Статьи

Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту від А до Я

  1. Завдання перелинковки сторінок
  2. Які бувають види перелинковки
  3. схеми перелинковки
  4. Як правильно зробити внутрішню перелінковку

Раніше ми розглянули питання оптимізації сторінок сайту і місця розміщення ключових слів. Сьогодні поговоримо про не менш важливому етапі - внутрішньої перелинковке.

І так, давайте розберемося, що це таке. Внутрішня перелінковка сторінок сайту - це, розміщення посилань з одних сторінок на інші в рамках одного сайту. Робиться це для розподілу статичного ваги на потрібні нам сторінки сайту. Дуже хороший приклад якісної лінковки це вікіпедія .

Вище я згадав термін статичну вагу, хто не знає, напишу, що це таке. Статична вага сторінки - це деяка міра вимірювання, яка застосовується до будь-якій сторінці в Інтернет. Тобто вона є у кожної сторінки, і обчислюється пошукачем за своїм секретним алгоритму. Вебмастера передбачаються, що на статичну вагу впливає кількість вхідних посилань.

Продовжимо про лінковку. Наприклад, у нас на сайті 200 сторінок, але тих, які ми вибрали для просування всього 10 штук. Ось ми і перенаправляємо статичну вагу з 190 сторінок на потрібні десять. Якщо сказати спрощено, робиться це для зосередження «ваги» на певній сторінці, що б показати ПС її важливість. І що б дана сторінка легше рухалася в ТОП. По суті, вона підвищує релевантність станиці . Це одне із завдань внутрішньої перелинковки сайту, давайте розглянемо і інші цілі її застосування.

Завдання перелинковки сторінок

Правильна внутрішня перелінковка дозволяє вирішувати кілька важливих завдань при роботі з сайтом:

1) Напрям статичної ваги на потрібну сторінку. Як я писав вище в прикладі, в даному випадку ми підвищуємо стат. вага на потрібних нам сторінках. Які за рахунок цього будуть легше просуватися в ТОП пошукових систем.

2) Просування НЧ запитів. Випливає з першого пункту. На великих сайтах, де багато сторінок, ми можемо просунути НЧ запити в ТОП тільки за рахунок грамотної внутрішньої перелинковки. Звичайно, це справедливо для не сильно конкурентних НЧ запитів.

3) Поліпшення поведінкових факторів. Коли сайт правильно облінкований і пов'язані між собою тематичні сторінки, то це поліпшить поведінкові фактори сайту . Це станеться через те, що користувачі будуть ходити по посиланнях, збільшуючи час перебування на сайті і кількість переглянутих сторінок.

4) Швидка і повна індексація сайту. Всім відомо, що пошукові системи, індексуючи сайт, ходять по всіх посиланнях, які можуть виявити. Чим більше внутрішніх посилань, тим швидше бот добереться до всіх сторінок і проиндексирует їх.

5) Підвищення якості юзабіліті сайту. Ми ж робимо сайт для людей, значить їм повинно бути зручно в першу чергу. Чим зручніше ми зробимо навігацію, ніж людям буде зручніше, тим краще буде видимість сайту в ПС.

Які бувають види перелинковки

Тепер давайте розберемося, які ж бувають схеми і види внутрішньої перелинковки.

1) Перелінковка з тексту - це коли посилання ставлять в самому тексті статті. Посилання розміщуються з релевантних сторінок або шматків документа. На мій погляд, це найкращий вид перелинковки. Він більш гармонійно виглядає на сайті, зручний для користувачів, а значить - покращує ПФ. Правда він самий витратний за часом, так робиться вручну.

Правда він самий витратний за часом, так робиться вручну

2) Наскрізна перелинковка - посилання ставляться блоком і виводяться на всіх сторінках. Практично по типу навігаційного меню. Це найпростіший тип лінковки, раз зробив блок, поставив і все. Зазвичай посилаються на найпопулярніші сторінки або на ті, які найважче просунути в ТОП.

Зазвичай посилаються на найпопулярніші сторінки або на ті, які найважче просунути в ТОП

3) Перелінковка «схожі записи» - вид лінкування за тематичними статтями. Зазвичай робиться скриптами і плагінами, які є практично під всі популярні CMS. Виглядає це як блок «рекомендуємо почитати» або «схожі записи», який виводиться в кінці статті. Він дуже зручний для користувачів, а значить, впливає на ПФ.

Він дуже зручний для користувачів, а значить, впливає на ПФ

4) лінковке «хлібні крихти» (від англ. Breadcrumbs) - робиться плагіном і виводиться у вигляді навігації по сайту. Як правило, розташовується вище початку статті.

Як правило, розташовується вище початку статті

5) Карта сайту. Так-так, це теж варіант внутрішньої перелинковки сайту. Мова про карту, яка розміщується на сайті, а не xml. Вона звичайно в першу чергу спрямована на повну індексацію сайту.

6) Створення словника термінів - на нього потім можна буде посилатися зі статей, і збирати додатковий тематичний трафік.

схеми перелинковки

Сеошники придумали величезну кількість схем перелинковки сторінок сайту. Від простеньких до дуже складних. Давайте розглянемо основні схеми.

Принцип побудови лінковки для просування НЧ запиту виглядає так. Як видно на малюнку, весь статичний вага ми зосереджуємо на сторінках 3го рівня для просування НЧ запитів.

Як видно на малюнку, весь статичний вага ми зосереджуємо на сторінках 3го рівня для просування НЧ запитів

Для СЧ запиту схема буде виглядати вже по іншому. Тут ми зосереджуємо вага на сторінках другого рівня.

Тут ми зосереджуємо вага на сторінках другого рівня

А для ВЧ запиту своя схема перелинковки. Тут ми концентруємо весь можливий вага на головну сторінку сайту.

Тут ми концентруємо весь можливий вага на головну сторінку сайту

А ось варіанти внутрішньої перелинковки для інтернет магазину. Як правило, в онлайн магазинах просувають сторінки з товаром, тому статичний вага має бути зосереджена саме на них. Це показано в першому варіанті (зліва). Другий же варіант схеми має на увазі, що просуваються не лише сторінки з самими товарами, але і самі розділи товарів (категорії).

Другий же варіант схеми має на увазі, що просуваються не лише сторінки з самими товарами, але і самі розділи товарів (категорії)

Якщо ви збираєтеся робити перелинковку на сайті компанії з невеликою кількістю сторінок, то придивіться до наступних схем.

Якщо ви збираєтеся робити перелинковку на сайті компанії з невеликою кількістю сторінок, то придивіться до наступних схем

Зазвичай на них весь вага направляють на морду. Тобто всі посилання ведуть на головну сторінку. На другому прикладі (праворуч) просувається не тільки морда, а й сторінки другого рівня.

Так само є класичні схеми побудови перелинковки

1) Зірка. Це коли всі сторінки посилаються один на одного. Кожна сторінка в цьому випадку отримує однаковий статичну вагу.

Кожна сторінка в цьому випадку отримує однаковий статичну вагу

2) Кільце (або кругова). Така схема, де сторінки посилаються один на одного, а потім передають вагу однієї певної сторінці. Наприклад, на головну, для просування ВЧ запиту. Приклади кільцевих перелінковок.

Приклади кільцевих перелінковок

3) Ієрархія. Така схема перелинковки сторінок зустрічається найчастіше. Принцип такий, одна станиця посилається на дві інші, ці дві в свою чергу, на такі дві і т.д., а потім все посилаються на головну сторінку. Саме таким чином можна зібрати максимальний статичний вага на потрібну сторінку.

Саме таким чином можна зібрати максимальний статичний вага на потрібну сторінку

Як правильно зробити внутрішню перелінковку

- робіть лінковку як анкорний так і безанкорние посиланнями;
- лінки тільки тематичні сторінки;
- постарайтеся організувати на сайті відразу кілька схем перелинковки;
- не посилайтеся тільки одним видом прямого анкора, використовуйте відміни і разбавку ключа;
- зменшіть кількість зовнішніх посилань на сторінці, яку просуваєте;
- не робіть багато зовнішніх зі сторінок, з яких посилаєтеся, бажано не більше 1 посилання на абзац;
- ретельно продумайте навігаційне меню, як саму структуру, так і тексти посилань. Це теж важливий елемент перелинковки;
- якщо у вас великий сайт з великою кількістю розділів обов'язково зробіть «хлібні крихти»;
- не робіть два посилання з однієї сторінки на іншу, тобто не треба ставити два посилання на один документ;
- намагайтеся рівномірно розподіляти посилання в статті, що б не йшли одна за одною.

У наступній статті ми розглянемо питання настройки файлу robots.txt

Зміст

Статті по темі:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача