Статьи

Особисті гроші: як не потрапити у фінансову піраміду

Гроші. Багато, швидко і відразу. Хто з нас не мріє отримати раптовий подарунок долі: виграти в лотерею або заробити на фінансовій піраміді?

Хто з нас не мріє отримати раптовий подарунок долі - виграти в лотерею або заробити на фінансовій піраміді? Нумізматика - інвестиція пристрасті. Чи принесе вона багатство або залишить біля розбитого корита?

Багато хто відразу згадають назви з 90-х рр .: МММ, "Російський дім Селенга", "Хопер-інвест" та інші. У той час багато простих громадян втратили на цих схемах мало не всі свої заощадження.
Як показують уроки історії, заробити на участі в піраміді практично неможливо. Але зараз фінансові піраміди "мутували", тому обчислити їх стає все складніше.
Швидше за все, потенційному клієнту запропонують поширювати послугу або товар, приводити нових клієнтів і, найважливіше, отримувати прибуток. Зовні такі схеми виглядають необразливо. Але наскільки безпечно на них заробляти?
"Сьогодні ви відкриваєте практично будь-який інтернет-сайт, інформаційний або новинний, і можете знайти рекламу, типово виглядають. Симпатично виглядає дівчина або молода людина, або навіть не молодий, явно задоволений життям, каже:" Я заробляю на "Форексі", я заробляю на фінансовому ринку, натисніть сюди - я розповім як ". Дуже часто це якраз відкриває доступ до сайтів пірамід", - відзначає виконавчий директор "Арбат Капітал Менеджмент" Олексій Голубович.
При типовою структурі фінансової піраміди засновник піраміди, для того щоб отримувати будь-які вигоди, формує перший рівень, далі він повинен сформувати наступний рівень, щоб отримувати виплати. Якщо продовжувати далі цю структуру, то рано чи пізно кількість людей в піраміді буде перевищувати кількість людей на землі. Зі зрозумілих причин це просто неможливо.

Зверни увагу!

Відсутність будь-яких обмежень - вірна ознака піраміди: така схема приречена на провал. Перша сучасна піраміда з'явилася в Бостоні. Її заснував Чарльз Понці. Емігрант з Італії переконав американців у своїй здатності заробити на пошті. Курсова різниця дозволяла вигідно перепродувати європейські поштові купони в США.
Бізнес Понці розрісся і згодом прийшов до логічного фіналу: учасників його схеми стало набагато більше, ніж купонів у всьому світі. Сьогодні схема мутувала. Піраміди, завдяки інтернету і лазівкам в законодавстві, навчилися виживати практично в будь-яких умовах.
Якщо офіційно центральний банк в рік виявляється десятки пірамід, то їх існують сотні, при цьому велику кількість пірамід є клонами вже існуючих, додає Голубович.
Як же зрозуміти: бізнес перед вами або піраміда? Сумнів номер раз-хайп, тобто High Yield Income Program. Схема маскується під звичайний інвестпроект, але з надвисоким доходом. 20% в місяць - це стандартна прибутковість для таких "проектів". При цьому діяльність пов'язана в основному з грою валютою або будівництвом, наприклад готелів. Сайт такої компанії виглядає переконливо: є навіть дані про кількість учасників, сумі вкладів і про "щасливих новачків", які почали клуб за день. Ось тільки термін життя таких пірамід рідко коли буває великим.
"Багато компаній в нульовій стадії показують дуже високу швидкість росту. Наприклад, it-проекти, які в перші роки життя показують прибутковість навіть більше 50% річних. Може бути і більше 100%. Але при цьому вони не є ні шахрайством, ні фінансовою пірамідою . тобто, для того щоб визначити, зіткнулися ви з фінансовою пірамідою чи ні, потрібно перевірити дуже багато інформації, - говорить портфельний керуючий УК "Альфа Капітал" Андрій Дьяченко. - чи є фізичний офіс у компанії, чи дійсно вона зареєстрована там, де говори ться, чи є у неї керівники і відкривають вони інформацію про себе, чи є у компанії фінансова звітність і як регулярно вона її представляє, як часто її перевіряють аудитори ".
Є ще дві ознаки піраміди: сама абревіатура hyip в доменному імені проекту і простота внесків.
Ще одна поширена система - багаторівневий маркетинг. Найчастіше шахраї використовують її, щоб поширювати свою схему все далі і далі в маси. Але не кожна є шахрайською, так як вона також зручна з точки зору витрат, додає Дьяченко.

Зверни увагу!

У MLM-схемі учасник отримує гонорар за просування товару або послуги. Як правило, такі товари і послуги нерентабельні. Вірна ознака: реєстрація компанії в офшорах. Насторожитеся, якщо за кожного запрошеного обіцяють бонус і обіцяють "необмежений дохід".
Якщо організатори твердять про "матриці": револьверної, усіченої, бінарної - це піраміда.
Не лінуйтеся, перевірте партнерів. Якщо помітите такі "надокучили" персони, як Штейнберг, Бруно Рекруа, Гальді-Треццо-Калоджеро, Керерве, Жилардо, Ребійяр, можна відразу відмовлятися від співпраці з такою компанією.
Довести, що багаторівневий маркетинг і хайп є пірамідою - дуже важко. Тому багато подібних фірм поки вільно почувають себе на ринку.
Ситуація може змінитися вже навесні 2014 р Росії хочуть посилити відповідальність за фінансові піраміди. Кримінальне покарання буде загрожувати організаторам ще до краху такої компанії, в тому випадку якщо буде доведено факт створення піраміди. За "стандартну" піраміду засновник може провести 5 років у в'язниці, а за "в особливо великої схемою" - до 10 років ув'язнення і штраф в мільйон рублів.
"Нічого не може вийти з нічого. Щось має звідкись взятися. Тому ми, на відміну від попереднього законодавства, визначаємо піраміду не як якийсь майнову шкоду, це завжди дуже важко довести, чи був шкоди, чи не було. Потрібно заяву. А просто за фактом діяльності, коли залучаються гроші і розплата відбувається з громадянами за рахунок залучення грошей інших громадян і при цьому не проводиться ніяка інвестиційна чи інша діяльність, яка забезпечує отримання повернення ", - заявив заступник міністра фін нсових РФ Олексій Мойсеєв.Хто з нас не мріє отримати раптовий подарунок долі: виграти в лотерею або заробити на фінансовій піраміді?
Хто з нас не мріє отримати раптовий подарунок долі - виграти в лотерею або заробити на фінансовій піраміді?
Чи принесе вона багатство або залишить біля розбитого корита?
Але наскільки безпечно на них заробляти?
Як же зрозуміти: бізнес перед вами або піраміда?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача