Статьи

Підкачка пам'яті Windows 7, 10. Налаштування файлу підкачки Віндовс.

 1. Особливості робота функції
 2. Підбір обсягу пам'яті, що виділяється під підкачування
 3. Робота з файлом підкачки в ОС Windows 7
 4. Як налаштувати файл підкачки в Win 10
 5. Павло Угрюмов

Одним з ключових параметрів, які надають впливів на швидкодію операційної системи, є обсяг оперативної пам'яті. Але, незважаючи на стабільне зменшення ціни на комплектуючі даного типу, сучасні програми та ігри, які часто мають не найкращу оптимізацію обчислювальних процесів, стабільно виділяють під свої потреби всю оперативку і вимагають ще.

Для таких ситуацій існує підкачка пам'яті - функція всіх ОС компанії Microsoft, що дозволяє частково компенсувати брак «швидкої» за допомогою спеціально виділеної області на жорсткому диску. У статті буде розглянута підкачка на Windows 7 і 10, так як це найпоширеніші підтримувані версії даного сімейства операційних систем.

Особливості робота функції


Ця функція має простий принцип дії: в разі нестачі RAM , Вона частково замінюється пам'яттю на жорсткому диску, яка береться з зарезервованого або динамічно змінюється файлу підкачки.

Однак, цей спосіб не дозволяє в повній мірі замінити дефіцит потужності ЗУПД (пристрої з довільною вибіркою), а лише дозволяє знизити падіння продуктивності системи під час пікових навантажень.

Однак, цей спосіб не дозволяє в повній мірі замінити дефіцит потужності ЗУПД (пристрої з довільною вибіркою), а лише дозволяє знизити падіння продуктивності системи під час пікових навантажень

Також варто відзначити, що виділена область в першу чергу виділяється для невикористовуваних і фонових програм, продуктивність яких не критична для користувача, що і дозволяє вивільнити необхідні мегабайти оперативної пам'яті. При цьому підкачка пам'яті має деяку специфіку настройки, а саме:

 • Файл цієї специфічної опції рекомендується розташовувати на системній розділі, або на тому логічному диску, який не використовуються для установки програм.
 • Зараз більшу популярність мають високопродуктивні жорсткі диски, виготовлені за технологією SSD. Якщо в комп'ютері є такий диск, зарезервовану під «допомогу» ЗУПД область краще розташувати на ньому.
 • У більшості випадків розмір розглянутого файлу краще визначити самостійно.
 • Не варто визначати зарезервовану під дану область як діапазон значень. Тобто, вказане значення має мати вигляд 1024-1024, 2048-2048 і т.п.
 • Хороший спосіб підвищити ефективність даної функції - дефрагментировать виділену під неї область. Але штатними засобами це зробити не можна, для чого доведеться використовувати сторонні програми.
 • Файл підкачки носить назву pagefily.sys і swapfily.sys (для Win 10 і Win 8), які носить атрибут «прихований». Перший з них використовується для роботи зі сторонніми програмами, в той час як другий призначається для «прискорення» системних програм-віджетів.
 • Навіть при наявності великого обсягу RAM відключати функцію підкачки пам'яті не рекомендується. Справа в тому, що багато програм резервують для себе область в цьому файлі для різних системних повідомлень, дампов та інше, тому відключення цієї функції може непередбачуваним чином позначитися на стабільності їх роботи.

Залишається розібратися з ще одним важливим пунктом - скільки конкретно місця повинен займати потрібний файл.

Підбір обсягу пам'яті, що виділяється під підкачування


Крім цього варто згадати оптимальний розмір даної області. Тут немає однозначних рекомендацій і встановити оптимальне значення цього параметра можна тільки досвідченим шляхом. Але завжди варто слідувати одному правилу: чим потужніший ЗУПД використовується системою, тим меншу область на жорсткому диску слід віддавати під цю опцію.

У більшості випадків підкачка Віндовс на комп'ютері з 1 гігабайтом оперативної пам'яті повинна зайняти 2 гігабайти, для двох гігабайт оперативної пам'яті буде потрібно простору в 1,5 ГБ, 4 ГБ - 1, а володарі продуктивних систем з об'ємом оперативки більше 8 гігабайт можуть виставити мінімальні значення.

Розглянувши всі тонкощі налаштування цієї функції, перейдемо до керівництва про те, як налаштовується підкачка на Windows 10 і Window 7.

Робота з файлом підкачки в ОС Windows 7Отримати доступ до даної функції в цій версії операційної систем можна буквально за кілька кліків.

 1. На першому кроці нам знадобитися меню Властивостей ОС (ПКМ по значку Мій комп'ютер на робочому столі).

На першому кроці нам знадобитися меню Властивостей ОС (ПКМ по значку Мій комп'ютер на робочому столі)

 1. У лівій панелі натискаємо по посиланню Захист системи

У лівій панелі натискаємо по посиланню Захист системи

 1. У меню, опцій перемикається на Додатково і потім в розділ Швидкодія (ЛФМ по кнопці Параметри)

У меню, опцій перемикається на Додатково і потім в розділ Швидкодія (ЛФМ по кнопці Параметри)

 1. Тут Зміни в порядку в розділ Додатково та після в підрозділі Віртуальна пам'ять натискаємо по клавіші Змінити.

Тут Зміни в порядку в розділ Додатково та після в підрозділі Віртуальна пам'ять натискаємо по клавіші Змінити

 1. Правда, яка панель функцій Віртуальна пам'ять і дозволяє налаштувати потрібну опцію. Особливості роботи з цим меню були детально описані в попередньому розділі цієї статті.Особливості роботи з цим меню були детально описані в попередньому розділі цієї статті

Власне, на цьому і все. Тому нам залишається тільки вивчити аналогічний алгоритм для операційної системи Windows 10.

Як налаштувати файл підкачки в Win 10

Для Віндовс 10 запропонований алгоритм виглядає аналогічним чином.

 1. Для початку відкриваємо Панель управління. У десятці це робиться через Пуск - Всі програми - Службові.

У десятці це робиться через Пуск - Всі програми - Службові

 1. Тут нам потрібно розділ Система та безпека, а потім підрозділ Система, в лівій панелі якого необхідно перейти за посиланням Додаткові параметри системи.

Тут нам потрібно розділ Система та безпека, а потім підрозділ Система, в лівій панелі якого необхідно перейти за посиланням Додаткові параметри системи

 1. У відкритому вже знайомому нам вікні вибираємо таку ж знайому вкладку Додатково, а в ній - Швидкодія, натискаємо на кнопку Параметри.

У відкритому вже знайомому нам вікні вибираємо таку ж знайому вкладку Додатково, а в ній - Швидкодія, натискаємо на кнопку Параметри

 1. У новому вікні нас знову цікавить меню Додатково, розділ Віртуальна пам'ять, клавіша Змінити.

У новому вікні нас знову цікавить меню Додатково, розділ Віртуальна пам'ять, клавіша Змінити 1. Розібратися в даній опції буде нескладно, так як даний компонент Windows 10 не зазнав серйозних змін у порівнянні з сімкою. Опцію автоматичного вибору краще відключити і встановити мінімальні і максимальні значення розміру резервованій області жорсткого диска у відповідність з рекомендаціями статті. Нагадаємо, що найбільше і найменше значення обов'язково повинні збігатися.

Нагадаємо, що найбільше і найменше значення обов'язково повинні збігатися

Для вступу змін в силу комп'ютер зажадає перезавантаження.

На цьому базове опис алгоритму дій для доступу до цієї специфічної опції закінчується. Слід повторно уточнити, що дана опція є допоміжною мірою, оберігає комп'ютер від довгого зависання, а операційну систему від критичних помилок.

Тому якщо вас не влаштовує швидкодію використовуваних ігр та програм, то маніпуляції з областю підкачки не дадуть вам істотних змін в кращу сторону. Більш продуктивним рішенням стане навіть невелике збільшення обсягу RAM.

Павло Угрюмов

Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.

Latest posts by Павло Угрюмов ( see all )

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача