Статьи

Особистий щоденник: що це, навіщо його вести, і як почати

 1. Навіщо вести особистий щоденник
 2. Як почати вести особистий щоденник
 3. 1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
 4. 2. Де ви будете вести щоденник?
 5. 3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?
 6. Як вести особистий щоденник красиво

Аналізуючи в щоденнику свої бажання, потреби і мрії, можна сформулювати цілі і плани, які будуть мати для вас значення, адже ви письмово до них прийшли, а це щось та значіт.Занімаясь якоюсь діяльністю, особливо якщо вона для вас нова і складна, ви краще зрозумієте і її, і себе в ній. Регулярні записи про яке-небудь справі систематизує ваші знання і ставлення до нього.

Особистий щоденник - це ключ до вашої голови. Що ви там знайдете, і як цим зробіть, залежить від вас. Ви можете вести особистий щоденник від нудьги, записуючи плітки. А можете розкласти своє життя на сторінках, тим самим змінивши своє ставлення до неї. У правильних руках це потужний інструмент для розвитку і вдосконалення.

Навіщо вести особистий щоденник

Щоденник ведуть для різних цілей, і кожен вкладає свій зміст в це заняття.

Найпоширеніші причини:

 1. Зберегти важливі думки і події.
 2. Виплеснути емоції і почуття.
 3. Розібратися з надокучливими думками.
 4. Навести порядок в голові.
 5. Розібратися в ситуації або питанні.
 6. Описати своє життя, шлях і досвід.
 7. Удосконалювати навички письменства.

Все зводиться до того, щоб записувати важливе. Те, що займає людини, з чим він хоче розібратися або позбутися.

Це мислення на папері. У ньому є свої переваги. Деякими проблемами не хочеться ділитися з оточуючими. Особистий щоденник - це відмінний співрозмовник, якому можна вилити душу. Просто, щоб стало легше, щоб розпрощатися з негативними переживаннями. Або навпаки поділитися чимось радісним, якимсь успіхом.

Написане можна перечитати і аналізувати. По-іншому подивитися на ситуацію, прийти до нового розуміння, вихопити ідею. Загалом, розібратися.

У міру ведення записів мотиви змінюються. Часто буває, що спочатку людина хоче лише фіксувати злети і падіння свого особистого життя. Щоб виговоритися. Але потім усвідомлює всю користь і починає письмово приділяти увагу іншим сферам життя.

Навіщо вести щоденник вам? Відмінна тема для роздумів. Зрозуміло, на папері.

Як почати вести особистий щоденник

На те він і особистий, що все залежить тільки від вас. Ви самі вирішуєте, як почати вести особистий щоденник, але деякі орієнтири я дам.

1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?

Спершу дайте відповідь на це питання. Визначте основну причину. Який у цьому сенс? Не можна що-небудь робити бездумно. Потрібно розуміти свої цілі і мотиви.

2. Де ви будете вести щоденник?

Вибирати вам доведеться між папером і технікою. У кожного інструменту свої плюси. Вести щоденник на комп'ютері або смартфоні зручно, особливо якщо скористатися спеціальними програмами. Ось деякі переваги техніки:

 • всі записи в одному місці;
 • він завжди з вами;
 • не потрібно купувати паперові та приладдя для письма, які займають місце і коштують грошей;
 • можна редагувати записи, систематизувати їх.

всі записи в одному місці;  він завжди з вами;  не потрібно купувати паперові та приладдя для письма, які займають місце і коштують грошей;  можна редагувати записи, систематизувати їх

Якщо ви віддаєте перевагу писати від руки, то виберіть відповідну записну книжку або блокнот. Вся цінність щоденника в його змісті, але зовнішній вигляд так само важливий.

У записника немає стількох переваг, як у програми, але це не заважає мені вести особисті щоденники виключно на папері.

Мені подобається писати від руки. Звук, який створює кінчик ручки, коли котиться по шершавому листу. Подобається запах паперу і я фанат якісних записників.

Ведення щоденника в записнику або блокноті дарує особливу атмосферу. Це як сучасному письменникові працювати не за ноутбуком, а за друкарською машинкою.

Програма обмежена задумкою розробника. Папір - вашою фантазією. Пишіть, малюйте, вклеювати фото.

Якщо ви знаєте, навіщо вам вести особистий щоденник, то інтуїтивно відчуваєте, в якій формі це краще робити. Зрештою, спробуйте і те, і інше. Це всього лише форма. Весь смак в змісті.

3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?

Варто розібратися з цим спочатку. Я намагаюся писати щодня, але буває життя вносить свої корективи. Писати часто і регулярно важливо , Тому що так ви нічого не втрачаєте, фіксуєте максимум інформації, опрацьовує всі проблеми і питання.

Але ви можете обрати щоденник лише для особливих моментів. Писати час від часу щось вкрай важливе і значне, пропускаючи мирську суєту повз сторінок.

Частота побачень з особистим щоденником залежить від мети його ведення. Ось чому з нею потрібно було визначитися.

Як вести особистий щоденник красиво

Я кілька разів починав вести щоденник. Перед кожним разом витрачав тижні на обдумування всього. Я визначався з питаннями, які вказав вище. Так, це було необхідно. Але ще я думав, як вести особистий щоденник красиво, як його зробити ідеальним.

Вибирав привабливу записну книжку. Вигадував тему гідну записи. І навіть намагався писати охайно, що у мене ніколи не виходило.

Рано чи пізно, я робив помарку або помилку, пропускав дні, в які повинен був писати, або розкривав прості, а не великі думки. Обмеження, що я собі встановив, тільки все псували. Створювали напруженість, вбивали весь сенс процесу і результату.

Тому не потрібно вести щоденник красиво, не варто також ідеально, потрібно просто його вести. Встановити собі якісь правила і орієнтири, але не обмеження.

Якщо вас турбують такі ж поверхневі питання, то відкиньте їх. Як я вже говорив, важлива не форма, а зміст.

Тепер ви знаєте: що таке особистий щоденник; навіщо вести щоденник, як почати вести особистий щоденник. Я дав початкові орієнтири і рекомендації. Вам вирішувати, що з ними робити, але якщо ви дочитали до кінця, то будьте ласкаві, заведіть вже собі щоденник.

Дмитро Павленко - блогер і копірайтер

1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
2. Де ви будете вести щоденник?
3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?
Навіщо вести щоденник вам?
1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
Який у цьому сенс?
2. Де ви будете вести щоденник?
3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.