Статьи

Перелінковка сторінок: Для чого вона потрібна і як їй користуватися

 1. Внутрішня перелінковка сторінок сайту що це таке і навіщо вона потрібна
 2. Правильна і неправильна перелинковка: приклади
 3. Приклад грамотної проставляння посилань
 4. Приклади неписьменною проставляння посилань
 5. Окремі моменти, про які потрібно згадати: унікальні особливості перелинковки
 6. Перелінковка сторінок і її види
 7. Як перелинковка сторінок допомагає в просуванні конкретних пошукових запитів
 8. Ефективні схеми перелинковки сторінок
 9. Перелінковка сторінок в WordPress за допомогою плагінів
 10. Ще кілька порад, як зробити перелинковку сайту грамотно
 11. Висновок: перелінковка сторінок - важливий елемент просування сайту

Сьогодні пропоную поговорити про такий важливий процес, як внутрішня перелінковка сторінок сайту що це таке і чому вона така важлива. Почну з того, що вона має на увазі проставлення посилань на сторінках усередині сайту, за якими користувачі будуть переходити з однієї сторінки на іншу. Правильно продумана і реалізована перелинковка сторінок дозволить рівномірно розподілити кількість посилань усередині сайту. Все це зробить сайт більш авторитетним в очах пошукових роботів. Завдяки чому ресурс займе місця в перших позиціях пошукової видачі. Зверніть увагу! Контрольний вагу сторінки або Pagerank залежить від того, скільки саме посилань на конкретну сторінку проставлено на інших сторінках сайтах. Домогтися гарного результату в просуванні сайту завдяки правильній простановке внутрішніх посилань щодо просто. Головне, знати основні принципи перелинковки, про які розповім нижче.

Зміст цієї статті:

Внутрішня перелінковка сторінок сайту що це таке і навіщо вона потрібна

Перелінковка сторінок сайту що це - я вище коротко вже розповів. Але давайте більш детально розглянемо, для чого вона потрібна і яких результатів дозволить досягти.

 • Підвищення зручності використання сайту - тобто, юзабіліті. Наявність внутрішніх посилань дає можливість користувачеві краще орієнтуватися на ресурсі, бачити схожі за тематикою статті та матеріали.

Зверніть увагу! Наявність посилань мотивує користувача кликати по ним. Він пускається в своєрідну подорож по сайту. В результаті - відвідувач «зависає» на ньому і проводить багато часу. Що позитивно оцінюють пошуковики.

 • Перелінковка сторінок дозволяє істотно поліпшити структуру сайту, що позитивно оцінять пошукові роботи. Зазначу, що при оцінці ресурсу пошукові роботи обов'язково оцінюють Рівень вкладень (УВ). Тобто, скільки кліків потрібно зробити, щоб потрапити на конкретну сторінку. У головної сторінки - цей показник дорівнює 1. Якщо потрібно зробити один клік, щоб перейти на конкретну сторінку - УВ дорівнює 2. Чим вище показник УВ, тим довше сторінку роботи будуть індексувати. Грамотна перелінковка дозволить знизити УВ.
 • Раціональний розподіл динамічного і статичного ваги сторінок. Думаю, ви розумієте, що у кожної сторінки сайту свій статичний вага. При наявності посилання на іншу сторінку, вона передає частину свого статичного ваги. Також це дозволяє передати частину динамічного ваги. Все це має безпосередній вплив на остаточну позицію сторінки в пошукових системах.

Зверніть увагу! Таким чином, ви зможете вивести в ТОР пошуку конкретну, найбільш важливу для вас сторінку.

 • Швидка індексація. Внутрішня перелінковка сторінок сайту прискорює роботу пошукових роботів. Що позитивно відбивається на швидкості потрапляння сторінок вашого ресурсу в індекс пошукових систем.
 • Зниження витрат на просування. Проставлення посилань - безкоштовний і досить ефективний спосіб істотно підвищити позиції сайту в пошукових системах. Що дасть можливість істотно знизити витрати на просування.

Правильна і неправильна перелинковка: приклади

При створенні внутрішньої перелинковки головне все зробити правильно. Особливо, з точки зору навігації сайту. Зокрема, на головній сторінці повинні обов'язково бути присутнім посилання на всі наявні розділи другого і третього рівня. Але не варто проставляти посилання на звичайні сторінки.

Приклад грамотної проставляння посилань

Приклад грамотної проставляння посилань

 1. Посилання на всі розділи сайту є на головній сторінці.
 2. Кожен окремий розділ має посилання на інші розділи.
 3. Кожна сторінка всередині розділу пов'язана з іншими сторінками в цьому ж розділі.

Приклади неписьменною проставляння посилань

Приклади неписьменною проставляння посилань

 1. На головній сторінці немає посилань на всі створені розділи.
 2. Не передбачена правильна структура.
 3. Немає пов'язаності розділів.
 4. В окремому розділі є посилання на сторінки, які не мають відношення до нього.
 5. Між матеріалами всередині розділу немає зв'язку.
 6. На деякі сторінки взагалі немає посилань.

Окремі моменти, про які потрібно згадати: унікальні особливості перелинковки

 1. Безпосередньо з головної сторінки можна ставити посилання на звичайні сторінки зі статтями, матеріалами.
 2. Всередині розділу дозволяється ставити посилання на ті матеріали, які не входять до цього розділу. Наприклад, в одному розділі у вас представлені рецепти приготування їжі, але ви хочете в статті поставити посилання на конкретну посуд, яка використовується при приготуванні і про яку пишеться в тематичному розділі.
 3. З другого пункту слід - допускається зв'язування статтею з різних розділів.

Зверніть увагу! Слід розуміти, що ці нюанси актуальні тільки для певних випадків.

Перелінковка сторінок і її види

Перелінковка сторінок і її види

Різниться кілька видів перелинковки. Кожен вид я опишу детальніше нижче - всі вони мають свої особливості і певні переваги.

Однак для успішного просування сайту я рекомендують використовувати не якусь певну різновид, а все з описаних методів.

1) Наскрізний вид

Йдеться про певний блоці з посиланнями, що встановлюється на всіх сторінках сайту. Найбільш яскравим прикладом є меню - в ньому можуть бути наступні розділи:

 • Головна;
 • статті;
 • Про нас;
 • Контакти і т.д.

Також як приклад можна привести блоки, в яких представлені:

 • пов'язані з теми матеріали;
 • найбільш популярні статті;
 • найбільш коментарів до статей.

Зробити цей вид досить просто. Необхідно встановити спеціальне розширення, яке і буде генерувати блоки.

До того ж, що передається вага інших сторінок буде досить відчутним. Однак якщо необхідно домогтися більш відчутного ваги для конкретної сторінки, щоб вивести в ТОР саме її, слід скористатися представленими в наступному розділі видом перелинковки.

2) Контекстний вид

Йдеться про простановке посилань всередині статті. Вони повинні добре і прямо входити в текст, щоб не псувати його неправильними відмінами.

Зверніть увагу! Посилання слід рівномірно розподіляти по тексту статті, а не збирати їх в одній частині матеріалу. Це істотно підвищити передається вага. До того ж, позитивно позначиться на поведінковому факторі.

Природно, автоматизувати даний процес не представляється можливим. Всі номери потрібно проставляти тільки вручну, що забирає відносно багато часу.

Звичайно, існують спеціальні плагіни, які можуть зробити це за вас, але якість проставляння посилань у них низька. Відразу буде видно некоректне входження посилань в текст статті.

3) Змінний наскрізний вид

3) Змінний наскрізний вид

Даний метод за своїм принципом схожий з описаним першим. Суть йде про використання спеціального блоку, але на кожній сторінці використовуються унікальні посилання. Тобто, посилання на сторінках не повторюються.

4) «Хлібні крихти»

4) «Хлібні крихти»

Даний вид може використовуватися в якості додаткової навігації. Посилання розставляються:

 • над заголовком статті;
 • над назвою сторінки;
 • і т.п.

По суті, рухаючись по таким «крихтам», користувач може пройти від головної сторінки сайту до тієї, на якій він в результаті виявився.

Це цікаво! Свою назву метод отримав за аналогією з казкою братів Грімм. Пам'ятайте, як Гензель і Гретель виходили з лісу, шукаючи шлях по розкиданим крихтам?

Такий метод дозволяє підвищити рівень юзабіліті і спростити користувачам орієнтацію на вашому ресурсі.

Як перелинковка сторінок допомагає в просуванні конкретних пошукових запитів

Як перелинковка сторінок допомагає в просуванні конкретних пошукових запитів

Грамотно використовуючи принципи внутрішньої перелинковки можна забезпечити ефективне просування пошукових запитів, незалежно від рівня їх частотності.

низькочастотні запити

Для них ідеально підійдуть сторінки з третім рівнем вкладеності. Особливості внутрішньої перелинковки в даному випадку будуть наступними:

 • на головній сторінці сайту будуть присутні посилання на деякі з інших;
 • обов'язково є зв'язок між внутрішніми сторінками;
 • основна увага при проставленні посилань приділяється внутрішнім сторінкам.

середньочастотні запити

В цьому випадку рекомендується використовувати сторінки 2-го УВ. До них відносяться:

 • рубрики;
 • категорії.

Природно, упор робиться саме на них - на ці сторінки будуть вести посилання з звичайних сторінок, а також туди можна проставляти зовнішні посилання при розміщенні матеріалів на сторонніх ресурсах.

Зверніть увагу! Не потрібно ставити посилання на головній сторінці, які будуть вести на звичайні. Оскільки це призведе до розпорошення. Краще використовувати вага головної сторінки для просування більш значущих.

високочастотні запити

Щоб просунути запити з високим рівнем конкуренції, рекомендується використовувати сторінки, у яких найбільш високий УВ. Найкращим чином для цього підходить саме головна сторінка сайту.

Ефективні схеми перелинковки сторінок

Використання схем перелинковки дозволить вам отримати унікальні посилання. І зв'язати всі сторінки посиланнями.

Робота копітка, але вона того варта - юзабіліті вашого сайту істотно виросте. Що оцінять не тільки користувача, але і пошукові роботи.

зірочка

Його можна назвати головним методом серед усіх існуючих. Використання його дозволить вам добитися того, що всі сторінки будуть посилатися один на одного.

Такий спосіб оцінять ті, хто не просуває якусь конкретну сторінку свого ресурсу або просуває все сторінки відразу (останній варіант актуальний для інтернет-магазинів), а тому немає необхідності передавати вага однієї певної сторінці.

Крім того Зірочка дозволить домогтися незалежність сторінок, що істотно спростить загальну індексацію вашого ресурсу. Звичайно, якщо на ньому розміщено тільки якісний і унікальний контент.

кільце

кільце

Головною відмінною рисою цієї схеми є те, що вона дозволяє направляти вагу на конкретну сторінку.

Виходить, що всі сторінки посилаються один на одного, що збільшує загальну вагу. Крім того, всі сторінки посилаються на обрану для просування, що дозволяє їй отримувати максимально можливий вага. Адже вона отримує безліч посилань з необхідними для просування ключовими словами.

Є у цієї схеми і певні недоліки:

 • при випаданні одній зі сторінок з індексу пошукової системи (або навіть банальної недоступності сторінки з якої-небудь причини), тут же порушується вся схема і вона перестає працювати;
 • схема занадто сильно підвищує УВ, що негативно відіб'ється на вазі сторінок, які перебувають на низькому рівні.

ієрархія

Ця схема використовується на переважній більшості сайтів. Її популярність цілком обгрунтована.

Суть схеми полягає в тому, що одна сторінка посилається на дві, кожна з тих сторінок ще на дві, а останні чотири - на ту, що використовується на початку схеми. Таким чином, можна досягти максимально високого ваги для тієї сторінки, яку ви збираєтеся просувати.

Схема Ієрархія чудово показала себе і працює з максимально можливим ефектом. Але, звичайно ж, ідеальною вона також не є. Оскільки випадання одне з сторінок з індексу спричинить за собою відчутне зниження загальної ефективності.

Перелінковка сторінок в WordPress за допомогою плагінів

Вище я писав про те, що використання спеціальних плагінів дозволить автоматизувати створення посилань. Зокрема, такі розширення і доповнення генерують блоки внизу або збоку на сторінці, в залежності від того, де ви розмістите їх в настройках.

Smart Linker

Smart Linker

Одне з кращих розширень даного типу. Плагін працює за принципом описаної вище наскрізний змінної перелинковки. Але являє собою оптимізовану різновид.

Якщо більшість розширень використовують в якості анкора посилання назву матеріалу, то в даному плагіні користувач має можливість встановлювати необхідне йому назву посилання. Це дозволяє істотно збільшити ефект і домогтися кращого результату при просуванні сайту.

WordPress Related Posts

WordPress Related Posts

Розширення створює наскрізну перелинковку всередині сайту. Плагін автоматично аналізує матеріал на сторінці, враховуючи такі фактори, як:

 • тема статті;
 • категорію, в якій розташована стаття;
 • теги.

В результаті отриманих даних плагін підбирає схожі за тематикою статті і відображає їх блоком внизу сторінки.

Відвідувач сайту буде бачити статті, які відповідають, що цікавить його тематиці, що помітно оптимізує поведінкові фактори - користувач проводить на сайті більше часу, а загальне число відмов знижується.

Cross-Linker

Цей плагін призначений для створення контекстної перелинковки - він проводить її автоматично. Якщо ви пам'ятаєте, саме контекстна перелинковка забирає багато часу і зусиль - розширення здатне знизити ваші трудовитрати.

В налаштуваннях плагіна вам необхідно прописати певні ключові слова, а розширення, при перегляді сторінок, буде аналізувати текст статті. Якщо в ньому знайдуться зазначені ключові слова, плагін проставить на них посилання.

Breadcrumb Navigation XT

Як можна зрозуміти з назви (якщо ви знаєте англійську мову), цей плагін дає можливість робити перелинковку за принципом хлібних крихт.

За допомогою розширення ви легко зможете поліпшити загальний рівень навігації на сайті. Що, в кінцевому підсумку, підвищить поведінкові фактори відвідувачів.

Порада! Я рекомендую при створенні хлібних крихт не використовувати розширення. Найкраще для досягнення мети використовувати спеціальні скрипти. Оскільки плагіну додатково завантажують сервер, що негативно позначиться на швидкості роботи сайту. Якщо використовувати плагіни, то для більш важливих справ.

Get.2leep.com

Це навіть не плагін. Його можна назвати окремим, спеціалізованим сервісом, генеруючим особливий скрипт. Саме останній і створює блок за описаним раніше принципу змінної наскрізний перелинковки.

Кожне посилання в блоці супроводжується картинкою, завдяки чому вдається набагато простіше заволодіти увагою користувача. Що, в свою чергу, підвищує поведінкові чинники.

Ще кілька порад, як зробити перелинковку сайту грамотно

Напевно, тепер у вас вже не залишилося питань по темі «Перелінковка сторінок що це таке і чому вона така важлива». Але я приготував для вас ще кілька порад, які допоможуть зробити її грамотно. Тим самим, підвищивши ефективність просування сайту.

 1. Впроваджуйте максимально можливу кількість схем і типів перелинковки. Це позитивно позначиться на просуванні сайту, а пошукові роботи будуть більш лояльні до вашого сайту.
 2. Рекомендую використовувати максимально велику кількість ключових слів, а також по можливість розбавляти свій список ключових слів. Це дозволить уникнути їх склеювання. Останнє призведе до зниження переданого ваги, а тому загальний ефект виявиться мізерно малим.
 3. До речі, внутрішніх посилань в тілі статті також не повинно бути занадто багато. При контекстної перелинковке користуйтеся правилом, яке вказує, що на кожні три тисячі символів статті потрібно ставити не більше двох посилань.
 4. Підвищена увага приділіть опрацювання основного меню. Оскільки саме меню являє собою найбільш цінний елемент внутрішньої перелинковки.
 5. Обов'язково застосовуйте метод під назвою «хлібні крихти». Саме вони дозволяють помітно поліпшити навігацію. Крім того, їх дуже люблять пошукові роботи, що позитивно відіб'ється на індексації сайту і його видачу. Якщо у вас сайт з безліччю розділів і категорій, «хлібні крихти» йому просто необхідні.
 6. Обов'язково враховуйте тематичність. Тобто, пов'язувати потрібно лише ті матеріали, які схожі за своєю тематикою.
 7. На одній станиці не потрібно ставити дві і більше посилань на один і той же матеріал. Оскільки роботи все одно будуть враховувати тільки першу з них, а друга буде проігнорована, але вона забере вага сторінки.
 8. Намагайтеся максимально рівномірно розміщувати в статті посилання. В тому числі, внутрішні і зовнішні.
 9. На сторінках, які ви просуваєте, намагайтеся використовувати мало зовнішніх посилань. Звичайно, повністю прибирати їх не варто - двох або трьох таких посилань буде цілком достатньо. В окремих випадках їх число може бути більшим, але тільки якщо це обґрунтовано.

  Зверніть увагу! В даному випадку - при великій кількості зовнішніх посилань - заховати їх за допомогою nofollow не вийде. Тому потрібно просто зменшити їх число. Все зайве потрібно видаляти.

Висновок: перелінковка сторінок - важливий елемент просування сайту

У статті я детально розповів вам, що являє собою такий метод просування сайту, як перелінковка сторінок. У статті представлені основні правила, зазначені ефективні схеми і перевірені плагіни.

Скориставшись моїм матеріалом, ви зможете підвищити юзабіліті свого сайту і домогтися кращої індексації його сторінок.

Увійдіть на Безкоштовний 4-х денний тренінг зі створення сайту з нуля і отримаєте гарантований результат.

Пам'ятайте, як Гензель і Гретель виходили з лісу, шукаючи шлях по розкиданим крихтам?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача