Статьи

Перевірка швидкості роботи жорсткого диска, а також виявлення помилок

Оскільки зараз комп'ютерні технології удосконалюються з кожним днем, я дотримуюся думки, що користувач просто зобов'язаний знати або хоча б вміти визначити параметри «заліза», встановленого на його пристрої. Серед цих параметрів присутній і швидкість роботи жорсткого диска. Для її уточнення існує багато програм, з деякими з яких я Вас і познайомлю.

1 HD Speed

Для перевірки швидкості в цій програмі в полі Накопичувач потрібно вибрати потрібний вам диск. Це може бути як вінчестер повністю, так і окремі його логічні розділи. При цьому можна стартувати з певної позиції на цьому диску. Вона вказується у відповідному полі Позиція (%), це досить корисно при великому обсязі перевіряється диска. В поле Режим Ви можете вибрати режим, тест якого хочете провести. Всього їх 4: Читання, запис, запис + читання, запис + читання + перевірка. Також у Вас є можливість протестувати пікову швидкість вінчестера і записати результати тесту в текстовий файл, що може стати в нагоді при виникненні будь-яких помилок. Для цього потрібно поставити галочки біля відповідних полів.

Для цього потрібно поставити галочки біля відповідних полів

Після вибору всіх потрібних параметрів просто натисніть кнопку Старт. Ви побачите початок тесту і поява графіка швидкості. Під ним також буде відображатися інформація про поточну швидкість і середньої за час тестування.

Під ним також буде відображатися інформація про поточну швидкість і середньої за час тестування

Що примітно, якщо Ви захочете почати нове тестування (наприклад, іншого розділу), то результати попереднього не пропадають і графік триває, що зручно для порівняння результатів.

Завантажити HD Speed ​​- http://www.steelbytes.com/?mid=20

2 CrystalDiskMark

Ця програма має російську версію, але простота інтерфейсу дозволяє користуватися і англомовною версією утиліти.

Для перевірки швидкості за допомогою цієї програми в першу чергу треба вибрати число циклів запису і читання і розмір тестованого файлу. Найбільш оптимальними варіантами будуть значення 5 і 1 GiB відповідно. Далі в списку, що вибирається диск для тесту. Після цього слід вибрати кнопку All.

Після цього слід вибрати кнопку All

Хоча, дуже часто, досить обмежиться перевіркою послідовного запису і читання (кнопка SeqQ32T1). Після перевірки програма видасть Вам результати швидкості читання диска і записи на нього (відповідно, це стовпці Read і Write).

Завантажити CrystalDiskMark - http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html

3 Ashampoo HDD Control 2

На відміну від перших двох, ця утиліта не є безкоштовною.
Для тесту за допомогою цієї програми необхідно вибрати вкладку Тестування. У вікні відкриється список дисків, доступних для тестування. У ньому треба вибрати необхідний Вам жорсткий диск. Тут немає можливості протестувати окремо логічні диски, але варто відзначити, що тест з часу трохи швидше, ніж в перших двох програмах. Після вибору диска треба натиснути кнопку Почати, яка знаходиться трохи вище представленого списку.

Розпочнеться тестування, результати якого будуть відображатися у вигляді графіка, а по його завершенні програма видасть значення середньої, мінімальної і максимальної швидкості читання диска.

Якщо Вас цікавить більш детальна картина, то зверніться до графіку, по вертикальній осі якого відкладаються безпосередньо значення швидкості, а по горизонтальній - стадія перевірки.

Завантажити Ashampoo HDD Control 2 - https://www.ashampoo.com/ru/rub/pin/0365/system-software/hdd-control-2

Таким чином, ми познайомилися з трьома програмами, за допомогою яких можна перевірити швидкість вінчестера. Насправді їх набагато більше, я описав ті, які, на мій погляд, є зручними і простими у використанні. Але все ж, якщо вони Вас, наприклад, чимось не влаштовують, завжди можна звернутися до інших утилітам.

Com/?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача