Статьи

Поп-апи та міжсторінкових оголошення: як вони впливають на SEO

 1. типи
 2. Які фактори значимі для SEO
 3. Кращі практики
 4. замість висновку

Автор: Ренд Фишкин (Rand Fishkin) - генеральний директор Moz, постійний спікер найбільших світових конференцій, присвячених SEO та маркетингу в інтернеті.

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, як поп-апи, модальні вікна, оверлеї і міжсторінкових оголошення впливають на SEO? В одному з останніх випусків Whiteboard Friday Ренд Фишкин розповів, чому потрібно з обережністю використовувати ці елементи, і як уникнути негативних наслідків для сайту.

В цілому, ці елементи змінюють те, як люди взаємодіють з сайтом. Це, в свою чергу, може як негативно, так і позитивно впливати на виконання ваших завдань - як з пошукової оптимізації, так і інших.

типи

Отже, давайте розглянемо, що ж являють собою ці елементи дизайну і UX, як вони працюють, як їх найкраще використовувати, і яким чином вони можуть нашкодити SEO.

Вспливаючі вікна

Вспливаючі вікна

Існує кілька типів спливаючих вікон. Є поп-апи, які відкриваються в нових вікнах. Google їх ненавидить, а їх використання вважається порушенням правил пошукової системи. Багато браузери блокують такі вікна автоматично. Зокрема, Chrome. Користувачі також негативно сприймають такі елементи.

оверлеї

Якщо ми говоримо про спливаючому вікні, яке відкривається в тому ж вікні браузера, то за своєю суттю це - візуальний елемент, відомий як оверлей. Це може бути форма підписки на email-розсилку і подібні елементи. Оверлеї широко поширені в інтернеті. З точки зору Google вони не створюють таких проблем, як спливаючі вікна. Однак з ними також можуть бути пов'язані деякі труднощі, особливо на мобільних пристроях. Ми розглянемо їх пізніше.

модальні вікна

модальні вікна

Модальні вікна - вікна взаємодії. Поширеним прикладом цього елемента є лайтбокси для зображень. Модальне вікно передбачає, що дія виконується всередині нового вікна, а не в контенті під ним. Таким чином, форми підписки, які з'являються над контентом і не дозволяють встановлювати зв'язок із ним, можуть розглядатися як модальні вікна. У більшості випадків їх використання не є проблемою до тих пір, поки вони не пов'язані зі спамом, рекламою або чимось ще, що погіршує призначений для користувача досвід.

міжсторінкових оголошення

Класичним прикладом міжсторінкових оголошення є той формат, який використовує Forbes.com. При відвідуванні сайту видання в перший раз користувач бачить повідомлення приблизно такого змісту: «Ласкаво просимо. Спонсор дня - Brawndo. У нього є те, що потрібно рослинам ». Щоб перейти до читання статті потрібно почекати кілька секунд. Такий вид міжсторінкових оголошень відлякує багатьох людей. Крім того, Google також негативно ставиться до подібних елементів.

Які фактори значимі для SEO

Одним з найбільш значущих чинників є таймінг - час появи елемента на екрані. Він може бути показаний до того, як буде завантажена сторінка, або ж через кілька хвилин. У кожному з цих випадків він буде сприйматися по-різному. Це справедливо як щодо користувачів, так і пошукових систем.

Також має значення, як довго елемент знаходиться на екрані. У разі Forbes, міжсторінкових оголошення може спричинити за собою проблеми для сайту в пошуку. Негативні наслідки можливі і в тому випадку, якщо вікно не може бути закрито користувачем. Особливо, якщо воно рекламного змісту. У більшості випадків, чим менше час його показу, тим краще. Але проблеми можуть принести і елементи з дуже коротким часом показу.

 • взаємодія

Чи можна цей елемент легко закрити, заважає він переглядати контент? згідно новими правилами Google для мобільних сайтів, якщо оверлей або модульне вікно заважає користувачеві читати вміст сторінки, Google може знизити її в результатах пошуку або прибрати мітку «для мобільних».

Якщо вміст спливаючого вікна продиктовано законом (підтвердження віку, отримання згоди на збір інформації, попередження про використання cookies), то проблем з Google бути не повинно.

З іншого боку, реклама може привести до проблем для сайту. Якщо ж модальне вікно - це частина користувацького досвіду, то проблем не буде. Наприклад, якщо відвідувач хоче залишити коментар, і з'являється модальне вікно з формою для реєстрації. Або ж при натисканні на зображення в модальному вікні з'являється його збільшена версія.

 • умови показу

Умови показу також важливі. Якщо в міжсторінкових оголошенні, оверлее або модальном вікні міститься протокол, який забороняє його показ людині, що прийшла з результатів пошуку, це також може вплинути на те, як пошукові системи сприймуть цей елемент.

Якщо спливаюче вікно показується тільки авторизованим або навпаки, неавторизованих користувачів, це також може вплинути на SEO. Однак для зареєстрованих користувачів показ модального вікна або накладення з повідомленням, пов'язаних з їх активністю на сайті, може стати частиною UX і не принесе шкоди. Наприклад, в соцмережах.

Пошкодити це може в тих випадках, якщо ви отримуєте користувачів з пошукової системи, однак для перегляду контенту їм потрібно авторизуватися на сайті. Ця проблема актуальна для таких великих ресурсів, як Quora і Facebook. В результаті деякі з них результатів не показуються в Google або ж ранжуються нижче.

 • залученість

Якщо користувачі, перейшовши на сайт і побачивши спливаюче вікно, відразу повертаються в результати пошуку, для Google це буде негативним сигналом.

Кращі практики

Ми настійно рекомендуємо уникати елементів, які можуть значно пошкодити користувача досвіду. Якщо ви хочете трохи пожертвувати UX, щоб надати користувачам велику цінність, зібравши їх email-адреси, то такий підхід допустимо. Але ці елементи слід уважно відстежувати.

Є 4 метрики, з якими ми рекомендуємо звірятися. Вони покажуть, рухаєтеся ви в правильному напрямку.

 • Показник відмов;
 • Глибина перегляду;
 • Повторні відвідувачі;
 • Час перебування на сайті після появи елемента.

Ці показники допоможуть вам зрозуміти, наскільки негативно спливаючі вікна впливають на досвід взаємодії користувачів з ресурсом.

На мобільних пристроях важливо переконатися, що основний контент не закрите, що спливаючі вікна і оверлеї не впливають на читабельність і можливість перегляду сайту. Який би елемент ви не використали, зробіть так, щоб користувач міг легко і швидко його прибрати. Цього вимагають правила Google, але це також і перевірений на практиці прийом, який допоможе вам поліпшити поведінкові метрики.

Залишайте елемент тільки в тому випадку, якщо шкурка варта вичинки. При використанні цих форматів вам завжди доведеться чимось жертвувати - показником відмов, глибиною перегляду, кількістю повторних відвідувачів або часом на сайті. Питання в тому, чи принесе цей прийом більше користі, ніж шкоди. Якщо ви погіршить UX на кілька секунд на відвідування, але 5% відвідувачів надасть вам свій email-адреса, то, можливо, воно того варто. Якщо ж співвідношення виглядає як 30 секунд до 1%, то цей елемент, швидше за все, використовувати не варто.

Розгляньте додавання коду, який буде блокувати показ спливаючих і міжсторінкових вікон, якщо користувач переходить на сайт з пошукових систем. Якщо ви бачите, що цей прийом працює, але у вас є проблеми з пошуковими системами, ви можете видалити цей елемент з відвідувань, які надходять з пошукових систем, і помістити його в сам контент або активувати його показ під час завантаження другої сторінки. Таким чином ви зможете зберегти відносно високим показник глибини перегляду.

Якщо ви намагаєтеся отримати максимум користі від цих форматів, то може бути так, що з найменш популярним і рідко використовуваних візуальним елементом користувачі будуть взаємодіяти частіше. Зворотною стороною медалі є той факт, що його наявність може погіршити UX. Якщо люди не знайомі з оверлеями, модальними вікнами або міжсторінкових оголошеннями, які ви вибрали, вони можуть більше залучатися у взаємодію з ними. При цьому вони також можуть бути більш фрустрировать. Тому важливо відстежувати поведінкові метрики, які ми згадали вище.

замість висновку

Автор сподівається, що даний матеріал допоможе веб-майстрам більш ефективно використовувати поп-апи, оверлеї, міжсторінкових оголошення, модальні вікна і будь-які інші типи елементів, які порушують призначений для користувача досвід.

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, як поп-апи, модальні вікна, оверлеї і міжсторінкових оголошення впливають на SEO?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача