Статьи

Особистий щоденник: що це, навіщо його вести, і як почати

 1. Навіщо вести особистий щоденник
 2. Як почати вести особистий щоденник
 3. 1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
 4. 2. Де ви будете вести щоденник?
 5. 3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?
 6. Як вести особистий щоденник красиво

Аналізуючи в щоденнику свої бажання, потреби і мрії, можна сформулювати цілі і плани, які будуть мати для вас значення, адже ви письмово до них прийшли, а це щось та значіт.Занімаясь якоюсь діяльністю, особливо якщо вона для вас нова і складна, ви краще зрозумієте і її, і себе в ній. Регулярні записи про яке-небудь справі систематизує ваші знання і ставлення до нього.

Особистий щоденник - це ключ до вашої голови. Що ви там знайдете, і як цим зробіть, залежить від вас. Ви можете вести особистий щоденник від нудьги, записуючи плітки. А можете розкласти своє життя на сторінках, тим самим змінивши своє ставлення до неї. У правильних руках це потужний інструмент для розвитку і вдосконалення.

Навіщо вести особистий щоденник

Щоденник ведуть для різних цілей, і кожен вкладає свій зміст в це заняття.

Найпоширеніші причини:

 1. Зберегти важливі думки і події.
 2. Виплеснути емоції і почуття.
 3. Розібратися з надокучливими думками.
 4. Навести порядок в голові.
 5. Розібратися в ситуації або питанні.
 6. Описати своє життя, шлях і досвід.
 7. Удосконалювати навички письменства.

Все зводиться до того, щоб записувати важливе. Те, що займає людини, з чим він хоче розібратися або позбутися.

Це мислення на папері. У ньому є свої переваги. Деякими проблемами не хочеться ділитися з оточуючими. Особистий щоденник - це відмінний співрозмовник, якому можна вилити душу. Просто, щоб стало легше, щоб розпрощатися з негативними переживаннями. Або навпаки поділитися чимось радісним, якимсь успіхом.

Написане можна перечитати і аналізувати. По-іншому подивитися на ситуацію, прийти до нового розуміння, вихопити ідею. Загалом, розібратися.

У міру ведення записів мотиви змінюються. Часто буває, що спочатку людина хоче лише фіксувати злети і падіння свого особистого життя. Щоб виговоритися. Але потім усвідомлює всю користь і починає письмово приділяти увагу іншим сферам життя.

Навіщо вести щоденник вам? Відмінна тема для роздумів. Зрозуміло, на папері.

Як почати вести особистий щоденник

На те він і особистий, що все залежить тільки від вас. Ви самі вирішуєте, як почати вести особистий щоденник, але деякі орієнтири я дам.

1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?

Спершу дайте відповідь на це питання. Визначте основну причину. Який у цьому сенс? Не можна що-небудь робити бездумно. Потрібно розуміти свої цілі і мотиви.

2. Де ви будете вести щоденник?

Вибирати вам доведеться між папером і технікою. У кожного інструменту свої плюси. Вести щоденник на комп'ютері або смартфоні зручно, особливо якщо скористатися спеціальними програмами. Ось деякі переваги техніки:

 • всі записи в одному місці;
 • він завжди з вами;
 • не потрібно купувати паперові та приладдя для письма, які займають місце і коштують грошей;
 • можна редагувати записи, систематизувати їх.

всі записи в одному місці;  він завжди з вами;  не потрібно купувати паперові та приладдя для письма, які займають місце і коштують грошей;  можна редагувати записи, систематизувати їх

Якщо ви віддаєте перевагу писати від руки, то виберіть відповідну записну книжку або блокнот. Вся цінність щоденника в його змісті, але зовнішній вигляд так само важливий.

У записника немає стількох переваг, як у програми, але це не заважає мені вести особисті щоденники виключно на папері.

Мені подобається писати від руки. Звук, який створює кінчик ручки, коли котиться по шершавому листу. Подобається запах паперу і я фанат якісних записників.

Ведення щоденника в записнику або блокноті дарує особливу атмосферу. Це як сучасному письменникові працювати не за ноутбуком, а за друкарською машинкою.

Програма обмежена задумкою розробника. Папір - вашою фантазією. Пишіть, малюйте, вклеювати фото.

Якщо ви знаєте, навіщо вам вести особистий щоденник, то інтуїтивно відчуваєте, в якій формі це краще робити. Зрештою, спробуйте і те, і інше. Це всього лише форма. Весь смак в змісті.

3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?

Варто розібратися з цим спочатку. Я намагаюся писати щодня, але буває життя вносить свої корективи. Писати часто і регулярно важливо , Тому що так ви нічого не втрачаєте, фіксуєте максимум інформації, опрацьовує всі проблеми і питання.

Але ви можете обрати щоденник лише для особливих моментів. Писати час від часу щось вкрай важливе і значне, пропускаючи мирську суєту повз сторінок.

Частота побачень з особистим щоденником залежить від мети його ведення. Ось чому з нею потрібно було визначитися.

Як вести особистий щоденник красиво

Я кілька разів починав вести щоденник. Перед кожним разом витрачав тижні на обдумування всього. Я визначався з питаннями, які вказав вище. Так, це було необхідно. Але ще я думав, як вести особистий щоденник красиво, як його зробити ідеальним.

Вибирав привабливу записну книжку. Вигадував тему гідну записи. І навіть намагався писати охайно, що у мене ніколи не виходило.

Рано чи пізно, я робив помарку або помилку, пропускав дні, в які повинен був писати, або розкривав прості, а не великі думки. Обмеження, що я собі встановив, тільки все псували. Створювали напруженість, вбивали весь сенс процесу і результату.

Тому не потрібно вести щоденник красиво, не варто також ідеально, потрібно просто його вести. Встановити собі якісь правила і орієнтири, але не обмеження.

Якщо вас турбують такі ж поверхневі питання, то відкиньте їх. Як я вже говорив, важлива не форма, а зміст.

Тепер ви знаєте: що таке особистий щоденник; навіщо вести щоденник, як почати вести особистий щоденник. Я дав початкові орієнтири і рекомендації. Вам вирішувати, що з ними робити, але якщо ви дочитали до кінця, то будьте ласкаві, заведіть вже собі щоденник.

Дмитро Павленко - блогер і копірайтер

1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
2. Де ви будете вести щоденник?
3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?
Навіщо вести щоденник вам?
1. Навіщо вести щоденник, з якою метою?
Який у цьому сенс?
2. Де ви будете вести щоденник?
3. Коли, і як часто вести особистий щоденник?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача