Статьи

Приховані можливості Excel через призму VBA

РЕЦЕНЗІЇ

Уокенбах Джон. Професійне програмування на VBA в Excel 2002. Пер. з англ. М .: Видавничий дім "Вільямс", 2003. - 784 стор.

Практично кожен, хто стикається сьогодні з комп'ютерами, якщо не працював безпосередньо, то принаймні чув про такий популярний програмний продукт, як Excel. Однак багато (в тому числі і володіють цією програмою на професійному рівні) навіть не підозрюють про те, які потужні приховані можливості таяться в його надрах. І доступ до них відкривається на рівні програмування через об'єктно-орієнтована мова VBA (Visual Basic for Applications), який в повному комплекті (в тому числі редактор, компілятор, довідники) включений Microsoft в Excel. Про те, як швидше і ефективніше освоїти VBA і яким чином з його допомогою відкрити для себе новий, раніше недоступний світ Excel, розповідає на численних прикладах об'єктно-орієнтованого програмування (ООП) Джон Уокенбах.

У книзі сім частин, що включають 30 глав, п'ять додатків і предметний покажчик. Коло обговорюваних питань програмування в Excel на VBA широкий, і практично весь матеріал базується на великому досвіді автора. Тому вельми цінними можна вважати не тільки наведені приклади програм, методики, пояснення, але і його численні поради та коментарі. З останніми, втім, не завжди можна відразу ж погодитися.

Перша і друга частини, що складаються з шести розділів, можуть розглядатися в якості введення і корисні для швидкого освоєння азів Excel, особливо для тих, хто тільки починає знайомство з цим продуктом.

У третій частині (7-11 глави) автор дає вступні уроки з основ VBA для програмістів, а в четвертій (12-15 глави) розповідає про методи створення та використання візуальних компонентів - призначених для користувача форм, в тому числі різноманітних діалогових вікон з елементами управління.

Однак головне ще попереду. Для програміста, вирішального складні (і не дуже) завдання автоматизації обробки великих баз даних (більше 10 тис. Записів), найбільший інтерес, з моєї точки зору, представляють наступні глави. У п'ятій частині (16-21 глави) під назвою "Вчинені методи програмування" описані методи створення і модифікації зведених таблиць, управління діаграмами, взаємодії з іншими додатками, розглянута концепція подій в Excel, показано, як розробляти програми-надбудови - спеціальні додатки, що розширюють можливості Excel.

Шоста частина книги (22-25 глави) присвячена розробці додатків - до призначених для користувача меню, панелями інструментів, наданням довідки користувачеві.

У заключній частині (26-30 глави) автор розповідає про різні специфічних аспектах використання VBA з Ecxel: проблеми сумісності, управління файлами і компонентами Visual Basic, про принципи управління модулями класів та ін.

Довідковий матеріал (за функціями, операторам, кодами помилок і т.п.), що приводиться автором в додатках, для професійного програмування абсолютно необхідний. У той же час при розробці додатків бажано мати під рукою додаткову, в тому числі довідкову, літературу по VBA і обов'язково з прикладами.

Традиційний компакт-диск до книги додається, однак видавництво надає доступ до свого сайту (www.williamspublishing.com/cgi-bin/theme.cgi) для отримання всіх програм, про які в ній ідеться.

Виклад непростого матеріалу ведеться на доступному рівні, і початкове його засвоєння не вимагає попередньої підготовки для фахівця, знайомого з ООП і має досвід програмування. Вивчивши відповідні розділи, читач зможе скласти досить повне уявлення про те, як автоматизувати різноманітні, в тому числі складні, операції в Excel, як написати і відредагувати макроси на рівні VBA, як створити повноцінне Excel-додаток. Книга буде корисна не тільки розробникам програм, але і студентам відповідних спеціальностей, а також користувачам, які схочуть освоїти цей популярний продукт на більш глибокому рівні і обійтися при вирішенні багатьох завдань автоматизації розрахунків в цьому середовищі власними силами.

Версія для друку

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.