Статьи

Помилки при завантаженні комп'ютера

В   минулого замітці   я розповів про основні проблеми, що виникають при завантаженні комп'ютера В минулого замітці я розповів про основні проблеми, що виникають при завантаженні комп'ютера.

Ми розглянули звукові сигнали BIOS і найбільш часто зустрічаються повідомлення системи самотестування POST. Зараз я хочу продовжити раніше відкриту тему.

Отже, після включення комп'ютера запускається програма самотестування пристроїв комп'ютера POST. Після її успішного завершення, BIOS спробує знайти пристрій, з якого буде завантажуватися комп'ютер. Цим пристроєм може бути будь-який носій інформації - жорсткий диск, флешка, привід CD / DVD дисків і т.д.

Яким чином проводиться цей пошук?

Справа в тому, що в BIOS вже є список пристроїв, з яких можливо завантажити комп'ютер і пошук завантажувального пристрою здійснюється відповідно до черговості пристроїв в цьому списку. Розділ BIOS, в якому знаходиться список завантажувальних пристроїв, зазвичай називається Boot (завантаження) і черговість пристроїв в цьому списку при бажанні можна змінювати.

При завантаженні комп'ютера BIOS сканує всі пристрої зі списку по порядку до знаходження пристрою з завантажувальними файлів. На цьому пошук завантажувальних пристроїв зупиняється і управління завантаженням комп'ютера передається програмі, завантажувальні файли якої були знайдені (в більшості випадків цією програмою є операційна система Windows).

Порядок пристроїв для завантаження BIOS можна змінювати. Зазвичай це робиться так: відразу після включення комп'ютера (на етапі проходження перевірки POST) потрібно натиснути клавішу Delete.

Зазвичай це робиться так: відразу після включення комп'ютера (на етапі проходження перевірки POST) потрібно натиснути клавішу Delete

У цій замітці я публікую фотографії екрану мого нетбука ASUS EEE PC 1000H, вид BIOS в вашому випадку може дещо відрізнятися.

Іноді клавіша доступу в BIOS може бути іншою і це потрібно уточнити в керівництві до материнської плати, але в більшості випадків це буде Delete або, як у моєму випадку, F2.

Потрапивши в BIOS необхідно знайти розділ, який відповідає за черговість завантаження з пристроїв. Зазвичай такий розділ називається Boot.

Зазвичай такий розділ називається Boot

Для переміщення по меню BIOS зазвичай використовуються клавіші управління курсором - стрілки вгору, вниз, вправо і вліво
Для переміщення по меню BIOS зазвичай використовуються клавіші управління курсором - стрілки вгору, вниз, вправо і вліво. Для входу в розділ меню використовується клавіша Enter, а для виходу - Esc.

В меню Boot ви побачите ось такий список:

Отже, після проходження перевірки POST, BIOS опитує по порядку всі пристрої за списком, поки не знайде доступне завантажувальний пристрій. Наявність пристрою в списку завантаження ще не означає його фізичне наявність в комп'ютері. Так в списку завантаження на першому місці може бути привід CD / DVD дисків, але в момент завантаження в пристрій не буде встановлено диск і тому BIOS перейде до наступного по списку пристрою.

Як тільки завантажувальний пристрій знайдено, процес завантаження комп'ютера триває з нього. Виявляється спеціальний активний розділ пристрою, в якому знаходиться завантажувальна інформація (файли) і завантажується ядро ​​операційної системи, якою потім і передається все управління процесом завантаження комп'ютера.

Якщо ж такий пристрій, не знайдено, або на ньому немає завантажувальних файлів, або завантажувальні файли пошкоджені, то виводиться повідомлення про помилку і процес завантаження зупиняється.

Помилок може бути кілька:

  • Non system disk
  • Invalid system disk
  • System disk error
  • NTLDR is missing

Що робити, якщо ви побачили одне з цих повідомлень?

Насамперед з'ясуйте в BIOS порядок завантаження з пристроїв комп'ютера. Цілком можливо, що у вас першим стоїть привід CD / DVD дисків і під час завантаження в нього був встановлений якийсь диск.

Якщо повідомлення не зникає, то, швидше за все, сталося пошкодження системних файлів. Причин цьому може бути безліч - від зараження комп'ютера вірусами, до нерозумних дій самого користувача. В цьому випадку можна спробувати відновити Windows, але справа це дуже тонке і порекомендувати тут чіткий алгоритм дій, який би підійшов усім і в усіх випадках досить складно.

Якщо причиною збою є віруси або шкідливі програми, то можна спробувати відновити працездатність системи за допомогою програми Dr.Web LiveDisk . Це безкоштовна програма, за допомогою якої можна завантажити комп'ютер не з жорсткого диска, а, з флешки. Потім ви зможете перевірити комп'ютер на віруси і усунути проблеми.

Існують ще сотні програм, які допомагають відновити комп'ютер після збою, але всі вони побудовані за тим же принципом, що і зазначені вище.

І ще одна порада - якщо на комп'ютері, а точніше на диску С (системному диску) у вас не було нічого надважливого, то найпростішим вирішенням проблеми буде перевстановлення Windows .

Якщо ж важлива інформація є, то тут справа ускладнюється. Я б рекомендував не намагатися відновлювати операційну систему, а вилучити жорсткий диск з комп'ютера, підключити його другим диском до робочого комп'ютера і перемістити потрібну інформацію з диска С на інший, наприклад, D. Потім повернути жорсткий диск назад і перевстановити операційну систему з форматуванням диска С .

Чому я не люблю відновлювати Windows? Та тому що, як показує мій досвід, це справа невдячна і тимчасове. Як правило, подібні помилки трапляються в досить «захаращених» операційних системах і відновлення кількох пошкоджених файлів глобально проблему не вирішують - незабаром або проблема повторюється, або з'являються нові помилки. Тому я вважаю за краще, по-перше, підтримувати свою операційну систему в чистоті, а по-друге, ніколи не заморочуюся з відновленням пошкоджених файлів, а встановлювати заново систему з нуля.

Звичайно, перевстановлення операційної системи для початківця користувача справа темна і без сторонньої допомоги навряд чи тут обійдеться, але все ж цього варто навчитися. У мене на сайті є для цього вся необхідна інформація - відеокурс « Як встановити Windows ».

Яким чином проводиться цей пошук?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача