Статьи

Помилки інтернет-магазинів одягу, які слід уникнути :: Shopolog.ru

Сьогодні одним з популярних запитів в мережі є запит «як відкрити інтернет-магазин одягу». У цій статті ми постараємося розповісти, як це зробити швидко і грамотно, а також постараємося перерахувати найпоширеніші помилки, яких слід уникати, коли плануєш відкрити інтернет-магазин одягу.

Що потрібно зробити, щоб відкрити магазин одягу?

Основні дії, які необхідно зробити - це зареєструвати ІП або ТОВ, завести рахунок в банку, гаманці в електронних платіжних системах, вибрати і встановити движок магазину, домовитися з постачальниками, заповнити товаром магазин і домовитися з кур'єрською службою доставки.

Зареєструвати юридичну особу доведеться, тому що держава пред'являє жорсткі вимоги до компаній роздрібної торгівлі. Вам доведеться друкувати чеки клієнтам, виписувати рахунки юридичним особам. До того ж, для реєстрації аккаунта і вивантаження товарних пропозицій в Яндекс.Маркет вам знадобиться юридична особа.

Далі рахунок в банку і електронні гаманці. Сьогодні більшість покупців вважають за краще оплачувати покупки або банківською картою, або електронними грошима (Яндекс.Деньги, webmoney, qiwi). Якщо покупцеві комфортно здійснити платіж на вашому сайті, то, швидше за все, він зробить покупку. Платити електронними грошима зручніше, ніж по квитанції у банку, тому надайте їм на сайті таку можливість.

Виберіть відповідний процесинговий центр або заведіть гаманець безпосередньо у постачальника послуги.

Інший момент - це як «прикрутити» систему оплати до вашого інтернет-магазину. Про це трохи пізніше.

Як вибрати движок для інтернет-магазину одягу?

Оскільки тема відкриття онлайн магазину популярна як ніколи, то і від пропозицій відбою не буде. Движків дійсно багато - безкоштовних і платних. Коробковий варіант і оренда. Тут вибирати вам. Але слід врахувати кілька моментів.

Оренда - недорогий старт, але движок, а значить і весь вміст сайту, буде належати не вам. Точніше буде належати вам, поки ви за це будете платити. Захочете змінити движок, доведеться турбуватися питанням перенесення всіх даних. До того ж, в більшості випадків, орендований движок не підлягає переробкам або доопрацюванням під ваші вимоги.

варіант купити ліцензію більш безпечний з точки зору права власності. Але і дорожче. Ціна питання від 6000 до 30000 рублів за ліцензію. Все залежить від функціоналу обраного движка.

Тепер про функціонал вашого магазину. Оскільки специфіка вашого магазину - одяг, то вам слід звернути увагу на такий функціонал, як «опції товару». Тобто ваш покупець повинен мати можливість вибрати колір і розмір одягу. При цьому можлива зміна ціни в залежності від розміру та кольору. Виглядає це так:

Також ви повинні уточнити, чи є така функція, як «знижки». Знижки можуть бути різноманітними: «розпродаж», «знижка від кількості товару», «знижка від суми замовлення» і т.д. При цьому може бути використана складна система, коли знижка надається на певну опцію товару, наприклад, на розмір XL, або на колір чорний. Все це повинно відображатися в картці товару.

Не забудьте про вітрину магазину. Вона повинна бути привабливою для клієнта. Тут ви будете виставляти свої «ходові» товари. Тобто блок вітрини в вашому движку повинен бути не тільки красиво оформлений (тут мова йде про дизайн елементів і самого блоку), але і легко керований, щоб можна було швидко і просто редагувати виставлені товари.

Часто в магазинах використовують «маркери» - бестселер, новинка, знижка та ін. Це приваблює клієнта і дозволяє виділити потрібний товар. Такі маркери є практично у всіх сучасних двигунах, але все-таки не забудьте уточнити їх наявність:

Маркетингові функції магазину.

Важливими є й маркетингові функції, які стануть в нагоді вам для стимулювання продажів. Що сюди може входити. «Зум» зображень - збільшення картинки дуже важливо для прийняття рішення про вибір товару, а ще краще можливість завантажувати відео до товару.

«Зум» зображень - збільшення картинки дуже важливо для прийняття рішення про вибір товару, а ще краще можливість завантажувати відео до товару

Опції «з цим товарів купують», «рекомендовані товари» - так званий перехресний маркетинг. Допоможе збільшити вам середній чек продажу, якщо грамотно підібрати пропозицію.

Допоможе збільшити вам середній чек продажу, якщо грамотно підібрати пропозицію

Подарункові сертифікати та купони на знижку. Важливо, щоб у вашій кошику або в картці товару була можливість використовувати подарунковий купон на знижку, який ви відправили вашому клієнтові або потенційному клієнтові в розсилці до свята, наприклад. Це допоможе простимулювати продаж.

Відповідно, наступний пункт - інтеграція з системою розсилок. Сьогодні це дуже важливе питання, оскільки красиво оформлена і грамотно організована розсилка - це від 15 до 30% допродаж щомісяця. Ви можете значно зміцнити лояльність вашого клієнта, звичайно, якщо не перетворите її в спам. Надсилайте дійсно важливі новини і цікаві пропозиції, щоб ваші листи не потрапляли в папку «небажана пошта».

До питання про системах оплати та доставки.

Це дуже важливий момент. Як правило, у всіх сучасних двигунах вже передбачена підтримка популярних систем оплати та доставки, вам залишається тільки ввести свої логін і пароль (плюс дані від постачальника послуги) згідно з інструкцією по налаштуванню, і все буде працювати.

Які системи оплати вибрати і які способи доставки віддати перевагу, часто залежить від вашого бажання і бюджету. Постарайтеся зробити вибір максимально привабливим для користувача.

Наприклад, поряд з оплатою кур'єру, по можливості, підключіть оплату карткою і електронними грошима. Що стосується доставки, якщо ви працюєте в межах одного міста - можливо, буде досить і одного варіанта - доставка кур'єром. Для доставки в інші регіони підійдуть Пошта Росії, EMS, транспортні компанії. Дуже зручно, якщо у вас в магазині буде онлайн-калькулятор розрахунку вартості доставки. Це значно прискорює ухвалення рішення про покупку, тому що не треба чекати відповіді менеджера магазина на питання «скільки буде коштувати доставити посилку в мій регіон».

І ще пара зауважень для доставки в регіони. Якщо ви дійсно зацікавлені в покупцях з інших регіонів, то постарайтеся встановити прийнятний мінімум закупівлі і максимально зручні способи доставки. Звичайно, це питання досить спірне, тому що не хочеться втратити гроші при оплаті підрядникам, але межа мінімуму в 3000 з оплатою транспортної компанії за доставку 950 рублів - це не зовсім вигідний для покупця варіант. Швидше за все, на вашому сайті він нічого не купить, якщо тільки ви не продаєте суперунікальную одяг, або якщо це не спільна закупівля.

Як вибрати постачальника?

Один з найбільш важливих і наболілих питань всіх власників магазинів. Де і як знайти постачальника.

Спершу визначитеся зі схемою роботи з вашим постачальником - чи буде у вас склад (ви замовляєте товар оптом і зберігайте у себе), або будете відправляти товар зі складу постачальника (по суті, будете працювати як реселлер). Виходячи з цього, шукайте собі партнерів.

Що стосується одягу, то постачальників, як правило, шукають на Україні, в Туреччині чи в Китаї. Тут можна знайти широкий варіант виробників з дуже демократичними цінами. Почитайте відгуки про товари постачальників в Інтернеті. Довгий і витратний за часом шлях - посидіти в групах спільних закупівель і, можливо, навіть спробувати щось замовити у вподобаного постачальника. Чи зможете оцінити якість продукту.

Дизайн.

Окреме питання - зовнішній вигляд магазину. Деякі вважають за краще вкладатися в унікальний дизайн інтернет-магазину, сподіваючись таким чином привернути більше покупців. Але на початковій стадії wow-ефект від вашого дизайну не настільки важливий. Важливо загальне сприйняття сайту - наскільки він викликає довіру. А це, перш за все, гармонійність елементів, хороша графіка, якісні фотографії та пристойну кількість товарних пропозицій. Зручний каталог та зрозуміла «система» руху всередині сайту. І, звичайно, контакти компанії.

Тому на перших порах можна почати з простого дизайну - шаблони з невеликими доробками - фон, меню, можливо, якісь блоки. А потім вже у міру розвитку вашого бізнесу створити унікальний варіант дизайну.

ТОП-10 помилок, яких слід уникати.

  1. Асортимент. Подумайте над асортиментом ваших товарних позицій. Він не повинен бути мізерним - це відлякає вашого покупця: він може порахувати ваш магазин не вартим довіри. Якщо на початковому етапі у вас немає можливості викласти великий асортимент, зосередьтеся на певній категорії. Нехай це будуть сукні, або джинси, або шарфики. Щось, на чому ви зможете зробити акцент, позиціонувати себе в перший час. Далі можете розширити лінійку товарів, якщо буде можливість і бажання.
  2. Дорогий дизайн. Як зазначалося вище: краще просто, але зі смаком. На початковому етапі немає сенсу вкладатися в унікальний дизайн, краще приділіть час юзабіліті вашого сайту: наскільки він зручний і зрозумілий для вашого користувача.
  3. Занадто дорогою движок. Якщо ви плануєте спробувати ваші сили в інтернет торгівлі одягом, то для початку спробуйте варіанти з пробними версіями або з орендним движком. Оскільки торгівля одягом часто має на увазі викуп товарних позицій у постачальника, то, швидше за все, перший час ви будете обмежені в коштах. Бізнес може скластися по-різному, та й движок може вам не підійти. Тестируйте пробні версії, шукайте недорогі платні варіанти покупки або візьміть орендну версію.
  4. Колір, розмір, ціна. В інтернет-магазин одягу повинна бути можливість подивитися і вибрати колір товару і його розмір. Якщо у вас акція, і йде знижка на певний колір, то покупець повинен дізнатися про це саме в картці товару при виборі даного кольору. Тобто ціна повинна перераховуватися автоматично. Це не тільки зручно для покупця, але і може стати хорошим рекламним ходом в мотивації до покупки.
  5. Перевантажена або порожня вітрина. Особа магазину - це його вітрина. Зробіть вашу вітрину продає. Максимум картинок, мінімум тексту. Виставляйте зображення товарів хорошої якості з коротким описом основних переваг. Використовуйте маркери «розпродаж», «знижка», «бестселер», «новинки». Але не переборщіть, вітрина не повинна перетворитися в різдвяну ялинку - покупцеві буде складно орієнтуватися. Виставляйте самі ходові і вигідні товари. Не забудьте додати до них ті, які ви дуже хочете продати. Якщо товарів багато - об'єднуйте в категорії і виводите в блоках «розпродаж пальто», «новинки осені» і т.д.
  6. Маленькі картинки поганої якості. Це наболіла проблема невеликих інтернет-магазинів. Одна, а то і повна відсутність зображення товару, а то, що є - поганої якості. Для інтернет-магазину одягу таке просто неприпустимо. Вибрати одяг дуже складно, ви повинні допомогти покупцеві. Поставте 5-6 картинок одягу в різних ракурсах (краще на людину) з можливістю збільшити ( «zoom»). Якщо є можливість викласти відео до товару - зробіть це.
  7. Нерекомендовані товари. Сьогодні в кожному магазині можна побачити блок «з цим товаром купують» і «рекомендовані товари». Радимо поставитися до них дуже уважно. Часто товари в них потрапляють «автоматично» (наприклад, задається категорія для показу) і не завжди виявляються «в тему». Це неправильний підхід. Ці блоки - ваша можливість збільшити середній чек продажу, сформуйте їх уважно. Іноді краще вручну, тим більше, якщо у вас поки невеликий магазин. Підберіть товари, які дійсно підходять до обраного покупцем, або допоможуть йому доповнити образ тієї речі, яку він збирається купити.
  8. Куди відкласти? Одяг, особливо, якщо її вартість перевищує 3000 рублів, «проходить» деякий період порівняння з аналогічними товарами не тільки в вашому магазині, але і в магазинах конкурентів. В цьому випадку, покупцеві зручніше відкласти товар в «список бажань» або «список вподобаних». Чому не в корзину? Можна і в корзину, але не завжди покупець готовий покласти товар в кошик одразу, це по-перше. По-друге, не у всіх інтернет-магазинів є функція збереження товару в кошику. Тобто тут є ризик «втратити» обраний товар. Дайте покупцеві можливість «зберегти» те, що сподобалося, і купити це в майбутньому.
  9. Спам-розсилка. Часто бажання продати провокує створення і проведення неписьменною e-mail розсилки. Часті рекламні пропозиції можуть сприйняти як спам, і довіру до вашого магазину буде втрачено. Робіть розсилку не частіше ніж один раз на тиждень, або один раз в 2 тижні. Нехай це будуть дійсно цікаві і вигідні пропозиції. Якщо ви не можете повідомити клієнту нічого корисного - краще не пишіть взагалі. Ви можете організувати або загальну розсилку для всіх клієнтів, або розбити їх на категорії і розсилати пропозиції, виходячи з переваг клієнта. В окрему категорію варто винести тих, хто поклав товар в корзину, але так і не зробив покупку. Їх не варто мучити рекламою, краще напишіть їм персонального листа з питанням (опитуванням), що саме утримало їх від покупки в вашому магазині. Якщо ви отримаєте відповідь, така інформація буде корисна для поліпшення роботи магазину.
  10. А приміряти? Це теж основна проблема і головний біль багатьох магазинів. Якщо у вас немає можливості організувати в межах міста доставку речей на примірку (наприклад, як це робить wildberries), подбайте про те, щоб покупець отримав максимальну інформацію про розмір. Особливо, якщо у вас кілька постачальників, розмірні сітки яких можуть різнитися (зверніть увагу на постачальників з Китаю, одяг і взуття яких може значно маломерять). У картці кожного товару повинна бути відповідна розмірна сітка, а також таблиця, за якою покупець може визначити свій розмір. Є програми, які дозволяють зробити віртуальну примірку, але на стадії відкриття магазину досить буде викласти на видному місці розмірну таблицю.

Це основні моменти, про які слід пам'ятати. Успіху в ваших починаннях!

Автор: Fast-Sales

Що потрібно зробити, щоб відкрити магазин одягу?
Як вибрати движок для інтернет-магазину одягу?
Як вибрати постачальника?
Куди відкласти?
Чому не в корзину?
А приміряти?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача