Статьи

Приховані можливості Excel через призму VBA

РЕЦЕНЗІЇ

Уокенбах Джон. Професійне програмування на VBA в Excel 2002. Пер. з англ. М .: Видавничий дім "Вільямс", 2003. - 784 стор.

Практично кожен, хто стикається сьогодні з комп'ютерами, якщо не працював безпосередньо, то принаймні чув про такий популярний програмний продукт, як Excel. Однак багато (в тому числі і володіють цією програмою на професійному рівні) навіть не підозрюють про те, які потужні приховані можливості таяться в його надрах. І доступ до них відкривається на рівні програмування через об'єктно-орієнтована мова VBA (Visual Basic for Applications), який в повному комплекті (в тому числі редактор, компілятор, довідники) включений Microsoft в Excel. Про те, як швидше і ефективніше освоїти VBA і яким чином з його допомогою відкрити для себе новий, раніше недоступний світ Excel, розповідає на численних прикладах об'єктно-орієнтованого програмування (ООП) Джон Уокенбах.

У книзі сім частин, що включають 30 глав, п'ять додатків і предметний покажчик. Коло обговорюваних питань програмування в Excel на VBA широкий, і практично весь матеріал базується на великому досвіді автора. Тому вельми цінними можна вважати не тільки наведені приклади програм, методики, пояснення, але і його численні поради та коментарі. З останніми, втім, не завжди можна відразу ж погодитися.

Перша і друга частини, що складаються з шести розділів, можуть розглядатися в якості введення і корисні для швидкого освоєння азів Excel, особливо для тих, хто тільки починає знайомство з цим продуктом.

У третій частині (7-11 глави) автор дає вступні уроки з основ VBA для програмістів, а в четвертій (12-15 глави) розповідає про методи створення та використання візуальних компонентів - призначених для користувача форм, в тому числі різноманітних діалогових вікон з елементами управління.

Однак головне ще попереду. Для програміста, вирішального складні (і не дуже) завдання автоматизації обробки великих баз даних (більше 10 тис. Записів), найбільший інтерес, з моєї точки зору, представляють наступні глави. У п'ятій частині (16-21 глави) під назвою "Вчинені методи програмування" описані методи створення і модифікації зведених таблиць, управління діаграмами, взаємодії з іншими додатками, розглянута концепція подій в Excel, показано, як розробляти програми-надбудови - спеціальні додатки, що розширюють можливості Excel.

Шоста частина книги (22-25 глави) присвячена розробці додатків - до призначених для користувача меню, панелями інструментів, наданням довідки користувачеві.

У заключній частині (26-30 глави) автор розповідає про різні специфічних аспектах використання VBA з Ecxel: проблеми сумісності, управління файлами і компонентами Visual Basic, про принципи управління модулями класів та ін.

Довідковий матеріал (за функціями, операторам, кодами помилок і т.п.), що приводиться автором в додатках, для професійного програмування абсолютно необхідний. У той же час при розробці додатків бажано мати під рукою додаткову, в тому числі довідкову, літературу по VBA і обов'язково з прикладами.

Традиційний компакт-диск до книги додається, однак видавництво надає доступ до свого сайту (www.williamspublishing.com/cgi-bin/theme.cgi) для отримання всіх програм, про які в ній ідеться.

Виклад непростого матеріалу ведеться на доступному рівні, і початкове його засвоєння не вимагає попередньої підготовки для фахівця, знайомого з ООП і має досвід програмування. Вивчивши відповідні розділи, читач зможе скласти досить повне уявлення про те, як автоматизувати різноманітні, в тому числі складні, операції в Excel, як написати і відредагувати макроси на рівні VBA, як створити повноцінне Excel-додаток. Книга буде корисна не тільки розробникам програм, але і студентам відповідних спеціальностей, а також користувачам, які схочуть освоїти цей популярний продукт на більш глибокому рівні і обійтися при вирішенні багатьох завдань автоматизації розрахунків в цьому середовищі власними силами.

Версія для друку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача