Статьи

Основні способи як очистити кеш браузера

Привіт, дорогі читачі блогу tehno-bum.ru. В даній статті піде мова про те, що таке кеш-пам'ять і як очистити кеш браузерів Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera і Google Chrome.

Що таке браузер? Це ПО яке дозволяє нам відкривати і переглядати інтернет-сторінки, це ваш навігатор, який ви використовуєте при кожному відвідуванні всесвітньої мережі. Детальніше про його виборі було написано в попередній статті « Найшвидший браузер і як його вибрати ».

Давайте поговоримо про те, що таке кеш браузера. Кожне ваше відвідування будь-якого сайту залишає після себе слід на вашому жорсткому диску - сховище кешу інтернет файлів. При відкритті будь-якої Web-сторінки, дані про неї потрапляють в це сховище і знаходяться там певний час, при повторному її відкритті, сторінка буде формуватися з вашої cache-memory, а не завантажуватися знову з сервера. Це робиться для того, щоб прискорити процес завантаження сторінки, при повторному її відкритті.

Періодично кеш оновлюється, якщо на сайті відбулися якісь зміни, це робиться вашим Web-оглядачем автоматично. Але буває і таке, що з незрозумілих причин ваш інтернет-навігатор не оновлює дані про ту чи іншу сторінку. У таких випадках cache потрібно очистити вручну. Як це робиться ми обговоримо далі ...

Також Web-оглядач для вашої зручності створює файли cookies, при повторному відкритті інтернет сторінки він посилає ці файли Web-серверу в HTTP-запиті. У цих файлах зберігаються дані про користувача, його Login і Password, переваги користувача, а також його статистика.

Як очистити кеш браузера Internet Explorer

Для очищення кешу в IE: запускаємо браузер, переходимо в меню «Сервис», далі йдемо в «Властивості оглядача». Перед нами з'явитися вікно в якому вибираємо вкладку «Загальні». Потім в розділі «Історія перегляду» натискаємо «Видалити». Після натискання кнопки у вікні «Видалення історії огляду», ви можете вибрати те, що необхідно видалити (тимчасові файли, файли cookie, список раніше відвідуваних сайтів). Вибираємо то з чим ми хочемо розпрощатися і натискаємо «Видалити». Все, вся непотрібна нам інформація була видалена.

Все, вся непотрібна нам інформація була видалена

Як очистити кеш браузера Mozilla Firefox

У цьому випадку все відбувається по накатаній. Для початку потрібно запустити сам Web-оглядач. Після цього переходимо в меню «Інструменти», потім пункт «Налаштування». Як наслідок перед нами з'являється вікно налаштувань, в якому вибираємо вкладку «Додаткові» і в ній вибрати пункт «Мережа». У розділі «Автономне сховище» бачимо кнопку «Очистити зараз», натискаємо її і підтверджуємо. До речі, в цьому розділі ви також можете самостійно задати розмір кеш пам'яті.

Як очистити кеш браузера Opera

І так, виконуємо вже знайомі нам дії: запускаємо Opera, натискаємо «Alt», потім необхідно вибрати пункт «Налаштування» → «Налаштування ...», всі ці дії замінює комбінація клавіш Ctrl + F12. Вуаля, перед нами з'являється панель налаштувань в якій ми переходимо на вкладку «Розширені», а в лівому меню необхідно вибирати пункт «Історія». У розділі «Дисковий кеш» натискаємо «Очистити» → «Ок». Також як і в Firefox, тут ви можете задати бажаний обсяг кеш-пам'яті.

Також як і в Firefox, тут ви можете задати бажаний обсяг кеш-пам'яті

Як очистити кеш браузера Google Chrome

Натискаємо мишкою на кнопку Натискаємо мишкою на кнопку   , В правому куті екрану , В правому куті екрану. У меню вибираємо «Параметри», далі пункт «Додатково», натискаємо кнопку «Очистити історію». Наступним кроком буде вибір даних, які ви хочете видалити і період, за який вони будуть видалені. Після зробленого вами вибору натисніть кнопку «Очистити історію». Якщо вам не подобається виконувати всі вище перераховані дію, то можна просто натиснути «Shift + Ctrl + Del» і отримаєте той же результат.

Всі ці дії можна здійснити вручну, без використання Web-оглядача. Для цього потрібно знати де знаходиться cache-memory браузера. Наприклад у Opera він знаходитися в папці з адресою: З: \ Users \ Імя_пользователя \ AppData \ Local \ Opera \ Opera \ cache (для операційної системи Windows7). Потрібні нам файли будуть під іменами типу «opr006GA.tmp«. Таким чином, маючи уявлення про розташування кешу ви можете його самостійно видалити.

Також можна перевірити вміст вашої кеш-пам'яті. Для цього достатньо в адресному рядку ввести »about: cache» і натиснути клавішу «Enter».

Для цього достатньо в адресному рядку ввести »about: cache» і натиснути клавішу «Enter»

Тепер ви знаєте як очистити кеш браузера, де він знаходиться, як його подивитися. Сподіваюся що в подальшому у вас не виникатиме з цим ніяких проблем.

Це може бути цікаво:

Що таке браузер?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача