Статьи

Підказка для контент-менеджера. Як оформляти тексти для web?

Підказка для контент-менеджера. Як оформляти тексти для web?

Тексти на сайті, як цукерки в закритій коробці: все найцікавіше - всередині. Але як би не була смачна начинка, мало хто до неї добереться, якщо обгортка буде нагадувати сміттєвий мішок. Скажімо прямо, тексти в Мережі взагалі читають мало, а якщо вони, до того ж, є ледве помітний на екрані текст, то у такого контенту немає ніяких шансів на успіх.
Отже, для підвищення відвідуваності вашого сайту інформація на ньому повинна бути не тільки цікавою, а й привабливо оформленої. З правилами оформлення текстів для web будемо розбиратися в цій статті.
Інтервали між абзацами
Відокремлюйте абзаци один від одного інтервалами в один рядок. Самі абзаци не повинні бути занадто великими, в ідеалі - 5-7 рядків. Надто довгих речень теж слід уникати. Навіть виклад самої хитромудрої думки можна розбити на кілька фраз. Пам'ятайте, що хоча Лев Толстой і продемонстрував нам справжнє багатство російської мови, 90% школярів не змогли дочитати «Війну і мир» до кінця.
Підзаголовки і списки
Там, де це можливо, потрібно розбивати текст підзаголовками, що відображають зміст наступної за ними інформації. Вельми вітається помірне використання списків: маркованих і нумерованих. Підзаголовки і списки роблять текст більш «акуратним», допомагаючи читачеві легше сприйняти і структурувати інформацію.
Виділення тексту
Тексти на сайті, як цукерки в закритій коробці: все найцікавіше - всередині Для красивого оформлення тексту в web зовсім не обов'язково вивчати все різноманіття можливостей текстових редакторів. Досить знати, що текст можна підкреслити, закреслити, зробити жирним або курсивним. Звичайно, якщо ви пишете досвідчений seo-текст, то нічого, крім фрази «купити пластикові вікна» (наприклад), ви в ньому виділяти не будете. Інша справа, коли інформація призначена для людей: тут бажано (знову ж, дотримуючись принципу помірності) виділити підзаголовки, важливу інформацію, висновки, терміни, поставити логічні наголоси.
Користувачі, що блукають у глобальній мережі в пошуках інформації, найчастіше, статті не читають, а лише пробігаються по ним очима. Полегшите їм життя і допоможіть цю інформацію знайти! Наприклад, при оформленні новин можна використовувати наступний прийом: виділити в різних місцях тексту такі слова і словосполучення, які разом могли б скластися в пропозицію, що відповідає на питання «що сталося», «з ким», «коли», «чому» і « як ».
Чи не виділяйте тексти за допомогою клавіші Caps Lock. Виглядає це громіздко і насилу піддається читання.
Картинки, картинки, картинки ...
Ніщо не приверне увагу до статті краще, ніж цікаве зображення, його супроводжує. Ще краще, коли зображень кілька. Згадайте дитинство: хто з нас любив книжки без картинок? Інтернет-користувачі тексти без ілюстрацій так само не люблять. Використовуйте професійні фотографії, скріншоти, комічні малюнки - якісні зображення, підібрані в залежності від конкретної ситуації.
однакове оформлення
Намагайтеся дотримуватися єдиних принципів оформлення текстів на всіх сторінках Вашого web-сайту. Якщо вже почали виділяти цитати курсивом - виділяйте всюди. Якщо застосовуєте лапки «ялинки», забудьте про "лапках". Можливо, педантичність - не Ваша риса характеру, але, повірте, дрібні шорсткості і, тим більше, помилки в очі грамотним користувачам відразу кидаються.
Як оформляти тексти для web швидко?
Професія контент-менеджера може зажадати від людини найрізноманітніших знань і навичок: від здатності писати HTML-коди до елементарної широти кругозору. Один з найбільш корисних для даної сфери діяльності навичок - це вміння оформляти тексти для web швидко. Адже всі ми хочемо економити свій час, а статей на одному сайті може бути дуже і дуже багато ... Якщо Ви пишіть статті та новини для сайту самі, Вам дуже допоможе метод сліпий десятипальцевий набору.
Для зручності редагування текстів слід запам'ятати кілька сполучень клавіш, що спрощують роботу в текстових редакторах, в тому числі, в програмі SiteEdit . Наприклад, елементарні поєднання, напевно, Вам відомі:
Ctrl + C - копіювання виділеного елемента
Ctrl + X - вирізання виділеного елемента
Ctrl + V - вставка виділеного елемента
Більш детальну інформацію про поєднання клавіш Windows Ви можете знайти тут .
У ряді випадків пригождается знання так званих альт-кодів, за допомогою яких можна швидко поставити символи, яких немає на клавіатурі. Для введення цих кодів включите цифрову (праву) частину клавіатури кнопкою Num Lock. Потім натисніть кнопку Alt і, не відпускаючи її, наберіть потрібний код:
Alt +0151 - довге тире
Alt +0150 - коротке тире
Alt +0171 «відкриває лапки-ялинка
Alt +0187 »закриваюча лапка-ялинка
Alt +0153торгова марка
Alt +0178? знак квадрата (при англійській розкладці клавіатури) і т.д.
Детальну таблицю Alt-кодів можна подивитися, наприклад, тут .
І ще пара «фішок», які зроблять процес редагування тексту простіше.
Уявіть, що Вам надіслали текст, набраний суцільними прописними буквами. Як бути? Чи не передруковувати ж його заново? Просто скопіюйте цей текст в Word, виділіть необхідний фрагмент і натисніть Shift + F3 - прописні символи зміняться на рядкові (і навпаки).
Нарешті, запам'ятайте просту і чудодійну комбінацію клавіш Shift + Enter (дивно, але про неї багато хто не знає). Дана комбінація здійснює перехід на новий рядок без створення нового абзацу і, отже, без інтервалу. В html коді тексту при цьому автоматично проставляється тег br. У практичному плані це означає, що Вам не доведеться зайвий раз відкривати html-редактор, щоб прибрати зайві інтервали там, де вони не потрібні.
Сподіваємося, Вам знадобляться наші поради для роботи з текстами в SiteEdit. Публікуйте на своїх сайтах цікаву інформацію, красиво оформляйте її, і від відвідувачів відбою не буде!

Як оформляти тексти для web?
Згадайте дитинство: хто з нас любив книжки без картинок?
Як оформляти тексти для web швидко?
Як бути?
Чи не передруковувати ж його заново?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача