішній накопичувач, і ти можеш закинути на читалку будь-які книги і документи. Є, правда, нюанс. Багато користувачів в Росії звикли до того, що книги поширюються в досить вдалих форматах fb2 і epub. На жаль, Kindle ці формати за замовчуванням, тобто без установки додаткових хаков, не підтримує. На щастя, будь-який документ можна легко перетворити в такий формат, який Kindle підтримує. Я використовую два варіанти. 1. Спеціальний сервіс для конвертації і подальшого завантаження книг в читалки, які пропонується самою компанією Amazon.

Сенс в наступному. Для кожного окремого Kindle виділяється унікальний e-mail формату [email protected] Якщо відправити на цю адресу лист з прикріпленим документом і словом «convert» в темі повідомлення, то автоматичний сервіс сам приведе файл в потрібний вид, а Kindle забере його під час наступної синхронізації (для цього в меню потрібно вибрати пункт «Sync & check for items »). Врахуй, що в налаштуваннях свого аккаунта Amazon необхідно прописати ті адреси, з яких можливо приймати подібного роду повідомлення. 2. Інший спосіб - переконвертувати книгу за допомогою спеціальної програми або онлайн-сервісу, після чого закинути її по кабелю через USB. Одним з найбільш вдалих рішень тут є програма Calibre. Вона безкоштовна, функціональна і працює під різними ОС. При цьому, знову ж таки, дозволяє відразу закинути документ через [email protected]

відкладене читання

Крім безпосередньо книжок я часто читаю новини і свіжі статті з популярних ресурсів. У цьому велика заслуга відомого сервісу Instapaper ( instapaper.com ), Який реалізує підхід «Прочитаю пізніше». Це дуже зручна штука. Якщо ти бачиш в Мережі цікаву статтю, але прочитати її відразу немає віз можности, то зручно за допомогою спеціального букмаркета на панелі браузера (кнопка «Read later») зберегти її в базу Instapaper.

Причому важливо, що прочитати сторінку можна не тільки через веб-морду сервісу, але і через різні мобільні пристрої, в тому числі - Kindle. Instapaper дозволяє перетворити статті в Kindle-сумісний формат і легко передати на девайс через usb-шнурок. Можна також налаштувати бездротову доставку контента, але в цьому випадку не забудь використовувати адресу домену @ free.kindle.com (а не @ kindle.com), щоб доставка була безкоштовною.

Instapaper дозволяє відправляти по двадцять статей за один раз, а також призначити періодичність доставки. Удвічі приємно, що сервіс добре працює в зв'язці з Google Reader'ом. Завдяки цьому стало як ніколи зручно відкласти кілька цікавих, але довгих статей для онлайн-читання, наприклад, в метро. Не можу тут не згадати про ще одну розробці, що пропонує аналогічний функціонал - це сервіс kindle.topixoft.com .

робимо jailbreak

Ще недавно ми і гадки не мали, що таке джейлбрейк. А тепер ось дійшло до того, що виконуємо цю операцію навіть для електронної читалки. У загальному випадку необхідності зламувати читалку немає. Джейлбрейк потрібен тільки, якщо ти хочеш внести зміни в її роботу. Зробити свого роду «тюнінг» читалки, реалізувавши, приміром, можливість читання нових форматів або використання 3G-модема читалки для доступу в Мережу через ноутбук. Amazon продало величезна кількість Kindle, і ціла армія фанатів зараз ліпить один корисний хак за іншим.

Для виконання джейлбрейка необхідно виконати кілька простих кроків:

1. Остання версія патча завжди доступна в спеціальній гілці на відомому форумі, присвяченому електронним читалкам ( mobileread.com/forums/showthread.php?t=88004 ). Необхідно завантажити пріаттаченний файл kindle-jailbreak-0.6.N. і розпакувати його. Усередині ти знайдеш безліч .bin-файлів, а також папку src. Кожен файл є модифікацією джейлбрейка для певної версії Kindle, тобі потрібно вибрати з них відповідний. Ім'я файлу має наступний формат update _ * _ install.bin. Символи k2 замість зірочки означають версію K2 US, k2i - K2 GW, dx - KDX US, dxi - KDX GW, dxg -KDX Graphite, k3g - K3 3G (US [B006]), k3w - K3 WiFi [B008] та k3gb - K3 3G (UK [B00A]).

У квадратних дужках вказані перші чотири символи серійника девайса. Так як мій Kindle самої останньої версії і привезений зі Штатів, то я вибрав файл update_k3g_install.bin.

2. Далі закидаємо його в корінь Kindle, після чого в меню девайса вибираємо «Home - Menu - Settings - Menu - Update Your Kindle».
Девайс повідомить, що почався процес оновлення програмного забезпечення, який досить швидко успішно завершиться. Читалка сама перезавантажиться.

3. З цього моменту Kindle джейлбрейкнутих і готовий до самих сміливих експериментів в особі різноманітних хаков.

Безкоштовний 3G

Щоб продемонструвати всю міць додаткових хаков, хочу розповісти тобі про найцікавіші з них. Але спочатку невелика прелюдія. Версія Kindle з 3G має в своєму описі цікаву рядок «Free 3G Worldwide». Купуючи саме цю версію читалки, я й подумати не міг, що вбудований бездротовий модуль (з захистом намертво SIM-картою) буде працювати і на території Росії. Але він працює! Помітив я це абсолютно випадково, коли скористався вбудованим браузером і усвідомив, що підключення до своєї домашньої Wi-Fi мережі ще навіть не налаштовував.

Природно, перша думка, яка приходить на розум - безкоштовного сиру не буває, і оплата за трафік буде здійснена постфактум (скільки накачав - стільки й заплати) з використанням картки, прив'язаною до Amazonаккаунту. Але більш детальне дослідження дало відповідь: серфінг дійсно безкоштовний! А плата стягується за закачування контенту з мейла @ kindle.com і при завантаженні книг з магазину (99 центів за Мб в роумінгу, що не так вже й багато). Іншими словами, можна серфить через вбудований браузер скільки завгодно і робити це безкоштовно. Головне, щоб була доступна мережа. Тут треба сказати, що швидкість з'єднання у нас в Росії не найбільша, а браузер в Kindle - справжня кара.

Мабуть, розрахунок Amazon зроблений на те, що реально серфить через читалку ніхто не буде. Але! Умільці ще для другого покоління Kindle розробили tethering-хак, що дозволяє використовувати читалку як модем! Розумієш, куди я хилю? Безкоштовний інет на читалки. Читалка може працювати як модем для ноутбука. Отримуємо безкоштовний інет на ноутбуці скрізь, де є покриття 3G (карту можна подивитися тут: client0.cellmaps.com/viewer.html?cov=1 ).

налаштовуємо тетерінг

Отже, як це зробити? Я все реалізував за інструкцією, опублікованій в одному з англомовних блогів ( balaganov.wordpress.com/2010/09/25/tethering-the-kindle-3 ). Там є складні місця, тому наведу тут інструкцію повністю:

1. Нам знадобиться спеціальний хак (набір скриптів, конфігов і додатків), який дозволяє підключити Kindle до комп'ютера не як зовнішній накопичувач, а у вигляді мережевого пристрою, який ми і будемо використовувати для тетерінга. Все, що потрібно - usbNetwork ( bit.ly/usbNetwork ). Беремо з цієї гілки форуму архів з останньою версією хака, шукаємо файл для нашої версії Kindle'а, переносимо його в корінь пристрою і викликаємо через меню девайса поновлення - коротше кажучи, робимо все точно так же, як і у випадку з джейлбрейком.

2. Тепер у нас є можливість перевести Kindle в режим мережевого адаптера. Всі команди ми будемо вводити в рядку пошуку, використовуючи QWERTY-клавіатуру. Робиться це в такий спосіб: «Home - Del -«; debugOn »- Enter». Команда включить режим налагодження. Далі запускаємо скрипт, активуємо хак:

«" ~ UsbNetwork "..." [Enter] ».

3. Тепер можна підключити девайс до комп'ютера. Якщо все зроблено правильно, система виявить новий мережевий адаптер «RNDIS / Ethernet» і запропонує його отконфигурировать. Під виндой все трохи складніше, тому що система не зможе знайти відповідний драйвер. На форумах досвідчені люди підказали, що підійдуть дрова від Xerox ( bit.ly/RNDIS_driver ). Під Windows 7 / Vista можливо доведеться поставити ще й пакет Windows Mobile Device Center ( bit.ly/wmdc_download ).

4. Пора налаштувати мережевий інтерфейс. Встановлюємо в якості нашого IP-адреси 192.168.2.1 і маску підмережі 255.255.255.0. Тепер можна взяти PuTTY і підключитися до Kindle (його IP-шник за замовчуванням - 192.168.2.2) через telnet. У вікні терміналу ти побачиш знайоме консольне віконце - це вбудований в Кіндл Linux.

5. Наступний крок - настройка SSH-демона. Ми будемо використовувати авторизацію за допомогою пари приватного і публічного ключів, які нам допоможе створити програма PuTTYgen (вона входить в набір стандартного дистрибутива PuTTY). Натискаємо в ній кнопку «Generate», рухаємо мишкою для генерації випадкових значень і отримуємо на екрані наш публічний ключ. Його вміст потрібно скопіювати в текстовий редактор і закинути на Kindle як файл .authorized_keys в папці «usbnetwork / etc». Май на увазі, що якщо зберегти публічний ключ в файл, скориставшись кнопкою «Save public key», то в нього буде додано кілька непотрібних рядків на зразок «BEGIN SSH2 PUBLIC KEY», які не зможе розпізнати використовуваний в Kindle SSH-демон. На завершення зберігаємо приватний ключ десь у себе на компі - він нам знадобиться в самий найближчий час.

6. З цього моменту ми можемо отримувати доступ до файлів через SSH, скориставшись утилітою WinSCP. Під час налаштування підключення необхідно вказати «root» в якості імені користувача і свій приватний ключ. Щоб включити можливість запису, може знадобитися ввести команду «mntroot rw».

7. Далі нам знадобиться завантажити версію сніфера tcpdump для ARM-архітектури ( eecs.umich.edu/~timuralp/tcpdump-arm ), На якій побудований Kindle, і залити його на пристрій. Навіщо нам потрібен сніфер? Справа в тому, що всі HTTP-запити, які здійснюються з пристрою, перенаправляються на проксі-сервер Amazon. При цьому в заголовку прописується спеціальний ключ-ідентифікатор (x-fsn authentication key), унікальний для кожної читалки. Відповідно, щоб мати можливість використовувати читалку як модем, нам необхідно прописувати цей ключ в заголовок кожного запиту, який буде виконувати браузер.

8. Запускаємо «нюхач» командою «~ / tcpdump-arm -nAi ppp0 -s0 -w xfsn.log» і заходимо на будь-який сайт через Кіндл. Далі в балці xsfn.log шукаємо будь-який запис, що починається з «x-fsn:». Це можна зробити в консолі так: «cat xfsn.log | grep -m 1 x-fsn ».

9. Тепер потрібно налаштувати відповідним чином браузер. Підставити ключ в хедери дозволять додаткові інструменти, наприклад плагін Modify Headers ( bit.ly/modify_headers ) Для Firefox. Просто вказуємо в налаштуваннях, що будь-який заголовок повинен містити значення «x-fsn: ключ».

10. Все, залишилося небагато - перенаправити трафік з ноутбука на Kindle. Для цього пропишемо в Firefox'е проксі-сервер 127.0.0.1:888 і налаштуємо з цього порту SSH-тунель до Кіндл. Відкриваємо PuTTY і створюємо на порту 888 переадресацію на книжку: 888: 72.21.210.242: 80 [email protected] Тут 72.21.210.240 - це адреса віддаленого проксі Amazon, 192.168.2.2 - внутрішній адресу Kindle, 888 - обраний нами довільний порт. Якщо під час генерації ключа ти використовував парольний фразу, то в цей момент Kindle запросить її введення.

11. На завершення можна знайти в папці usbNetwork файл «DISABLED_auto» і перейменувати його в «auto», щоб скрипти тетерінга запускалися автоматично.

На жаль, 3G на території нашої країни добре працює далеко не скрізь. До того ж деякі сервіси працювати просто відмовляються (в першу чергу ті, що використовують SSL). Але ж працює! За місяць використання такої схеми (нехай і не сильно інтенсивного) ніхто з мене ні копійки не зняв. Але я бачу своїм обов'язком попередити, що Amazon при бажанні все-таки може попросити оплати за використаний трафік. Хоча повторюся, що прецедентів ще не було.

натхнення

Дієслово «Kindle» перекладається з англійської мови як «надихати». Amazon пропонує гідне пристрій для покупки і читання книг в електронному форматі, яке не потребує додаткової роботи напилком. Все спочатку працює дуже добре. Але гнучка архітектура девайса не могла не надихнути багатьох ентузіастів на створення своїх власних «доробок». В результаті ми отримуємо продуманий і розширюваний девайс, який продається за доступною ціною. Ось завжди б так.

Як дізнатися більше про свій Kindle?

Спеціальні команди можуть бути викликані з екрану Settings:

 • Змінити 3G-провайдера: набрати 311 (ALT + EQQ);
 • серійний номер Кіндл тощо: набрати 411 (ALT + RQQ);
 • інформація по 3G-модему: набрати 611 (ALT + YQQ);
 • інформація по WiFi-модему: набрати 711 (ALT + UQQ).

Корисні хакі для читалки

Не бачу сенсу докладно описувати установку різних хаков: в більшості своїй вона повторює інсталяцію джейлбрейка. Але не можу не згадати кілька особливо цікавих доробок, які можуть бути тобі цікаві.

 • Введення кириличних символів, який недоступний за замовчуванням: bit.ly/cyr_sym ;
 • повна русифікація девайса: bit.ly/rus_kindle ;
 • читалка fb2-файлів: bit.ly/fb2_kindle ;
 • альтернативна прошивка від китайських друзів, які зробили більш зручним читання PDF і реалізували підтримку книжок в DJVU: wiki.mobileread.com/wiki/Duokan_Kindle ;
 • додаткові словники: bit.ly/slovari_kindle .

Links

Як використовувати?
Як купити?
Ти можеш запитати: у скільки Kindle обходиться в підсумку?
Як використовувати?
Php?
Розумієш, куди я хилю?
Html?
Навіщо нам потрібен сніфер?
Як дізнатися більше про свій Kindle?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.